Somijā fantastisku spēli, gūdams 44 punktus, aizvadīja Kristers Dardzāns, Čehijā izcili nospēlēja Kristaps Platačs, 24 punktus Francijā guva Hermans Egleskalns, bet Francijas otrajā divizionā vēlreiz par mača labāko spēlētāju tika atzīts Atvars Ozoliņš. Rezultatīvi ASV spēlēja Marta Levinska un Petra Ņečiporuka Zviedrijā, informēja Latvijas Volejbola federācija.

"PlusLiga" sacensībās vēl vienu punktu nopelnījusi Uģa Krastiņa trenētā Ukrainas vienība Ļvovas "Barkom-Kažaņi", kas Polijā izbraukumā ar 2-3 (25:22, 25:18, 12:25, 17:25, 10:15) atzina Lubinas "Cuprum" pārākumu. Pēc sešām spēlēm Ļvivas klubs ar 3 punktiem ieņem 15. vietu 16 komandu konkurencē.

Francijas ProA līgas čempionātā ar 24 punktiem izcēlās Hermans Egleskalns, "Cambrai" klubam savā laukumā ar 1-3 (23:25, 41:43, 25:18, 14:25) zaudējot "Chaumont". Egleskalns divus punktus guva ar servi, kā arī uzbruka ar 51% efektivitāti. Ar piecās cīņās sakrātiem 7 punktiem "Cambrai" 14 komandu konkurencē ieņem sesto vietu.

Francijas ProB līgā Denisa Petrova pārstāvētā "Cannes" mājās ar 2-3 (25:21, 25:19, 20:25, 22:25, 12:15) piekāpās "St-Quentin". Petrovs guva divus punktus, pa vienam sakrādams ar servi un bloku, kā arī vienreiz uzbrukdams, punktu negūstot.

Pa uzvarai piecos setos viesos izcīnīja Vladislava Blumberga pārstāvētā "Lyon" un Atvara Ozoliņa pārstāvētā "Frejus". Lionieši ar 3-2 (25:23, 15:25, 21:25, 25:21, 15:10) pieveica "Rennes", bet Frežī komanda ar 3-2 (25:22, 23:25, 14:25, 22:25, 16:14) apspēlēja "Grand Nancy".

Blumbergs guva deviņus punktus, trīs no tiem sakrājot blokā un vienu ar servi, kā arī punktos pārvēršot piecus no desmit uzbrukumiem. Savukārt Ozoliņš otro reizi sezonā tika atzīts par mača vērtīgāko spēlētāju.

Gustava Freimaņa pārstāvētā "Ajaccio" izbraukumā ar 1-3 (21:25, 25:21, 25:16, 25:18) piekāpās "Saint-Jean d'Illac" vienībai. Freimanis guva desmit punktus, trīs reizes izceļoties no serves līnijas un reizi blokā, kā arī realizējot sešus no 11 uzbrukumiem.

"Martigues" ar Romānu Saušu sastāvā savā laukumā ar 1-3 (21:25, 25:20, 21:25, 12:25) atzina "Mende Lozere" pārākumu. Saušs laukumā uz maiņu devās pirmajā un trešajā setā, punktus negūstot.

Pēc piecām kārtām "Cannes" ar 12 punktiem ir otrā, "Ajaccio" ar sešiem punktiem ieņem astoto vietu, kam ar pieciem punktiem seko "Frejus" un "Lyon", kamēr Martigas klubs ar vienu punktu ieņem priekšpēdējo vietu 12 komandu vidū.

Čehijas čempionātā zaudējumu mājās cieta abas Latvijas spēlētāju pārstāvētās komandas. Kristapa Platača pārstāvētā "Kladno" tika pie viena punkta, mājās ar 2-3 (27:29, 23:25, 25:20, 25:10, 11:15) zaudējot "Ostrava". Platačs uz maiņu cīņā iesaistījās pirmajā setā, pēc tam otrā seta sākumā un nospēlēja līdz mača beigām, ar 21 punktu kļūstot par komandas rezultatīvāko spēlētāju. Viņš četrus punktus guva ar servi, vienu ar bloku, kā arī uzbruka ar 76% efektivitāti (16/21).

