Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Brazīlijas un Šveices futbolisti sasniedz Pasaules kausa astotdaļfinālu

Brazīlijas un Šveices futbolisti sasniedz Pasaules kausa astotdaļfinālu
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Pēc Pasaules kausa izcīņas E grupas trešās kārtas spēlēm trešdien kļuva zināms, ka Brazīlijas un Šveices izlases iekļuva astotdaļfinālā. Brazīlijas izlase "Spartak" stadionā Maskavā ar rezultātu 2:0 (1:0)pārspēja Serbiju, bet Šveice Ņižņijnovgorodā spēlēja neizšķiti 2:2 (1:0) ar Kostariku, kas jau bija zaudējusi izredzes iekļūt nākamajā kārtā.

E grupas kopvērtējumā Brazīlija ar septiņiem punktiem ierindojās pirmajā vietā, bet Šveice ar pieciem punktiem palika otrā. Serbija ar trim punktiem palika aiz līnijas uz astotdaļfinālu, bet Kostarika Pasaules kausā izcīnīja punktu. Astotdaļfinālā Brazīlija spēlēs pret Meksiku, bet Šveice pret Zviedriju.

Serbijas un Brazīlijas izlases spēlēs sākumā demonstrēja līdzvērtīgu sniegumu, bet tad 36. minūtē Paulinju sāka skrējienu uz vārtiem no laukuma centra, saņēma tālu piespēli Filipes Koutinju un pārmeta bumbu pāri Serbijas vārtsargam Vladimiram Stojkovičam. Serbijai otrā puslaika sākumā izdevās milzu ofensīva, un Brazīlija ar lielām grūtībām nosargāja savus vārtus.

Pēc savu vārtu nosargāšanas Brazīlijai izdevās palielināt savu pārsvaru, kad 68. minūtē Neimars iecentrēja bumbu soda laukumā pēc stūra sitiena izpildīšanas un Tjagu Silva ar galvu raidīja bumbu vārtos. Atlikušās minūtes šajā mačā bija formalitāte.

Šveices un Kostarikas futbolisti "ugunīgi" iesāka spēli, pirmajās 15 minūtēs izveidojot tik daudz momentu, cik dažā labā mačā šajā Pasaules kausā nav bijis visas cīņas gaitā. Īpaši izcēlās Kostarikas futbolisti, šokējot šveiciešus, kuriem mačā vajadzēja vismaz neizšķirtu, lai būtu droši par iekļūšanu 1/8 finālā. Bet pirmie vārtus spēlē guva Šveices futbolisti, kad 31. minūtē pēc centrējuma soda laukumā Brēls Embolo ar galvu skaisti "nometa" bumbu pa sitienam Blerimam Džemaili, kurš spēcīgi raidīja bumbu vārtos.

Otrajā puslaikā vienu no turnīra "nullītēm" izsvītroja Kostarika, kura līdz šim bija palikusi kā pēdējā no visām dalībniecēm, kas nebija guvusi vārtus. 56. minūtē pēc stūra sitiena gaisā visaugstāk uzlēca Kendals Veistons, ar galvu sitot bumbu tīklā.

Neizmantojuši vēl dažas iespējas, Kostarikas futbolisti cīņas izskaņā nonāca zaudētājos, bet pēc tam veiksmīgi uzreiz atspēlējās. 88. minūtē skaistus vārtus šveiciešiem guva Josips Drmičs, bet pēc divām minūtēm tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu uz Šveices vārtiem. Tiesa, soģis šo lēmumu pēc mirkļa atcēla, jo soda laukumā nogāztais Braians Ruiss bija aizmugurē. Tomēr nākamajā uzbrukumā tiesnesis atkārtoti norādīja uz 11 metru atzīmi un šoreiz lēmumu nemainīja – šveicieši soda laukumā nogāza Džoelu Kembelu. "Pendeli" izpildīja Ruiss, kurš trāpīja pa pārliktni, bet bumba atlēca laukumā, trāpot Šveices vārtsargam Zommeram pa pakausi, un ielidoja vārtos.

Portāls "Delfi" piedāvāja abu maču teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

