Jūrmalas pludmales volejbola turnīrā gaidāma cīņa par olimpiskajām spēlēm
Foto: LETA

Uzvarētāji Pasaules tūres triju zvaigžņu turnīrā pludmales volejbolā Jūrmalā olimpiskajā rangā iegūs tikpat punktu, cik par triumfu Eiropas meistarsacīkstēs Maskavā sieviešu konkurencē nopelnīja Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, trešdien izskanēja pirmsturnīra preses konferencē Majoros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ceturtdien sāksies kvalifikācijas sacensības Pasaules tūres triju zvaigžņu posmam Jūrmalā, kurās Latviju plānots pārstāvēt diviem duetiem – Tomam Šmēdiņam un Haraldam Regžam, kā arī jaunajiem Rūdolfam Stankevičam un Artūram Rinkēvičam, bet piektdien viņiem pievienosies trīs Latvijas spēcīgākie dueti.

Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) tehniskais delegāts igaunis Laoss Lukass preses konferencē par godu turnīra sākumam pauda atziņu, ka, pateicoties Latvijas Volejbola federācijai (LVF) un Jūrmalas pilsētai, tas ir izcils notikums arī FIVB.

"Tās ir pirmās FIVB sacensības Latvijā un šajā reģionā vispār. Atcerēsimies Jāņa Šmēdiņa un Aleksandra Samoilova iepriekšējos panākumus, kā arī uzvaru Maskavā iepriekšējā nedēļā. Turklāt Maskavā latvieši uzvarēja divas nedēļas nogales pēc kārtas, jo vēl pirms nedēļas Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka uzvarēja Eiropas čempionātā. Tāpēc ir diezgan loģiski, ka šīs sacensības notiek Jūrmalā. No otras puses līdz pirmajam FIVB turnīram Latvijā iets gana garš ceļš," cēloņsakarības meklēja Lukass.

"Sportisti ir sabraukuši, un četras – piecas dienas Jūrmalā būs volejbola svētki. Neatceros, ka citos sporta veidos Maskavā divas nedēļas pēc kārtas būtu dziedāta Latvijas himna. Un šos svētkus šonedēļ gribam turpināt Jūrmalā. Kopš 2014. gada esam skatītājus izlutinājuši ar pludmales volejbola turnīriem, taču šis Jūrmalā ir pirmais zem FIVB izkārtnes. Tāpēc viss notiek savādāk, un iezīmētās taciņas jāaizmirst," par organizatoriskajiem jautājumiem šoreiz, turklāt ierobežotā laikā, bijis jālauza galva vairāk, atzīmēja LVF valdes loceklis Andris Blaka.

"FIVB inspektoriem esot bijuši iebildumi arī pret Jūrmalas smiltīm, kurās ir par daudz sīkāko smilšu. Tas nozīmē cietākas smiltis. Latvijā citādāku smilšu nav, un inspektors tika nomierināts ar solījumu pirms spēlēm uzirdināt smiltis," par vēl vienu aspektu, kam tik lielu vērību nepiegrieza Eiropas Volejbola konfederācija savos mačos, pastāstīja Blaka.

Dalībnieku sastāvs nav pats spēcīgākais, taču jāņem vērā, ka tas tomēr ir tikai triju zvaigžņu turnīrs. Arī Šmēdiņš apliecināja, ka Jūrmalā viņi ar Samoilovu spēlē tāpēc, ka tā ir Jūrmala, bet citur pasaulē brauc tikai uz Pasaules tūres četru un piecu zvaigžņu posmiem.

Otrkārt, kā pastāstīja LVF ģenerālsekretārs Kaspars Timermanis, šī nedēļas nogale pasaulē sākotnēji bija rezervēta nacionālo čempionātu izspēlei. "Pēc tam tas tika atcelts, bet dažas valstis savus čempionātus šajā nedēļā tomēr rīkos. Tāpēc ciemos nebrauks, piemēram, krievi un itāļi. Šobrīd norit sīva cīņa olimpisko spēļu rangā. Tāpēc visi dueti, kuri atbraukuši, gribēs tikt pēc iespējas augstāk, jo uzvara šajā turnīrā dod tikpat pasaules ranga punktu cik uzvara Eiropas čempionātā. Tāpēc pāru motivācija ir liela."

Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe minēja, ka pludmales volejbolā tiekamies jau sesto gadu. "Pludmales volejbols Jūrmalai ir prioritārais sporta veids. Esam sasnieguši jaunu slieksni – pasauli. Šmēdiņš/Samoilovs, Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un meiteņu duets Graudiņa/Kravčenoka ir nogājuši šo ceļu kopā ar mums un veduši mūs sev līdzi. Un Jūrmalas pilsēta ir priecīga, ka esam iemācījuši saprast šo sporta veidu," sporta veida pozitīvo mijiedarbību ar sportistiem uzsvēra pastāvīgā pludmales volejbola pasākumu apmeklētāja Jūrmalā Sproģe.

