Sevastova ar drošu spēli atkārto 'Australian Open' labāko sasniegumu
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Latvijas labākā tenisiste Anastasija Sevastova sestdien, 19. janvārī, ar drošu uzvaru pārvarēja Austrālijas atklātā tenisa čempionāta trešo kārtu, otro reizi karjerā sasniedzot astotdaļfinālu.

"Australian Open" trešās kārtas mačā Sevastova, kura turnīrā izlitka ar 13. numuru, 76 minūšu laikā ar 6-3, 6-3 pieveica Ķīnas šī brīža labāko tenisisti Vanu Sjanu (21. numurs).

Sevastova jau mača sākumā lauza pretinieces servi, kas deva pamatu uzvarai pirmajā setā. Devītajā geimā liepājniece vēlreiz lauza pretinieces serves geimu, uzvarot pirmo setu ar 6-3.

Otrais sets ilgu laiku ritēja līdzīgi, līdz sestajā geimā Sevastova panāca 4-2. Nākamajā geimā Sevastova nenosargāja savu servi, bet uzvarēja nākamos divus un triumfēja mačā.

Sevastova līdz šim vienu reizi - savas karjeras pirmajā daļā 2011. gadā - Melburnā tika līdz ceturtajai kārtai jeb astotdaļfinālam, bet tad zaudēja dānietei Karolīnai Vozņacki. Tagad astotdaļfinālā Sevastova tiksies ar ceturto numuru Naomi Osaku no Japānas, kura savā trešās kārtas mačā atspēlējās un ar 5-7, 6-4, 6-1 pārspēja 33 gadus veco taivānieti Suveju Sje. Sevastovas un Osakas spēle notiks pirmdien.

Par iekļūšanu "Australian Open" astotdaļfinālā Sevastova tikusi pie 240 ieskaites punktiem, kas viņai ļaus nostabilizēties ranga 12. vietā. Ja liepājniecei izdosies pārvarēt nākamo kārtu, tad viņa pirmo reizi karjerā WTA rangā iekļūs labāko desmitniekā.

Sevastovai līdz šim veiksmīgākais no "Grand Slam" turnīriem ir ASV atklātais čempionāts, kur viņa 2016. un 2017. gadā sasniedza ceturtdaļfinālu, bet pērn spēlēja pusfinālā.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi.

