Eiropas jauniešu čempionāta atlases otrās kārtas turnīru volejbolā abas Latvijas izlases svētdien pabeidza ar uzvaru pār Igauniju, puišiem grupā ieņemot otro, bet meitenēm – trešo vietu.

Jau pirmajās divās dienās turnīrā Latvijā kļuva zināms uzvarētājs C grupā. Grieķija pimajā dienā ar 3-1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:20) pieveica Igauniju, bet otrajā dienā ar 3-2 (25:22, 17:25, 20:25, 25:22, 15:11) apspēlēja arī mājinieci Latviju.

Turnīra pēdējā dienā atlika noskaidrot otrās vietas ieguvēju. Latvijas U-18 izlase Siguldā ar 3-1 (25:17, 25:23, 19:25, 25:15) uzvarēja Igaunijas izlasi, saglabājot nelielas izredzes uz iekļūšanu finālturnīrā.

Pēc Ralfa Kļaviņa netveramas serves rezultāts kļuva 3:0 mājinieku labā, bet pēc Ņikitas Dimitrijeva bloka – 13:4. Setu pēc Dimitrijeva bloka ar 25:17 uzvarēja Latvija.

Otrais sets pagāja daudz sīvākā cīņā. Latvija pēc Josepa Kurika kļūdas uzbrukumā panāca 5:2 pārsvaru, taču pēc Kurika "eisa" viesi izvirzījās vadībā ar 19:17. Tad piecus punktus guva Latvija, panākot 22:19 pēc Ralfa Kļaviņa netveramas serves, un pēc Kristera Landzāna uzbrukuma uzvarēja setu ar 25:23.

Trešo setu labāk iesāka igauņi, kuri seta vidū pēc Kurika uzbrukuma guva piecus punktus pēc kārtas un panāca 20:13, setu uzvarot ar 25:19.

Ceturtais sets atkal noritēja mājinieku zīmē, ne reizi neļaujot izvirzīties viesiem vadībā. Dimitrijevs ar servi panāca 8:4, Latvijai turnīru pabeidzot ar 25:15 uzvaru.

Mājiniekiem 16 punktus guva Landzāns, 11 – Timurs Aisens, kurš izcēlās ar pieciem punktiem blokā. Pa astoņiem punktiem sakrāja Dimitrijevs un Ralfs Kļaviņš, katram trīs no punktiem nopelnot ar servi.

Igaunijas vienībā 17 punktus guva Ranels Rahuoja, 14 – Johanns Matiass Ipruss.

"Mēs spēlei gatavojāmies ļoti nopietni, un ne ar ko igauņi mūs nepārsteidza. Tikai vajadzēja, protams, kvalitatīvāk izpildīt mūsu pirmsspēles uzdevumus, kā mēs bijām sarunājuši," pēc spēles teica uzvarētāju galvenais treneris Mārcis Obrumans. "Vakar bija spēcīgāks pretinieks, bet šodien mēs spēlējām nedaudz disciplinētāk. Izdarījām pareizos secinājumus pēc vakardienas, puišiem šodien stress bija mazāks. Bijām nosacīti motivēti uzvarēt, kaut gan jau zinājām, ka grieķi ir tikuši tālāk. Otrā vieta bija iespēja tikt uz finālturnīru, ja mēs uzvaram ar 3:0. Šodien franči uzvarēs horvātus, tāpēc kaut kāda vēl cerība pastāv, jo mums uzvarētie seti ir diezgan labi, ar labiem punktiem."

Piecus punktus grupā sakrāja Grieķija, četrus – Latvija, bet bez punktiem finišēja Igaunija.

Latvijas U-17 valstsvienība turnīru pabeidza ar 3-0 (26:24, 25:20, 25:19) uzvaru pār Igauniju.

Pirmo setu labāk uzsāka igaunietes, lielāko pārsvaru panākot pēc Anetes Čelnovas kļūdas uzbrukumā – 11:8. Latviju pirmoreiz spēlē vadībā izvirzīja Līva Ēbere, pēc kuras uzbrukuma tika panākta vadība ar 16:15. Latvietes guva trīs pēdējos punktus setā, uzvarot ar 26:24.

Otro setu ar nelielu vadību uzsāka Latvijas volejbolistes. Pēc Čelnovas uzbrukuma tika panākta vadība ar 10:7, bet igaunietes erzultātu izlīdzināja – 12:12. Pēc Čelnovas uzbrukuma arī otrais sets tika noslēgts Latvijas labā – 25:20.

Pirmos divus punktus trešajā setā guva Igaunijas izlase, taču pēc Karmenas Strukas bloka vadībā jau bija Latvijas izlase – 3:2. Pēc Merili Kervelas kļūdas uzbrukumā rezultāts kļuva 8:4 Latvijas labā. Seta gaitā Latvijas volejbolistes pārsvaru palielināja, svinot uzvaru ar 25:19.

Latvijas izlasē pa 11 punktiem guva Katrīna Struka un Čelnova, bet pa 9 punktiem sakrāja Ēbere un Karmena Struka, kura trīsreiz izcēlās blokā.

Igaunijas izlasē rezultatīvākā ar 22 punktiem bija Carmela Varesa.

Pēc spēles Latvijas izlases treneru kolektīvs – Ieva Ņečiporuka un Jānis Jerumanis –, atskatoties uz turnīra spēlēm, atzīmēja, ka Horvātija pārsteidza ar sastāva maiņu, un papildinājums bija spēcīgāks, tomēr, atskaitot vienu setu, izdevās nospēlēt labi.

"Otrā spēle mums bija galīgi bēdīga. Skatoties Rumānijas – Igaunijas spēli, likās, ka komandas ir spēkos līdzīgas un varēsim ar abām spēkoties. Rumānija burtiskā nozīmē bija mūsu ranga komanda. Bija ļoti slikta servju uzņemšana un slikta aizsardzība. Līdz uzbrukumam bieži tā arī netikām," saka Ņečiporuka.

Jerumanis uzsver, ka jau spēles ar Rumāniju beigās veikta diagonāles pozīcijas spēlētājas maiņa, šajā postenī sākot spēlēt Anetei Čelnovai, un tā izrādījās pilnā loze. Turklāt meitenes bija noskaņojušās spēlei, laukumā darbojās ar emocijām un spēja piecelties pēc klupiena iepriekšējā mačā.

"Šobrīd no turnīra palikušas ļoti patīkamas emocijas. Atbraucām uzvarēt un spēlēt labi, bija laba sacensību organizācija. Ja ne Rumānijas pēcgarša, sanāca veiksmīgs turnīrs un labas emocijas," apkopo Ņečiporuka. "Uzskatu, ka bija reāli cīnīties par vietu finālturnīrā. Par vēlu noskaidrojām sastāvu, ar kādu varētu par to cīnīties. Tagad mums, treneriem, ir savs redzējums, kādās pozīcijās jāpamaina spēlētājas."

Finālturnīrā gan vīriešiem, gan sievietēm iekļūst grupu uzvarētājas, kā arī labākā otrās vietas īpašniece. Nosakot otro vietu ieguvējus, grupās tiek ņemti vērā labāko trijnieka rezultāti.