Sevastova uzvar 'US Open' čempioni Osaku un iekļūst prestižā Pekinas turnīra finālā
Foto: SIPA/Scanpix/LETA

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova sestdien Pekinas WTA "Premier" sērijas turnīra pusfinālā ar rezultātu 6-4, 6-4 uzvarēja "US Open" čempioni Naomi Osaku no Japānas un sasniedza finālu.

Sevastovai šī uzvara garantēja 650 WTA ranga punktus, un tas viņai pasaules rangā ļaus pakāpties uz 12. pozīciju. Tas viņai būs jauns karjeras rekords. Iepriekš šajā turnīrā viņa atguva valsts pirmās raketes godu.

Finālā Sevastovas pretiniece būs Dānijas tenisistes Karolīnas Vozņacki, kura ir pasaules ranga otrajā vietā, un mājinieces Vanas Cjanas (28. vieta) pāra uzvarētāja.

Spēles pirmie geimi iesākās līdzīgā cīņa, bet vēlāk Sevastova lauza Osakas servi un panāca rezultātu 4-3. Noslēgumā atkal abas tenisistes atkal veiksmīgi spēlēja pie savas serves, un pirmo setu Latvijas tenisiste uzvarēja ar 6-4.

Otrajā setā Sevastova jau piektajā geimā izvirzījās vadībā ar breika pārsvaru, bet nedaudz vēlāk viņa neizmantoja vēl divas breikbumbas. Osaka pēc medicīniskā pārtraukuma rezultātu izlīdzināja, taču Sevastova atkal ar savu aktivitāti atguva vadību un droši noslēdza spēli.

