Sevastova fantastiskā Pekinas turnīra fināla mačā piekāpjas Vozņacki
Foto: Zuma Press/Scanpix/LETA

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova svētdien Pekinas "Premier" sērijas turnīra finālā ar rezultātu 3-6, 3-6 zaudēja Dānijas tenisistei Karolīnai Vozņacki, kura pasaules rangā ieņem otro pozīciju.

Pasaules ranga 20. raketei Sevastovai arī ar piekto mēģinājumu neizdevās pārspēt Vozņacki. Šajā turnīrā Sevastova nopelnīja 650 WTA ranga punktus, kas pirmdien viņai rangā ļaus pakāpties uz 12. vietu un atgūt Latvijas pirmās raketes godu.

Pusotru stundu garā spēle ritēja ļoti līdzīgā cīņā. Pirmajā setā bija tikai divas breika iespējas, un abas sestajā geimā bija Vozņacki. Vienu Sevastova atspēlēja, bet ar otro piegājienu dāniete lauza Latvijas tenisistes servi. Cīņa turpinājās līdzīgi, bet Sevastova netika pie iespējas izlīdzināt rezultātu.

Otrajā setā Vozņacki izvirzījās vadībā ar 4-1, tomēr tad Sevastova sāka atspēlēties. Viņa atspēlēja breiku, nosargāja savu servi un astotajā geimā varēja izlīdzināt mača rezultātu. Tomēr ar trīs breikbumbām nepietika, lai panāktu neizšķirtu rezultātu šajā setā. Sevastova noslēgumā piedzīvoja zaudējumu ļoti saspringtā mačā.

