Latvijas čempionvienība hokejā "Zemgale"/LLU otrdien Īsalmi cieta zaudējumu Somijas pēc spēka otrās līgas jeb "Mestis" spēlē.

Jelgavas komanda izbraukumā ar 2:5 (0:4, 2:0, 0:1) piekāpās Īsalmi "Peli-Karhut" hokejistiem.

Mājinieki uzvaru nodrošināja pirmā perioda beigās, kad triju minūšu un 43 sekunžu laikā guva trīs vārtus, pirmos iemetot vairākumā.

22.minūtē Artūrs Karaša vienus vārtus atguva, bet 17 sekundes pirms otrā pārtraukuma Gatis Gricinskis panāca 2:4.

Ēriks Vītols viesu vārtos atvairīja deviņus no 13 metieniem, bet Rihards Cimermanis - visus 20 mājinieku metienus.

Pretējā laukuma pusē Ētu Randelins atvairīja 14 no 16 metieniem.

Trešdien komandas tiksies atkārtoti.

Jelgavas komanda ar izcīnītiem 27 punktiem 35 spēlēs ieņem pēdējo vietu 14 komandu konkurencē, kamēr "Peli-Karhut" ar 65 punktiem 35 cīņās ir ceturtā.

Latvijas čempione "Mestis" līgas pamatturnīrā četros apļos aizvadīs 52 spēles, 26 notiekot "Zemgale/LLU" ledus hallē Jelgavā.

Pagājušajā sezonā par Somijas otras spēcīgākās līgas čempionvienību kļuva Imatras "Kettera", kas finālsērijā ar 4-1 pieveica "Kiekko-Espoo".

Jelgavas "Zemgale"/LLU 2021./2022.gada sezonā izcīnīja savu pirmo Latvijas čempionu titulu, finālsērijā ar 4-0 pieveicot iepriekšējo čempioni "Olimp"/"Venta 2002".