Fernandešs gūst divus vārtus; Portugāle arī sasniedz astotdaļfinālu

Portugāles futbola izlase pirmdien Pasaules kausa izcīņā jau pēc grupu turnīra otrās kārtas nodrošināja sev vietu turnīra astotdaļfinālā.

H apakšgrupas otrās kārtas mačā, pateicoties Brunu Fernandeša diviem gūtajiem vārtiem, Portugāle ar rezultātu 2:0 pārspēja Urugvaju, izcīnot otro uzvaru turnīrā.

Ar divām spēlēm astotdaļfināla sasniegšanai pietika trīs komandām – Portugālei, Brazīlijai un Francijai.

Pirmais puslaiks abu komandu izpildījumā ritēja diezgan līdzīgā cīņā. 32. minūtē labākā vārtu gūšanas iespēja bija Rodrigo Bentankuram, kurš izlauzās starp trīs aizsargiem, bet nepārspēja vārtsargu Djogu Koštu.

Spēles pirmie vārti tika gūti 54. minūtē, kad Brunu Fernandešs raidīja bumbu vārtu virzienā, to iegriežot. Krištianu Ronaldu augstā lēcienā bumbai nepieskārās, taču vārtsargam Serhio Rošē patraucēja to tvert. 75. minūtē Urugvaja teju rezultātu izlīdzināja, un Maksi Gomess trāpīja pa vārtu stabu, kad sita no distances.

Laba iespēja mirkli vēlāk bija Luisam Suaresam, bet spēles izskaņā ar video atkārtojuma sistēmas (VAR) palīdzību izdevās saskatīt Urugvajas izlases aizsarga Hosē Himenesa spēli roku soda laukumā. Bernardu Silva devās garām Himenesam, izripinot bumbu viņam starp kājām, un aizsargs kritienā bumbu skāra ar roku. "Pendeli" izpildīja Fernandešs, kurš šo iespēju garām nelaida.

Pēc tam Fernandešam bija divas iespējas gūt vārtus, taču viņam neizdevās tikt pie "hat-trick".

