Austrālijas atklātā tenisa čempionāta pusfinālā trešdien, 25. janvārī, pārliecinoši iekļuva deviņkārtējais sacensību uzvarētājs Novāks Džokovičs un amerikānis Tomijs Pols.

Izcilais serbu tenisists, kurš izlikts ar ceturto numuru, ceturtdaļfinālā divu stundu cīņā trīs setos ar 6-1, 6-2, 6-4 pieveica sacensību piekto raketi Andreju Rubļevu. Džokovičs tādējādi desmito reizi karjerā sasniedza "Australian Open" pusfinālu un katru reizi, kad serbs pārvarējis ceturtdaļfināla kārtu, viņš izcīnījis titulu.

Lai gan dažas dienas pirms turnīra un turnīra gaitā bija bažas par Džokoviča spējām pacīnīties par titulu, jo tika ziņots par iespējamo traumu, serbs piecos mačos zaudējis tikai vienu setu, turklāt to pašu tikai "tie break" izspēlē. Piecos mačos serbs zaudējis tikai 45 geimus jeb tikai deviņus geimus vidēji mačā (vidēji 2,8 geimus setā).

Tagad pusfinālā viņa pretinieks būs 25 gadus vecais amerikānis Tomijs Pols, kurš pasaules rangā ir 35. vietā un turnīrā nav starp izsētajiem. Pols savā ceturtdaļfināla spēlē trīs stundu cīņā ar 7-6 (8:6), 6-3, 5-7, 6-4 uzvarēja savu tautieti, lielāko sensāciju autoru Benu Šeltonu.

Pasaules ranga 89. vietas īpašnieks Šeltons profesionālajā tenisā aizvadījis tikai vienu pilnu sezonu, bet šogad pirmo reizi vispār izceļoja ārpus ASV, savā otrajā "Grand Slam" turnīrā karjerā negaidīti aizcīnoties līdz ceturtdaļfinālam. "Pelnrušķītes stāstu" tagad gan apturēja tautietis Pols.

Otrā pusfināla pārī par vietu finālā cīnīsies grieķis Stefans Cicips (trešais numurs) un Karens Hačanovs (18. numurs), kuri uzvaras ceturtdaļfinālā guva jau otrdien.