Ostapenko pārliecinoši izrēķinās ar bezspēcīgo Top 20 tenisisti Kontu

Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko (WTA 49.) otrdien uzvarēja Romas tenisa turnīra pirmās kārtas spēlē, ar rezultātu 6-3, 6-1 sakaujot Johannu Kontu (WTA 16.) no Lielbritānijas.

Nokrišņu dēļ abu tenisistu spēle sākās divarpus stundas vēlāk nekā iecerēts. Tomēr kavēklis nepavisam neietekmēja Ostapenko gatavību, Latvijas tenisistei jau no pirmajām minūtēm demonstrējot agresīvu un pārliecinošu tenisu. Ostapenko uzstājīgi izpildīja spēcīgus sitienus, uzņemot Kontas serves, kas ļāva ātri panākt rezultātu 3-0.

Pēc īsā pārtraukuma Lielbritānijas tenisistei veiksmīgi padevās līdzīga pieeja spēlei, tomēr Kontai šādi sitieni nostrādāja vien epizodiski. Savukārt Ostapenko turpināja izcili uzņemt serves, lai gan Konta pirmajā setā veiksmīgi izpildīja 75% pirmo servju – rezultāts pirmajā setā 6:3.

Otrajā setā Ostapenko trāpīja vien 33% savu pirmo servju, tomēr tas viņai patraucēja vien, rezultātam esot 4-0, kad Latvijas tenisiste zaudēja pirmo geimu. Ostapenko otrajā setā lauza visas pretinieces serves (spēlē kopā tas sanāca sešos no astoņiem geimiem), pārliecinoši noslēdzot spēli pret bezspēcīgo pretinieci.

Ostapenko par panākumu nopelnījusi 60 WTA ranga punktu, bet nākamajā kārtā tenisiste spēkosies ar kvalifikācijas turnīra veiksminieci Ajlu Tomljanoviču (WTA 80.) no Austrālijas, kura pārsteidzoši pieveica čehieti Markētu Vondroušovu (WTA 21.).

Ziņots, ka Anastasija Sevastova (WTA 47.) pirmdien arī pārvarēja turnīra pirmo kārtu, trijos setos uzvarot Džilu Teihmani (WTA 54.). Savukārt Ostapenko paguva izstāties no Romas dubultspēļu turnīra.