Šis Sevastovai bija karjeras nozīmīgākais fināls. Līdz šim viņai bija uzvarējusi tikai "International" sērijas turnīros, bet "Premier" kategorijas finālā spēlēja pirmo reizi.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pekinas turnīra fināls: Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki
https://twitter.com/WTA/status/1048879085844189187
https://twitter.com/WTA/status/1048877848197361666
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 3-6, 3-6. Sevastova zaudē Pekinas turnīra finālā. Sevastova skrējienā sita tīklā, tam sekoja sitiens ārpus laukuma. Vozņacki pie tīkla guva punktu un panāca trīs mačbumbas. Sevastova pirmo atspēlēja, garā izspēlē precīzi uzbrūkot no labās gar sāna līniju. Tad Vozņacki sita tīklā serves uzņemšanā, tomēr noslēgumā Sevastova sita ārpus laukuma labā epizodē.
https://twitter.com/WTA/status/1048876202532827136
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 3-6, 3-5Vozņacki ar servi guva pirmo punktu, bet tad viņa garā izspēlē panāca, ka Sevastova vairs nevarēja atbildēt ar sitienu laukumā. Latvijas tenisiste trāpīja pa sāna līniju no labās, bet rezultāts 30:30 kļuva pēc Vozņacki auta. Sevastova arī no kreisās trāpīja pa līniju, iegūstot breikbumbu. Tiesnese pirms nākamās serves brīdināja Vozņacki par pārlieku ilgu serves izdarīšanu. Sevastovai neizdevās uzņemšana, tomēr viņa ieguva vēl vienu breika iespēju, kad pie tīkla izspēlēja ļoti sarežģītu sitienu. Tomēr arī šoreiz breika iespēja palika nerealizēta, jo bumbiņa izlidoja ārpus laukuma uzņemšanā. Cīņa turpinājās, arī dāniete netrāpīja laukumā, tad arī Sevastovas ātrs uzbrukums bija neprecīzs. Noslēgumā tomēr Sevatova zaudēja geimu, lai arī bija trīs breikbumbas.
https://twitter.com/WTA/status/1048874029770108928
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 3-6, 3-4Sevastova nodzenāja pretinieci pa gala līniju un pie tīkla nospēlēja "īsu" sitienu. Tad viņa kļūdījās saīsinātajā, bet tad no labās panāca 30:15. Tam sekoja fantastiska izspēle, kurā tenisistes noskrējās pa visu laukumu, bet noslēgumā Sevastova varēja sist bumbiņu tukšā laukumā. Vozņacki serves uzņemšanā netrāpīja laukumā.
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 3-6, 2-4. Sevastova lauž pretinieces servi. Sevastova šajā mačā spēlēja labi, bet Vozņacki prata izmantot savu ātrumu un uzņemt ļoti sarežģītus sitienus. Tad Vozņacki no kreisās sita tīklā, un rezultāts kļuva 30:15. Sevastova turpināja cīņu un tika pie breika iespējas, un nākamajā izspēlē viņa pēc pacietīgas spēles aizsardzībā sagaidīja uzbrukuma iespēju, taču trāpīja tīklā. Vozņacki kļūda deva vēl vienu breikbumbu Sevastovai, tomēr saspringtā izspēlē liepājniece saīsināto sitienu tomēr trāpīja tīklā. Dāniete ar servi panāca rezultātu "vairāk", mirkli vēlāk viņa sita ārpus laukuma. Sevastova īsi saņēma servi, tad izspēlēja "sveces" sitienu, kas izprovocēja Vozņacki uz kļūdu. Sevastova šoreiz breikbumbu izmantoja, viņa izspēlēja saīsināto sitienu, un dāniete šoreiz nospēlēja neprecīzi. 
https://twitter.com/WTA/status/1048869619438514177
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 3-6, 1-4. Sevastova zaudē serves geimu. Sevastova pieļāva pirmo dubultkļūdu spēlē, bet tad viņa devās pie tīkla un kļūdījās sitienā. Vozņacki netrāpīja sitienu pa diagonāli, tam sekoja vēl viens dānietes auts. Sevastova nedaudz sakārtoja savu spēli nākamajā izspēlē, iedzina pretinieci stūrī un pie tīkla sita precīzi. Mirkli vēlāk Sevastova atkal lieliski izkārtoja uzbrukumu, bet noslēgumā tika pieļauta rupja kļūda. Šīs epizodes iespaidā latviete vēlreiz kļūdījās, bet tad Vozņacki neticami paspēja uzņemt bumbiņu pie tīkla un izmantoja breikbumu. 
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 3-6, 1-3Abas tenisistes aizvadīja līdzīgu cīņu, tomēr Vozņacki bija nedaudz precīzāka. Serves geimā viņa panāca 40:0, un Sevastovai neizdevās tikt pie punkta. 
https://twitter.com/WTA/status/1048867834141409280
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 3-6, 1-2. Sevatova zaudē serves geimu. Vozņacki trāpīja labu sitienu no kreisās, gūstot tīru punktu, bet tad Sevastovai bekhends bija neprecīzs. Vozņacki vajadzēja pamatīgi noskrieties, bet tad viņa netrāpīja laukumā no labās. Sevastova izkārtoja labu uzbrukumu, bet bekhends vēlreiz viņu pievīla, un dāniete tika pie divām breikbumbām. Garā izspēlē Vozņacki sita ārpus laukuma, bet noslēgumā Sevastovas saīsinātais atdūrās tīklā. 
https://twitter.com/WTA/status/1048866214854844416
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 3-6, 1-1Sevastova ļoti sarežģītā situācijā pie tīkla nolika bumbiņu ļoti precīzi, bet tad viņa aizsardzībā pamatīgi noskrējās pa gala līniju, taču beigās vairs nevarēja uzņemt sitienu. Spēle turpinājās ar skaistām izspēlēm, un Sevastova divreiz veiksmīgi apspēlēja pretinieci un panāca breikbumbu. Latvijas tenisiste sita ārpus laukuma, bet dāniete arī kļūdījās un sita tīklā. Sevastovai tad neizdevās uzņemšana, bet Vozņacki pieļāva dubultkļūdu (40:40). Sevastova uzbruka no kreisās gar sāna līniju, bet trāpīja tīklā, bet noslēgumā sitiens no labās izlidoja ārpus laukuma. 
