Šadurskis: Siguldas trasi nav nepieciešams iekļaut centralizētā pārvaldības modelī
Foto: LETA

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis uzskata, ka Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi nav nepieciešams iekļaut centralizētā pārvaldības modelī, ko plānojusi realizēt IZM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

IZM ir paziņojusi, ka plāno apvienot sporta centru "Mežaparks", kurā bāzējas Latvijas Olimpiskā vienība, kamaniņu un bobsleja trasi "Sigulda", Lielupes tenisa centru un stadionu "Daugava", izveidojot vienotu sporta bāzi. Pret plānu asi iebilda sporta sabiedrība, Siguldas trases direktors Dainis Dukurs aicināja savu sporta bāzi nepievienot līdz 2018. gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, bet Nacionālā sporta padome premjera Māra Kučinska vadībā uzdeva IZM līdz 10. maijam turpināt diskusiju šajā jautājumā un tad skatīs ieceri atkārtoti.

Kā informē IZM, otrdien Šadurskis bija devis uz Siguldas trasi, kur tikās ar Daini Dukuru un pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar gatavošanos 2018. gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, valsts tehniskā atbalsta programmu, valsts finansējumu stabilitāti augstu sasniegumu sportam, kā arī optimālāko valsts sporta kapitālsabiedrību pārvaldības modeli.

Ministrs apliecināja, ka viens no svarīgākajiem Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) uzdevumiem sporta politikas jomā arī turpmāk būs nodrošināt stabilu valsts finansējumu sporta nozarei, novēršot budžeta bāzes samazināšanu. Ministrs pauda gandarījumu, ka Latvijas Nacionālā sporta padome ir atbalstījusi tehniskā atbalsta programmu 680 tūkstošu eiro apmērā, gatavojoties olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, taču, lai nodrošinātu jauno talantu izaugsmi un tehnikas attīstību, ir nepieciešama stabilitāte valsts finansējumā. "Paredzu grūtas un sarežģītas diskusijas, lai aizstāvētu sporta nozares attīstības vajadzības 2018. gada budžeta veidošanas kontekstā," saka Šadurskis.

Tikšanās laikā tika pārrunāts arī jautājums, kas saistīts ar IZM uzdevumu sniegt Ministru kabinetam priekšlikumus efektīvākam valsts nacionālo sporta bāzu pārvaldības modelim. Dainis Dukurs pauda viedokli, ka IZM ir jārosina diskusija par efektīvākiem pārvaldības modeļa risinājumiem un, ja tā ietvaros ir iespējas rast papildu finansējumu nacionālo sporta bāzu attīstībai, šāda diskusija ir atbalstāma.

Ministrs uzsvēra Siguldas bobsleja un kamaniņu trases unikalitāti un nozīmi, kas likusi pamatu izciliem Latvijas sasniegumiem ziemas tehniskajos sporta veidos. "Pašlaik svarīgākais uzdevums ir radīt vislabvēlīgākos apstākļus sportistiem, treneriem un visai komandai sagatavošanās posmam Phjončhanas Ziemas Olimpiskajām spēlēm," norāda Šadurskis. Ministrs pauda pārliecību, ka Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi nav nepieciešams iekļaut centralizētā pārvaldības modelī, jo tās saimniecība, pārvalde jau tagad tiek labi īstenota. To apliecina gan visaugstākie panākumi bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, gan tas, ka pēdējos gados ir notikusi starptautiska izaugsme organizējot vairākus Eiropas un pasaules mēroga čempionātus. Tikšanās laikā ministrs arī uzsvēra, ka IZM redz iespējas Siguldas bobsleja un kamaniņu trases attīstībai piesaistīt Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu.

Atgādinām, ka Latvijas Nacionālā sporta padome bobsleju, skeletonu, kamaniņu sportu un biatlonu atzina par prioritāri atbalstāmiem ziemas sporta veidiem augstu sasniegumu sporta līmenī, kuri ir ar visaugstāko potenciālu izcīnīt medaļas.

Tags

Dainis Dukurs Izglītības un zinātnes ministrija Kārlis Šadurskis Latvijas Olimpiskā vienība Siguldas trase
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form