Gulbis pirmo reizi karjerā iekļūst 'Australian Open' trešajā kārtā

Latvijas tenisists Ernests Gulbis ceturtdien, 23. janvārī, uzvarēja Austrālijas atklātā čempionāta otrās kārtas spēlē, pirmo reizi ilggadējā karjerā iekļūstot "Australian Open" trešajā kārtā.

Gulbis (ATP ranga 256. vieta) otrās kārtas mačā divu stundu un 20 minūšu ilgā cīņā pārliecinoši trīs setos ar 7-5, 6-3, 6-2 pieveica slovēni Aljažu Bedeni (ATP ranga 55. vieta), svinot savu piekto uzvaru pēc kārtas. Gulbis pirms tam pārvarēja trīs atlases kārtas, bet tagad guvis vēl divas uzvaras. Latvijas labākajam tenisistam šāda uzvaru sērija nav padevusies jau vairākus gadus.

Mačam bija jāsākas jau pulksten 2:00 pēc Latvijas laika, tomēr naktī Melburnā bija pamatīgas lietusgāzes, kas atnesa arī pelnus no Austrālijā valdošajiem ugunsgrēkiem. Tas neļāva rīkotājiem laicīgi sagatavot tos kortus, kuri nebija apjumti, tādēļ kavējās arī Gulbja spēle. Neilgi pēc mača sākuma Melburnā sākās lietus, līdz ar to Gulbja spēle tika pārtraukta un atsākās pēc apmēram stundas.

Saraustītais grafiks neietekmēja Gulbi, kurš "Australian Open" rāda sen neredzēti stabilu, lielisku sniegumu. Spēles piektajā geimā Gulbis atspēlēja dubulto breikbumbu, bet pats lauza pretinieka servi 12. geimā, uzreiz arī uzvarot setu.

Otrajā setā Gulbis atspēlēja sešas breikbumbas, kas bija arī pēdējās pretiniekam šajā spēlē. Gulbis bez liekas nervozēšanas sagaidīja savas iespējas, sestajā geimā lauza pretinieka serves geimu, kas viņam nodrošināja uzvaru otrajā setā. Trešajā setā jau sākumā Gulbis izvirzījās vadībā ar breiku un nosargāja pārsvaru, iekļūstot starp 32 labākajiem tenisistiem šī gada "Australian Open".

Par iekļūšanu trešajā kārtā Gulbis ir nopelnījis 90 ieskaites punktus, kuriem klāt vēl nāk 25 punkti par kvalifikācijas pārvarēšanu. Veiksmīgais sniegums ļaus Gulbim veikt iespaidīgu kāpumu ATP pasaules rangā - viņš atgriezīsies TOP 200 un pēc pusotras nedēļas jaunākajā sarakstā būs ap 175. vietu.

Tagad "Australian Open" trešajā kārtā Gulbis spēlēs pret turnīra desmito numuru Gēlu Monfisu, kurš ar 4-6, 7-6 (10:8), 6-4, 7-5 uzvarēja horvātu Ivo Karloviču. Gulbis šo maču aizvadīs sestdien, 25. janvārī.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles testa tiešraidi.