Pāvela Jemeļjanova pārstāvētā Libereces "Dukla" ar 1-3 (18:25, 17:25, 25:15, 18:25) zaudēja Česke Budejovices "Jihostroj". Pāvels laukumā uz maiņu devās otrajā setā un guva vienu punktu piecos uzbrukumos.

Ar 21 punktu deviņās spēlēs Liberecas vienība ieņem otro vietu, bet "Kladno" ar 17 punktiem astoņās spēlēs ieņem ceturto vietu 13 klubu vidū.

Somijas čempionātā līgas sezonas rekordu sasniedzis Kristers Dardzāns, kurš Loimā "Hurrikaani" zaudējumā savā laukumā ar 2:3 (26:28, 25:20, 25:27, 25:22, 10:15) atzina Rovaniemi "Perungan Pojat" pārākumu. Latvijas izlases kandidāts guva 44 punktus, sešus no tiem sakrājot ar servi, bet četrus ar bloku, kā arī uzbrūkot ar 44% efektivitāti, punktā pārvēršot 34 no 77 uzbrukumiem. Sasniegums pretendē uz līgas rekordu. Savā komandā Dardzāns šajā spēlē tika atzīts par labāko.

Turnīra tabulā ar astoņiem punktiem piecās spēlēs Loimā "Hurrikaani" ir piektie, bet Aivara Petruševica pārstāvētā Kījervi "Kyky-Betset" ar četriem punktiem sešās spēlēs ierindojas 11. vietā 11 komandu konkurencē.

Beļģijas čempionātā zaudējumu viesos cieta Renāra Paula Jansona pārstāvētā Ālstas "Lindemans", kas ar 1-3 (19:25, 25:23, 19:25, 25:27) piekāpās Māseikas "Greenyard". Renārs cīņā iesaistījās trešajā setā, līdz cīņas beigām gūstot 13 punktus 24 uzbrukumos.

Ar izcīnītiem trim punktiem divās spēlēs "Lindemans" ieņem piekto vietu, bet Jāņa Medeņa pārstāvētā Ahelas "Tectum" pēc divām spēlēm ir bez punktiem un ieņem pēdējo vietu 10 komandu vidū.

Tikmēr Beļģijas kausa ceturtdaļfinālā pagājušajā nedēļā iekļuva "Lindemans", kas mājās ar 3-1 (23:25, 25:20, 28:26, 25:21) pieveica Lēvenas "Haasrode". Jansons epizodiski laukumā parādījās otrajā setā, nerealizējot vienīgo uzbrukumu. Nākamajā kārtā neizdevās iekļūt Medeņa pārstāvētajai komandai, kas savā laukumā ar 0-3 (22:25, 13:25, 15:25) piekāpās Roselāres "Knack". Medenis guva 11 punktus, dalot rezultatīvākā spēlētāja laurus komandā. Divus punktus viņš guva ar bloku, kā arī realizēja 9 no 16 uzbrukumiem.

Rumānijas čempionātā uzvaru viesos svinēja Kristapa Šmita pārstāvētā Galacas "Arcada", kas ar 3-1 (25:10, 25:23, 22:25, 25:16) pārspēja Baja Mares "Štiinta". Šmits laukumā nedevās.

Savukārt Edvīna Skrūdera pārstāvētā Bukarestes "Rapid" viesu lomā ar 0-3 (18:25, 16:25, 20:25) piekāpās citam Bukarestes klubam "Steaua". Edvīns spēlēja otrajā setā, tiekot nomainīts, bet punktus neguva.

Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) kausa 1/16 finālā iekļuvusi Galacas "Arcada", kas pēc uzvaras savā laukumā trijos setos viesos ar 2-3 (23:25, 25:18, 18:25, 25:18, 16:18) piekāpās Serbijas vienībai Kragujevacas "Radnički". Šmits spēlēja epizodiski, gūstot trīs punktus 10 uzbrukumos.

Tikmēr Rumānijas kausa izcīņā Bukarestes "Rapid" pēc zaudējuma savā laukumā četros setos atbildes spēlē viesos revanšējās ar 3-1 (25:22, 25:22, 23:25, 25:23), taču divu spēļu summā ar 186:179 pārāki bija pretinieki. Edvīns neliela savainojuma dēļ nespēlēja.

Portugāles čempionātu uzvaru savā laukumā svinēja Toma Švana pārstāvētā Lisabonas "Sporting", kas ar 3-0 (25:17, 25:16, 25:18) pieveica "Mamede". Latvijas volejbolists laukumā aizvadīja visu mačus, gūstot sešus punktus. Viņš pusi punktu guva blokā, kā arī realizēja trīs no sešiem uzbrukumiem. Ar pieciem punktiem četrās cīņās galvaspilsētas klubs ierindojas devītajā vietā 14 komandu vidū.

Arī otrajā Kipras čempionāta spēlē punktus turnīra tabulā ierakstīja vakar Toma Vanaga pārstāvētā Nikosijas APOEL, kas mājās ar 2-3 (25:22, 21:25, 25:21, 21:25, 17:19) piekāpās citai Nikosijas vienībai "Omonia". Vanags laukumā aizvadīja visu spēli, tiekot nomainīts vien uz divu punktu izspēli ceturtā seta nogalē. Ar četriem punktiem divās spēlēs APOEL ieņem ceturto vietu astoņu komandu vidū.

Sievietes

Ungārijas čempionātā pa uzvarai aizvadītajā nedēļā izcīnījušas abas Latvijas volejbolistu pārstāvētas komandas. Elvitas Dolotovas pārstāvētā Sēkešfehērvāras "MAV Elore" viesos ar 3-1 (20:25, 25:19, 25:23, 25:17) pieveica Budapeštas MTK. Dolotova spēlēja visu maču, vienreiz nesekmīgi uzbrūkot.

Anijas Jurdžas Ņīreģhāzas "Fatum" mājās ar 3-1 (25:16, 24:26, 25:19, 25:22) uzvarēja Budapeštas UTE. Jurdža laukumā devās epizodiski, divos uzbrukumos punktus negūstot.

Ar sešiem punktiem divos mačos "Fatum" ieņem trešo vietu, bet "MAV Elore" ar trijiem punktiem – ceturto astoņu komandu konkurencē.

Zviedrijas čempionātā Petras Ņečiporukas pārstāvētā "Gislaved" mājās ar 3-1 (25:17, 25:18, 23:25, 25:22) pārspēja "Sollentuna". Ņečiporuka ar 20 punktiem, trīs no tiem sakrājot ar servi, bija otra rezultatīvākā mača dalībniece. Ar pieciem punktiem četrās spēlēs "Gislaved" ierindojas septītajā vietā 11 komandu vidū.

NCAA čempionātā ASV Martas Levinskas pārstāvētā Arizonas Štata universitātes vienība savā laukumā vispirms ar 3-1 (20:25, 25:20, 25:15, 25:15) pieveica Oregonas Štata universitāti, bet pēc tam ar 0-3 (21:25, 24:26, 20:25) zaudēja Oregonas Universitātei. Latvijas spēlētāja pirmajā cīņā sakrāja 23 punktus – 20 uzbrukumā, divus ar servi un vienu blokā, bet otrajā cīņā Levinska sakrāja 18 punktus – 16 uzbrukumā un divus ar servi. 24 cīņās "Sun Devils" volejbolistes izcīnījušas 11 uzvaras.