LOK norobežojas no bijušā prezidenta Vrubļevska profesionālās darbības
Foto: LETA

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) norobežojas no sava bijušā prezidenta Aldona Vrubļevska profesionālās darbības maksātnespējas administratora amata pēc tam, kad pret viņu sākts kriminālprocess par vairāk nekā 1,4 miljonus eiro piesavināšanos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vēstīts, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret maksātnespējas administratoru un viņa pilnvarotu personu. Vrubļevskis apliecināja, ka viņam kādā kriminālprocesā ir piemērots aizdomās turētā statuss.

"Jebkuras organizācijas, ministrijas, partijas reputāciju un uzticību grauj negodīgi cilvēki. Sports diemžēl nav izņēmums," teikts LOK paziņojumā sociālajā tīklā "Twitter". "Norobežojamies no LOK bijušā prezidenta Vrubļevska profesionālās darbības maksātnespējas administratora amatā. Paļaujamies uz tiesībsargājošo iestāžu kompetenci, izskatot lietu."

Vrubļevskis ilgus gadus kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas bijis viens no ietekmīgākajiem cilvēkiem Latvijas sportā. Bijušais riteņbraucējs jau padomju gados iestājās par Latvijas BMX federācijas izveidošanu, kuru arī vadīja kā tās prezidents no 1989. līdz 2005. gadam.

Savukārt vēl ilgāk viņš bijis starp vadošajiem cilvēkiem Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK). 1988. gada 19. novembrī LOK tiekot atjaunotai, Vrubļevskis kļuva par tās ģenerālsekretāru, bet 2004. gadā viņš tika ievēlēts par LOK prezidentu, aizstājot Vilni Baltiņu. 2020. gada ievadā funkcionārs paziņoja, ka uz piekto termiņu šajā amatā vairs nekandidēs. Vrubļevskis pēc karjeras LOK pievērsies olimpiskās kustības vēstures izpētīšanai.

Vrubļevskis arī ilgstoši strādāja par zvērinātu advokātu, kā arī maksātnespējas administratoru, taču publiski pieejamā informācija liecina, ka viņa administratora sertifikāts iztecējis jau 2018. gadā.

Tags

Aldons Vrubļevskis Latvijas Olimpiskā komiteja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form