Latvijas izlases riteņbraucējs Mārtiņš Pluto no "Abloc CT" komandas svētdien ieņēma 99. vietu Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) 2. Pro kategorijas četru dienu velobrauciena "Tour of Norway" pēdējā posmā.

Pēdējā posmā riteņbraucēji veica 156,5 kilometrus garu distanci ar trim trešās kategorijas kāpumiem.

Lielās grupas finišā pirmo vietu izcīnīja britu braucējs Mejtū Volss no "BORA – hansgrohe" vienības. Viņš apsteidza trešajā posmā uzvarējušo "Trek – Segafredo" komandas dāņu riteņbraucēju Madsu Pedersenu un norvēģi Dānielu Hūlgordu ("Uno-X").

Vadošajā grupiņā finišēja 35 sportisti, apsteidzot nākamo grupiņu par astoņām sekundēm.

Pluto finišēja vienatnē, ieņemot 99. vietu un zaudējot posma uzvarētājam deviņas minūtes un 58 sekundes.

Kopvērtējumā pirmais trijnieks palika nemainīgs. Uzvarēja pirmajos divos posmos uzvarējušais brits Ītens Heiters ("Ineos Grenadiers"), kurš par 15 sekundēm apsteidza "BORA - hansgrohe" braucēju no Nīderlandes Idi Shellingu un par 25 sekundēm – nīderlandieti Miku Tenisenu ("Jumbo-Visma"). Pluto no līdera atpalika 32 minūtes un 54 sekundes, ieņemot 91.vietu 104 finišējušo sportistu konkurencē.

Norvēģijas tūre norisinājās desmito reizi.

2020. gadā Covid-19 dēļ sacensības nenotika, bet 2019. gadā uzvarēja mājinieks Aleksandrs Kristofs no UAE komandas.