Latvijas vadošā tenisiste Anastasija Sevastova ceturtdien iekļuva Monterejas WTA "International" sērijas turnīra vienspēļu ceturtdaļfinālā, otrās kārtas mačā trijos setos pārspējot Alizē Kornē no Francijas.

Mačā Sevastova uzvarēja ar rezultātu 2-6, 6-2, 6-4.

Kamēr mača pirmajā setā Sevastova neprata izmantot vairākas breikbumbas pēc kārtas, Kornē savu iespēju garām nepalaida, ātri vien izvirzoties vadībā ar rezultātu 3-0 un pārliecinoši nosargājot uzvaru. Otro setu abas tenisistes uzsāka ar izcīnītiem punktiem pie pretinieces serves, taču piektajā geimā tas Sevastovai izdevās vēl vienu reizi, kas Latvijas pārstāvei ļāva izvirzīties vadībā ar 3-2. Pārsvaru Sevastova nosargāja, izlīdzinot mača rezultātu.

Trešā seta izšķirošie notikumi risinājās ceturtajā geimā, kad Sevastova atspēlēja četras breikbumas. Ieguvusi psiholoģisko pārsvaru, Sevastova piektajā geimā lauza pretinieces servi. Turpinājumā abas tenisistes nodemonstrēja nepārliecinošu sniegumu pie savas serves, taču veiksmīgāka šajā cīņā izrādījās Sevastova, svinot uzvaru visā mačā.

WTA rangā patlaban Sevastova ieņem 38.vietu un turnīrā izlikta ar piekto numuru, bet Kornē atrodas 67.pozīcijā.

Iepriekš abas tenisistes savā starpā tikušās divas reizes. 2009.gada Parīzes WTA "Premier" turnīra pirmajā kārtā Kornē uzvarēja ar 6-1, 6-3, bet pagājušā gada Monterejas turnīra ceturtdaļfinālā Sevastova revanšējās, svinot panākumu ar 2-6, 7-5, 6-1.

Ceturtdaļfinālā Sevastova spēkosies ar serbieti Jeļenu Jankoviču, kura izlikta ar pirmo numuru. Otrās kārtas mačā WTA ranga sestajā vietā esošā Jankoviča ar 6-3, 6-4 uzvarēja austrieti Sibillu Bammeri.

Pagājušajā gadā Sevastova ar kādreizējo WTA ranga līderi Jankoviču spēkojās Monterejas turnīra pirmajā kārtā, izcīnot negaidītu panākumu ar rezultātu 5-7, 6-4, 6-4. Šī ir abu spēlētāju līdz šīm vienīgā savstarpējā spēle.

Kā ziņots, šī gada turnīra pirmajā kārtā Sevastova otrdien ar rezultātu 6-2, 6-4 pieveica spānieti Lauru Pousu Tio.

Par otrās kārtas pārvarēšanu Sevastova tikusi pie 70 WTA ranga punktiem.

Aizvadītajā nedēļā Sevastova WTA turnīros nestartēja, bet pagājušajā gadā šajā nedēļā Latvijas tenisiste Monterejas turnīrā aizkļuva līdz pusfinālam, ko toreiz sasniedza pirmo reizi karjerā, tāpēc šonedēļ viņai jāaizstāv 130 WTA ranga punkti.

Dubultspēļu turnīrā startēja arī Līga Dekmeijere, kura pārī ar Lielbritānijas sportisti Sāru Borvelu pirmās kārtas mačā ar rezultātu 6-7 (2:7), 6-7 (5:7) zaudēja amerikānietei Āšai Rolai un Marī Īvai Peletjē no Kanādas.

Par dalību turnīrā Dekmeijere saņēma vienu WTA dubultspēļu ranga punktu.