Vizīti Latvijā uzsāk SOK prezidents Žaks Roge
Foto: EPA/LETA

Šodien, 18.februārī, trīs dienu darba vizītē Latvijā ierodas Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Žaks Roge, lai tuvāk iepazītu situāciju Latvijas sportā un novērtētu valsts un sabiedrisko organizāciju sadarbību olimpiskās kustības attīstībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Žaks Roge jau pirms vizītes norādījis, ka vizītes mērķis ir "pārrunāt ar [Latvijas Olimpiskās komitejas] prezidentu Aldonu Vrubļevski Nacionālo Olimpisko komiteju lomu".

"Nacionālās Olimpiskās komitejas ir Olimpiskās kustības mugurkauls, kas, strādājot kopā ar nacionālajām sporta veidu federācijām, iedzīvina Olimpiskās vērtības. Tās ir sportistu aizstāves un mūsu Kustības vēstnieces. Tās uzņemas vadību sporta autonomijas nosargāšanā un sporta interešu saglabāšanā dialogā ar valsts institūcijām un medijiem.

Latvijas Olimpiskā komiteja ir veikusi to visu un vēl vairāk, būdama konsekventa un drosmīga balss Olimpisko vērtību sardzē," saka Roge.
Vizītes pirmajā dienā – 18.februārī, pulksten 16:00 Rogem paredzēta oficiāla pieņemšana Rīgas pilī pie Valsts prezidenta Valda Zatlera, bet pulksten 17:00 SOK prezidents LOK birojā tiksies ar Olimpiskās komitejas darbiniekiem.

Sestdien – 19.februārī, Olimpiskajā sporta centrā Rīgā Roge iepazīsies ar olimpisko medaļnieku Igora Vihrova un Jevgēņija Saproņenko nodibināto vingrošanas skolu, kā arī iepazīsies ar Olimpiskā sporta centra darbību. Pēc centra apskates Rogem paredzēta tikšanās un diskusija ar sporta sabiedrību par Latvijas Olimpiskās komitejas vietu un lomu Latvijas sporta organizācijā un Starptautiskajā Olimpiskajā kustībā. Tikšanās laikā SOK prezidents svinīgi pasniegs ilggadējam LOK prezidentam un LOK darbības atjaunotājam Vilnim Baltiņam SOK augstāko apbalvojumu - Olimpisko ordeni. Baltiņš būs pirmais Olimpiskā ordeņa saņēmējs Latvijā.

19.februārī Rogem plānotas arī lietišķas pusdienas ar premjeru Valdis Dombrovski un izglītības un zinātnes ministru Rolandu Broku, bet vakarā Roge apmeklēs Latvijas Nacionālās operas iestudējumu - Džuzepes Verdi operu "Aīda".

Svētdien – 20.februārī, Roge apmeklēs Siguldas kamaniņu un bobsleja trasi, kur noskatīsies Pasaules kausa izcīņas kamaniņu sportā finālposma sacensības komandu stafetē, ņemot vērā, ka komandu stafete pretendē uz iekļaušanu ziemas olimpisko spēļu programmā.

Roges vizīte Latvijā ir LOK neatlaidīgu pūliņu rezultāts, jo iecere par vizīti radās jau pirms vairākiem gadiem. Viesoties Latvijā Rogi uzaicināja Valsts prezidents Valdis Zatlers un Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, viesojoties SOK mītnē Lozannā 2009.gada aprīlī.

Roge SOK prezidenta amatā atrodas 10 gadus, bet Latvijā pašreizējā statusā viesosies pirmo reizi. SOK politika paredz apmeklēt pēc iespējas visas 205 nacionālās olimpiskās komitejas, lai nodrošinātu konstruktīvu sadarbību un olimpiskās kustības attīstību.

Roge pēc profesijas ir ortopēds. Latvijā viesojies jau 1992. gadā, būdams Eiropas Olimpisko komiteju asociācijas prezidents. Tad viņš bija toreizējā SOK prezidenta Huana Antonio Samaranča delegācijā.

Tags

Aldons Vrubļevskis Latvijas Olimpiskā komiteja SOK Žaks Roge Vilnis Baltiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form