WADA speciālistiem apsolīta pieeja Maskavas antidopinga laboratorijai
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) 9. janvārī, deviņas dienas pēc noteiktā termiņa, saņems pieeju Maskavas antidopinga laboratorijai, apsolījusi Krievijas puse.

Jau ziņots, ka Krievija līdz beigu termiņam, kas bija 31. decembris, tā arī nesniedza WADA pieeju Maskavas antidopinga laboratorijai, tādējādi tai draud jaunas sankcijas.

Taču trešdien WADA komandai trīs personu sastāvā tiek solīta pieeja Maskavas antidopinga laboratorijai.

"Ja misija būs veiksmīga, būsim izkļuvuši no strupceļa un, iesējams, varēsim uzsākt daudz jaunu lietu," uzsver WADA prezidents Kreigs Rīdijs.

Kā pirms tam pauda Rīdijs, viņš ir vīlies, ka datu iegūšana no bijušās Maskavas antidopinga laboratorijas līdz noteiktajam datumam tā arī netika pabeigta.

WADA norādīja, ka nākamie soļi Krievijas dopinga sāgā tiks apspriesti janvāra vidū.

WADA septembrī atjaunoja RUSADA darbību, izsaucot sašutumu daļā sporta sabiedrības. Tiesa, tai pat laikā tika noteikts, ka līdz gada pēdējai dienai Krievijai ir jānodrošina pieeja Maskavas antidopinga laboratorijai. Tomēr tas netika izdarīts, tāpēc varētu tikt piemērotas jaunas sankcijas, kas krievu sportistiem atkal varētu liegt piedalīties sacensībās.

Pieeja visiem datiem par dopinga paraugiem, kas Maskavas laboratorijā savākti no 2011. līdz 2015. gadam, bija viens no priekšnosacījumiem, lai Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) atceltu Krievijas Vieglatlētikas federācijas (VFLA) diskvalifikāciju. VFLA diskvalifikācija pagarināta jau deviņas reizes.

WADA eksperti Ziemassvētku laikā pameta Maskavu tukšām rokām, jo Krievijas varasiestādes, aizbildinoties ar vietējiem likumiem, liedza sertifikāciju antidopinga uzraugu ekipējumam.

Tags

IAAF Vieglatlētika WADA

Comment Form