Pasaules Vieglatlētikas asociācija aicina pārcelt olimpiskās spēles uz vēlāku laiku
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Pasaules Vieglatlētikas asociācija ("World Athletics"), kas ir viena no ietekmīgākajām sporta organizācijām pasaulē, aicina pārcelt 2020. gada Tokijas olimpiskās spēles uz vēlāku laiku.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) tuvāko četru nedēļu laikā lems par 2020. gada Tokijas spēļu norisi, pieļaujot arī spēļu pārcelšanu.

Jau iepriekš svētdien "Reuters" ziņoja, ka SOK strādā pie dažādiem scenārijiem, kas iekļauj olimpisko spēļu pārcelšanu uz vēlāku laiku. SOK ziņo, ka tā saglabā opciju spēles sākt 24. jūlijā un arī pieļauj to pārcelšanu uz vēlāku laiku.

""World Athletics" atzinīgi vērtē SOK aicinājumu diskutēt par olimpisko spēļu pārcelšanu. Esam gatavi strādāt ar SOK un pārējām sporta organizācijām, lai noteiktu citu datumu," teikts "World Athletics" paziņojumā.

"World Athletics" prezidents Sebastians Ko vēstulē SOK vadītājam Tomasam Baham uzsver trīs galvenos iemeslus, kāpēc vajadzētu pārcelt olimpiskās spēles – nav nodrošināta godīga sāncensība, ir apgrūtināta trenēšanās un pastāv liels traumu risks, kā arī veselības apdraudējums.

"Uzskatu, ka ir īstais laiks, un mūsu pienākums ir sportistiem dot atelpu. Uzskatu, ka šajā jautājumā mēs to varam paveikt," raksta Ko, kurš sola "World Athletics" palīdzību jauna datuma nozīmēšanā.

SOK savā paziņojumā uzsver, ka spēļu pilnīga atcelšana nebūtu risinājums un šāda jautājuma nav tās dienaskārtībā.

Vēl šonedēļ Japānas valdība pauda ciešu pārliecību, ka olimpiskās spēles tiks rīkotas tām paredzētajā laikā. Pēdējo dienu laikā vairākas ietekmīgas sporta organizācijas paudušas vēlmi pārcelt olimpiskās spēles uz 2021. gadu.

SOK pēdējā mēneša laikā vairākkārt atgādināja, ka spēļu atcelšana vai pārcelšana netiek izskatīta, taču svētdienas vakarā izdarītais paziņojums mainījis tās kursu.

Tāpat SOK arī iedrošināja sportistus gatavoties olimpiskajām spēlēm ar maksimālu atdevi, taču daudzviet sporta infrastruktūra ir slēgta, kas liedz atlētiem trenēties vai arī viņiem nav līdzvērtīgu iespēju kā sāncenšiem, kuriem nav ierobežotu iespēju.

Šobrīd olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 57% no sportistiem. Valstis var būt drošas par savām izcīnītajām kvotām, jo tās mainītas netiks. SOK gan pieļauj iespēju, ka, nenotiekot kvalifikācijas sacensībām, pārējās ceļazīmes var noteikt pēc federāciju rangiem vai pēc vietām jau aizvadītos kvalifikācijas turnīros.

Tokijas olimpiskajām spēlēm šogad jāpulcē aptuveni 11 000 dalībnieku. To sākums paredzēts 24. jūlijā, bet mēnesi vēlāk noritēs paraolimpiskās spēles. Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC) paudusi atbalstu SOK un gatava sacensības rīkot citos datumos.

Pasaules vēsturē līdz šim atceltas tikai trīs olimpiskās spēles un visos iepriekšējos gadījumos tas notika kara dēļ. Pirmais pasaules karš liedza aizvadīt 1916. gada vasaras olimpiskās spēles Berlīnē, bet Otrā pasaules kara dēļ nenotika 1940. gada vasaras olimpiskās spēles Tokijā un četrus gadus vēlāk sportisti nepulcējās arī Londonā.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Tokijas olimpiskās spēles Japāna SOK Vieglatlētika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form