Sevastova līdz šim nav uzvarējusi "Premier" sērijas turnīrā. Visi trīs WTA vienspēļu tituli viņai gūti "International" sērijas sacensībās.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pekinas Premier turnīra pusfināls: Anastasija Sevastova – Naomi Osaka
https://twitter.com/WTA/status/1048487077833191424
https://twitter.com/WTA/status/1048486124040085504
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 6-4. Sevastova sasniedz Pekinas turnīra finālu!Sevatova lieliski uzbruka no kreisās, kad Osaka jau bija apspēlēta. Tad viņa labi servēja un panāca 30:0. Osaka pie tīkla punktu atspēlēja, bet mirkli vēlāk viņa no labās sita ārpus laukuma. Sevastova ieguva divas mačbumbas, Osaka serves uzņemšanā uzbruku nedaudz ārpus laukuma. Sevastova uzvar spēli.
https://twitter.com/WTA/status/1048483945531072512
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 5-4. Sevastova lauž pretinieces servi. Saspringti notikumi kortā turpinājās. Geima rezultāts nonāca līdz 30:30, bet tad Osaka izpildīja "eisu".  Viņa turpināja ar dubultkļūdu, bet nākamajā izspēlē apspēlēja Sevastovu, bet netrāpīja laukumā, kad skrēja pie tīkla uzbruka leņķī. Osaka no kreisās vēlreiz izpildīja neprecīzu uzbrukumu un zaudēja serves geimu. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 4-4. Sevastova zaudē serves geimu. Sevastova izspēlēja labu kombināciju, bet pēdējais sitiens izlidoja ārpus laukuma. Mirkli vēlāk Osaka trāpīja sitienu dziļi laukumā, un Sevastovai "norāvās" sitiens, un tas atdūrās tīklā. Osaka divreiz izsita ārpus laukuma, turpinājumā Sevastova izpildīja netveramu servi, bet tam sekoja dubultkļūda (40:40). Osaka atbildēja ar sitieniem labā leņķī, devās tuvāk tīklam un panāca breikbumbu. Sevastova skrējienā no labās izdarīja riskantu sitienu, jo Osaka bija pie tīkla, bet netrāpīja. 
Spēle atsākas. 
https://twitter.com/WTA/status/1048481838446997504
Osaka paņēma medicīnisko pauzi, un fizioterapeite viņai masē ķermeņa sānus. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 4-3.Osaka trāpīja sitienu asā leņķī, bet Sevastovai neizdevās no sarežģītas situācijas bumbiņu dabūt pāri tīklam. Japānas tenisiste divreiz sita tīklā un pieļāva dubultkļūdu nākamajās epizodēs, dodot Sevastovai divas breikbumbas. Sevastova divas reizes serves uzņemšanā sita tīklā, bet tad netrāpīja laukumā. Osaka noslēgumā devās pie tīkla, kur nospēlēja vieglu saīsināto. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 4-2Sevastova ātri paņēma serves geimu. Vispirms Osaka kļūdījās trīs reizes, bet noslēgumā latviete guva "tīru" punktu. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 3-2. Sevastova lauž pretinieces servi. Sevastova izdarīja spiedienu uz Osaku viņas serves geimā, un tas piespieda japānieti pieļaut kļūdas. Tā Sevastova panāca breikbumbu, bet Osaka nākamajā izspēlē atkal sita ārpus laukuma. 
https://twitter.com/WTA/status/1048477802914230273
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 2-2Osaka mēģināja ar ātriem un agresīviem uzbrukumiem panākt sev labvēlīgu rezultātu, bet viņai neizdevās trāpīt. Noslēgumā Sevastova lieliski servēja. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 1-2Osaka ļoti labi sāka serves geimu un panāca rezultātu 40:0, bet tad viņa pieļāva divas dubultkļūdas pēc kārtas. Sevastova netrāpīja laukumā aizsardzības sitienu, un nepacīnījās par breika iespēju. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 1-1Sevastovai neizdevās pirmās serves, un Osaka uzreiz metās uzbrukumā, panākot 30:15. Tad japāniete sita tīklā, kam sekoja Sevastovas neveiksmīgs aizsardzības sitiens. Sevastova ar savu aktivitāti panāca pārāk "garu" Osakas sitienu, izlīdzinot rezultātu, bet nākamajā momentā viņa izpildīja lielisku servi. Osaka ļoti minimāli trāpīja pa gala līniju un turpināja cīņu, taču noslēgumā Sevastova panāca pretinieces kļūdas. 
https://twitter.com/WTA/status/1048474608490373120
Pirmā seta statistika: 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4, 0-1Otro setu Sevastova sāka ar lielisku uzbrukumu no kreisās pa līniju, bet nākamajās epizodēs viņai neizdevās tikt galā ar pretinieces servēm. Rezultāts kļuva 40:15 japānietes labā, bet tad viņa pieļāva divas kļūdas pēc kārtas. Osaka izpildīja labu servi un panāca rezultātu "vairāk", bet Sevastova nedaudz netrāpīja labu uzbrukumu. 
Sākas 2. sets. 
https://twitter.com/WTA/status/1048468543413444609
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 6-4. Sevastova uzvar 1. setu. Osaka netrāpīja "gremdi" pie tīkla, mirkli vēlāk abas pieļāva kļūdas ar sitieniem no labās. Osakas uzbrukums serves uzņemšanā atdūrās tīklā, bet noslēgumā teicama serve Sevastovai. 
https://twitter.com/WTA/status/1048473402539823104
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 5-4Osaka devās pie tīkla, bet Sevastova no gaisa "šāva" bumbiņu pretinieces laukumā un guva punktu. Osaka izmantoja savu nākamo iespēju, gūstot "tīru" punktu, un arī turpinājumā viņa izmantoja savu iniciatīvu kortā. Sevastova vienu punktu atspēlēja, bet Osaka ar uzbrukumu no labās nosargāja serves geimu.
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 5-3.Osaka varēja pieiet tuvāk tīklam un izdarīja labu uzbrukumu no labās, bet tad viņa precīzi uzbruka no kreisās (30:0). Sevastova arī šoreiz ar labām servēm rezultātu izlīdzināja, savukārt mirkli vēlāk lielisks uzbrukums no labās deva punktu. Noslēgumā Sevastova ar saviem dažādajiem sitieniem panāca pretinieces kļūdu. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 4-3. Sevastova lauž pretinieces servi.Abas tenisistes apmainījās ar kļūdām geima sākumā, un rezultāts pēc tām bija 30:30. Tad Osaka lieliski servēja un guva punktu, bet Sevastova ar griezto sitienu izprovocēja pretinieces sitienu tīklā. Japānas tenisiste pieļāva vēl vienu kļūdu, izsitot bumbiņu ārpus laukuma, bet tad Latvijas sportiste atkal nodzenāja Osaku, līdz viņa netrāpīja bekhendu pa diagonāli.
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 3-3.Sevastova pēc labas serves kreisajā stūrī uzbrukuma labajā, bet bumbiņa atdūrās tīklā, savukārt mirkli vēlāk viņa netrāpīja laukumā. Sevatova rezultātu izlīdzināja ar divām netveramām servēm. Saspringta cīņa turpinājās ar skaistām izspēlēm, un rezultāts četras reizes bija "vienādi", Sevastovai neizmantojot iespējas noslēgt geimu. Osaka tika galā ar visiem Sevastovas sitieniem, uzņēma saīsināto un panāca latvietes kļūdu, bet liepājniece breikbumbu atspēlēja ar "eisu".  Japānas tenisiste panāca vēl vienu breika iespēju, bet to Sevastova atspēlēja ar sarežģītu sitienu no kreisās pa sāna līniju. Noslēgumā Osaka pieļāva mazas kļūdiņas, bet ar tām bija pietiekami.
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 2-3Osaka no kreisās trāpīja pa sāna līniju, tad Sevastovai izdevās lieliska tempa maiņa, un Osaka nespēja uzņemt griezto sitienu. Japāniete garā izspēlē sita tīklā no kreisās, tomēr Sevastova nākamo servi neuzņēma. Latvijas tenisiste netrāpīja labi domātu saīsināto sitienu, un noslēgumā Osaka labi ieservēja. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 2-2Osakai geima trešajā izspēlē bumbiņa pārvēlās pāri tīklam un iekrita laukumā, kas viņai deva rezultātu 30:15. Pēc tam tenisistes izlūkojoši pabumbojās, līdz Sevastova no labās izdarīja labu uzbrukuma sitienu. Japāniete pēc tam sita tīklā un neuzņēma servi. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 1-2Osaka divas reizes sita bumbiņu ārpus laukuma, bet Sevastovai bija teicama uzbrukuma iespēja no labās, bet viņa nedaudz izsita ārpus laukuma. Nākamajā izspēlē viņa neļāva Osakai uzbrukt un panāca vēl vienu viņas kļūdu. Osaka pirmo breikbumbu atspēlēja ar servi, bet tad viņai vēlreiz izdevās labi ieservēt, kas izspēlē deva pārsvaru, kuru viņa izmantoja (40:40). Osaka sita ārpus laukuma un deva Sevastovai trešo breikbumbu, tomēr šoreiz liepājniece neprecīzi uzbruka asā leņķī. Noslēgumā Osaka tomēr spēja panākt savu un uzvarēt serves geimu. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 1-1Sevastova savu pirmo serves geimu sāka ar "eisu", bet tad viņa izpildīja iegriezto sitienu, kas piespieda pretinieci kļūdīties. Turpinājumā Latvijas tenisiste no kreisās trāpīja tīklā, bet tad ar to pašu bekhendu Osaku noķēra pretkustībā ar sitienu gar sāna līniju. Noslēgumā Sevastova vēlreiz lieliski servēja. 
Anastasija Sevastova – Naomi Osaka 0-1Abas tenisistes maču sāka piesardzīgi un pirmajās izspēlēs pa reizei izsita ārpus laukuma. Tad Osaka izdarīja asākus uzbrukumus un devās tuvāk tīklam, kur trieca bumbiņu laukumā, bet nākamajā izspēlē Sevastova iedzina pretinieci stūrī un piespieda viņu kļūdīties. Noslēgumā Sevastova izsita ārpus laukuma, un Osaka izpildīja netveramu servi. 
Spēle sākusies! Sevastova mačā sāk ar serves uzņemšanu. 
Sevastova pasaules rangā ir 20. vietā, bet Osaka ierindojas sestajā pozīcijā un šajā turnīrā izlikta ar astoto numuru. Sevastova un Osaka līdz šim savā starpā tikušās divas reizes, un līdz šim uzvaras dalītas uz pusēm. 
Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova Pekinas turnīrā nodrošināja sev atgūtu Latvijas pirmās raketes godu, bet šodien viņa mēģinās pārspēt "US Open" čempioni Naomi Osaku no Japānas. 

Tags

Anastasija Sevastova Karolīna Vozņacki Teniss WTA

Comment Form