Norvēģijas kalnu slēpotājs Četils Andre Omots svētdien Bormio izcīnīja Pasaules kausu slaloma vērtējumā, ierindojoties 6. vietā sezonas noslēguma sacensībās šajā disciplīnā.
Lai izcīnītu mazo "Kristāla globusu", ko saņem uzvarētājs disciplīnā, Omotam vajadzēja finišēt 14 labāko skaitā, ko viņš arī paveica, divu braucienu summā uzrādot laiku 1:52,49.

Pasaules kausa sezonas pēdējā distancē uzvarēja cits norvēģis - Ole Kristians Furusets, kura laiks bija 1:52,49. Otrais bija austrietis Benjamins Raihs, kas no uzvarētāja atpalika par 38 sekundes simtdaļām, bet trešajā vietā ierindojās slovēnis Matjašs Vrhovniks (1:53,21).

Omots startēja muguras sāpju mocīts, un pēc finiša bija gandarīts: "Tā bija īsta cīņa ar sevi, lai tiktu līdz finišam. Centos nobraukt labi, bet sāpes bija neciešamas. Tas, ka šodien netiku uz pjedestāla, mani nemaz neuztrauc".

Pasaules kausu kopvērtējumā jau pirms pēdējā posma sacensībām bija nodrošinājis austrietis Hermans Maijers.

Oriģināli pēdējās sacensības savā sportista karjerā beidza uzvarētāja tautietis, 1992. gada olimpiskais čempions slalomā Finns Kristians Jage, kas slaloma otro braucienu veica žaketē un melnā kaklsaitē.

Pie finiša līnijas Jage nobremzēja, un, noņēmis slēpes, soļojot šķērsoja mērķa līniju. "Tagad ieeju jaunā dzīvē, un vēlējos pēdējo braucienu padarīt īpašu", teica sportists, kas Pasaules kausa izcīņā piedalās kopš 1985. gada, bet vēl 1999. gada decembrī Jage Madonnā di Kampiljo (Itālija) izcīnīja pēdējo uzvaru slaomā.