Ostapenko pārliecinoši sasniedz Čārlstonas turnīra otro kārtu

Latvija tenisiste Jeļena Ostapenko pirmdien Čārlstonas “Premier 700” turnīra pirmās kārtas spēlē, neskatoties uz veselām septiņām dubultkļūdām, rādīja krietni kvalitatīvāku sniegumu par pretinieci Juhannu Larsoni, zviedru tenisisti apspēlējot divos setos ar rezultātu 6-1, 6-4.

Lai gan Larsone spēli atklāja, laužot Latvijas tenisistes servi, kontroli pār maču pilnībā sagrāba Ostapenko. Latviete uzvarēja sešus geimus pēc kārtas, neskatoties uz brīžiem nestabili izpildītajām servēm. Zviedru tenisiste pirmā seta gaitā veica tikai vienu precīzu sitienu no spēles, kas arī noveda pie visai loģiska rezultāta 6-1.

Otrais sets skatītājiem sagādāja lielāku intrigu, tenisistēm apmainoties ar astoņām pēc kārtas uzvarētām servēm. Tomēr pašā svarīgākajā brīdī Ostapenko spēja pārspēt pretinieci, pie zviedrietes serves panākot rezultātu 5-4. Latviete spēli vairs no rokām neizlaida un varēja svinēt stundā un 13 minūtēs izcīnītu uzvaru.

Latvijas otrā sieviešu tenisa rakete pieļāva 27 nepiespiestas kļūdas, savukārt Larsonei tādas bija vien 15. Toties Ostapenko guva lielu pārsvaru no spēles gūtajos punktos, šajā statistikas rādītājā gūstot 27 punktus, kamēr pretinieci izcēlās vien ar 11 sekmīgiem sitieniem.

Uzvara Ostapenko dos 30 punktus WTA rangā, bet otrajā kārtā latvietei būs jātiekas pret ASV tenisisti Šelbiju Rodžersu (nav rangā) vai Jevgēņiju Rodinu (68. vieta) no Krievijas.

Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova (12. vieta) turnīru sāks no otrās kārtas, tiekoties ar amerikānieti Džesiku Pegulu (81. vieta).

Portāls "Delfi" spēles gaitā piedāvāja teksta tiešraidē, kurā varat uzzināt precīzāku notikumu secību:

Čārlstonas tenisa turnīrs: Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone
"Patiesībā esmu ļoti priecīga atkal spēlēt Čārlstonas skatītāju priekšā un ceru, ka novērtējāt manu sniegumu. Saprotams, ka uz māla vajag kustēties citādi, jo segums ir slidens. Tomēr man pat savā ziņā tas patīk," izteicās Latvijas tenisiste.
"Domāju, ka kopumā nospēlēju labi. Centos izpildīt uzvarošus sitienus. Protams, ka pretiniece ir laba līmeņa tenisiste, kura nepadodas, tāpēc esmu priecīga par uzvaru," pēc spēles turnīra pārstāvim intervijā atbildēja smaidīga Ostapenko.
Otrā seta statistika. Ostapenko – Larsone
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 6-1, 6-4. Ostapenko uzvarLarsone bumbiņu uzlidina gaisā pēc labas serves, bet Ostapenko nesavalda atbildes sitienu, 0:15. Laba servēšana turpinās, 30:15. "Svece" diemžēl aizkrīt tieši ārpus laukuma, 30:30. Ostapenko apspēlē atklātā laukumā pretinieci, 40:30. Mačbumba. Netverama serve un spēle uzvarēta!
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 6-1, 5-4. Ostapenko lauž serviĻoti svarīgs geims, kurā Ostapenko būtu svētīgi lauzt pretinieces servi. Pie 15:15 tiesnesim jānāk laukumā skatīties bumbiņas nospiedumu. Larsones serve pa līniju galu galā bijusi laukumā, bet latviete to tāpat bija "izvilkusi". Jāpārspēlē punkts. Ostapenko aizsniedzas līdz bumbiņai pie tīkla, Larsone gan to uztver un "svecē" pārsit latvieti, 30:30. Izcili uzņemta serve, Ostapenko sitienu nosvin ar kliedzienu. Breikbumba. 40:40. Ostapenko izpilda skaistu sitienu pa diagonāli, pārsvars latvietei. Tīkls atkal šķietami neizpalīdz Ostapenko, bet zviedriete neizpilda veiksmīgu sitienu. Ostapenko lauž servi.
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 6-1, 4-4Pēc Ostapenko kļūdas, sitot pa līniju, 15:15. Noīsinātu sitienu apmaiņa, latviete gan aizsniedzās līdz zemai bumbiņai pie tīkliņa un raida to laukuma stūrī, 30:15. Vēlreiz laba spēle pie tīkla, 40:15. Latviete pretinieci "izdancina" pa laukuma gala līniju, 4-4.
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 6-1, 3-4Larsone šķietami iedzen Ostapenko sprukās, ieņemot pozīciju pie tīkla, bet Ostapenko ar trešo sitienu aizsit garām pretiniecei. Larsonei eiss, 30:15. Vēl viena pārliecinoša serve, pēc kuras divas iespējas Larsonei uzvarēt geimu, bet Ostapenko panāk 40:40. Zviedrietei pārsvars. Abas tenisistes paslidinās pa mālu, tiekot līdz bumbiņām, tomēr izspēli uzvar Larsone. Tenisistes turpina uzvarēt savas serves.
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 6-1, 3-3Larsone spēj izglābt bumbiņu un raidīt to pa līniju, kur Ostapenko vairs nepaspēj, 30:30. Skaista, gandrīz netverama serve pa līniju, 40:30. Zviedrijas tenisiste neaizsniedzas līdz vēl vienai bumbiņai, Ostapenko uzbrūkot agresīvāk.
Pretinieces treneris ierosina Larsonei biežāk noīsināt sitienu. Jeļena Jakovļeva iedrošina Ostapenko spēlēt vienkāršāk. Latvijas tenisiste uz kādām padsmit sekundēm noslēpjas zem diviem dvieļiem un tad dodas atpakaļ laukumā.
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 6-1, 2-3Ostapenko pretinieces pusē iedzen pamatīgu naglu, kas skar tīklu, bet iekrīt laukumā, 0:15. Latviete asi reaģē uz tīklā trāpītu bumbiņu, 15:15. Ostapenko un tiesnesis ilgstoši debatē par māla laukumā atstātu bumbiņas nospiedumu. Tiesnesis gan latvieti vērā neņem. Tīkls tagad gan izpalīdz zviedrietei, kurai 30:15. Skaista izspēle, tenisistēm izsekojot līdzi pretinieces sitieniem no malas līdz malai, 30:30. Tīkls vēlreiz izpalīdz pretiniecei, publika noelšas, 40:40. Larsone izmanto veiksmi, uzvar geimu, abas tenisistes lūdz iespēju runāt ar treneriem.
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 6-1, 2-2Zviedriete pirmo Ostapenko servi uzņem pagalam neveiksmīgi. Tad garākā izspēlē pierādas latvietes pārākums, "ielencot" Larsoni vienā laukuma stūrī. Pagaidām pie savas serves latvietes pārsvars brīžiem šķiet nomācošs, 30:15. Gandrīz vai netverama serve, kuru pretiniece neticamā kārtā "izvelk", pie tīkla iespēja uzvarēt geimu, tomēr kļūda vienkāršā situācijā, 40:30. Pietiekami ātrs atrisinājums un 2-2.
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 6-1, 1-2Latvietei neizdodas veiksmīgi uztvert Larsones pirmās divas serves, 40:0. Pēdējā izspēle pietiekami ilga, bet Ostapenko trāpa tīklā.
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 6-1, 1-1Pie savas serves latviete turpina spēlēt pārliecinoši. Pēc stipriem sitieniem seko arī lielisks saīsinātais sitiens, 40:0. Vēl viena dubultkļūda patraucē citādi perfektajam geimam, 1-1.
Zviedrietei pirmajā setā tikai viens tīri uzvarēts sitiens. Ostapenko gan pieļāvusi 14 nepiespiestās kļūdas, savukārt Larsonei tikai 7.