Australian Open: Anastasija Sevastova - Vana Sjana
Anastasija Sevastova - Vana Sjana 6-3, 6-3Sevastova uzvar maču!Sevastova ļoti koncentrējusies un droši panāk 30-0. Laba serve dod trīskāršo mačbumbu! Sevastova noslēdz maču ar eisu!!!
Sevastova - Sjana 6-3, 5-3Sevastova lauž pretinieces serves geimuSjanai kļūda serves geima ievadā, bet uzreiz atbild ar labu servi. Ķīniete pēc labas izspēles pieļauj kļūdu (30-30). Sevastova pēdējiem spēkim atvaira pretinieces uzbrukumus un sagaida viņas kļūdu (30-40). Ķīniete pie tīkla pamanās trāpīt pa trosi - un atkal bumbiņa pārveļas Sevastovas korta pusē (40-40). Ķīniete iziet pie tīkla un Sevastova ar sitienu ķermenī panāk pretinieces kļūdu. Ķīnas tenisiste kļūdās sitienā uz gala līnijas, un Sevastova uzvar pretinieces serves geimuTagad Sevastova ar uzvarētu serves geimu var uzvarēt maču!
Sevastova - Sjana 6-3, 4-3Sevastova zaudē serves geimuSevastova nodzenā pretinieci pa kortu geima pirmajā izspēlē, bet nākamajā izspēlē iziet pie tīkla, kur viņu apspēlē Sjana. Ne visai drošā izspēlē Sjana ar forhendu panāk 15-30. Tad Ķīnas tenisiste agresīvi uzņem servi un tiek pie dubultās breikbumbas. Sjana vēlreiz agresīvi uzņem Sevastovas otro servi un lauž liepājnieces serves geimu
Sevastova - Sjana 6-3, 4-2Sevastova lauž pretinieces serves geimuSjana kļūdās serves geima sākumā, bet to labo ar labu servi. Seko kārtējā Ķīnas tenisistes kļūme (15-30). Sevastova atbild ar to pašu, bet tad Sevastova ar perfektu sitienu pa līniju panāk breikbumbu. Sevastova uzvar geimu, noķerot pretinieci pretkustībā.
Sevastova - Sjana 6-3, 3-2Sjana geimu sāk ar precžu sitienu pa līniju pēdējiem spēkiem. Sevastovai sanāk serve, bet tad ķīniete "uzdāvina" punktu, kļūdoties izgājienā pie tīkla (30-15). Kļūdās arī liepājniece (30-30), bet seko laba serve (40-30). Ilgākā izspēlē Sevastova sagaida pretinieces kļūdu un uzvar tik sarežģīto geimu
https://twitter.com/jessica4stein/status/1086459821333798912
Sevastova - Sjana 6-3, 2-2Sjanai nesanāk bekhends geima sākumā, bet ķīniete atkal trāpa uz gala līnijas, kas nepatīk liepājniecei. Sjanai sanāk izgājiens pie tīkla (30-15), bet Sevastova ar kārtējo pacietīgo izspēli panāk 30-30. Sevastovai nesanāk labi uzņemt servi, bet nākamajā izspēlē kļūdās ķīniete (40-40). Sjanai paveicas - bumbiņa pārlec pāri tīklam pēc atsitiena pa trosi. Sevastova izsit autā, kas dod ķīnietei uzvaru serves geimā.
https://twitter.com/TennisTips33/status/1086459109006868480
Sevastova - Sjana 6-3, 2-1Sevastovai lielisks forhends pa līniju, tad kļūdās ķīniete (30-0). Burvīgs saīsināais Sevastovas izpildījumā, kas izpelnās aplausus (40-0), pēc kā Sevastova ar labu servi uzvar geimu
Sevastova - Sjana 6-3, 1-1Sjanai sanāk laba serve geima sākumā, tad pie tīkla drošāka ir Sevastova. Tenisistes apmainās kļūdām, bet seko spēcīgs Sjanas forhends no gaisa pie tīkla (40-30). Sevastovai padodas lielisks apvedošais sitiens (40-40), bet Sjana uzreiz atbild ar spēcīgu servi. Sjanai sanāk sitiens precīzi uz gala līnijas, kam nebija gatava Sevastova - liepājniece slikti uzņēma šo sitienu.
https://twitter.com/WTA/status/1086457790477012992
Sevastova - Sjana 6-3, 1-0Sevastova droši sāk 2. setu, viegli tiekot pie 30-0. Ilgākā izspēlē pirmā kļūdās Sevastova (30-15), bet uzreiz ar labu servi un drošu izspēli panāk 40-15. Vēl viena ķīnietes kļūda, un Sevastova uzvar pirmo geimu 2. setā
https://twitter.com/DW_Immurs/status/1086457047896543232
Sākas 2. sets
Anastasija Sevastova - Vana Sjana 6-3Sevastova lauž pretinieces serves geimu un uzvar 1. setuSjana kļūdās geima iesākumā, bet ar izdevušos agresīvo izspēli tiek pie 15-15. Sevastova "izvilina" pretinieci pie tīkla un apspēlē tur viņu, tad iesit tīklā - dubultā breikbumba, kas šajā gadījumā Sevastovai ir arī dubultā setbumba!Pirmo Sjana atspēlē ar "eisu", tad viņai sanāk spēcīga serve (40-40). Sevastovai nesanāk sitiens pa diagonāli un atkal viņa dusmojas uz sevi. Ar pacietīgu spēli uz gala līnijas Sevastova panāk pretinieces kļūdu. Seko vēl viena ķīnietes kļūda - trešā setbumba! Sjana iesit tīklā, un Sevastova ar breiku uzvar pirmo setu!