Australian Open: Ernests Gulbis - Aljažs Bedene
Spēles statistika
Ernests Gulbis - Aljažs Bedene 7-5, 6-3, 6-2Gulbis pirmo reizi karjerā iekļūst Australian Open trešajā kārtāPēc Bedenes sitiena bumbiņa trāpa pa trosi un izlido autā. Gulbim laba serve, tad Bedene izsit autā - trīskāršā mačbumba! To viņš izmanto ar eisu
Gulbis - Bedene 7-5, 6-3, 5-2Gulbis lauž pretinieka serves geimuGulbis uzvar pirmo izspēli. Bedene iesit tīklā (0-30). Slovēnis izsit autā - trīskāršā breikbumba Gulbim!Un Gulbis izmanto pirmo, lieliski uzņemto servi
Gulbis - Bedene 7-5, 6-3, 4-2Gulbis serves geimu sāk ar eisu, tad divas kļūdas pretiniekam (40-0). Gulbis uzvar geimu ar labu servi
Gulbis - Bedene 7-5, 6-3, 3-2Gulbis pirms geima sākuma apmainījās laipnībām ar Bedeni. Gulbis aizrādīja slovēnim, ka viņš nav parādījis, ka ir jaunas bumbiņas.Gulbim nepadodas geims, slovēnim servējot ar jaunām bumbām. Viņš uzvar tikai vienā izspēlēhttps://twitter.com/Joe__Tennis/status/1220217456410664965
Gulbis - Bedene 7-5, 6-3, 3-1Gulbis pēc pārtraukuma ar drošām servēm ātri panāk 40-15, bet tad kļūdās pie tīkla. Ar spēcīgu servi Gulbis uzvar geimu
Spēle atsākas
Bedene pēc geima ņem medicīnisko pārtraukumu.
Gulbis - Bedene 7-5, 6-3, 2-1Bedene uzvar pirmo izspēli, bet tad Gulbim labs bekhends pa līniju. Bedene panāk 30-15. Gulbis neveikli uzņēma servi (40-15), tad Bedene uzvar geimu
Gulbis - Bedene 7-5, 6-3, 2-0Gulbis ar saīsināto atkal sanikno pretinieku, kurš uzsit pa tīklu ar raketi. Gulbim eiss un spēcīga serve dod 40-0. Gulbis uzvar geimu ar eisu
Gulbis - Bedene 7-5, 6-3, 1-0Gulbis lauž pretinieka serves geimuGulbis gūst pirmo punktu trešajā setā, bet servē Bedene. Slovēnis iesit tīklā (0-30). Ar precīzu sitienu uz gala līnijas Bedene gūst pirmo punktu trešajā setā. Slovēnis vēlreiz iesit tīklā - dubultā breikbumba Gulbim!Pirmo Bedene atspēlē ar spēcīgu servi. Slovēnis trešo reizi geimā iesit tīklā, kas dod Gulbim breiku
Otrā seta statistika
Ernests Gulbis - Aljažs Bedene 7-5, 6-3Gulbis uzvar 2. setuGulbim padodas divi saīsinātie sitieni (30-0). Ar eisu viņš panāk trīskāršo setbumbu. Bedene iesit tīklā - Gulbis uzvar otro setu!
Gulbis - Bedene 7-5, 5-3Bedene ar servēm panāk 30-0, bet tad Gulbis uzvar divas izspēles. Laba serve palīdz Bedenem tikt pie 40-30, tad slovēnis ar eisu uzvar geimu
Gulbis - Bedene 7-5, 5-2Gulbis zaudē pirmo izspēli, bet ar spēcīgu servi panāk 15-15. Gulbis "rausta" spēles gaitu ar dažādiem sitieniem, kas īsti neiet pie sirds pretiniekam (30-15). Tad Gulbis atkal kļūdās sitienā pie tīkla (30-30). Eiss dod 40-30, bet tad Gulbis kļūdās forhendā. Bekhenda kļūda dod pretiniekam breikbumbu. To Gulbis atspēlē izgājienā pie tīkla. Gulbis neveikli uzsit, raketei trāpot pa kortu - breikbumba Bedenem (tiesnese gan izrādīja simpātijas Gulbim un pateica "Vairāk Gulbis"). Gulbis saņem atkal "foot fault", bet atspēlē breikbumbu. Ar spēcīgu servi viņš panāk "vairāk" un tad arī uzvar geimu
Gulbis - Bedene 7-5, 4-2Gulbis lauž pretinieka serves geimuTenisisti apmainās uzvarētām izspēlēm geima sākumā. Bedene tad labi nodzenā Gulbi ar drošu "smash" pie tīkla panāk 30-15. Gulbis trāpa perfekti korta tālajā stūrī. Gulbis gūst punktu pie tīkla - breikbumba. Pacietīga spēle dod rezultātu un Gulbis izvirzās vadībā ar breiku
Gulbis - Bedene 7-5, 3-2Gulbis droši sāk serves geimu (30-0). Tad vieglā situācijā pie tīkla Gulbis pavirši un stipri uzsit, raidot bumbiņu aiz gala līnijas (30-15). Eiss palīdz tikt pie 40-15. Gulbis iesit tīklā, bet tad ar drošu izspēli pēc spēcīgas serves uzvar geimu
Gulbis - Bedene 7-5, 2-2Gulbis pārtraukumā nomaina krekliņu, bet serves geimu labāk sāk Bedene. Gulbim neizdodas uzvarēt kaut vienu izspēli un "sausā" zaudēts pretinieka serves geims.