Portugāles izlasei pēc divām spēlēm ir seši punkti, Ganas kontā ir trīs punkti, bet Dienvidkorejas un Urugvajas izlases ieguvušas pa punktam.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kauss 2022: Portugāle – Urugvaja
Portugāle - Urugvaja 2:0. Spēle noslēgusies!
90+9. min.Brunu Fernendešs izdarīja sitienu no soda laukuma līnijas un trāpīja pa vārtu stabu. Viņš ļoti pārdzīvo par neizmantoto iespēju sasniegt "hat-trick".
90+8. min. Fernandešs pēc precīzas silvas piespēles no kreisās malas izdarīja sitienu no gaisa, taču Urugvajas vārtsargs Rošē neļāva portugālim sasniegt "hat-trick".
90+3 min. Portugāle - Urugvaja 2:0Brunu Fernandešs nomānīja vārtsargu un ar sitienu uz kreiso pusi realizēja 11 metru soda sitienu.
90. min. 11 metru soda sitiens Portugālei. Galvenais tiesnesis devās skatīties video atkārtojumu. Bernardu Silva devās garām Himenesam, izripinot bumbu viņam starp kājām. Himeness kritienā bumbu skāra ar roku. Pēc video atkārtojuma noskatīšanās galvenais tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitiens uz Urugvajas vārtiem.
89. min. Rubens Diašs nopelnīja brīdinājumu, kad pārāk agresīvā tonī runāja ar galveno tiesnesi.
86. min. De Arraskaeta turpināja būt aktīvs Urugvajas izlasē. Viņš izdarīja sitienu no tālas distances un bija ļoti neprecīzs.
86. min.Vinja iznāca laukumā Oliveras vietā Urugvajas izlasē.
83. min. Leau pieturēja bumbu un izdarīja sitienu pa Urugvajas vārtiem, taču viņš bumbu aizripināja garām.
82. min.Palinja, Mateuss un Ramošs devās laukumā Portugāles izlasē, bet malā devās Fēlikss, Ronaldu un Karvalju.
79. min.Urugvajas ātrajā uzbrukumā de Arraskaeta mēģināja pārsist pāri vārtsargam, bet Košta noreaģēja un atvairīja bumbu.
78. min. Uz maiņu nākušie Urugvajas izlasē turpināja apdraudēt Portugāles vārtus. De Arraskaeta izpildīja brīvsitienu un iespēlēja bumbu soda laukumā, kur Suaress izdarīja sitienu. Viņš trāpīja pa vārtu tīklu no ārpuses.
77. min. Fēlikss nopelnīja brīdinājumu, pārkāpjot noteikumus pret Suaresu.
75. min. Uz maiņu nākušais Pellistri piespēlēja Gomesam, kurš uzreiz izdarīja sitienu, atrazdamies ārpus soda laukuma. Pēc šī sitiena bumba norībināja Portugāles izlases vārtu stabu.
72. min. Urugvajas izlasē laukumā devās Suaress un Gomess, bet malā devās Kavani un Nunjess.
70. min. Krištianu Ronaldu mēģināja apspēlēt aizsargu soda laukuma kreisajā stūrī, bet aizsargs viņu apturēja. Ronaldu bija sašutis, ka netika fiksēts pārkāpums un nozīmēts 11 metru soda sitiens.
69. min.Mendešs Portugāles izlasē nomainīts pret Rafaelu Leau.
Labojums: Vārtu guvums ieskaitīts Brunu Fernandešam. Secināts, ka Ronaldu ar galvu tomēr bumbu neskāra.
62. min. Godins un Vesino pameta laukumu Urugvajas izlasē, bet viņu vietā nāca Pellistri un de Arraskaeta
60. min. Nunjess izdarīja sitienu no tālās distances, bet bumba ripoja tieši rokās Koštam.
58. min. Giljermo soda laukumā iespēlēja bumbu Kavani, kuram neizdevās sitiens pa vārtiem.
54. min Portugāle - Urugvaja 1:0Vēl viens ātri izspēlēts Portugāles izlases uzbrukums. Brunu Fernandešs raidīja bumbu vārtu virzienā. Krištianu Ronaldu augstā lēcienā bumbai nepieskārās, taču vārtsargam Serhio Rošē patraucēja to tvert. Urugvaju šajā epizodē iegāza aizsargs Giljermo Valera, kurš nebija vienā līnijā ar pārējiem aizsargiem, tāpēc šajā epizodē nevarēja fiksēt aizmuguri.
52. min. Spēlei atsākoties Portugāles izlase steidza pretuzbrukumā, kurā Fēliss saņēma piespēli, iegāja soda laukumā, bet ar kreiso kāju sita garām tuvējam vārtu apakšējam stūrim.
52. min. Laukumā izskrēja kāds no tribīnēm. Apsargiem izdevās ātri visu atrisināt.
48. min.Urugvaja otrā puslaika sākumā atkal spēlēja diezgan asi. Vesino no mugurpuses Nevešam sāpīgi uzkāpa uz kājas, bet tad Olivera pēc svilpes nogāza arī Fēliksu. Nevešam vajadzīga ārstu palīdzība.
Sācies 2. puslaiks
Portugāle - Urugvaja 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks
44. min. Urugvajas izlases spēlētājs Olivera nopelnīja ļoti muļķīgu brīdinājumu, traucējot pretiniekiem izpildīt brīvsitienu no savas laukuma puses.
42. min.Nunu Mendešs guva savainojumu, un Portugāle bija spiesta veikt maiņu. Laukumā devās Rafaels Gerreiru.
38. min. Nevešs ar rokām norāva Giljermo, un par to tiesnesis viņam parādīja brīdinājumu. Urugvaja ieguva diezgan bīstamu standartsituāciju.
37. min. Ronaldu soda laukumā uz krūtīm uzņēma bumbu, bet aizsargi viņu ierobežoja un sitienu izdarīt neļāva.
36. min.Portugāles izlases uzbrukumā divi sitieni tika bloķēti, bet tam sekoja Urugvajas ātrais uzbrukums. Nunjess no kreisās malas piespēlēja soda laukuma vidū Bentankuram, kurš gan pie sitiena netika.
32. min. Bentankurs pats no laukuma vidus devās uz vārtiem un izlauzās starp trīs Portugāles spēlētājiem. Viņš jau bija izgājis pret vārtsargu Koštu un izdarīja sitienu, kuru vārtsargs apturēja.
31. min. Urugvajas izlasei aizvadītajās minūtēs izdevās spēli aizvest prom no saviem vārtiem. Urugvajieši vairāk darbojas ar bumbu, taču uzbrukumā pagaidām arī nekas īsti nav izdevies.
23. min.Portugāle ar skaistām piespēlēm iesāka uzbrukumu. Lai arī Ronaldu centrējums "neatrada" nevienu spēlētāju, tomēr portugāļi turpināja pozicionālu uzbrukumu, liekot pretiniekiem piespiesties saviem vārtiem.
18. min. Vesino nogāza Mendešu, dodot Portugālei diezgan bīstamu standartsituāciju. Ronaldu izpildīja sitienu pa vārtiem, bet Valvede spēlētāju mūrī ar galvu bloķēja bumbu.
16. min. Fēlikss saņēma piespēli no Silvas un pēc māņkustības izdarīja sitienu, tomēr bumbas ceļā izklupienā gūlās aizsargs.
14. min.Urugvajas futbolisti laukumā provocēja asumus ar saviem pārkāpumiem. Tiesnesis bija spiests iesaistīties un nedaudz atdzesēt karstasinīgos futbolistus.
12. min. Valverde izpildīja stūra sitienu, pēc kura Himeness izdarīja sitienu ar galvu, taču viņš raidīja bumbu pāri vārtiem.
8. min. Ronaldu uzvarēja gaisa divcīņu, kas deva Brunu Fernandešam sitiena iespēju no distances. Viņam gan neizdevās veiksmīgi trāpīt pa bumbu.
6. min. Bentankurs neuzmanīgu nospēlēja pret Diašu. Portugāles izlases aizsargs atspēlēja bumbu vārtsargam, bet Bentankurs viņam no mugurpuses uzkāpa uz kājas.
3. min.Ronaldu soda laukumā ar plecu skaisti nometa bumbu pa sitienam Karvalju, taču viņš no gaisa sita neprecīzi.
3. min. Urugvajas izlases spēlētājs Olivera pirmais izmēģināja veiksmi, izdarot sitienu pa vārtiem. Viņš bija ļoti neprecīzs.
Krištianu Ronaldu iepriekšējā spēlē kļuva par vienīgo futbolistu vēsturē, kurš guvis vārtus piecos Pasaules kausa finālturnīros pēc kārtas. Portugāle izcīnīja uzvaru, un tagad tā lūkos jau šajā mačā nodrošināt vietu astotdaļfinālā. Arī Urugvajas kontā pēc pirmās spēles ir viens punkts un tai svarīgi nepalikt “sausā” šajā mačā, lai turpinātu cīņu par astotdaļfinālu.