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 3-6, 1-0Sevastova apņēmīgi iesāka otro setu, ar veiksmīgām darbībām panākot 40:0. Vozņacki punktu atguva ar uzbrukumu otrās serves uzņemšanā. Noslēgumā Vozņacki sita tīklā.
https://twitter.com/WTA/status/1048864441196933121
Sākas 2. sets. 
https://twitter.com/WTA/status/1048863582522232832
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 3-6. Sevastova zaudē 1. setu. Vozņacki šoreiz paspēja noreaģēt uz Sevastovas saīsināto un guva punktu ar sitienu no labās. Dānijas tenisiste turpināja pārliecinošāk, panākot trīs setbumbas. Sevastova punktu atguva ar vēl vienu saīsināto, tomēr pēc tam neizdevās noturētie aizsardzībā, kad Vozņacki spēcīgi uzbruka. 
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 3-5Sevastova nodzenāja pretinieci pa kortu un ar sitienu no gaisa panāca 30:15. Vozņacki izdevās precīzs bekhends, un Sevastova vairs nedabūja bumbiņu pāri tīklam. Dāniete nedaudz netrāpīja laukumā no kreisās gar sāna līniju, bet noslēgumā Sevastova lieliski izspēlēja saīsināto sitienu. 
Sevatovas treneris Šmits pārtraukumā mēģināja uzmundrināt tenisisti, jo viņai arī bijušas iespējas lauz pretinieces servi. Viņš aicināja spēlēt bumbiņu augstāk pāri tīklam un meklēt savas iespējas. 
https://twitter.com/WTA/status/1048861581910536193
https://twitter.com/WTA/status/1048859859754446848
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 2-5Skaistā izspēlē Sevastova teicami nospēlēja aizsardzībā, pievilināja pretinieci pie tīkla ar ar skaistu sitienu asā leņķī guva punktu. Pēc tam neizdevās saīsinātais sitiens. Vozņacki ar sitienu no kreisās panāca 30:15, bet Sevastova ar to pašu sitienu gar sāna līniju izlīdzināja rezultātu. Latvijas tenisiste mēģināja ar ātru sitienu mēģināja iegūt breika iespēju, bet pavisam nedaudz netrāpīja laukumā, tomēr rezultāts kļuva "vienādi", kad Vozņacki trāpīja pa tīkla augšpusi un bumbiņa izlidoja ārpus laukuma. Tam sekoja fantastiska izspēle, kurā Sevastovai pie tīkla vajadzēja tikai ietriekt bumbiņu laukumā, bet viņa sita ļoti neveiksmīgi. Pēc tam Vozņacki ar servi guva punktu. 
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 2-4. Sevastova zaudē serves geimu. Sevastova ieservēja kreisajās stūrī, bet uzbrukums labajā stūrī bija nedaudz par "garu". Tad arī sitiens no kreisās izlidoja ārpus laukuma, tomēr nākamajā izspēlē Sevastova izspēlēja līdz "tīram" uzbrukumam no kreisās. Vozņacki ar lieliski uzņemtu servi, trāpot pa sāna līniju, ieguva divas breikbumbas, bet pirmo nerealizēja. Sevastovai pēc tam bija pārsvars kortā, tomēr viņa no labās sita ārpus laukuma. 
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 2-3Sevastovai brīžiem neizdodas izvairīties no kļūdām. Viņa nonāca iedzinējos ar 15:40, bet noslēgumā neveiksmīgi uzņemta serve. 
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 2-2Sevastova lieliski sāka geimu - vispirms laba serve, bet tad asi uzbrukumu no labās deva "tīru" punktu. Liepājniece nākamajās divās epizodēs sita tīklā uzbrukuma sitienus. Vozņacki mēģināja uzbrukt uz otro servi, bet netrāpīja laukumā. Noslēgumā Sevastova ar lielisku kombināciju izkārtoja sev uzbrukumu no labās gar sāna līniju, un viņa to trāpīja. 
https://twitter.com/WTA/status/1048856803717476352
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 1-2Sevastova labi uzbruka un devās pie tīkla, un tas Vozņacki izprovocēja uz kļūdu. Dāniete mirkli vēlāk pieļāva dubultkļūdu. Nākamo servi Latvijas tenisistei neizdevās uzņemt tik veiksmīgi, un Vozņacki varēja uzbrukt. Turpinājumā Sevatova pieļāva trīs kļūdas pēc kārtas. 
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 1-1Sevastova sita bumbiņu asā leņķī, un Vozņacki ar to netika galā, bet nākamajā epizodē vēlreiz latviete labi apspēlēja pretinieci, kura pie tīkla darbojās no aizsardzības. Sevastova arī pēc tam izdarīja lielisku spiedienu, kas ļāva panākt 40:0, un noslēgumā serve ļāva nosargāt servi "uz nulles". 
Anastasija Sevastova – Karolīna Vozņacki 0-1Vozņacki jau pirmajā izspēlē precīzi izspēlēja kombināciju, sitot bumbiņu abos laukuma stūros. Tam sekoja garāka izspēle, kurā Vozņacki vēlreiz iedzina Sevastovu vienā stūrī, bet tad uzbruka tukšajā laukuma pusē. Sevastova sita bumbiņu tīklā, bet noslēgumā neveiksmīgi uzņēma servi. 
Spēle sākusies! Sevastova spēli sāk ar serves uzņemšanu. 
Sevastova šogad aizvada savas karjeras veiksmīgāko gadu, un viņa pirmo reizi sezonas laikā izcīnījusi 39 uzvaras. Pagājušajā sezonā viņai bija par divām uzvarām mazāk. Tāpat viņai šis ir trešais turnīru fināls šosezon. Līdz šim Sevastovai izdevies izcīnīt uzvaras trīs “International” sērijas turnīros – Bukarestē, Maljorkā un Oeirasā.
Līdz šim četrās savstarpējās spēlēs Sevastovai vēl nav izdevies uzvarēt Vozņacki. Sevastova pasaules rangā ir 20.vietā, bet Vozņacka atrodas pasaules ranga otrajā vietā. 
Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova svētdien aizvada savas karjeras lielāko finālu prestižajā Pekinas WTA "Premier Mandatory" kategorijas turnīrā. Viņas pretiniece ir pasaules ranga otrā rakete Karolīna Vozņacki. 

Tags

Anastasija Sevastova Karolīna Vozņacki Teniss

Comment Form