Sevastova neatrod argumentus pret Šarapovas agresīvo spēli un izstājas no 'Australian Open'

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova ceturtdien, 18. janvārī, Melburnā piedzīvoja zaudējumu sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā Austrālijas atklātajā čempionātā, otrās kārtas spēlē ar 1-6, 6-7 (4:7) piekāpjoties krievu zvaigznei Marijai Šarapovai.

Pirmajā setā Sevastova neko nespēja likt pretī Šarapovas agresīvai spēlei, piekāpjoties 25 minūšu laikā ar 1-6.

Otrā seta sākumā Sevasova zaudēja savu serves geimu, bet uzreiz atguva līdzsvaru, laužot pretinieces serves geimu. Spēlējot pacietīgi un sagaidot pretinieces kļūdas, Sevastova līdzīgi cīnījās ar pazīstamo krievieti, bet tad zaudēja savu servi devitajā geimā. Līdzīgi kā seta sākumā, Sevastova ātri atspēlējās, neļaujot Šarapovai savā serves geimā tikt pie mačbumbas. Izšķiroša otrajā setā un mačā bija "tie break" izspēle, kuras sākumā Sevastova paņēma pretinieces servi un izvirzījās vadībā ar 2:1. Tomēr tad piecas izspēles pēc kārtas uzvarēja Šarapova, tiekot pie četrkāršās mačbumbas. Divas mačbumbas Sevastova atspēlēja, bet trešo izmantoja pretiniece, svinot panākumu visā cīņā.

Pērn Sevastova Melburnā tika līdz trešajai kārtai, līdz ar to viņa zaudēs ieskaites punktus, tomēr tas daudz neietekmēs viņas pozīciju WTA pasaules rangā.

Australian Open: Anastasija Sevastova - Marija Šarapova
Sevastovas un Šarapovas spēles statistika
2. seta statistika
Anastasija Sevastova - Marija Šarapova 1-6, 6-7 (4:7) Sevastova izstājas no "Australian Open" Sevastova geimu sāk ar labu servi, bet Šarapova ar agresīvu uzbrukumu izlīdzina rezultātu (1:1). Sevastova ar skaistu forhendu pa līniju izdara "mazo breiku" geimā (2:1), bet Šarapova atbild ar līdzīgi uzvarētu izspēli. Ar bekhendu Šarapova izvirzās vadībā geimā (3:2) un panāk arī 4:2. Ar teicamu forhendu pa diagonāli krievu tenisiste iegūst drošu vadību 5:2.Sevastova iesit tīklā, un četrkāršā mačbumba pretiniecei (6:2). Pirmo mačbumbu Sevastova atspēlē, tad Šarapova kļūdās (6:4). Sevastova izsit autā un zaudē maču
Sevastova - Šarapova 1-6, 6-6Būs "tie break" izspēleSevastova cenšas lieki neriskēt un neuzbrukt, sagaidot savas iespējas. Tas ļauj uzvarēt pirmo izspēli, bet Šarapova atbild ar labu servi (15-15). Pēc serves Šarapova labi nospēlē pie tīkla (30-15), tad ar eisu panāk 40-15. Sevastovai neizdodas "ieķerties" šajā geimā, sekos "tie break" izspēlehttps://twitter.com/AustralianOpen/status/953801307072049152
Sevastova - Šarapova 1-6, 6-5Serves geimā Sevastova viegili panāk 30-0, tad seko šarapovas kļūda (40-0). Geimu Sevastova uzvar ar spēcīgu servi!
Sevastova - Šarapova 1-6, 5-5Sevastova lauž pretinieces serves geimuŠarapova kļūdās pirmajā izspēlē, bet tad viņai sanāk fanastisks sitiens pa diagonāli, kuram nenotic Sevastova. Šarapova pieļauj dubultkļūdu, tad krieviete izsit autā - dubultā breikbumba (15-40). Ilgā izspēlē uz gala līnijas un ar izgājienu pie tīkla Šarapova pirmo breikbumbu atspēlē. Bet tad Sevastova sagaida savu iespēju un Šarapovas kļūdu - breiks, un spēle turpinās!
Sevastova - Šarapova 1-6, 4-5Sevastova zaudē serves geimuSevastova viegli panāk 30-0, bet tad viņai nesanāk saīsinātie un neizdodas "saraustīt" pretinieci ar sitieniem (30-30). Laba serve ļauj tikt pie 40-30, bet Šarapova ar agresīvu izspēli pa diagonāli izlīdzina rezultātu geimā. Pēc forhenda pa diagonāli Šarapova tiek pie breikbumbas, ko izmanto ar kārtējo agresīvo izspēli.
Sevastova - Šarapova 1-6, 4-4Sevastova lauž pretinieces serves geimuŠarapovai nedaudz "iestrēgst" serve, Sevastovai izdodas labi aizstāvēties un sagaidīt savu iespēju, panakot 0-30. Šarapova atbild ar labu servi, bet nākamajā izspēlē bumbiņa trāpa pa trosi un nepārveļas pāri tīklam (30-30). Sevastova sagaida pretinieces kļūdu un tiek pie breikbumbas (30-40). Šarapova pieļauj dubultkļūdu, un Sevastova izlīdzina rezultātu setā
Sevastova - Šarapova 1-6, 3-4Šarapova kļūdās pirmajā izspēlē, bet tad krievietei sanāk saīsinātais sitiens (15-15). Trīs labas serves ļauj Sevastovai uzvarēt geimu.
Sevastova - Šarapova 1-6, 2-4Šarapova stabili aizvada serves geimu un viegli panāk 40-0. Sevastova iesit tīklā un zaudē geimu
Sevastova - Šarapova 1-6, 2-3Sevastova zaudē serves geimuSevastova cenšas spēlēt ilgāk, un šajās izspēlēs Šarapova kļūdās. Sevastova panāk 40-0, bet tad ātrā izspēlē Sevastovai nesanāk "svecīte" pāri Šarapovai. Seko vēl viena Sevastovas kļūda (40-30). Sevastovai atkal neiziet pirmā serve un Šarapova ar labi uznemtu servi izlīdzina rezultātu. Vēl viena labi uzņemta serve ļauj Šaraovai tikt pie breikbumbas. Sevastova to atspēlē pēc Šarapovas kļūdas, bet krieviete atbild ar perfekti uzņemtu servi - vēl viens breikpunkts. Un atkal agresīvi uzņem servi Šarapova, uzvarot Sevastovas serves geimuhttps://twitter.com/AustralianOpen/status/953794368267157508
Sevastova - Šarapova 1-6, 2-2Šarapova pēc nelielas atpūtas atkal spēlē dominējoši un viegli panāk 40-0, bet seko dubultkļūda. Šarapovai neizdodas saīsinātais sitiens (40-30), bet geimu krieviete uzvar ar eisu
Sevastova - Šarapova 1-6, 2-1Sevastova ar nelielas veiksmes palīdzību tiek pie 30-0, bet tad viņai padodas laba serve. Un Sevastovai izdodas "sausā" uzvarēt geiju, pirmo reizi spēlē izvirzoties vadībā
Sevastova - Šarapova 1-6, 1-1Sevastova lauž pretinieces serves geimuŠarapova geimu sāk ar uzvarētu izspēli, bet tad divreiz kļūdās un jau 15-30. Tad liepājniecei labā izspēlē nesanāk bekhends, bet nākamajā izspēlē tiek pie breikbumbas. Šarapova kļūdās, un Sevastovai izdodas atgūt līdzsvaru seta sākumāUzvarētais geims svarīgs, lai iegūtu kādu pārliecību mačā, jo kortā pilnībā līdz šim dominēja krieviete
Sevastova - Šarapova 1-6, 0-1Sevastova zaudē serves geimuŠarapova turpina fenomenāli spēlēt, neļaujot neko darīt kortā pretiniecei. Šarapova tiek pie breikbumbas, ko izmanto pēc teicami uzņemtas serves
Sākas 2. sets
