KHL pastarīšu duelī Rīgas 'Dinamo' pagarinājumā piekāpjas Hantimansijskas 'Jugra' vienībai

Pirmdien, 22. janvārī, "Arēnā Rīga" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē tikās abas vājākās līgas komandas – Rīgas Dinamo" un Hantimansijskas "Jugra", un rīdzinieki neizmantoja iespēju pamest līgas kopvērtējuma pēdējo pozīciju.

Abas komandas demonstrēja ātru, dinamisku hokeju; pirmajā periodā pārsvars bija mājinieku pusē, un trešdaļas pēdējā minūtē Ansi Salmela atklāja spēles rezultātu.

Otrajā trešdaļā laukumā joprojām ritēja aktīva spēle, taču neviens no vārtsargiem netika pārspēts un pēc 40 minūtēm rīdzinieki saglabāja vienu vārtu pārsvaru.

61

Trešās trešdaļas sākumā, realizējot skaitlisko vairākumu, "Jugra" izlīdzināja rezultātu un mačā turpinājumā neļāva rīdziniekiem atjaunot vadību – pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu 1:1.

Hantimansijskas komanda aktīvi iesāka pagarinājumu, un guva uzvaras vārtus. "Dinamo" galvenais treneris Ģirts Ankipāns gan pieprasīja videoatkārtojuma analīzi, taču tiesneši lēma, ka vārti gūti atbilstoši noteikumiem. Līdz ar to Rīgas "Dinamo" saglabā pēdējo vietu līgā, kamēr "Jugra" atrāvusies jau par pieciem kopvērtējuma punktiem.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