Romas tenisa turnīrs: Jeļena Ostapenko – Johanna Konta
Spēles statistika:
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 6-3, 6-1. Ostapenko pārliecinoši pārvar pirmo kārtuBumbiņas pēc servēm lido visur, tomēr precīzi sitieni no spēles ļauj tikt pie rezultāta 30:0. Skaists, netverams sitiens no laukuma vidus, 40:0. Trīs mačbumbas! Konta izlemj ātri uzbrukt pēc serves, bet Ostapenko atbild vēl "indīgāk". Bezierunu uzvara stundā un astoņās minūtēs!
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 6-3, 5-1. Ostapenko lauž pretinieces serviKonta turpina servēt uz Ostapenko labo roku. Rezultāts likumsakarīgs – 0:15. Spēcīgs "forhends" no kreisās puses ļauj bumbiņai krist tieši uz līnijas, 0:30. Pāris neprecīzi sitieni, pāris skarbākas replikas, bet tam seko agresīvs "bekhends", 30:40. Geima izskaņā Konta pati nepiespiesti sit tīklā.
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 6-3, 4-1. Ostapenko zaudē serves geimuLatvijas pārstāves pirmo servju precizitāte otrajā setā bijusi zem 30%, bet tas nav liedzis viņai dominēt. Arī šis geims uzsākts ar neveiksmīgām servēm, rezultāts gan 15:0. Pēc dubultkļūdas tas jau kļūst 15:30. Vājās serves liedz uzvarēt geimu. Ostapenko reaģē skaļi un dusmīgi, bet Kontai ļoti tāls ceļš ejams. Pauze pēc piektā geima nāk tieši laikā. Latvijas tenisistei jāievelk elpa un jānoslēdz spēle.
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 6-3, 4-0. Ostapenko lauž pretinieces serviGrūti beigt jūsmot par Ostapenko servju uzņemšanu. Šoreiz teicams "bekhends" pa līniju, atvairot Kontas servi. Spēcīgs "forhends" ļauj panākt 0:30. Agresīva, bet neprecīza Ostapenko spēle ļauj Kontai gūt trīs punktus pēc kārtas, bet Ostapenko (ar tīkla palīdzību) tiek pie 40:40.Spēcīgi, precīzi un pārliecinoši. Ostapenko noslēdz geimu savā labā, bet Konta izskatās mazliet padevusies.
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 6-3, 3-0Dubultkļūda geima ievadā tiek pārvarēta. Pat ar ne pārāk veiksmīgu servēšanu Ostapenko turpina veiksmīgi nomākt Kontu, kurai nav atbildes Latvijas tenisistes agresivitātei.
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 6-3, 2-0. Ostapenko lauž pretinieces serviKontai savā ziņā neveicas. Ostapenko divreiz izcili atsit viņas serves, kuras Konta turpina labi izpildīt. Latvijas tenisiste tiek pie breikbumbas pēc Kontas dubultkļūdas, tomēr to neizmanto, 40:40.Vēl viena breikbumba, Ostapenko uzreiz uzbrūkot ar "forhendu". Uzņemot no otras puses, Ostapenko kļūdās. Tiekot pie "forhenda", atkal netverama serves uzņemšana. Iespējams, pašai Kontai kaut kas jāmaina... Geims noslēdzas, Ostapenko beidzot izpildot netveramu "bekhendu" uzreiz pēc serves.
Pirmā seta statistika:
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 6-3, 1-0Pirmā servē Ostapenko. Pāris izcilas serves ļauj atspēlēties no rezultāta 0:30. Turklāt geima svarīgakajā izspēlē Konta kļūdās. Labs seta ievads Ostapenko izpildījumā.
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 6-3. Ostapenko uzvar pirmo setuIzcila servju uzņemšana piespiež Kontai pieļaut nepiespiestas kļūdas! Rezultāts 0:40, trīs breikbumbas Ostapenko. Tā arī tiek noslēgts pirmais sets. Latvijas tenisiste ar netveramu sitienu uzņem servi! Kārtējā lauztā pretinieces serve. Šādi spēlējot, Ostapenko apturēt varētu vien pāris pasaules tenisistes.
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 5-3Izcils geims Ostapenko izpildījumā! Konta nesekmīgi cenšas uzbrukt pēc viņas servēm, bet geimu Latvijas tenisiste noslēdz ar "eisu". Ostapenko turpina ļoti labi servēt. Jāsaka, ka pat neraksturīgi labi.
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 4-3Ostapenko agresīvi atsit bumbiņu, bet Konta tam ir gatava, un uzreiz to nogādā otrā laukuma pusē, 30:0. Ostapenko divreiz izcili uzņem serves, 30:30. Konta tās pat izpildīja labi, tomēr brīžiem Ostapenko bijusi neapturama. Abas tenisistes apmainās ar kļūdām nevajadzīgās situācijās, 40:40. Uzvaru geimā notur Konta.
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 4-2Pēc īsā pārtraukuma Ostapenko izpilda veiksmīgas serves, 30:0. Konta vēlreiz dodas neveiksmīgā, bet agresīvā uzbrukumā, 40:0. Pagaidām spēles likteni nosaka spēja pareizi izvēlēties agresīvus atbildes sitienus, kā arī spēja tos realizēt. Geima izskaņā Konta atsit servi ļoti zemu tīklā, pierādot nupat izteikto minējumu.
