Graudiņai negatīvs Covid-19 tests dod cerību uz spēlēšanu Eiropas čempionātā
Foto: LETA

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka tomēr nav pilnībā zaudējušas cerību uz spēlēšanu Eiropas čempionātā, jo Graudiņas otrs veiktais Covid-19 tests ir negatīvs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekš tika ziņots, ka Graudiņas pozitīva Covid-19 testa dēļ viņa un Kravčenoka aiznākamajā nedēļas nogalē nevarēs aizstāvēt Eiropas čempioņu titulu. Piektdien saņemtās Covid-19 analīzes Graudiņai izrādījās pozitīvas, tomēr svētdien, 6. septembrī, viņa sociālajā vietnē "Instagram" paziņoja, ka nākamais tests ir negatīvs.

"Laikam jūsu vēlējumi ir nostrādājuši, jo vakardien atkārtoti nodotais tests ir negatīvs. Cerams, ka rītdien nodotais arī būs negatīvs," raksta Graudiņa, piebilstot, ka arī pārējiem četriem viņas ģimenes locekļiem tests ir negatīvs.

Kā skaidroja Latvijas Volejbola federācijas (LVF) valdes loceklis Kaspars Timermanis, pēc šādiem jaunumiem volejbolistēm durvis uz Eiropas čempionātu nav pavisam aizvērtas.

"Piektdienas vakarā bija gara saruna ar Eiropas Volejbola konfederāciju (CEV), kas vēlas, lai Tīna ar Nastju spēlētu Eiropas čempionātā. Eiropā noteiktā kārtība ir tāda, ka atveseļošanās laiks sakrīt tā, ka viņas varētu spēlēt čempionātā. Tāpēc ir iespējama situācija, ka viņas vēl teorētiski varētu spēlēt. Ja viņai ir vēl viens negatīvs tests, tad paliek tikai jautājums par to, cik ātri viņas var atgriezties treniņos un spēlēt. Pagaidām nevaram apšaubīt pirmā testa rezultātus, taču Tīna jūtās labi un visiem ģimenes locekļiem ir negatīvi testi. Skatāmies par iespējām, vai un kā viņas varētu spēlēt Eiropas čempionātā," stāstīja Timermanis.

LVF piektdien informēja, ka sportistes pāriniecei Kravčenokai un viņu trenerim Andrim Krūmiņam, kas arī ir veikuši testus un ir bijuši cieši saistīti ar Graudiņu treniņprocesā, analīžu rezultāti ir Covid-19 negatīvi. Tomēr tā kā šīs personas ir atzītas par tiešajām kontaktpersonām, arī viņām jāievēro divu nedēļu pašizolācija, jānovēro sava veselība un jāveic tests atkārtoti.

LVF šobrīd cieši sadarbojas ar Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) epidemiologiem, ir precizējusi visu uz šo brīdi pieejamo informāciju un apzinājusi riskus. SPKC apzin visas tiešās kontaktpersonas, kuras ar Graudiņu kontaktējušas sākot ar 29.augustu. Par tiešajām tiek uzskatītas tās personas, kuras bijušas ar viņu ciešā kontaktā bija vairāk nekā 15 minūtes.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Eiropas čempionāta izlozes pasākums 26.augustā un LVF organizētais 100+ draugi volejbolam pasākums netiek uzskatīti kā riska grupā iekļaujamiem. Par tiešām kontaktpersonām atzītas, jau minētā Kravčenoka, treneris Krūmiņš un Graudiņas ģimenes locekļi. Pārējiem iepriekš minēto pasākumu apmeklētājiem pēc SPKC teiktā, jānovēro sava veselība un, ja parādās slimības simptomi, jāveic analīzes. Citas preventīvās darbības minēto pasākumu apmeklētājiem nav prasība veikt.

LVF uzsver, ka apmeklētāju un sportistu drošība ir Eiropas pludmales volejbola čempionāta prioritāte. Lai izvairītos saslimšanas gadījumiem plānotā čempionāta laikā, ir izveidota speciāla Covid-19 risku novēršanas komanda, kas jau vairāk nekā mēnesi kopā ar Eiropas volejbola konfederācijas (CEV) pārstāvjiem strādā pie dažādu pasākumu un kārtību ieviešanas un iespējamo risku novēršanas. LVF arī informē, ka spēlētājiem un skatītājiem jārēķinās, ka prasības būs ļoti stingras un daudz vairāk pārsniegs valstī noteiktos ierobežojumus.

Tags

Tīna Graudiņa Koronavīruss Covid-19
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form