Gulbis - Bedene 7-5, 2-1Gulbis nedroši aizvada pirmās izspēles, nonāk zaudētājos ar 15-30, bet tad viņam sanāk eiss. Gulbis centās uzbrukt, bet iesita tīklā - breikbumba slovēnim. Ilgākā izspēlē Bedene izsit autā. Slovēnim nesanāk saīsinātais, bet tad dubultkļūda Gulbim. Gulbim sanāk saīsinātais, kas nedaudz sadusmo pretinieku - slovēnis ar raketi uzsit pa tīklu. Gulbis pēc tam uzvar geimu ar labu servi.
Gulbis - Bedene 7-5, 1-1Gulbis uzvar pirmo izspēli, tad nākamajā grūtā situācijā tomēr notur bumbiņu spēlē un panāk, ka Bedene iesit tīklā. Slovēnim sanāk laba serve, bet Gulbis pēc pretinieka saīsinātā labi nospēlē pie tīkla un iegūst dubulto breikbumbu (15-40). Gulbis izsit aiz gala līnijas, tad iesit tīklā - dubultā breikbumba paliek neizmantota.Gulbis kļūdās un norāda, ka tribīnēs viens no apsargiem nav rāms izspēļu laikā.Tad Gulbis vēlreiz kļūdās un zaudē geimu
Gulbis - Bedene 7-5, 1-0Otrā seta pirmajā izspēlē Bedene izsit autā, tad Gulbim pārāk gara "svece" pēc saīsinātā sitiena. Ilgākā izspēlē Bedene uzvar ar bekhendu (15-30). Gulbis stiprā vējā noriskē taisīt vēl vienu saīsināto, kas šoreiz izdodas (30-30). Bedene nodzenā Gulbi kortā un tiek pie breikbumbas. Ar ne pārāk spēcīgu otro servi Gulbis atspēlē breikbumbu. Ilgākā izspēlē Bedene tīri uzvar punktu un iegūst vēl vienu breikbumbu. Atkal ar otro servi Gulbis atspēlē breikbumbu. Bedenem sanāk labs forhends, bet arī šo breikbumbu Gulbis atspēlē. Gulbim padodas divas spēcīgas serves, ar ko izdodas izglābties šajā geimā otrā seta sākumā
Ernests Gulbis - Aljažs Bedene 7-5Gulbis lauž pretinieka servei un uzvar 1. setuBedene kļūdās forhendā (0-15). Gulbis ar saīsināto "izvelk" pretinieku pie tīkla un šoreiz tas palīdz tikt pie punkta (0-30). Slovēnis iesit tīklā - trīskāršā setbumba Gulbim!Pirmo Bedene atspēlē, tad slovēnim sanāk eiss. Ļoti uzmanīgā izspēlē abu tenisistu izpildījumā Gulbis sagaida pretinieka kļūdu un uzvar setu!
Gulbis - Bedene 6-5Gulbim labs forhends geima sākumā, bet tad kļūda šķietami vieglā situācijā (15-15). Spēcīga serve palīdz Gulbim tikt pie 40-15. Gulbis uzvar geimu ar skaistu sitienu pa līniju, apvedot pie tīkla iznākušo Bedeni.Gulbis sev ir garantējis "tie break", bet vai līdz tam tiks arī slovēnis?
Gulbis - Bedene 5-5Bedene arī droši servē, nedodot Gulbim cerības šajā geimā. Gulbis uzvarēja tikai vienu izspēli, netiekot galā ar pretinieka servēm.