PK futbolā: Serbija - Brazīlija, Šveice - Kostarika
Šveice - Kostarika 2:2. Spēle noslēgusieshttps://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1012061605352394753
Serbija - Brazīlija 0:2. Spēle noslēgusies.  Serbijas izlase centās gūt goda vārtus, bet tas neizdevās. Tad arī Neimaram atkal neizdevās pārspēt Stojkoviču. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1012060911673241601
90+3 min. Šveice - Kostarika 2:2Kuriozi Ruiss realizē "pendeli" - trāpa pa pārliktni, bet bumba atlecot trāpa Zommeram pa pakausi un ielido vārtos
Ar otro piegājienu Kostarika tiek pie "pendeles" burtiski nākamajā uzbrukumā - soda laukumā tiek nogāzts Kembels.
Šveices soda laukumā tiek nogāzts Braians Ruiss un tiesnesis parāda uz 11 metru soda sitiena atzīmi.Tomēr jau pēc brīža, konsultējoties ar VAR tiesnešiem, lēmums tiek atcelts, jo Ruiss bija aizmugurē
89. min. Mitrovičs pameta laukumu Serbijas izlasē, bet Jovičs nāca viņa vietā. 
86. min.Pēc rikošeta bumba nonāca pie Neimara, kurš izgāja viens pats pret vārtsargu. Stojkovičs nospēlēja perfekti un neļāva sevi pārspēt. 
88. min. Šveice - Kostarika 2:1Zakaria no labās malas piespēlē uz tukšu kvadrātu soda laukumā, kur Drmičs precīzi sit apakšējā stūrī.
https://twitter.com/OptaJoao/status/1012055696614084608
83. min. Šveices aizsargs Šērs saņem brīdinājumu. Viņam tas ir otrais šajā turnīrā un būs jāizlaiž 1/8 fināls.Jau pirmajā puslaikā savu otro brīdinājumu turnīrā saņēma arī Lihšteiners, kurš līdz ar to arī nespēlēs 1/8 finālā. Šveicieši paši sev rada problēmas vēl pirms 1/8 fināla.
83. min. Brazīlijas izlase ātrā uzbrukumā apdraudēja Serbijas vārtus, kad Vilians piespēlēja Neimaram uz 11 metra soda sitiena atzīmi, bet viņš sita pāri vārtiem.
82. min. Kostičs pameta laukumu Serbijas izlasē, viņa vietu ieņemot gados jaunajam Radoņičam. 
79. min. Soda laukumā Matičs saņēma bumbu un centās sist pa vārtiem, bet neveiksmīgi. Tad Koutinju vietā laukumā Brazīlijas izlasē iznāca Renatu Augustuo
https://twitter.com/GracenoteLive/status/1012057406967287810
77. min. Brazīlijas izlase apzinās, ka spēles gaita virzās viņiem par labu. Viņi pacietīgi saspēlējas, bet vairs nav virzības uz vārtiem. 
78. min. Lieliska iespēja uz maiņu nākušajam Drmičam, kurš pēc centrējuma ar galvu bumu raidīja pa pārliktni.
https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1012055329339772928
71. min.Tiesnesis parādīja brīdinājumu mutīgajam Mitrovičam. Pēc tam Filipe Luišs izpildīja tālsitienu, kuru atvairīja Serbijas vārtsargs. 
68. min. Serbija - Brazīlija 0:2Izpildot stūra sitienu, Neimars iespēlēja bumbu soda laukumā, kur Tjagu Silva lēcienā ar galvu raidīja bumbu vārtos, dubultojot savas komandas pārsvaru. 
https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1012052722869309441
66. min. Brazīlijas izlasē maiņa - Paulinju vietā laukumā devās Fernandinju. 
65. min. Brazīlijas izlase centās bumbu pieturēt un aizvest spēli no saviem vārtiem, bet serbi to pārtvēra, izspēlēja ātru uzbrukumu, kurā Alisons glāba savu komandu pēc Mitroviča sitiena ar galvu. 
62. min. Serbijas izlases ofensīva turpinājās. Vairākas reizes bumba nonāca soda laukumā draudīgās epizodēs. Tadiča centrējums aizlidoja gar vārtu tālo stūri, bet vēlāk Milinkovičs-Savičs sita garām. 
61. min. Pēc Rukavinas sitiena Alisons bumbu atsita tieši Mitrovičam uz galvas. Uzbrucējs sita, bet Tjagu Silva bija īstajā vietā un īstajā laikā, bloķējot sitienu. 
60. min. Šveicei pirmā maiņa - Behrami vietā iznāk Zakaria.
56. min. Šveice - Kostarika 1:1Pēc Kostarikas stūra sitiena Veistons ar galvu raida bumbu vārtos.Tādējādi šajā Pasaules kausā visas komandas ir guvušas kaut vienus vārtus. Kostarikāņi bija pēdējie, kuriem nebija izdevies pārspēt pretiniekus.\
57. min. Ļajičs bīstami piespēlēja bumbu soda laukumā, un aizsargs sarežģītā situācijā briesmas novērsa. Tam sekoja Brazīlijas pretuzbrukums, kurā Neimars tika pie bumbas un izdarīja sitienu. Stojkovičs glāba savu komandu. 
56. min. Šveice - Kostarika 1:1Pēc Kostarikas stūra sitiena Vastons ar galvu raida bumbu vārtos.Tādējādi šajā Pasaules kausā visas komandas ir guvušas kaut vienus vārtus. Kostarikāņi bija pēdējie, kuriem nebija izdevies pārspēt pretiniekus.
53. min. Serbija bija pretuzbrukums četri pret trīs, bet neprecīza piespēle Matiča izpildījumā neļāva izdarīt sitienu pa vārtiem. 
48. min. Gabriels Žesuss laukuma centrā tika pie bumbas un bija gatavs doties uzbrukumā, bet Matičs viņu izklupienā nogāza. 
48. min. Kembelam bumba bija ērti pa sitienam, bet sitiens nesanāca labā situācijā
Serbija - Brazīlija 0:1. Sācies 2. puslaiks
Šveice - Kostarika 1:0. Sācies 2. puslaiks
https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1012046293840130048
https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1012047305539837952
Šveices un Kostarikas spēles 1 . puslaika statistika