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 3-2Konta mazliet šķietami pamainījusi serves. Ostapenko divreiz pēc kārtas absolūti neveiksmīgi tās uzņem. Kontai 40:0. Geima izskaņā Ostapenko atkal dodas "augstāk" laukumā, bet neprecīzi sit. Konta spējusi pielāgoties Ostapenko spēles manierei.
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 3-1. Ostapenko zaudē serves geimuNetverama serve ļauj pietuvoties līdz 15:30. Konta pēc īsās pauzes veikusi korekcijas. Tagad jau pretiniece ļoti agresīvi uzņem serves, 15:40. To atkārtojot, pirmā breikbumba tiek izniekota, 30:40. Arīdzan rīdziniece cenšas riskēt, bet pieļauj kļūdu.
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 3-0. Ostapenko lauž pretinieces serviSavukārt otrs nosacījums – Ostapenko tik agresīvi un precīzi uzņemot Kontas serves, Lielbritānijas pārstāvei arī nebūs variantu. Kontai 0:30. Ostapenko turpina dominēt, trīs breikbumbas. Pirmās divas izniekotas. Ostapenko geimu noslēdz ar vēl vienu agresīvu sitienu uzreiz pēc serves! Konta nezina, ko iesākt.
Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 2-0Skaists "eiss" Ostapenko izpildījumā, 30:0. Savukārt pēc tam Latvijas tenisiste apspēlē pretinieci ar saīsināto, pēc kuras seko "svece", 40:0. Dubultkļūda ļauj pretiniecei pietuvoties līdz 40:30. Geims tiek noslēgts ar pārliecinošu "bekhendu".Ostapenko pienācīgi labi servējot, Kontai varētu iet diezgan grūti.
Spēle sākusies! Jeļena Ostapenko – Johanna Konta 1-0. Ostapenko lauž pretinieces serviOstapenko nekautrējas agresīvi uzbrukt ar "forhendu", Kontai jau divas kļūdas, nespējot tikt līdz Latvijas tenisistes tempam. Kontai 30:40, Ostapenko breikbumba. Netverama serve, 40:40.Fenomenāls "bekhends" uzreiz pēc serves, pārsvars Ostapenko. Tomēr, uzreiz uzbrūkot arī nākamreiz, bumbiņa lido tīklā. Geima izskaņā gan kļūdās Konta. Veiksmīgs spēles sākums.
Pirmā servēs Konta.
Tenisistēm atlikusi vēl viena minūte, lai iesildītos.
Tenisistes nāk laukumā.
Ostapenko un Kontas spēles varētu drīz sākties, kādas divarpus stundas pēc iecerētā sākumlaika.
Otrais sets sasniedzis taibreiku. Starp abiem tenisistiem neizšķirts 5:5. Džokovičs triumfē 6-3, 7-6 (7:5). Pavisam drīz spēle būtu jāsāk Ostapenko un Kontai.
Frics panāk vadību 6-5 otrajā setā.
Novāks Džokovičs un Teilors Frics sākuši iesildīties. Atkārtošana ir zināšanu māte – rezultāts ir 6-3, 5-5. Tūlīt pat otrā seta izskaņa noteiks, kad spēli varēs sākt Ostapenko.
Centrālajā laukumā divu geimu attālumā no uzvaras (6-3, 5-5) ir Serbijas tenisists Novāks Džokovičs.https://twitter.com/InteBNLdItalia/status/1392166573700493315
Lai gan debesis izskatās neviesmīlīgi, darbs laukumā joprojām turpinās. Neoficiāla informācija sociālajā vietnē "Twitter" liecina, ka spēle norisināsies šovakar, bet tā pārcelta uz "Grand Stand" arēnu, kas gan ir mazliet mazāka nekā centrālais laukums.
Centrālajā laukumā tiek novākta uz māla seguma uzklātā plēve.
Centrālajā laukumā apgaismojums joprojām ieslēgts, bet kāds kapucē tērpts vīrs, lēnām šķērsojot laukumu, to pamet. Nekas neliecina, ka mačs šodien patiešām varētu norisināties.
Itālijas galvaspilsētā Romā lietu sola pat līdz sestdienai. Tas varētu ievērojami patraucēt turnīra norisei.
Turnīra organizatori pulksten 19.29 sociālajā vietnē "Twitter" uzsver, ka joprojām gaida nokrišņu beigas.
Pagaidām centrālā laukuma māla segums drošības dēļ noklāts, jo Romā līst. Šobrīd nav zināms, kad spēle varētu sākties.
Anastasija Sevastova pirmdien pirmajā kārtā ar 3-6, 6-1, 6-3 uzvarēja šveicieti Džilu Taihmani.
Vēl sliktāk iet Kontai, kura ne reizi šogad nav uzvarējusi divas spēles pēc kārtas.
Šosezon Latvijas tenisiste otro kārtu pārvarējusi vien turnīros Austrālijā un Maiami, kur "WTA 1000" sacensībās trešajā kārtā piekāpās ranga pirmajai raketei Ešlijai Bārtijai.
Abas sportistes līdzšinējā karjerā tikušās četrreiz, uzvaras dalot uz pusēm.
Ostapenko pasaules rangā ieņem 49. vietu, bet viņas pretiniece ir pasaules 18. rakete un Itālijas galvaspilsētā izsēta ar 16. numuru.