Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko (WTA 49.) otrdien uzvarēja Romas tenisa turnīra pirmās kārtas spēlē, ar rezultātu 6-3, 6-1 sakaujot Johannu Kontu (WTA 16.) no Lielbritānijas.

Nokrišņu dēļ abu tenisistu spēle sākās divarpus stundas vēlāk nekā iecerēts. Tomēr kavēklis nepavisam neietekmēja Ostapenko gatavību, Latvijas tenisistei jau no pirmajām minūtēm demonstrējot agresīvu un pārliecinošu tenisu. Ostapenko uzstājīgi izpildīja spēcīgus sitienus, uzņemot Kontas serves, kas ļāva ātri panākt rezultātu 3-0.

Pēc īsā pārtraukuma Lielbritānijas tenisistei veiksmīgi padevās līdzīga pieeja spēlei, tomēr Kontai šādi sitieni nostrādāja vien epizodiski. Savukārt Ostapenko turpināja izcili uzņemt serves, lai gan Konta pirmajā setā veiksmīgi izpildīja 75% pirmo servju – rezultāts pirmajā setā 6:3.

Otrajā setā Ostapenko trāpīja vien 33% savu pirmo servju, tomēr tas viņai patraucēja vien, rezultātam esot 4-0, kad Latvijas tenisiste zaudēja pirmo geimu. Ostapenko otrajā setā lauza visas pretinieces serves (spēlē kopā tas sanāca sešos no astoņiem geimiem), pārliecinoši noslēdzot spēli pret bezspēcīgo pretinieci.

Ostapenko par panākumu nopelnījusi 60 WTA ranga punktu, bet nākamajā kārtā tenisiste spēkosies ar kvalifikācijas turnīra veiksminieci Ajlu Tomljanoviču (WTA 80.) no Austrālijas, kura pārsteidzoši pieveica čehieti Markētu Vondroušovu (WTA 21.).

Ziņots, ka Anastasija Sevastova (WTA 47.) pirmdien arī pārvarēja turnīra pirmo kārtu, trijos setos uzvarot Džilu Teihmani (WTA 54.). Savukārt Ostapenko paguva izstāties no Romas dubultspēļu turnīra.