Anglija dažās minūtēs 'sakārto' uzvaru pār Velsu; 'politiskajā duelī' ASV pieveic Irānu

Pasaules kausā futbolā otrdien Katarā vietas astotdaļfinālā nodrošināja Anglijas un ASV izlases, kuras pēc uzvarām principiālās cīņās ieguva pirmās divas vietas B grupā.

B grupas trešās kārtas mačos ASV futbolisti saspringtā un politiskās nokrāsas cīņā ar 1:0 (1:0) uzvarēja Irānu, kamēr Anglija ar 3:0 (0:0) apspēlēja Velsu.

ASV un Irānas duelis tika gaidīts kā visintriģējošākais, arī tā politiskās nokrāsas dēļ. Cīņa tika aizvadīta spraigi un azartiski, tomēr kontrole un bumba piederēja lielākoties amerikāņiem. Tiesa, tiešām bīstamu momentu bija maz. Vienīgos vārtus 38. minūtē iesita Kristians Pulisiks, kurš skrējienā uz vārtiem izmantoja Seržinju Desta ar galvu atmesto bumbu, no tuvas distances raidot to vārtos.

Šajā epizodē Pulisiks sāpīgi sadūrās ar Irānas vārtsargu, tāpēc traumas dēļ pēc pirmā puslaika tika nomainīts. Kompensācijas laikā gan bumba vēlreiz paviesojās Irānas vārtos, taču Tomitija Veā vārtu guvums netika ieskaitīts aizmugures dēļ. Otrajā puslaikā Irānai radās tikai pāris labas iespējas atspēlēties. ASV aizsardzībā spēlēja droši un nosargāja uzvaru arī bez savas lielākās zvaigznes Pulisika.

ASV astotdaļfinālā tiksies ar Nīderlandi.

Tikmēr Anglijas izlase sev vietu astotdaļfinālā nodrošināja, britu duelī ar 3:0 (0:0) pieveicot Velsu. Tagad astotdaļfinālā angļi 4. decembra vakarā tiksies ar Senegālu.

Anglija pēc neizteiksmīga pirmā puslaika visu "sakārtoja" otrā puslaika sākumā minūtes laikā. 50. minūtē teicami soda sitienu izpildīja Markuss Rešfords, bet pēc minūtes velsieši kļūdījās savā laukuma pusē un Fils Fodens bija precīzs pēc Harija Keina piespēles. 68. minūtē angļi izveidoja lielisku uzbrukumu, Rešfords saņēma izcilu tālo piespēli un pēc individuālas darbības guva savus otros vārtus mačā.

Rešforda otrais vārtu guvums bija vēsturisks Anglijas izlasei – tas bija 100. angļu gols Pasaules kausa finālturnīros.

Portāls "Delfi" piedāvā šo maču teksta tiešraidi:

Pasaules kauss 2022: Irāna - ASV, Velsa - Anglija
Velsa - Anglija 0:3 (0:0)Vārtu guvēji: - - Markuss Rešfords (50. min.), Fils Fodens (51. min.), Markuss Rešfords (0:3, 68. min.)
Irāna - ASV 0:1. (rit 2. puslaiks)Vārtu guvēji: Kristians Pulisiks (38. min., 0:1)
B grupas aktuālais kopvērtējums
Irānas un ASV spēle noslēgusies ar amerikāņu 1:0 uzvaru. Irānai turnīrs beidzies, ASV sasniedz astotdaļfinālu.
90+8. min.Irāna pieprasa 11 metru soda sitienu, jo soda laukumā nokritis spēlētājs. Taču tiesnesis ir nepielūdzams.
90+2. min.Irāna tuvojas savu gaitu noslēgšanai šajā Pasaules kausā. Izdodas tikt pie labas standartsituācijas soda laukuma kreisajā pusē. Seko centrējums, taču sitiens ir maķenīt garām vārtu stabam.
Noslēdzies pamatlaiks Irānas un ASV spēlē. Kompensācijas laiks 9 minūtes.
90+1. min. Angļu futbolists Stounss no pāris metriem pamanās sist pāri vārtiem.
82. min.Irāna beidzot nonāk tuvu vārtu guvumam! Bīstams centrējums un Karimi no tuvas distances gandrīz to pāradresē vārtos. Irāna spiež.
Velsieši veikuši piecas atsevišķas maiņas, lai gan FIFA noteikusi trīs maiņu logus, kurās var mainīt piecus spēlētājus. Tomēr Velsa ierakstās FIFA izņēmumos - viena maiņu pauze bija pārtraukumā, bet viena maiņa ir tādēļ, ka aizdomas par smadzeņu satricinājumu.
Atgādinām, ka Irānai šajā spēlē der arī neizšķirts. Tad būs nodrošināta vieta astotdaļfinālā.
80. min.Pamatlaiks Irānas un ASV spēlei pamazām tuvojas beigām. Pagaidām irāņiem neizdodas izveidot neko ievērības cienīgu, kas viņiem lautu pacīnīties par neizšķirtu. ASV aizsargājas disciplinēti un spēj neitralizēt pretinieku centienus.
Nekas nemainās Velsas-Anglijas spēlē. Velsieši turpina kļūdīties, angļi turpina veidot momentus.
Rešforda otrais gols bijis jubilejas! Tas ir Anglijas 100. vārtu guvums Pasaules kausa finālturnīros!
72. min. Velsai vēl viena kļūda, kas varēja novest pie vārtu zaudējuma. Skaista angļu saspēle, bet Rešforda sitienu atvaira Vords
69. min.ASV tiek pie labas standartsituācijas tieši pie Irānas soda laukuma pretī vārtiem. Musā sit un to dara pāri vārtiem.
67. min.Irāna 66 minūšu laikā pa ASV vārtiem nav izdarījusi nevienu sitienu to rāmī. Taču irāņi pamazām pārņem kontroli pār bumbu, ASV sāk vairāk aizsargāties.
65. min.Irāna neizmanto ASV dāvanu. Amerikāņi kļūdās aizsardzībā, irāņi tiek pie bumbas, pēc īsas saspēles soda laukumā bumbu uz vārtiem sit Taremi, taču maķenīt garām vārtiem.
68. min. Velsa - Anglija 0:3Filipsam tāla un precīza piespēle Rešfordam, kurš pēc individuālas darbības gūst savus otros vārtus spēlē
Diezgan skarba statistika. Garets Beils visa turnīra laikā preitnieku laukuma pusē pieskāries bumbai tikpat daudz reižu, cik Garijs Makgavirs tikai pirmajā puslaikā pret Velsu.https://twitter.com/OptaAnalyst/status/1597680369809215494
65. min. Anglijai maiņa - Luka Šova vietā nāk Tripjērs.
61. min.Spēles temps nedaudz krities. Jau vairākas minūtes bez saspīlējumiem pie vārtiem.
61. min. Velsas pašreizējais kapteinis Remzijs (pēc Beila maiņas) nokavē izklupienu un sāpīgi iebrauc Hendersona kājās. Tiesnesis uzreiz parāda dzelteno kartīti un Remzijs uzreiz atvainojas, jo pats saprata, ka nogulējis epizodi.