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 6-1, 0-1Čārlstonā sākusi spīdēt saule, tomēr tas šķiet diži nepalīdz zviedrietei, 15:30. Tenisistes apmainās ar nogrieztiem sitieniem, pārāka Ostapenko. Breikbumba latvietei, 30:40. Larsone tomēr pamanās atgūties un pēc ilgāka pārtraukuma uzvar geimu.
Tenisistes māte Jeļena Jakovļeva iesaka Ostapenko drošāk izpildīt otro servi. Saruna aizvadīta pozitīvā noskaņojumā.
Pirmā seta statistika. Ostapenko – Larsone
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 6-1. Ostapenko uzvar pirmo setu!Latviete pēc garākas izspēles izcili pārceļ bumbiņu pāri pretiniecei, 15:0. Pēc veiksmīgām Ostapenko servēm šķiet, ka Larsonei variantu nav. Latvietei jau sestā spēles dubultkļūda, bet dominējošs 40:15. Seko gan divas neizmantotas setbumbas, netrāpot pāri tīklam ar nogriezto sitienu. Eiss ar otro servi, pārsvars Ostapenko. Ceturtā setbumba tiek izmantota, pārliecinošs uzvarēts sets.
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 5-1Efektīgs sitiens pa līniju, atvairot pretinieces servi, jau esot ievērojami ārpus laukuma. Tad gan seko kļūda noīsinātā sitienā. Larsonei 15:30. Zviedriete aizvada pieticīgu geimu, Ostapenko uzvar jau piekto geimu pēc kārtas.
Larsones treneris uzsver, ka Ostapenko laukumā jūtas komfortabli un piespiež savai pretiniecei kustēties tur, kur vēlas.
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 4-1Ceturtā spēles dubultkļūda liedz veiksmīgi uzsākt geimu, bet latviete atbild ar lielisku sitienu tieši pirms līnijas, pēcāk veiksmīgi pie tīkla saīsina sitienu, 30:15. Ostapenko turpina būt pārāka ilgākās izspēlēs, bet pieļauj vēl vienu dubultkļūdu, 40:30. Garākā izspēlē gan tiek panākts 4-1.
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 3-1. Ostapenko lauž serviTenisistes apmainās ar kļūdām, 15:15. Tiesnesis nolec no sava krēsla, lai aizietu apskatīt uz laukuma atstāto nospiedumu. Larsonei izrādās taisnība, 30:30. Ostapenko gan atbild ar lielisku spēli pie tīkla, latvietei 40:30. Larsone piespiež Latvijas tenisistei paskraidīt, Ostapenko neaizsniedzas līdz bumbiņai, 40:40. Latviete ar stipriem un precīziem sitieniem turpina uzspiest savu spēli pretiniecei. Serve lauzta.
Tenisistes pārtraukumā ievīstījušās dvieļos. Laika apstākļi izskatās patiesi nepatīkami.
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 2-1Zviedriete sākusi biežāk kļūdīties, bet Ostapenko neizdodas vairākas pirmās serves, kā arī atkārtota otrā spēles dubultkļūda, 15:30. Seko geima otrā dubultkļūda. Latviete jau pāris reizes pirms serves bumbiņu uzmetusi gaisā, bet, iespējams, vējainā laika dēļ to noķer, lai par jaunu censtos izpildīt servi, 40:40. Pāris lieliski Latvijas tenisistes sitieni, pārsvars Ostapenko. Ar ķermeņa valodu Larsone tiek apmānīta un geims tiek uzvarēts.
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 1-1. Ostapenko lauž serviLaba spēle pie zviedru tenisistes serves piespiež pretiniecei kļūdīties. Ostapenko 30:0. Latviete veiksmīgi uzņem pa vidu izpildītu servi un atstāj Larsoni bešā, 40:0.
Jeļena Ostapenko – Juhanna Larsone 0-1. Larsone lauž serviOstapenko jau ar pirmajām izspēlēm rīkojas agresīvi un dodas pie tīkla. Larsone pa līniju veiksmīgi aizsit bumbiņu garām latvietei, 15:15. Vējainajā laikā Ostapenko pieļauj dubultkļūdu, 15:40. Latviete sit šķērsām laukumam, bumbiņa krīt tuvu līnijai, bet uz māla laukuma esošais nospiedums liecina, ka serve zaudēta.
Čārlstonā esot aptuveni ap 12 grādiem pēc Celsija. Tenisistēm iesildīšanās šoreiz varētu būt krietni svarīgāka nekā parasti. Tai jānoslēdzas pēc pusminūtes.
Tenisistes jau iesildās pirms spēles, kas tiks aizvadīts uz centrālā laukuma.
ASV turnīrs ļoti veiksmīgs Ostapenko bija tieši 2017. gadā, kad tenisiste aizcīnījās līdz Čārlstonas finālam, turnīra gaitā pieveicot tādas tenisistes kā Karolīnu Vozņacki un Mariju Sakkari. Toreiz finālā Ostapenko piekāpās krievu tenisistei Darjai Kasatkinai ar 1:6, 1:3.
Savstarpējās spēlēs veiksmīgāka līdz šim bijusi Ostapenko, kura 2016. gadā pretinieci pievarēja Oklendā ar rezultātu 6:1, 7:5, bet Seulā 2017. gadā triumfēja ar 7:6, 6:1.
Šajā sezonā Ostapenko WTA pamatturnīros 11 spēlēs izcīnījusi vien četras uzvaras. Pretiniecei bilance gan krietni sliktāka – viena uzvara un seši zaudējumi.
Abām tenisistēm šobrīd uzņemta nelāga sezonas trajektorija. Ostapenko pirmo reizi kopš 2017. gada 28. maija atrodas ārpus pasaules ranga labāko trīsdesmitnieka, no tā izkrītot pirmdien publicētajā WTA rangā. Latvijas tenisiste zaudējusi astoņas vietas un šobrīd ieņem 31. vietu pasaulē. Savukārt 30 gadus vecā Larsone karjeras laikā aizsniegusies līdz 45. pozīcijai rangā, bet šobrīd dēvējama par pasaules 88. numuru.
Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko trešdien Čārlstonā uzsāk “Premier 700” sērijas turnīru, kurā spēkosies ar Zviedrija tenisisti Juhannu Larsoni.