Helsinku "Jokerit" ar Latvijas vārtsargu Jāni Kalniņu vārtos otrdien spēja paildzināt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Rietumu konferences pirmās kārtas sēriju, ar rezultātu 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) pieveicot Mika Indraša pārstāvēto Maskavas "Dinamo".

Pēc 3. martā Maskavā piedzīvotā zaudējuma "Jokerit" hokejisti bija nonākuši bezdibeņa malā, sērijā līdz četrām uzvarām atrodoties zaudētājos ar 1-3.

Somijā notiekošā piektā sērija spēle tika uzsākta ar abu latviešu satikšanos laukumā. Jau pirmajā spēles minūtē Kalniņa sargātos vārtus apdraudēja Indrašis, tomēr ripa neaizslīdēja pāri vārtu līnijai. Somi drīz deva atbildes triecienu, spēles trešajā minūtē rezultātu atklājot Jesem Joensū.

"Jokerit" aizvadīja krietni veiksmīgāko pirmo spēles trešdaļu, izpildot 13 metienus, kamēr "Dinamo" nācās samierināties vien ar četriem raidījumiem vārtu rāmī.

Tomēr pie Kalniņa vārtiem radās arī bīstami momenti. Otrā perioda sākumā latvietim nācās glābt savu komandu no vārtu zaudējuma pēc Vadima Šipačova metiena. Trešdaļas gaitā arī pieauga viņa darba apjoms, Kalniņam atvairot papildu 12 metienus.

Spēle gan galvenokārt turpināja ritēt vienmuļi līdz nepilnas astoņas minūtes līdz spēles beigām Džons Normans panāca jau 2:0 mājinieku labā.

"Jokerit" aizsarga Aleksa Granta nopelnītais divu minūšu noraidījums deva maskaviešiem vienu izglābšanās salmiņu. Viesi nomainīja vārtsargu Aleksandru Jeremenko un beidzot spēja pārspēt Kalniņu, gūstot vārtus sešatā pret četriem somu kluba hokejistiem.

Jeremenko tika nomainīts vēlreiz, kad Maskavas komandai vairs vajadzēja atspēlēt tikai vienus vārtus, tomēr "Jokerit" savu pārsvaru nosargāja.

Kalniņš spēles laikā atvairīja 24 no 25 metieniem, to skaitā vienīgo Mika Indraša raidījumu vārtu rāmī. Savukārt Indrašis uz ledus pavadīja 19:16 minūtes, izpildīja vienu spēka paņēmienu un vienreiz izprovocēja pretinieku uz noteikumu pārkāpumu.

Nākamā sērijas spēle norisināsies ceturtdien 7. martā, Maskavā.