59. min. Velsai trešā un pēdējā maiņas reize - Bens Deiviss savainojuma dēļ neturpina maču, viņa vietā nāk Džozefs Morels.
57. min. Angļiem trīs maiņas - Keins, Vokers un Raiss atstāj laukumu, viņu vietā nāk Vilsons, Aleksandrs-Arnolds un Filipss.
56. min. Velsai moments! Pēc Kīfera Mūra sitiena bumba trāpa angļu aizsargam, maina nedaudz virzienu, bet Angliju glābj vārtsargs Džordans Pikfords.
52. min.Bīstams centrējums Irānas izpildījumā. Samans Godoss no vārtu priekšas ar galvu pārsit pāri vārtiem.
52. min. Velsa - Anglija 0:2Angļi šokē velsiešus un praktiski atņem cerības Velsai. Savā pusē pie sāna līnijas kļūdās Bens Deiviss, bumbu atņem Keins, iedod piespēli gar vārtiem un Fodens netraucēti panāk 2:0.
50. min. Velsa - Anglija 0:1Soda laukuma tuvumā krīt Fodens, tiesnesis fiksē pārkāpumu.Un angļi izmanto izdevību! Teicams soda sitiens padodas Rešfordam
Irāna - ASV sāk otro puslaiku. Diemžēl traumas dēļ maču nevar turpināt vienīgo vārtu autors Pulisiks. Amerikāņiem vajag uzvaru, lai iekļūtu astotdaļfinālā.
Velsa - Anglija 0:0. Sākas 2. puslaiksPārsteigums pārtraukumā - Velsai maiņa un laukumu atstājis komandas līderis Garets Beils. Viņa vietā 21 gadu vecais Brenans Džonsons. Viņam Velsas izlases rindās jau 17 spēles
Vakar Delfi raidījumā Aizmugure viesojās Ralfs Eilands un Kristians Kareļins. Eilands nebija sajūsmā par Anglijas izlasi, jo savulaik nācies vilties.https://twitter.com/DelfiLV/status/1597629457493364736
Irāna - ASV 0:1. Pirmais puslaiks beidzies.Kompensācijas pēdējās sekundēs Veā izcilā izgājienā gūst ASV vēl vienus vārtus, taču tiesnesis rāda, ka aizmugure.
Velsa - Anglija 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks
45+5. min. Velsais pirmais moments puslaika izskaņā. Pēc sānu auta iemetiena pie sitiena tiek Alens, bet sitiens stipri pāri vārtiem.
45+4. min.Traumas dēļ Mohamadi mačs diemžēl ir beidzies. Viņa vietā laukumā nāk Turcijā spēlējošais Ali Karimi.
45+3. min. Angļiem vēl viens stūra sitiens, pēc gaisa dueļa bumba ar lielu trajektoriju lēni lidoja vārtos, bet bumbu bez problēmām tver Denijs Vords.
Irānas un ASV izlašu mačā pirmajam puslaikam 5 kompensācijas minūtes. Iespējams, savainojumā iedzīvojies irāņu aizsargs Milads Mohamadi, kurš saņem palīdzību no izlases medpersonāla.
Velsas un Anglijas spēlē pirmā puslaika kompensācija - piecas minūtes
44. min.Pēc sadursmes ar vārtsargu Pulisiks tikai tagad spēj atgriezties laukumā. Tiesa, viņš klibo. Pirmo dzelteno kartīti šajā mačā saņem amerikānis Tailers Adamss, kurš no aizmugures paklupina Ehsanu Hajsafi.
Tikai 40. minūtē pirmais stūra sitiens spēlē. Tas ir angļiem. Pēc tam vēl viens stūra sitiens, un arī pēc tā nekā bīstama pie Velsas vārtiem
39. min. Pēc centrējuma un rikošeta "škērītē" sita Rešfords. Skaisti, bet garām vārtiem.
38. min., Irāna - ASV 0:1Partnera centrējums nonāk pie Desta, kurš lieliski ar galvu to pāradresē uz vārtu priekšu skrienošajam Pulisikam. Amerikānis raida bumbu vārtos, atklājot rezultātu, taču futbolists sāpīgi saskrienas ar vārtsargu.
38. min. Anglija beidzot veica ātras piespēles un izveidoja mkomentu - Fodens pēc pagrieziena sita, bumba lido garām vārtiem.
