Noskaidroti 2020. gada Latvijas čempioni skvošā junioriem un senioriem
Foto: Latvijas Skvoša federācija

Par Latvijas junioru U19 čempioniem skvošā gan zēniem, gan meitenēm kļuvuši jelgavnieki – Augusts Ūbelis un Una Ulmane. Čempiones titulu dāmām 35+ grupā aizstāvēja jelgavniece Baiba Lulle, kungiem 35+ grupā pirmo reizi uzvarēja rīdzinieks Ēriks Kundziņš, bet 50+ grupā uzvarēja Rinalds Krūklis, ziņo čempionāta pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jelgavnieks Augusts Ūbelis pērn kļuva par Baltijas junioru čempionu, bijis trīskārtējs Latvijas junioru vicečempions, bet Latvijas junioru U19 čempiona tituls viņam šis ir pirmais un arī pēdējais, jo drīz tiks pārsniegts junioru vecuma slieksnis.

Sudrabs pļaviņietim Jānim Smilgājam, kurš pērn izcīnīja bronzu BU17 grupā, trešais jelgavnieks Lukass Kančs, kuram arī BU15 grupas zelts. Otrais šajā grupā rīdzinieks Ralfs Vītols, trešais Madonas spēlētājs Arvis Cakuls.

Zēnu eU13 grupā uzvara jaunākajam grupas spēlētājam Maksimam Konnovam no Jūrmalas , sudrabs jelgavniekam Ričardam Zacepinam, bronza arī jelgavniekam Rafaelam Hairapetjanam.

Arī Jelgavas 4. vidusskolas skolniecei Unai Ulmanei šis ir pirmais Latvijas junioru čempiones tituls, kurš, turklāt, izcīnīts 15 gadu vecumā un pēc nepilniem trīs gadiem aktīvu treniņu. Pērn Ulmane slimības dēļ bija spiesta junioru čempionātu izlaist. Sportise dzīvo Ozolniekos, bet trenējas Jelgavā un mācās Jelgavas 4. vidusskolā.

Sīvu pretestību jaunajai čempionei izrādīja viņas treniņu partnere Laura Anna Badūne, kura jau atkārtoti kļuvusi par GU19 vicečempioni. Trešā pērnā gada čempione pļaviņiete Anna Esiņa, kura ilgāku laiku sacensībās nebija spēlējusi un kurai par zaudējumu pērn čempionātā revanšējās Badūne, uzvarot Esiņu apakšgrupā.

Šogad GU15 grupa netika izveidota atsevišķi nelielā dalībnieču skaita dēļ, tādēļ jaunākajām spēlētājām nācās cīnīties kopā ar vecākām. No GU15 grupas kā labākā finišēja jaunākā šīs grupas dalībniece jelgavniece Sonora Liepa, kurai augstākā vieta starp GU 15 meitenēm vecāko meiteņu grupā.

Sonora Liepa nepārspēta palika arī sev atbilstošajā vecuma grupā, kurā spēlēja meitenes vecumā līdz 13 gadiem. Finālā Sonora pārspēja pļaviņieti Anitu Vītolu. Šajā grupā Sonora visas spēles uzvarēja ar rezultātu 3:0. Arī bronzas duelis norisinājās starp Jelgavas un Pļaviņu spēlētājām, kurā ar rezultātu 3:1 uzvarēja pļaviņiete Agnese Anna Balčuna.

Dāmām 35+ grupā atkārtota uzvara jelgavniecei Baibai Lullei, sudrabs rīdziniecei Gintai Krūklei, bronza – pļaviņietei Lanai Gasperovičai.

Pirmais senioru čempiona tituls, uzvarot M35+ grupā rīdziniekam Ērikam Kundziņam, kurš piecos sīvos geimos finālā pārspēja Zigmāru Zeltiņu. Zeltiņš līdz šim turnīros nebija daudz spēlējis. Arī bronzu Ivo Strodam nācās izcīnīt piecos geimos.

M50+ grupā nepārspēts palika rīdzinieks un skvoša mecenāts Rinalds Krūklis, otrais rīdzinieks Inesis Lūkins, bronza baldonietim Igoram Stepiņam.

Kopumā čempionātā piedalījās 26 seniori un 32 juniori, diviem no viņiem startējot divās vecuma grupās. Dalībnieku skaits šogad bija mazāks ka pērn, kas skaidrojams ar Covid-19 riskiem un daļas dalībnieku vēlmi startēt pēdējā brīdī atceltajā Rīgas maratonā. Lai arī dalībnieku skaits bija mazāks, junioriem piedalījās visi reitingu līderi un iepriekšējo gadu uzvarētāji.

Latvijas čempionāta rezultāti atrodami šeit.

Visi Latvijas čempionāta skvošā junioriem un senioriem uzvarētāji:

BU13
1. Maksims Konnovs
2. Ričards Zacepins
3. Rafaels Hairapetjans

BU15
1. Lukass Kančs
2. Ralfs Vītols
3. Ernests Rūdolfs Rijnieks

BU19
1. Augusts Ūbelis
2. Jānis Smilgājs
3. Lukass Kančs

M35+
1. Ēriks Kundziņš
2. Zigmārs Zeltiņš
3. Ivo Strods

M50+
1. Rinalds Krūklis
2. Inesis Lūkins
3. Igors Stepiņš

GU13
1. Sonora Liepa
2. Anita Vītola
3. Agnese Balčuna

GU15
1. Sonora Liepa
2. Nikola Gasperoviča
3. Nikola Krūmiņa

GU15/17/19
1. Una Ulmane
2. Laura Badūne
3. Anna Esiņa

W35+
1. Baiba Lulle
2. Ginta Krūkle
3. Lana Gasperoviča

Tags

Skvošs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form