Jaunzēlandes regbisti pārliecinošā stilā izcīna Pasaules kausa bronzas medaļas

2019. gada Pasaules kausa finālturnīra spēlē par bronzas medaļām piektdien, 1. novembrī, Jaunzēlandes regbija izlase pāriecinoši ar 40:17 (28:10) pieveica Velsas valstsvienību.

Trīskārtējiem Pasaules kausa ieguvējiem "All Blacks" šīs ir trešās bronzas medaļas sacensību vēsturē, bet Velsa tikai vienu reizi spējusi tikt pie godalgām - 1987. gadā Pasaules kausa pirmajā finālturnīrā velsieši bija trešie.

Tādējādi Jaunzēlande turpina savu uzvaru sēriju pār Velsas regbistiem. "All Blacks" kopš 1953. gada ir uzvarējusi visos savstarpējos dueļos - 31 spēlē.

Jau spēles piektajā minūtē "All Blacks" izdarīja pirmo piezemējumu, bet tad 14. minūtē panāca 14:0. Lai gan velsieši ātri izdarīja vienu piezemējumu, Jaunzēlande daudz pāriecinošāk turpināja spēli, nedodot pretiniekiem cerības tikt pie medaļām.

"All Blacks" rindās divus piezemējumus izdarīja Bens Smits, bet pa reizei bumbu ienesa Džo Mūdijs, Beidens Barets, Raiens Krotijs un Ričijs Mo'unga, kurš vēl piecas reizes bija precīzs relaizācijas sitienos. Velsai punktus ar piezemējumiem guva Halams Amoss un Džošs Adamss, pa reizei realizācijas sitienā precīzi bija Rīss Pačels un Dens Bigars, bet Pačelam vēl trīs punkti ar soda sitienu.

Vairāk nekā mēnesi ilgušajā Pasaules kausa finālturnīrā Japānā tagad atlikusi viena spēle - sestdien, 2. novembrī, par prestižo Veba Elisa trofeju cīnīsies Anglija un DĀR.

Portāls "Delfi" piedāvāja bronzas spēles teksta tiešraidi.