Sevastova - Sjana 5-3Sevastova droši sāk geimu, bet kļūdās forhendā, par ko ir nikna uz sevi. Ķīniete slikti uzņem servi (40-15), bet geimu Sevastova uzvar ar precīzu sitienu pretkustībā.
Sevastova - Sjana 4-3Abas tenisistes daudz kļūdās (14-10 sajā rādītājā priekšā ir Sjana). Ķīnas tenisiste viegli "sausā" uzvar serves geimu.
https://twitter.com/_6urf/status/1086451093180239872
Sevastova - Sjana 4-2Sevastova droši sāk serves geimu, viegli panākot 30-0, bet tad pieļauj kļūdu. Kārtējā ilgākā izspēlē Sevastova iesit tīklā (30-30). Tad kļūdās serves uzņemšanā Sjana. Sevastova skaisti uzvar geimu, liekot pie tīkla iznākt ķīnietei un tad panākot viņas kļūdu.
Sveastova - Sjana 3-2Sjana pēc labām servēm tiek pie 30-0, bet kļūdās sitienā no gala līnijas. 'Ķīniete iesit tīklā un jau 30-30, bet tad kļūdās Sevastova izgājienā pie tīkla. Sjana pieļauj jau savu 12. kļūdu spēlē (40-40), tad viņai noraujas sitiens uz gala līnijas - breikbumba Sevastovai. To Sjana atspēlē ar lielisku forhendu pa līniju. Laba kombinācija, liekot Sevastovai daudz kustēties kortā, palīdz Sjanai tikt pie "vairāk" un seko laba serve, kas ļauj uzvarēt geimu.
Sevastova - Sjana 3-1Abas tenisistes līdz šim darbojas ļoti aktīvi, visās izspēlēs daudz kustības, kas paņem daudz spēka. Pagaidām šādā spēlē labāka ir Sevastova, kura droši jūtas kortā un pēc forhenda panākot pretinieces kļūdu (40-15). Tad lielisk izspēle Sjanai un precīzs sitiens uz gala līnijas. Ķīnietei vēl viena agresīva izspēle un jau 40-40. Sevastovai sanāk labs forhends, bet tad pati kļūdās. Sevastova ar servi panāk "vairāk" un tad ar pacietīgu spēli ilgstošā izspēlē nosargā savu serves geimu. 
Sevastova - Sjana 2-1Sjana uzvar pirmo izspēli, bet tad ilgākās izspēlēs drošāk ir Sevastova un panāk atkal dubulto breikbumbu (15-40). Pirmo Ķīnas tenisiste atspēlē, paspējot uz saīsināto sitienu. Tad Sevastovai sanāk lieliska kombinācija, pēc bekhenda taisot saīsināto sitienu, bet nedauz autā (40-40).Sjana ar labu forhendu tiek pie "vairāk", bet nākamajā izspēlē iesit tīklā. Ķīniete vēlreiz iesit tīklā, kas dod Sevastovai breikbumbu. To Sjana atspēlē, lieliski nospēlējot izgājienā pie tīkla. Sjana kļūdās sitienā no gala līnijas, bet ar aktīvu spēli un izgājienu pie tīkla izlīdzina rezultātu. Sevastova divreiz slikti uzņem servi un zaudē šo geimu.
Sevastova - Sjana 2-0Sevastova savu pirmo serves geimu mačā uzvar "sausā"
Sevastova - Sjana 1-0Sevastova lauž pretinieces serves geimuSevastovai pirmi divi punkti spēlē, tad ar labu servi ķīniete panāk 15-30. Sevastovas lieliskais saīsīnātais ļauj tikt pie divām breikbumbām un tad izmanto pirmo pēc pretineces kļūdas
Sevastovas un Sjanas spēle sākusies. Pirmā servē ķīnete
Sevastovas un Sjanas dueļa uzvarētāja nākamajā kārtā tiksies ar pasaules ceturto numuru Naomi Osaku no Japānas, kura pirms brīža savā mačā atspēlējās un ar 5-7, 6-4, 6-1 pārspēja 33 gadus veco taivānieti Suveju Sje.
Sjana pirmo reizi tikusi līdz Australian Open 3. kārtai. Sevastova Melburnā reizi bijusi 1/8 finālā un reizi apstājusies 3. kārtā. 
Abas tenisistes savā starpā līdz šim tikušās vienu reizi - 2017.gada februārī Sevastova Dubaijas WTA "Premier" sērijas turnīra ceturtdaļfinālā bija pārāka ar rezultātu 6-4, 7-5.
Tenisistes iznāk kortā, tātad pēc brīža sāksies spēle.
Latvijas tenisa pirmā rakete Anastasija Devastova sestdienas agrā rītā pēc Latvijas laika turpina cīņu Australian Open - trešajā kārtā viņas pretiniece ir ķīniete Vana Sjana.Sevastova turnīrā izlikta ar 13. numuru, bet Ķīnas tenisiste - ar 21. Abas tenisistes šādas vietas ieņem arī pasaules rangā.

Source

DELFI Sports

Tags

Anastasija Sevastova Australian Open Teniss
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form