Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks sestdien ar jaunu Latvijas rekordu izcīnīja trešo vietu Maskavā notiekošajā Prezidenta kausa izcīņā.

Plēsnieks, kurš startēja svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, raušanā tika galā ar 180 kilogramus smagu stieni, kas ir jauns Latvijas rekords.

Savukārt grūšanā Latvijas sportists pieveica 220 kilogramu smagumu, bet kopsummā tika pie 400 kilogramiem, uzstādot jaunu Latvijas rekordu.

Tikmēr sacensībās triumfēja Krievijas sportists Maksiks Šeiko, kurš kopsummā pacēla 413 (187+226) kilogramus, bet otrajā vietā ierindojās vēl viens krievs Timums Nanijevs, kuram (407 (182+225) kilogrami.

Jau vēstīts, ka novembrī Plēsnieks ieguva pirmo medaļu Eiropas un pasaules čempionātos pieaugušo konkurencē, jo pēc dopinga lietošanas diskvalificēts tika gruzīnu sportists Dāvidam Gogijam, kurš ieguva bronzu Eiropas čempionātā, kamēr Latvijas sportists bija ceturtais.

Plēsnieks nesen aizvadītajā pasaules čempionātā izcīnīja piekto vietu. Septembrī latvietis kļuva par Eiropas U-23 čempionu, bet pērn Londonas olimpiskajās spēlēs sportists izcīnīja septīto vietu.