Pasaules kauss regbijā, bronzas spēle: Jaunzēlande - Velsa
Jaunzēlande - Velsa 40:17. Spēle noslēgusies
76. min. Jaunzēlande - Velsa 40:17Pēc atkārtotas grupu cīņas Mo'unga izdara piezemējumu, bet kļūdās realizācijas sitienā no kreisā sāna.
Velsai labs uzbrukums ar vairākām fāzēm, bet neveiksmīgs noslēgums, un bumbu atgūst Jaunzēlande.
60.min. Jaunzēlande - Velsa 35:17 Velsa 20. uzbrukuma fāzē tomēr piezemē bumbu. Izceļas Džošs Adamss, kurš tādējādi ar septiņiem piezemējumiem kļuvis par līderi šajā rādītājā Pasaules kausa finālturnīrā. Realizāciju precīzi sit Dens Bigars.
Velsai labs, ilgstošs uzbrukums, ko ar noteikumu pārkāpumu aptur Jaunzēlande. Velsieši izvēlas cīņu, jo soda sitiens neko daudz nedos.
Pēc raka Jaunzēlande lieliski sarausta pretinieku aizsardzību un Bens Smits izdara savu trešo piezemējumu. Tomēr video atkārtojumā tiesneši fiksē piespēli uz priekšu citam spēlētājam mirkli pirms Smita un piezemējums netiek skaitīts.
42. min. Jaunzēlande - Velsa 35:10Jaunzēlande turpina raustīt pretinieku aizsardzību ar piespēlēm un Raiens Krotijs veica "All Blacks" piekto piezemējumu. Mo'unga ir precīzs realizācijā.
Jaunzēlande - Velsa 28:10. Sākas 2. puslaiks
Jaunzēlande - Velsa 28:10.. Noslēdzies 1. puslaiks Velsa savu teritoriālo pārsvaru izsēj ar kārtējo kļūdu. Tad jau pēc puslaika beigu gonga, Jaunzēlande izvēlējās turpināt uzbrukumu un Bens Smits izdara vēl vienu piezemējumu.Realizācija jāizpilda no sāna, bet Mo'unga spēj to iesist.
Bens Smits ar piezemējumu ierakstījis savu vārdu Jaunzēlandes regbija vēstures grāmatāhttps://twitter.com/AllBlacks/status/1190201973884116992
33. min. Jaunzēlande - Velsa 21:10Rakā Velsa zaudē bumbu un uzreiz laba kombinācija Jaunzēlandei, kurai piezemējumu ar kūleni izdara Bens Smits. Realizāciju vieglā situācijā trāpa Mo'unga.
27. min. Jaunzēlande - Velsa 14:10Jaunzēlande tuvu savai zonai pārkāpj noteikumus, un velsiēsi izvēlas sist, nevis doties pēc vēl viena piezemējuma. Labā situācijā sodu realizē Pačels.
25. min. Jaunzēlandei nākas veikt jau pirmo maiņu. Deins Kouls klibodams atstāj laukumu.
19. min. Jaunzēlande - Velsa 14:7Ar 12. mēģinājumu Velsa sarausta Jaunzēlandes aizsardzību un kreisajā malā pēc māņu kustības pie piezemējuma tiek Halams Amoss. Realizācija padodas Rīsam Pačelam.
Velsieši pēc auta izveidoja molu, bet neizdevās to bīdīt uz priekšu. Tad seko laba saspēle un bumba nonāk piezemējuma zonā, bet nav piezemēta. Jaunzēlandieši pārkāpa noteikumus, un vēl viena iespēja uzbrukumam tiek Velsai.
13. min. Jaunzēlande - Velsa 14:0Pēc raka laba saspēle un Bodens Barets brīvi izlauzās līdz piezemējumam. Realizāciju atkal izmanto Mo'unga
Velsiešu uzvarēja grupas cīņā un uzreiz ātrā uzbrukumā bija tuvu piezemējumam. Jaunzēlande paspēja sagrupēt spēkus un apturēja velsiešus.Kā prognozēts, ļoti raiti rit spēle, lieli ātrumi un maz pārtraukumu.
5. min. Jaunzēlande - Velsa 7:0Jaunzēlande labi izspēlē un Džo Mūdijs itin viegli izdara piezemējumu. Savukārt realizācijā precīzs ir Mo'unga, reabilitējoties par neveiksmi pirms brīža.
4. min. Jaunzēlande - Velsa 0:0Velsa pārkāpj noteikumus "rakā" un Jaunzēlande izvēlas izdarīt soda sitienu. To sit Ričijs Mo'unga, un trāpa pa vārtu stabu. Ne visai bieži augstākā līmeņa mačos tas redzams.
Jau otrajā minūtē pēc labas saspēles teicams izrāviens sanāca velsietim Džošam Adamsam, bet uzreiz pēc tam velsiēsi paši kļūdās un zaudē bumbu,
Spēle par bronzu sākusies. To ar sitienu sāk Velsa.
Valstu himnas izksanējušas. Pirms mača tradicionāli Jaunzēlandes regbisti izpildīs haku. Anglijas regbisti pusfinālā, vērojot haku, nedaudz pārkāpa etiķeti un saņēma sodu.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/regbijs/anglijas-regbija-izlase-sanem-sodu-par-laukuma-viduslinijas-parkapsanu-hakas-laika.d?id=51593743
Otrā pusfinālā DĀR regbisti neļāva notikt Lielbritānijas finālam, tāpēc Velsai jācīnās par bronzu.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/regbijs/dar-regbisti-dramatiska-cina-treso-reizi-ieklust-pasaules-kausa-finala.d?id=51584139
Abas komandas iznākušas laukumā. Pirms spēles Tokijā klusuma brīdis, pieminot posošā taifūna upurus. Dabas katastrofas dēļ Pasaules kausā arī nenotika trīs spēles.https://twitter.com/rugbyworldcup/status/1190191132476628993
Mēnesi regbija aiz muguras. Laiks izšķirošajām spēlēm Pasaules kausā regbijā. Piektdien tiks noskaidroti bronzas medaļnieki - titulētā Jaunzēlande tiekas ar Velsu. Spēles sākums pulksten 11:00.