Serbija - Brazīlija 0:1. Noslēdzies 1. puslaiks.
45+2. min. Paulinju uzsita pa vārtiem no asa leņķa, kas vārtsargam nekādas problēmas nesagādāja. 
Šveice - Kostarika 1:0. Noslēdzies 1. puslaiks
45+1. min. Neimars ārpus soda laukuma stūra mēģināja iegriezt bumbu tālajā vārtu stūrī, taču viņš netrāpīja. 
https://twitter.com/OptaJoe/status/1012043678272180229
44. min. Pēc zaudētajiem vārtiem Serbijai bija iespēja no stūra sitiena, bet Alisons vārtos labi nospēlēja izgājienā. Pēc tam Brazīlija turpināja vairāk kontrolēt bumbu un pacietīgi saspēlēties. 
https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1012041881939775495
37. min. Kostatrikas centrējums soda laukumā, Vatsons neaizsniedzas līdz bumbai.
34. min. Soda laukumā Tadičs lieliski piespēlēja Mitrovičam, kurš izdarīja sitienu atmuguriski pret vārtiem, bet viņš netrāpīja. Bumba lidoja pāri. 
36. min. Serbija - Brazīlija 0:1Brazīlija uzbrukumu iesāka lēnīgi un izlūkojoši. Tad Paulinju sāka skrējienu uz vārtiem no laukuma centra, viņš saņēma tālu piespēli Filipes Koutinju un pārmeta bumbu pāri Vladimiram Stojkovičam. 
32. min. Brazīlijas izlases uzbrukumā pēc kontakta ar pretinieku iespaidīgus kritienus piedzīvoja divi spēlētāju, bet Ļajičam tika parādīts brīdinājums par Neimara "nopļaušanu". 
31. min. Šveice - Kostarika 1:0Kostarikas ofensīvu aptur šveiciešu vārtu guvums. Pēc centrējuma Embol ar galvu teicami nomet bumbu nedaudz atpakaļ pa sitienam Džemaili, kurš nokārto formalitāti - triec bumbu tīklā!
28. min. Neimars teicami piespēlēja Gabrielam Žesusam, kurš devās uz vārtiem. Viņš apspēlēja divus aizsargus, bet trešais serbs paspēja un bloķēja sitienu. 
24. min. Kostarikas pretuzbrukumā sitienu bloķē, bet stūra sitiens īsti nesanāk. Tad beidzot arī Šveicei sanāk kaut cik bīstams uzbrukums, seko arī stūra sitiens.
25. min. Brazīlijas izlases uzbrukumā Gabriels Žesuss un Neimars savā starpā saspēlējas, un Neimars izdarīja sitienu no ļoti asa leņķa. Stojkovičs bumbu skāra un mainīja tās lidojuma virzienu. 
22. min. Brazīlijas izlases vārtsargs Alisons pāris reizes šajā mačā veiksmīgi spēlēja, kad serbi iespēlēja bumbu soda laukumā. Abas komandas, tiklīdz ieguva bumbu, mēģināja to pieturēt un uzspiest savu spēles stilu. 
19. min. Zommers glābj pēc Ovjedo sitiena - bumba lidoja apakšējā stūrī.
15. min. Līdzīga cīņa laukumā turpinājās. Brazīlijas futbolisti pāris reizes mēģināja iekļūt soda laukumā, tomēr serbiem izdevās nosargāt savu vārtu drošību. 
11. min. Gambao nospēlē rupji izklupienā un saņem brīdinājumu.Momenti un brīdinājumi jau bijuši, trūkst vēl tikai "golu".
10. min. Brazīlijas izlasē nāksies veikt spēlētāju maiņu. Marselu nespēja turpināt spēli, bet pagaidām nav skaidrs, kas viņam notika. Viņa vietā laukumā iznāca Filipe Luiss. 
10. min. Kāda iespēja Kostarikai - Kolindresa sitiens un bumba norībina vārtu pārliktni, nokrīt zemē, bet laukumā, nevis aiz līnijas. 
7. min. Serbijas un Brazīlijas spēles sākums bija diezgan vētrains. Serbija izmantoja presinga taktiku, kas pāris epizodēs ļāva saasināt situāciju pie Brazīlijas izlases vārtiem. 
7. min. Kolindresa sitiens no 18 metriem - bumba lido virs pārliktņa!Vācija ar savu vareno uzbrukumu pirms dažām stundām visas spēles laikā tik bīstami un tik daudz neuzbruka, kā tagad to paveica Kostarika.
4. min. Šakiri pa labo malu iegāja soda laukumā, sekoja piespēle, bet Gavrinoviča sitienu bloķē. Kostarikai arī izdodas vētraini uzbrukumi  - Kembela sitienu atvaira Zommers, tad Burgesa sitienu atvaira Zommers un bumba trāpa pa stabu, sitiens arī Gambao. Vētrains spēles sākums!
4. min. Neimars piespēlēja Gabrielam Žesusam, kurš devās uz vārtiem un izdarīja sitienu. Tomēr viņš bumbu saņēma aizmugures stāvoklī, bet tiesneši to uzreiz nepamanīja, tāpēc vārtsargam Stojkovičam nācās bumbu atvairīt. 
2. min. Neimars ar individuālo meistarību devās uzbrukumā un apspēlēja pretiniekus, bet tad piespēlēja Koutinju, kura sitiens gan tika bloķēts. 
2. min. Spēles sākumā šveiciešiem iespēja - soda sitiens, seko piesēle soda laukumā, kur gan viens no Šveices futbolistiem netiek pie bumbas.
Serbija - Brazīlija. Spēle sākusies!
Šveice - Kostarika. Spēle sākusies
https://twitter.com/OptaJoe/status/1012026448989868032
Komandu pamatsastāvi gaidāmajiem mačiem: https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1012018950350213121
Serbijas izlase "Spartak" stadionā Maskavā šovakar spēkojas ar Brazīliju, bet Šveice Ņižņijnovgorodā tiksies ar Kostariku, kas jau zaudējusi izredzes iekļūt nākamajā kārtā.  
Pasaules kausa izcīņā noslēdzas cīņas arī E grupā, kurā trīs komandām ir iespējas sasniegt nākamo kārtu. Šajā grupā pēc divām kārtā Brazīlijai un Šveicei ir pa četriem punktiem, kamēr trīs punktus ieguvusi Serbija, bet bez punktiem ir Kostarika. Līdz ar to cīņa gaidāmajās spēlēs būs ļoti saspringta. 