Gulbis - Bedene 5-4Gulbis droši darbojas izspēlēs pēc servēm, panākot 30-0. Spēcīga serve dod 40-0, tad ar bekhendu viņš uzvar geimu.
Gulbis - Bedene 4-4Geims sākas ar līnijtiesneša lēmuma maiņu un pārspēlētu izspēli, kas tika apturēta. Tajā uzvar Bedene, tad Gulbis izsit autā (30-0), bet kļūdās arī slovēnis (30-15). Bedenem padodas laba serve. Gulbis iesit tīklā un zaudē geimu.
Gulbis - Bedene 4-3Gulbis ar spēcīgām servēm "sausā" uzvar geimu
Gulbis - Bedene 3-3Bedene geimu sāk ar eisu. Gulbis tad iesit tīklā, slitki uzņem sekojošo servi (40-0). Vienu punktu Gulbis atgūst, pēc kā Bedene izsit autā (40-30). "Aizķerties" geimā Gulbim neizdodas - bumbiņa trāpa pa tīkla trosi un izlido autā.
Iepriekšējā geima laikā Gulbis vairākas reizes principiāli nesāka servēt, jo skatītāji staigā pa tribīnēm un novērš uzmanību spēlētājiem. Tiesnese ar paziņojumu aicināja līdzjutējus ievērot tenisa nerakstītos likumus un nestaigāt geima laikā.
Gulbis - Bedene 3-2Gulbis sāk ar uzvarētu izspēli, bet pieļauj kļūdu, pēc kuras seko dubultkļūda. Gulbim nesanāk saīsinātais un pretiniekam dubultā breikbumba (15-40). Pirmo no tām ilgākā izspēlē Gulbis atspēlē. Tad Gulbim sanāk eiss, spēcīga serve un vēl viens eiss, kas ļauj izglābties šajā geimā
Gulbis pēc geima aizgāja līdz galvenajai tiesnesei un par kaut ko sūdzējās.
Gulbis - Bedene 2-2Pēc spēles atsākšanas pirmā izspēle ļoti ilga, Gulbis iesit tīklā (15-30). Tad Gulbis sit pārāk tālu (30-30). Gulbis ar saīsināto izvelk pretinieku pie tīkla, bet Gulbim nesanāk "svece". Tad Gulbis izsit autā un zaudē geimu.
Tenisisti atgriežas kortā. Atgādinām, ka spēle tika apturēta trešajā geimā. Gubis ir vadībā ar 2-1, bet Bedenes serves geimā rezultāts ir 0-30.
Kortā atgriežas līnijtiesneši, drīz atgriezīsies arī tenisisti. Pēc nelielas iesildīšanās spēle varēs atsākties.
Lietus Melburnā rimies, 19. korts ir arī nosusināts, kas nozīmē, ka pēc kāda laika mačs varētu atsākties. Rīkotāji pagaidām spēles nav pārcēluši uz vēlāku laiku un plānots, ka pēc pulksten 5:30 varētu atsākties maču kortos bez jumtiem.
Ostapenko šodien paredzēta vēl viena spēle - dubultspēlēs pārī ar kanādieti Gabrielu Dabrovski jātiekas pret Sevastovas pāridarītāju Ajlu Tomljanoviču (Austrālija) un Mariju Sakari (Grieķija).Ostapenko ar Dabrovski turnīrā izliktas ar sesto numuru.
