Peldētāju ķīviņš: Pones opozicionāri biedru sapulci rīko aiz slēgtām durvīm
Foto: F64

Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) biedru sapulce, kurā plānots arī lemt par neuzticības izteikšanu LPF prezidentam Kasparam Ponem, piektdien notiks aiz slēgtām durvīm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē Pones opozicionāri, "pēc biedru pieprasījuma sapulce būs slēgta, proti, dalība sapulcē tiks ļauta tikai LPF biedriem un uzaicinātajām personām".

Lai gan sākotnēji LPF kopsapulci bija izsludinājusi 3.oktobrī, par ko liecina informācija LPF mājaslapā, federācijas biedri, nesamierinoties ar to, ka LPF prezidents Kaspars Pone "nav ievērojis LPF biedru pieprasījumu - sasaukt ārkārtas kopsapulci ne vēlāk kā līdz šī gada 10.septembrim", lēmuši rīkot biedru sapulci ātrāk - 16.septembrī.

Dzenis norādīja, ka Pone, izsludinot federācijas kopsapulci oktobrī, LPF biedriem arī nav ziņojis par apstākļiem, kas varētu ietekmēt šīs sapulces tūlītēju sasaukšanu.

LPF biedri, kas pieprasīja ārkārtas sapulces sasaukšanu, nav guvuši nekādus paskaidrojumus, kas pamatotu šādu vilcināšanos, un uzskata, ka tas būtiski kavē LPF darbu un apdraud tās iesākto projektu īstenošanu, tāpēc ārkārtas biedru sapulces izziņošana tikai 31.augustā, paziņojot par tās norisi 3.oktobrī, ir uzskatāma par vainojamu vilcināšanos, teikts LPF biedru vēstulē.

Ārkārtas biedru sapulces darba kārtībā ir debates par LPF prezidenta Pones pieņemtajiem lēmumiem un rīcību LPF valdes priekšsēdētāja amatā un to atbilstības LPF un tās biedru interesēm izvērtēšana, neuzticības izteikšana Ponem, LPF valdes locekļu atbrīvošana no amata.

Tāpat paredzēts arī balsojums par izmaiņām LPF statūtos, paredzot valdes sastāvā iekļaut piecus dalībniekus. Vēlāk sekotu balsojums par jaunas pagaidu valdes izveidi un tās sastāvu, nosakot, ka tās darbības termiņš ir līdz patstāvīgas LPF valdes ievēlēšanai 2017.gada pārvēlēšanu kopsapulcē.

Dzenis norādīja, ka LPF kopējais balsstiesīgo biedru skaits ir 29.

Jautājums par Pones atbilstību LPF prezidenta amatam radies Riodežaneiro olimpisko spēļu laikā, uz kurām uz ilgu laika periodu bija devies Pone, savukārt uz tām netika Latvijas peldētājas Aļonas Ribakovas treneris Germans Jakubovskis, kurš dalībai XXXI Olimpiādē bija akreditēts.

Pone uz Olimpiādi bija devies ar trenera akreditāciju, tomēr viņš pats gan iepriekš nevarēja pastāstīt, kāpēc viņš olimpiskajās spēlēs ir ar šādu akreditāciju, kurai, visticamāk, bija jāpienākas Jakubovskim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pone neatzina, ka, iespējams, nav rīkojies pareizi, nedodot savu vietu Riodežaneiro Olimpiskajā ciematā Jakubovskim, bet kritizēja LOK darbību, vainu par notikušo noveļot uz olimpisko sportu pārraugošo organizāciju, jo LOK uz Olimpiādi bija apstiprinājusi piecas personas, tomēr visi uz tām nevarēja tikt.

Pēc paziņojuma par biedru ārkārtas sapulces sasaukšanu LPF valde izplatīja atkārtotu paziņojumu par federācijas kopsapulci 3.oktobrī, vienlaikus uzsverot, ka LPF valde vērsusies tiesībsargājošās iestādēs saistībā ar iespējamu noziedzīgu nodarījumu, sastādot pieprasījumu LPF biedru ārkārtas sapulces sasaukšanai, kurā tika plānots lemt par neuzticības izteikšanu federācijas prezidentam Ponem.

LOK iepriekš tāpat atklāja, ka Pone bija atteicies doties mājās agrāk, lai Jakubovskis varētu ierasties vismaz uz sacensību laiku, jo konkrētajā brīdī Latvijas delegācijai nebija pieejams vairāk vietu Olimpiskajā ciematā.

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Ribakova ar jaunu Latvijas rekordu ierindojās 27.vietā 200 metru brasā, bet Uvis Kalniņš palika 24.pozīcijā 200 metru kompleksajā distancē.


Tags

Aļona Ribakova Peldēšana Uvis Kalniņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form