Izvēlies DELFI Futbola zvaigzni! 
 SRB
2 Antonio Rukavina Balsot
75
1 Vladimir Stojković Balsot
47
17 Filip Kostić Balsot
42
21 Nemanja Matić Balsot
40
15 Nikola Milenković Balsot
40
9 Aleksandar Mitrović Balsot
40
10 Dušan Tadić Balsot
38
22 Adem Ljajić Balsot
38
13 Miloš Veljković Balsot
37
18 Nemanja Radonjić Balsot
37
20 Sergej Milinković-Savić Balsot
32
11 Aleksandar Kolarov Balsot
32
 BRA
1 Alisson Balsot
72
9 Gabriel Jesus Balsot
68
10 Neymar Balsot
53
5 Casemiro Balsot
51
3 Miranda Balsot
51
22 Fagner Balsot
51
12 Marcelo Balsot
46
15 Paulinho Balsot
40
19 Willian Balsot
38
11 Philippe Coutinho Balsot
38
17 Fernandinho Balsot
35
2 Thiago Silva Balsot
34
8 Renato Augusto Balsot
30

Izvēlies DELFI Futbola zvaigzni! 
 SUI
22 Fabian Schär Balsot
66
1 Yann Sommer Balsot
54
13 Ricardo Rodríguez Balsot
50
23 Xherdan Shaqiri Balsot
45
2 Stephan Lichtsteiner Balsot
41
15 Blerim Džemaili Balsot
37
5 Manuel Akanji Balsot
37
19 Josip Drmić Balsot
36
17 Denis Zakaria Balsot
35
7 Breel Embolo Balsot
34
6 Michael Lang Balsot
34
11 Valon Behrami Balsot
33
10 Granit Xhaka Balsot
28
18 Mario Gavranović Balsot
27
 CRC
12 Joel Campbell Balsot
58
10 Bryan Ruiz Balsot
45
5 Celso Borges Balsot
45
3 Giancarlo González Balsot
41
20 David Guzmán Balsot
41
9 Daniel Colindres Balsot
40
8 Bryan Oviedo Balsot
40
1 Keylor Navas Balsot
39
19 Kendall Waston Balsot
37
16 Cristian Gamboa Balsot
35
13 Rodney Wallace Balsot
34
2 Johnny Acosta Balsot
33
4 Ian Smith Balsot
31
14 Randall Azofeifa Balsot
30

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl