Zaudējumu Austrālijas atklātā tenisa čempionāta otrajā kārtā trešdien, 18. janvārī, piedzīvoja sacensību galvenais favorīts, leģendārais spānis Rafaels Nadals, kurš gan neveiksmi piedzīvoja gūtā savainojuma dēļ.

Otrās kārtas mačā Nadals trīs setos ar 4-6, 4-6, 5-7 piekāpās amerikānim Makenzijam Makdonaldam, kurš pasaules rangā ir 65. vietā. "Australian Open" nespēlējot pasaules ranga līderim spānim Karlosam Alkarazam, Nadals bija izlikts ar pirmo numuru.

Nadals augšstilba muskuļa savainojumu guva otrajā setā, kad zaudēja ar 4-6, 3-5. Pēc geima viņš uzreiz palūdza medicīnisko pārtraukumu, atgriezās kortā, turpināja cīņu, tomēr nespēja uzvarēt kaut setu un saasināt cīņu.

Nadals pagājušajā gadā otro reizi karjerā triumfēja "Australian Open", pirms tam pirmo reizi Melburnā paliekot neuzvarēts 2009. gadā. Spāņa kontā kopā ir 22. "Grand Slam" tituli un viņš ir visu laiku panākumiem bagātākais tenisists. Kopš 2017. gada Nadals visos "Grand"Slam" turnīros, kuros spēlējis, bija ticis vismaz līdz ceturtajai kārtai.

Pie uzvaras otrajā kārtā tika grieķis Stefans Cicips, kas pusotrā stundā ar 6-3, 6-0, 6-2 sagrāva mājinieku Rinkiju Hijikatu.

Smagu uzvaru tikmēr guva kanādietis Fēlikss Ožjē-Aljasims, kurš izlikts ar sesto numuru. Kanādas tenisists spēja atspēlēties pēc zaudētiem diviem setiem un ar 3-6, 3-6, 6-3, 6-2, 6-2 pieveica slovāku Aleksu Molčanu.

Otro kārtu vēl pārvarēja Daniils Medvedevs (septītais numurs), itālis Janniks Siners (15. numurs), amerikānis Fransiss Tiafo (16. numurs), Karens Hačanovs (18. numurs), spānis Roverto Bautista Aguts (24. numurs) un Jošihito Nišioka (31. numurs).