Peldēšanas federācijas biedri izsaka neuzticību prezidentam Ponem
Foto: LETA

Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) biedru ārkārtas sapulcē piektdien nobalsots par neuzticības izteikšanu federācijas prezidentam Kasparam Ponem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā pastāstīja sanāksmes dalībnieki, ārkārtas sapulcē vairākums dalībnieku nobalsoja par Pones atstādināšanu no amata.

Balsojumā par neuzticības izteikšanu Ponem piedalījās 22 federācijas biedri. 19 biedri viņam izteica neuzticību, savukārt trīs biedri balsojumā atturējās.

Tāpat LPF biedri šodien balsoja par federācijas valdes atlaišanu, kuras sastāvā ir arī Pone. Šajā jautājumā par valdes atlaišanu nobalsoja 21 biedrs, bet atturējās viens.

Vēlāk par LPF valdes priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais LPF ģenerālsekretārs Aivars Platonovs. Ņemot vērā, ka LPF statūtos līdz šim tika noteikts, ka valdes sastāvā ir trīs cilvēki, šodien biedri pieņēma lēmumu paplašināt valdi līdz pieciem cilvēkiem, kā tas bijis līdz izvēlei valdi samazināt līdz trim cilvēkiem.

Platonovs federācijas valdes priekšsēdētāja amatā ievēlēts vienbalsīgi.
Tāpat LPF valdē ievēlēts Ģirts Treiguts, Zelma Ozoliņa, Aleksejs Ļeonovs un Ilva Ivaškina.

Jau vēstīts, ka jautājums par Pones atbilstību LPF prezidenta amatam radies Riodežaneiro olimpisko spēļu laikā, uz kurām uz ilgu laika periodu bija devies Pone, savukārt uz tām netika Latvijas peldētājas Aļonas Ribakovas treneris Germans Jakubovskis, kurš dalībai XXXI Olimpiādē bija akreditēts.

Pone uz Olimpiādi bija devies ar trenera akreditāciju, tomēr viņš pats gan iepriekš nevarēja pastāstīt, kāpēc olimpiskajās spēlēs ieradies ar šādu akreditāciju, kurai, visticamāk, bija jāpienākas Jakubovskim.

Pone neatzina, ka, iespējams, nav rīkojies pareizi, nedodot savu vietu Riodežaneiro Olimpiskajā ciematā Jakubovskim, bet kritizēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) darbību, vainu par notikušo noveļot uz olimpisko sportu pārraugošo organizāciju, jo LOK uz Olimpiādi bija apstiprinājusi piecas personas, tomēr visi uz tām nevarēja tikt.

Pēc paziņojuma par biedru ārkārtas sapulces sasaukšanu LPF valde izplatīja atkārtotu paziņojumu par federācijas kopsapulci 3.oktobrī, vienlaikus uzsverot, ka LPF valde vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs saistībā ar iespējamu noziedzīgu nodarījumu, sastādot pieprasījumu LPF biedru ārkārtas sapulces sasaukšanai, kurā tika plānots lemt par neuzticības izteikšanu federācijas prezidentam Ponem. Tāpat LPF valde pauda uzskatu, ka biedru ārkārtas sapulces rezultāti nevar tikt uzskatīti par leģitīmiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LOK iepriekš tāpat atklāja, ka Pone bija atteicies doties mājās agrāk, lai Jakubovskis varētu ierasties vismaz uz sacensību laiku, jo konkrētajā brīdī Latvijas delegācijai nebija pieejams vairāk vietu Olimpiskajā ciematā.

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Ribakova ar jaunu Latvijas rekordu ierindojās 27.vietā 200 metru brasā, bet Uvis Kalniņš palika 24.pozīcijā 200 metru kompleksajā distancē.

Tags

Aļona Ribakova Latvijas Olimpiskā komiteja Peldēšana Uvis Kalniņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form