LOK izstrādās vadlīnijas Latvijas sportistu un federāciju pārstāvju dalībai starptautiskajā sporta apritē
Foto: F64

LOK Izpildkomitejas sēdē tika uzklausīti Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidenta Ata Strengas un Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) prezidenta, vienlaikus Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) viceprezidenta Einara Fogeļa skaidrojumi par Latvijas pozīciju FIL ārkārtas kongresā, kad tika pieņemts lēmums par Krievijas amatpersonu atstādināšanu no ieņemtajiem amatiem FIL, savukārt netika nobalsots par Krievijas Kamaniņu sporta federācijas izslēgšanu no FIL.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzklausot amatpersonu skaidrojumus, LOK izpildkomiteja nolēma izstrādāt vadlīnijas Latvijas Olimpisko sporta veidu federāciju sportistu un pārstāvju dalībai starptautiskajā sporta apritē situācijām, kas saistītas ar Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas sportistiem, atbalsta personālu, oficiālajiem pārstāvjiem un amatpersonām. Tās tiks saskaņotas ar LR Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamentu.

LOK prezidents Žoržs Tikmers: "LOK pozīcija ir skaidra – Latvijas sportistiem nav jāpiedalās sacensībās un pasākumos kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem un valsts pārstāvjiem. Ir vajadzīga kopīga un valstiski vienota nostāja, kas skaidri un nepārprotami definē kopīgo attieksmi pret notikumiem un paredz sekas, ja šī nostāja netiek ievērota. Izstrādājamās vadlīnijas preventīvi sagatavos sporta veidu federācijas lēmumu pieņemšanā un skaidras nostājas paušanā gan vietējā, gan starptautiskā informatīvajā telpā. "

Tāpat LOK izpildkomiteja akceptēja Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvu kvotu sadalījumu Olimpiskajos ziemas sporta veidos nākošajai sezonai, kas ietver sevī 82 kvotas dažādiem sporta veidiem (zelta sastāvs – 21; sudraba sastāvs – 24; bronzas sastāvs - 37). Kvotas ir piešķirtas šādiem sporta veidiem: biatlons, bobslejs, skeletons, kamaniņu sports, kalnu slēpošana, distanču slēpošana, snovbords, ziemeļu divcīņa, daiļslidošana un šorttreks.

Līdz šī gada 25.aprīlim kvotēto sporta veidu federācijām ir jāiesniedz saskaņošanai LOK valdē federāciju iekšējie kritēriji sportistu iekļaušanai LOV sastāvos un pēc to saskaņošanas arī sportistu vārdiskais sastāvs.

Tags

FIL Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas Olimpiskā komiteja Latvijas Olimpiskā vienība Žoržs Tikmers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form