"Rimi" Olimpiskajā centrā notikušajā pārbaudes spēlē poļu trenera Mihala Gogola vadītā Latvijas vīriešu volejbola izlase ceturtdien ar 0-3 (19:25, 20:25, 16:25) zaudēja latviešu speciālista Uģa Krastiņa trenētajai Ukrainas valstsvienībai, kas gatavojas pasaules čempionātam.

Latvijas starta sastāvā ceturtdienas mačā devās Atvars Ozoliņš, Jānis Medenis, Oļegs Klopovs, Vladislavs Blumbergs, Hermans Egleskalns, cēlājs Deniss Petrovs un libero Kaspars Kronbergs. Spēlēja arī Edvīns Skrūders, Renārs Pauls Jansons un Miks Ramanis.

Pirmajā setā Latvijas volejbolisti nonāca iedzinējos ar 4:7, turpinājumā rezultāts kļuva 12:18. Pēc tam Blumbergs nokārtoja pārejošo bumbu, savukārt Egleskalns labi uzservēja, deficītu samazinot līdz četriem punktiem. Galotnē latvieša trenētie ukraiņi izrādījās pārāki, līdz ar to nācās piekāpties (19:25).

Otrajā setā ukraiņiem nesanāca uzbrukums (2:0), pēc tīkla skaršanas rezultāts kļuva 7:8, starpība palielinājās (8:11), bet turpinājumā ukrainis netrāpīja laukumā (10:11). Ukrainas izlases līderis Oļehs Plotņickis izpildīja divus eisus pēc kārtas (10:14), viesu spēlētājs iesita tīklā (16:17), ilga izspēle beidzās ar Egleskalna uzvaru (17:19), bet sets noslēdzās ar eisu (20:25).

Trešajā setā pie rezultāta 7:10 Latvijas volejbola izlasē debitēja ASV dzimušais Miks Ramanis. Rezultāta starpība palielinājās (8:13 un 10:17), tādējādi sanāca zaudējums ar 16:25.

Pēc oficiālā pārbaudes mača tika spēlēts papildu sets. Ramanis izpildīja eisu (6:6), viesu spēlētājs netrāpīja laukumā (15:14), Klopovs izcēlās ar bloku (17:15), ukraiņi pārņēma vadību (20:21), bet pēdējā epizodē Ozoliņš skāra tīklu (23:25).

Summējot trīs oficiālos setus un papildu setu, Latvijas izlases rindās rezultatīvākais bija Atvars Ozoliņš ar 12 punktiem, Hermans Egleskalns sakrāja 10, bet Vladislavs Blumbergs un Miks Ramanis guva attiecīgi sešus un piecus punktus. Ukraiņi uzbruka ar augstāku precizitāti (56 pret 45%), kā arī bija krietni pārāki eisos (11 pret 1) un blokā (9 pret 2).

Ukrainas izlase gatavojas pasaules čempionātam un Latvijā trenēsies līdz mēneša beigām, savukārt jau 29. jūnijā Latvijas valstsvienība sāka treniņus, briestot Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram.

26. un 27. jūlija pārbaudes spēles pret Norvēģijas izlasi būs iespējams vērot LTV7, kas tiešraidē rādīs arī visas Eiropas čempionāta kvalifikācijas cīņas.

Biļetes uz vīriešu izlases pārbaudes mačiem, kā arī uz visām EČ kvalifikācijas mājas spēlēm iepriekš var iegādāties www.bezrindas.lv, kā arī attiecīgajos datumos norises vietā.