Gulbis ir palicis pēdējais no Latvijas tenisistiem vienspēlēs, jo abas Latvijas dāmas ir izstajušās no Australian Open. Sevastova zaudēja jau pirmajā kārtā, bet šorīt zaudējumu piedzīvoja Ostapenko.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-daudz-kludas-un-izstajas-no-australian-open.d?id=51820327
Ernests Gulbis - Aljažs Bedene. Spēle tiek apturēta uz nezināmu laikuKortā ieradās viens no sacensību rīkotājiem. Pēc konsultācijām ar abiem tenisistiem sportistiem atļāva doties prom no korta. Lietus ar vēju arī pieņemas spēkā, tāpēc spēle apturēta.Tā kā korts Nr19 ir atvērtais un arī netiek pārklāts, kad sākas lietus, tad spēle neatsāksies ilgāku laiku.Spēle atsāksies ne ātrāk par 5:30 pēc Latvijas laika.https://twitter.com/fogmount/status/1220173860206628865
Bedene pieļauj divas kļūdas (0-30), bet tad Gulbis atkal lūdz apturēt spēli.Gulbis norāda, ka pats korts ir kārtībā, bet problēmas sagādā līnijas. Tiesnese vēlreiz piekrīt Gulbim, un tenisisti dodas uz saviem krēsliem gaidīt brīdi, kad situācija tiks atrisināta.Kortā sākas arī neliels lietus, līdzjutēji atver lietussargus.
Arī pārtraukumā tiesnese dodas pārbaudīt kortu, īpaši līnijas, uz kurām sportistu apavi "bremzē" kustību un var gūt traumas. Tiesnese konsultējas pa rāciju, ko darīt šādā situācijā.Abi tenisisti piekrīt spēli turpināt, bet situācija var atkārtoties.https://twitter.com/EGulbisFan/status/1220171350737850371
Gulbis - Bedene 2-1Gulbis ar labām servēm panāk 30-0. Pirms nākamās izspēles Gulbis aicina tiesnesi nokāpt un pārbaudīt korta segumu, kas ir nedrošs spēlēšanai pec lietusgāzēm. Tiesnese piekrīt Gulibm, aptur spēli un aicina savest kārtībā kortu. Tiesa, uz vietas nav neviena darbinieka un pēc mirkļa tiesnese saka "Mēģinām", un spēle atsākas.Pēc nelielās pauzes Gulbi saņem "step fault", pārkāpjot serves līniju, bet uzvar izspēli un ir 40-0. Gulbis uzvar ar spēcīgu servi
Gulbim spēle sākās diezgan jokaini. Viņš saņēma brīdinājumu vēl pirms pirmās izspēles, kurai gatavojās.https://twitter.com/arandomgamer02/status/1220169104650203138
Gulbis - Bedene 1-1Gulbis izsit autā pirmajā izspēlē, tad Bedene iesit tīklā. Gulbis neizdodas labi uzņemt divas serves (40-15), bet tad ilgākā izspēlē slovēnis iesit tīklā (40-30). Bedene pieļauj dubultkļūdu (40-40). Ilgā izspēlē Gulbis izsit autā, tad līdzīgā situācijā sit pārāk tālu aiz gala līnijas un zaudē geimu
Gulbis - Bedene 1-0Bedene pirmajā izspēlē izsit autā, tad Gulbim eiss, vēl pāris labas serves un sausā uzvarēts geims
Ernests Gulbis - Aljažs Bedene. Spēle sākusiesGulbis spēli sāk ar servi
Abi tenisisti ieradušies kortā Nr19 un drīz spēle varēs sākties
Gulbis ATP rangā ieņem 256.vietu, bet Bedene ir 55. pozīcijā. Abi tenisisti savā starpā iepriekš tikušies vienu reizi - 2015.gada ASV atklātā čempionāta pirmajā kārtā Gulbis trešajā setā bija spiests izstāties. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/us-open-ostapenko-ieklust-otraja-karta-gulbis-nepabeidz-cinu.d?id=46407525
Gulbim spēlei bija jāsākas jau pulksten 2:00 pēc Latvijas laika. Tomēr pamatīgās lietusgāzes un atnestie pelni no ugunsgrēku vietām neļāva spēlēt atklātajos laukumos. Trīs centrālie korti bija aizvērti lietusgāžu laikā, tāpēc tur varēja notikt spēles.
Ernests Gulbis šorīt var sasniegt savu labāko rezultātu Australian Open. Viņš ne reizi nav pārvarējis otro kārtu, bet šorīt otrās kārtas mačā tiekas ar slovēni Aljažu Bedeni.