"FIFA - ir vecu neliešu banda. Viņi varēja pieņemt sankcijas pret Suaresu, taču sodam nevajadzēja būt tik fašistiskam," ārvalstu medijos citēts Muhika.

"Domāju, ka FIFA uzskatīja, ka pret Suaresu var rīkoties bargāk, jo viņš pārstāv tādu mazu valsti kā Urugvaju," turpināja Urugvajas prezidents, kurš veltīja kritiku arī Itālijas futbolistiem, norādot uz viņu provokatoru spējām.

Kā ziņots, 2014.gada Pasaules kausa finālturnīra priekšssacīkšu D grupas pēdējā spēlē Urugvaja izmantoja iegūto skaitlisko vairākumu un ar 1:0 (0:0) pieveica Itāliju. Itāļus mazākumā atstāja tiesnesis, strīdīgā situācijā piešķirot sarkano kartīti. Savukārt spēles 79.minūtē tiesneši "nogulēja" Suaresa kārtējo kodienu, šoreiz viņš savu zobu pēdas atstāja itālim Džordžio Kjelīni plecā. Par to Suaress sodīts ar deviņu spēļu diskvalifikāciju Urugvajas izlases rindās, kā arī viņš uz četriem mēnešiem diskvalificēts no jebkādām ar futbolu saistībām darbībām. Tāpat viņam jāsamaksā 82 000 eiro liels naudas sods.

Šis nav pirmais šāda veida incidents ar Suaresa piedalīšanos. Būdams Amsterdamas "Ajax" kapteinis, 2010.gadā Suaress iekoda plecā Eindhovenas PSV pussargam Otmanam Bakalam un par to saņēma septiņu spēļu diskvalifikāciju. Savukārt pagājušajā gadā jau "Liverpool" rindās viņš izcēlās mačā pret "Chelsea" un iekoda pretinieku aizsargam Braņislavam Ivanovičam. Par šo rīcību viņš saņēma desmit spēļu diskvalifikāciju.