Anastasija Sevastova - Marija Šarapova 1-625 minūšu laikā Sevastova zaudē pirmo setuPirmajā ilgākajā izspēlē pie Šarapovas serves Sevastova pieļauj kļūdu. Tad Šarapova pieļauj vienu no retajām kļūdām pirmajā setā, kas ļauj Sevastovai gūt pirmo punktu setā, servējot pretiniecei. Turpinājumā Šarapova uzvar divas izspēles un tiek pie dubultās setbumbas. Ar labi iegrieztu sitienu Sevastova vienu setbumbu atspēlē, bet otro iespēju izmanto Šarapova.https://twitter.com/AustralianOpen/status/953788112454410240
Sevastova - Šarapova 1-5Sevastova zaudē serves geimuSevastovai nesekmējas ierastais spēles stils no gala līnijas, ik pa laikam cenšoties veikt saīsinātos. Pēc Sevastovas septītās kļūdas spēlē Šarapova tiek pie breikbumbas, ko izmanto izgājienā pie tīkla.
Sevastova - Šarapova 1-4Šarapova ar eisu un divām labām servēm viegli panāk 40-0. Tad Šarapova nospēlē fantastiski korta vidū, Sevastrovai cenšoties viņu apspēlēt - skaists sitiens no gaisa un precīzi Sevastovas laukumā.Pagaidām Sevastova nespēj rast kādus argumentus, jo pretiniece spēlē perfekti - serves geimu uzvarēti "sausā". Jautājums, vai tik izcilu sniegumu Šaraova spēs rādīt turpinājumā.
Sevastova - Šarapova 1-3Sevastova zaudē serves geimuSevastovai nepaveicas pirmajā izspēlē, jo pēc Šarapovas sitiena bumbiņa trāpa pa tīkla trosi un pārveļas liepājnieces korta pusē. Tad seko kļūda forhendā un dubultkļūda - trīskāršā breikbumba pretiniecei. Un pirmo izmanto krieviete ar diagonālo sitienu.
Sevastova - Šarapova 1-2Šarapova spēlē daydz agresīvāk un grib būt noteicēja kortā. Viņa viegli panāk 40-0 un tad ar forhendu uzvar geimu. PIrmajos divos savas serves geimos Krievijas tenisiste nav zaudējusi nevienu izspēli.
Sevastova - Šarapova 1-1Sevastovai geima sākumā trīs drošas serves, kas ļauj panākt 40-0. Tad Šarapova pēc otrās serves nospēlē agresīvāk, un Sevastova iesit tīklā. Šarapovai sanāk vēl viens lielisks sitiens pēc Sevastovas otrās serves un vairs tikai 40-30. Arī nākamajā izspēlē Sevastovai neizdodas pirmā serve un zaudēts punkts.Ar eisu un spēcīgu servi Sevastova uzvar geimu
Sevastova - Šarapova 0-1Sevastovai nesanāk sitiens pēc pirmās serves. Tad Šarapova uzvar ilgākā izspēlē ar forhendu. Ar eisu un drošu sitienu pa līniju Šarapova "sausā" uzvar pirmo geimuhttps://twitter.com/AustralianOpen/status/953783678517170176
Spēle sākas.Pirmā servē Šarapova
Sevastova un Šarapova beigušas iesildīšanos. Tūlīt sāksies spēle.Nelielas raizes rada Sevastovas izskats, jo apsaitēts ir labais augšstilbs. Cerams, ka tas ir tikai drošības dēļ un nav nekādas nopietnas problēmas.
Melburnā šodien ir ceturtā spēļu diena un pirmo reizi jūtams lielāks karstums. Lai gan Melburnā ir tikai pulksten 11:00 no rīta, gaiss iesilis jau līdz +33 grādiem pēc Celsija. Būs karsti
Abas tenisistes jau iznākušas Australian Open centrālajā, Artūra Eša vārdā nosauktajā kortā. Pēc izlozes sekos neliela iesildīšanāshttps://twitter.com/AustralianOpen/status/953782550798811136
Pēc tam septembra beigās abas atkal tikās Pekinas turnīrā. Sevastova tur neizmantoja savas iespējas un trīs stundu trillerī atzina Šarapovas pārākumu.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sevastova-tris-stundu-trilleri-pekinas-wta-turnira-cina-zaude-sarapovai.d?id=49290497
Abas tenisistes savā starpā tikušās divas reizes, turklāt abas spēles notikušas nepilna pēdējā pusgada laikā. Septembra sākumā Sevastova pieveic Šarapovu un iekļuva US Open ceturtdaļfinālā.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sevastova-uzvar-krievu-zvaigzni-sarapovu-un-otro-gadu-pec-kartas-ieklust-us-open-ceturtdalfinala.d?id=49204777
Sevastova pasaules rangā ieņem 15. vietu, bet "Australian open" izlikta ar 14. numuru. Pirmajā kārtā liepājniece trīs setu cīņā ar 3-6, 6-3, 6-2 pārspēja ASV pārstāvošo Varvaru Ļepčenko. Šarapova tikmēr ar 6-1, 6-4 pārspēja Vācijas sportisti Tatjanu Mariju.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/sevastova-parvar-australian-open-pirmo-kartu-un-nodrosina-dueli-ar-sarapovu.d?id=49644201
Šarapova, kura savulaik bija stabila TOP 10 spēlētāja, pērnā gada aprīlī tikai atgriezās tenisā pēc diskvalifikācijas izciešanas. Šobrīd viņa pasaules rangā ieņem 61. vietu.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/tenisa-zvaigznei-sarapovai-piespriesta-divu-gadu-diskvalifikacija.d?id=47544817
Latvijas otra labākā tenisiste Anastasija Sevastova ceturtdienas agrā rītā Melburnā turpina "Australian Open" ar spēli centrālajā kortā - viņas pretiniece ir slavenā krievu tenisiste Marija Šarapova. Spēle sāksies ap pulksten 2:10.