35. min. Velsai piespiedu maiņaViljamss pēc "nokauta" tomēr nevar turpināt spēli. Velsas mediķi signalizē, ka futbolists ir jāmaina, jo aizdomas, ka varētu būt smadzeņu satricinājums.Viljamsa vietā nāk Konors Robertss.
33. min.Veā lieliskā sitiena pozīcijā - viņš izpilda sitienu no soda laukuma labās malas, taču bumba aizspurdz gaisā, pārlidojot vārtiem.
29. min. Pirmo brīdinājumu Anglijas - Velsas spēlē saņem Velsas futbolists Dens Džeimss.
28. min.Timotijs Veā, pašam negaidot, pilnīgi brīvs tiek pie bumbas pašā Irānas vārtu priekšā, taču, lai bumbu apstrādātu ar kājām, viņš to sit ar galvu, kas vārtsargam ir viegls laupījums.
24. min. Pēc Rešforda sitiena bumba sāpīgi trāpa pa galvu Viljamsam, kurš paliek uz zālāja. Maziņš nokdauns velsietim.
24. min.Irānas un ASV mačs norisinās augstā tempā un ir skatāms, kaut gan vēl nav gūtu vārtu. Izskatās, ka tas ir tikai laika jautājums.
18. min. Velsieši pārkāpa noteikumus apmēram 25 metrus no vārtiem. Angļi izvēlējās veikt centrējumu, bet otrajā stāvā drošāk nospēlē velsieši.
17. min.ASV teju atklāj rezultātu. Seržinju Dests izpilda spēcīgu centrējumu uz vārtu priekšu, bumba nenonāk ne pie viena spēlētāja, taču vārtsargs tik un tā to ir spiests atvairīt kā sitienu, jo lidoja cieši gar vārtiem.
Angijai milzīgs pārsvars bumbas kontrolē. Tomēr tas ir arī viss, jo momenti neveidojas.
Irānas un ASV spēlē līdzjutēji jaudīgi pūš vuvuzelas, kas gan pēc 2010. gada Pasaules kausa tika aizliegtas. Katarā laikam ir citi noteikumi.
11. min.Kristians Pulisiks soda laukumā tiek pie bumbas otrajā stāvā, izpilda sitienu, taču tas ir pārāk vājš, lai radītu problēmas Irānas vārtsargam Alirezam Beiranvandam.
Daudziem, iespējams, vēl nepierasti, bet Anglijas jaunā himna ir "God save the King". Tradicionāli angļu himna labi dzirdama tribīnēs.https://twitter.com/afccharlie/status/1597668173255675904
Anglijai lieliska iespēja - Rešfords saņēma piespēli izgājienā, bet velsiešus glābj Denijs Vords.
9. min.Amerikānis Junuss Musā ambiciozi pie soda laukuma robežas no gaisa sit pa bumbu, taču tā lido stipri pāri vārtiem.
5. min.Irāna spēli sākusi ļoti apņēmīgi. Tā sarīko nelielu karuseli pie ASV vārtiem, taču līdz sitienam vēl neizdodas tikt.
Velsa - Anglija. Spēle sākusies
Spēle starp Irānu un ASV ir sākusies!
Velsas un Anglijas izlases savā starpā tikušās 103 reizes. 21 uzvara Velsai, 14 neizšķirti un 68 uzvaras Anglijai. Tomēr Velsas futbolisti kopš 1984. gada ne reizi nav uzvarējuši angļus…
Dienas pirmajās spēlēs Senegāla sev izcīnīja ceļazīmi uz astotdaļfinālu, bet Nīderlande nokārtoja formlitāti un uzvarēja Kataru. Katara kļuvusi par pirmo Pasaules kausa mājinieci, kas finālturnīrā nav guvusi ne punkta. Līdz ar to šis turnīrs ieies futbola vēsturē ar vēl vienu ne visai glaimojošu faktu..https://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/senegala-azartiski-ieklust-18-finala-niderlande-nokarto-formalitati.d?id=54987688
Pēc šī vakara spēlēm būs zināmi pirmie divi astotdaļfināla dueti - B grupas uzvarētāja spēlēs pret Senegālu, bet otrās vietas ieguvēju astotdaļfinālā jau gaida Nīderlande.
Vakara noslēgumā britu duelis Anglija pret Velsu un "divu pasauļu duelis" - ASV pret Irānu. Spēļu sākums pulksten 21:00