Jūrmalnieks Aleksandrs Samoilovs pieminēja pozitīvo pašmāju sacensību auru: "Jau Eiropas čempionātā pirms diviem gadiem bijām pieraduši, ka cilvēki Jūrmalā ir noskaņoti pozitīvi. Pēc Maskavas četru zvaigžņu turnīra esam divas dienas atpūtušies un šodien aizvadījām Jūrmalā pirmo treniņu kopā ar amerikāņiem Keisiju Patersonu un Čeisu Badingeru. Arī viņi varēja novērtēt skaisto dabu un pludmali, par ko tik daudzi atbraucēji iepriekš ir labi izteikušies."

Preses konferences laikā lija, bet sinoptiķi sacensību laikā nokrišņus sola maz. "Protams, gribas siltu laiku," par ērtāko laiku spēlēšanai teica Šmēdiņš. "Pirms pieciem – sešiem gadiem, kad nekas nesāpēja, bija vienalga, kāds laiks ir ārā. Tagad tomēr labāk spēlēt siltā laikā. Tomēr pielāgosimies jebkādiem laika apstākļiem."

"Šogad, ja nerādām, ko varam un mākam, mums ar jebkuru pāri var būt problēmas," stāstu par bīstamākajiem pretiniekiem ar sevi sāka Šmēdiņš. "Tāpēc jāsāk spēlēt ar pirmo maču un pirmo pretinieku. Ir amerikāņi, beļģi, vācieši, šveicieši... 10-15 pāri cik necik regulāri spēlē Pasaules tūres četru un piecu zvaigžņu pamatturnīros. Ja kādam liekas, ka mūsu ceļš uz panākumu turnīrā būs viegls, tā noteikti nebūs."

Pēc pusfināla Maskavas četru zvaigžņu turnīrā iepriekšējās nedēļas nogalē plecs par sevi lika manīt Samoilovam. "Ar veselību ir labi. Tāpat visi parasti servē pa mani. Tagad ir bijušas divas dienas ar rehabilitācijas pasākumiem – masāžām un procedūrām, un šodien pēc preses konferences notiks lielāka pārbaude, bet treniņā jau jutos labāk nekā Maskavā," klātesošos mierināja jūrmalnieks.

Sacensību organizatori skatās arī uz priekšu. Jūrmalas pilsēta tradicionāli rudenī rezervē finanses nākamā gada turnīram. Četru zvaigžņu sacensībām gan vajadzētu arī lielāku citu atbalstītāju devumu.

"Jau septembrī būs gatavs nākamā gada sacensību kalendārs, un mēs domājam par Pasaules tūres četru zvaigžņu turnīru, kurā piedalītos 32 pāri. Gribētu tādu turnīru gan sievietēm, gan vīriešiem, turklāt sacensības Jūrmalā apvienojot ar sacensībām Rīgā. Tāpēc šogad turnīrs jāaizvada perfekti, un tad varam gaidīt arī vairāk sponsorus nākamajai sezonai," vēlmes olimpiskajai sezonai izteica Timermanis.

Šogad sacensības Jūrmalā norisināsies vien vīriešu duetiem. Ceturtdien tiks aizvadīts kvalifikācijas turnīrs, piektdien – grupu turnīri, sestdien izslēgšanas spēles un svētdien pusfināli un mači par pirmo un trešo vietu.

Pārsteigums sagatavots svētdienas programmā, kad pauzē starp pusfināliem un maču par trešo vietu Graudiņa un Kravčenoka dosies laukumā kopā ar ziemas sportu pārstāvjiem, kuru vārdi pagaidām tiek glabāti noslēpumā.

Klātienē Jūrmalā, Majoru pludmales volejbola stadionā, par brīvu spēles varēs baudīt ceturtdien, kad notiks kvalifikācijas sacensības.

Pasaules tūres posms Latvijā norisināsies pirmoreiz, notiekot no 22. līdz 25. augustam Jūrmalā.

Sākot ar 2014. gadu, Jūrmalā norisinājušās augsta ranga Eiropas mēroga sacensības, 2017. gadā uzņemot Eiropas čempionāta finālturnīru.

Tags

Edgars Točs Tīna Graudiņa Anastasija Kravčenoka Aleksandrs Samoilovs Jānis Šmēdiņš Mārtiņš Pļaviņš Pludmales volejbols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form