Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Urugvajas futbolisti astotdaļfinālā pieveic Eiropas čempioni Portugāli ar Ronaldu priekšgalā

2018. gada Pasaules kausa izcīņas astotdaļfināla spēlē "Fišt" stadionā Sočos sestdien Urugvajas izlase, pateicoties diviem Edinsona Kavani vārtu guvumiem, ar rezultātu 2:1 (1:0) pārspēja Portugāles valstsvienību.

Mača septītajā minūtē Kavani iesāka uzbrukumu, no laukuma vidus piespēlējot Luisam Suaresam uz kreiso malu. Pats Kavani devās uz soda laukumu, saņēma piespēli no Suaresa un ar galvu raidīja bumbu vārtos. Portugāle mača turpinājumā vairāk darbojās ar bumbu, bet ar uzbrukumu izspēli neveicās pārāk labi.

Otrajā puslaikā Portugāle 55. minūtē rezultātu izlīdzināja, kad pēc stūra sitiena izspēles Pepe ar galvu raidīja bumbu vārtos. Taču neizšķirts rezultāts saglabājās tikai septiņas minūtes. Kavani ātrā uzbrukumā saņēma piespēli un ar pirmo pieskārienu bumbai raidīja to vārtos ar skaistu iegriezto sitienu. Drīz pēc tam Kavani traumas dēļ pameta laukumu, bet Portugāles izmisīgie centieni gūt vārtus bija neveiksmīgi.

Portugāle pirms diviem gadiem kļuva par Eiropas čempioniem, savukārt Urugvaja turpinās cīņu Pasaules kausā, mēģinot iegūt savu trešo čempionu titulu. Iepriekš viņiem tas izdevās 1930. un 1950. gadā.

Ceturtdaļfinālā Urugvaja tiksies ar Francijas izlasi, kas rezultatīvā cīņā pārspēja Argentīnas izlasi ar Lionelu Mesi sastāvā.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Urugvajas un Portugāles izlašu spēles statistika:
Urugvajas izlasi ceturtdaļfināla sagaida mačs pret Francijas izlasi.
No Pasaules kausa šodien izslēgtas divas spilgtākās futbola zvaigznes - Lionels Mesi un Krištianu Ronaldu.
90+4. min. Kvarešma soda laukumā ieguva bumbu un izdarīja sitienu pa vārtiem, bet Muslera glāba savu komandu.
90+3. min.Stuani aizsardzībā labi nospēlēja pret Kvarešmu. Ronaldu uzskatīja, ka bija pārkāpums un lamāja tiesnesi. Par to viņam brīdinājums.
90+2. min. Soda laukumā Portugāles spēlētāja sitiens no tuvas distances atkal tika bloķēts. Tad Suaress atkal lieliski presingoja Portugāles aizsargus, pārtvēra bumbu un piespēlēja Rodrigesam. Viņam soda laukumā neizdevās bumbu savaldīt.
90. min. Ronaldu sitiens pa vārtiem aizlidoja garām . Kompensācijas laiks šim mačam ir 4 minūtes.
87. min. Suaress atņēma portugāļu aizsargiem bumbu, taču no šīs epizodes neizdevās izveidot kaut ko bīstamu. Portugāles izlase pēc tam atkal devās uz priekšu, bet nebija viegli pārvarēt Urugvajas aizsardzību.
85. min. Fernandess uzreiz pēc nākšanas laukuma uzreiz sita pa vārtiem, bet bumba lidoja vārtiem pa vidu, tāpēc Muslera pārliecinoši to tvēra.
85. min.Žoau Mariu atstāja laukumu Portugāles izlasē, viņa vietu ieņemot Fernandesam.
80. min. Portugāles izlase turpina izdarīt lielu spiedienu. Bernardu Silva bīstami piespēlēja gar vārtiem, bet aizsargs nospēlēja droši. Tam sekoja spēlētāju maiņa Urugvajas izlasē, un Nandesu nomainīja Sančess.
77. min. Rafaels pēc stūra sitiena izdarīja spēcīgu un neprecīzu sitienu pa Urugvajas vārtiem.
73. min. Guedess Portugāles izlases sastāvā pameta laukumu, bet viņa vietu ieņēma Andrē Silva. Savukārt Urugvajas izlase bija spiesta veikt piespiedu maiņu, un divu vārtu autoru Kavani nomainīja Stuani.
70. min. Portugāles izlase atkal iespieda pretinieku savā soda laukumā. Urugvajas vārtsargs Muslera vienā no epizodēm neprecīzi nospēlēja izgājienā, bet Bernardu Silva sita pāri vārtiem.
65. min. Abās komandās tiek veiktas spēlētāju maiņas. Urugvajas izlasē Bentankura vietā laukumā iznāca Rodrigess, bet Portugāles izlasē Kvarešma nomainīja Adrienu Silvu.
62. min. Urugvaja - Portugāle 2:1 Urugvaja atkal ātri izspēlēja uzbrukumu. Pēc tālas piespēles Luiss Suaress piespēlēja Edinsonam Kavani, kurš uzreiz iegrieza bumbu vārtos gar tālo stabu. Fantastisks "gols"! https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013141306409914368
55. min. Urugvaja - Portugāle 1:1Portugāles izlases uzbrukumā Ronaldu pirmo reizi tika pie bumbas soda laukumā, un pēc viņa piespēles Silvas sitienu bloķēja aizsargs. Portugāle tika pie stūra sitiena, bumba tika iespēlēta soda laukumā, kur Pepe ar galvu to raidīja vārtos.Urugvaja ielaida pirmos vārtus šajā Pasaules kausā.
52. min. Rafaels ieguva bumbu, savaldīja to un izdarīja sitienu pa vārtiem, bet bumba lidoja pāri tiem.
49. min. Urugvaja aktīvi pielieto presingu Portugāles laukuma pusē, kad pretinieki mēģina iesākt uzbrukumu. Suaress vienā epizodē gandrīz panāca centra aizsarga kļūdu.
Sācies 2. puslaiks.
45+2. min. Kavani soda laukumā skaisti uzņēma bumbu un izdarīja sitienu no asa leņķa, tomēr viņam neizdevās trāpīt pietiekami precīzi.
44. min. Luiss Suaress cieta sadursmē ar pretinieku. Viņam diezgan asi ar elkoni iesita pa kaklu. Viņam sniedza palīdzību, un mačs turpinājās. Muslera vēlāk pārtvēra piespēli soda laukumā.
38. min. Šajā mačā ļoti daudz cīņa rit "otrajā stāvā". Portugāles spēlētājs Guedess lēcienā sita garām vārtiem, bet tad viņš sadūrās ar galvām ar Godinu.
35. min. Urugvajas izlases uzbrukumā Vesino lēcienā mēģināja sist ar galvu, bet līdz bumbai neaizsniedzās. Tad arī Kavani palaida bumbu par tālu, tāpēc uzbrukums neizdevās tik veiksmīgi, kā iesākās.
32. min. Pēdējās minūtēs laukumā bija vērojama diezgan fiziska spēle, un tā pārsvarā ritēja laukuma vidusdaļā. Portugāļi nopelnīja tiešo brīvsitienu no labas pozīcijas, tomēr Ronaldu sita spēlētāju mūrī.
22. min. Luiss Suaress izpildīja tiešo brīvsitienu no 30 metriem. Viņš atrada spraugu spēlētāju mūrī, un bumba lidoja vārtu virzienā, bet Rui Patrisiu to atvairīja.
20. min. Portugāles izlasei izdevās radīt spiedienu uz pretinieku vārtiem. Ronaldu pats mēģināja izkārtot sev sitiena pozīciju, bet urugvajieši neļāva viņam izdarīt sitienu. Tad tika izdarīts centrējums soda laukuma, bet Ronaldu pie bumbas "otrajā stāvā" netika.
15. min. Ronaldu izdarīja spēcīgu sitienu, ko bloķēja Torreira. Viņam pēc tam vajadzēja brīdi atelpas, jo bumba sāpīgi trāpīja. Urugvajai mirkli vēlāk izdevās draudīgi iespēlēt bumbu soda laukumā, bet portugāļi tika galā ar šo situāciju.
11. min. Portugāles izlase izspēlēja standartsituāciju, un tās izspēlē Fonte izdarīja sitienu gar galvu garām vārtiem.
7. min. Urugvaja - Portugāle 1:0Edinsons Kavani un Luiss Suaress sakārto savai komandai pirmo vārtu guvumu spēlē. Kavani no laukuma centra piespēlēja uz kreiso malu Suaresam un pats devās uz priekšu. Suaress iespēlēja bumbu soda laukumā, kur jau atradās Kavani, un viņš ar galvu bumbu vārtos. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013122975502077952
6. min.Urugvajas uzbrukumi noslēdzās bez sitiena, bet tam sekoja ātrs Portugāles prettrieciens, kurā Ronaldu sita ārpus soda laukuma. Urugvajiešu vārtsargs Muslera pārliecinoši tvēra bumbu.
2. min. Portugāles uzbrukumu ar skaistu bumbas kontroli iesāka Ronaldu, pēc tam centrējumu soda laukumā izdarīja Mariu, bet Bernardu Silvas sitiens ar galvu bija neprecīzs.
Sočos sestdien Urugvajas un Portugāles valstsvienības aizvada Pasaules kausa izcīņas otro astotdaļfināla spēli. Urugvajas izlase A grupā izcīnīja trīs uzvaras trīs spēles, bet Portugāle vienreiz uzvarēja un divreiz nospēlēja neizšķirti. Ir pilnīgi skaidrs, ka kāda no komandām piedzīvos pirmo zaudējumu turnīrā.