khl spēle: Rīgas Dinamo - Jugra
Nākamo spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs trešdien, 24. janvārī, Maskavā, tiekoties ar vietējo "Spartak" komandu.
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 34-28 Iemetieni: 26-26 Bloķētie metieni: 5-11 Spēka paņēmieni: 7-15 Laiks uzbrukumā: 13:34 - 13:47 Soda minūtes: 6-8 Spēles labākie momenti:
Spēle noslēgusies.
"Dinamo" - "Jugra" 1:2
Ripa ir vārtos, bet Ģirts Ankipāns pieprasa "challenge" par aizmugures stāvokli pirms vārtu gūšanas.
Ļoti aktīvi pagarinājumu iesāk viesi, iespiežot mūsējos zonā.
Sācies pagarinājums.
Noslēdzies pamatlaiks.
Miķeis Rēdlihs sāk ātru pretuzbrukumu, taču pazaudē ripu. Pēdējais uzbrukums "Jugra" izpildījumā, pēdējais metiens un pamatlaiks ir beidzies.
Pamatlaika beigās "Jugra" vairāk kontrolē ripu, nedaudz pavilcina laiku.
Abas komandas spēlē pilnā sastāvā. Līdz pamatlaika beigām trīs ar pusi minūtes.
"Jugra" ļoti aktīvi spēlē aizsardzībā, iespiežot mūsējos aizsardzības zonā.
Dārziņš apspēlē visus pretinieku spēlētājus un izdara elegantu metienu pa vārtiem, Biļalovs netiek pārspēts.
Abpusējs noraidījums. Vitaseks un Makmilans izvicina dūres pie "Jugra" vārtiem, abiem pa 2 soda minūtēm. Makmilans riktīgi uzvilcies, vārdu apmaiņu turpina vēl uz noraidīto soliņa.
Atguvušās ir arī tribīnes, kas atkal skaļi atbalsta Rīgas "Dinamo", arī spēles raksturs ļauj emocionāli sekot līdz notikumiem laukumā, kur rit ātrs uzbrukuma hokejs. Pārsvars ir "Jugra" pusē, Kalniņam arvien biežāk ir jāglābj sava komanda.
Neliels savainojums pēc sadursmes Panovam, taču nekas nopietns un viesu uzbrucējs var turpināt spēli, arī noteikumu pārkāpuma šai situācijā nebija.
Acīmredzami abas komandas cer pabeigt šo spēli ar uzvaru, turklāt rīdziniekiem tā ir vēl jo vairāk iekārojama, jo tādā gadījumā mūsējiem būs tikpat kopvērtējuma punktu kā "Jugra" un cerības pamest līgas kopvērtējuma pēdējo ailīti. Rīgas "Dinamo" ļoti aktīvi veido uzbrukumus, īpaši izceļas pirmā maiņa.
Pēc vārtu zaudējuma mūsējie metas atgūt vadību, taču "Jugra" ir atguvušies un neļauj vairs tik bieži apdraudēt vārtus. Vairāk gan komandu glābj aizsargi nekā Biļalovs.
40:42 min. "Dinamo" - "Jugra" 1:1 Pāvels Varfolomejevs iziet viens pret vienu ar Kalniņu un raida ripu caur kājsargiem vārtos, realizējot vairākumu un izlīdzinot rezultātu.
Sācies 3. periods!
Otrā perioda labākie momenti:
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 16-9Iemetieni: 8-8Bloķētie metieni: 2-3Spēka paņēmieni: 2-5Laiks uzbrukumā: 5:48 - 3:55
Noslēdzies 2. periods.
39:51 min. Noraidījums "Dinamo".Ansi Salmela kļūdās un izlaiž ripu no zonas, kas iesāk viesu pretuzbrukumu, un tas savukārt noslēdzas ar metienu pa vārtiem un 2 soda minūtes Skvorcovam.
Mūsējiem sanāk pretuzbrukums mazākumā, Makmilans tiek uzgrūsts virsū Biļalovam.
Atkal trešdaļas beigās aktīvi nospēlē mūsējie - labu piespēli no Makmilana vārtu priekšā saņem Frenks Razgals un mēģina iesist ripu tuvajā vārtu stūrī zem vārtsarga kājsarga, taču tā tur arī paliek.
Spēli klātienē vēro 4028 skatītāji.
Daniels Bērziņš uzņem ātrumu, tiek līdz vārtiem un uzmet no neērtās puses, Biļalovs ripu tver.
Noplakusi ir "Jugra" aktivitāte, spēle vairāk risinās viesu aizsardzības zonā. Makmilans individuāli tiek līdz vārtiem, taču tiek traucēts, pēc tam Balinskim laba izdevība, bet mūsu uzbrucējs tiek "noķeksēts" un tribīnes sāk svilpt. Noraidījuma nav.
Ilgi saspēlējas mūsējie, bet viesi neļauj izdarīt metienus pa vārtiem, un tā šis vairākums ir galā.
Biļalovs ar cimdu knapi aizstiepjas līdz ripai, kura apstājusies vārtu burzmā; Zīle cīnās vārtu priekšā un nepagūst pirmais uzsist pa ripu.
27:47 min. "Dinamo" vairākumā.Aleksandrs Ugoļņikovs par spēli ar augstu paceltu nūju pret Indraši nopelna 2 soda minūtes.
Konstantīns Majorovs izdara spēcīgu metienu no tuvas distances, ripa lido pāri vārtiem. Otrajā periodā "Jugra" spēlē daudz agresīvāk.
Ari otrajā periodā spēles temps ir augsts, komandas demonstrē aktīvu, dinamisku hokeju. Vairāk darba arī Kalniņam, un bieži vien viesi izveido bīstamas epizodes pie mūsu vārtiem.
Divreiz met pa vārtiem Salmela, bet otrajā metienā Niklass Burstrēms aiz vārtsarga muguras ripu apstādina burtiski dažus centimetrus pirms vārtu līnijas. Lipsbergs jau bija pacēlis rokas uzvaras sveicienam...
Rīdziniekiem tā arī neizdotas neko sakarīgu izvedot vairākumā, kamēr "Jugra" aizsargs Aleksandrs Ugoļņikovs izdara negaidītu metienu pa Kalniņa vārtiem, ne bez grūtībām mūsu vārtsargs ripu atvaira.
Viesi labi spēlē aizsardzībā, neļaujot mūsējiem uzsākt vairākuma izspēli, ilgstoši netiekam "Jugra" zonā.
20:28 min. "Dinamo" vairākumā.Neveiksmīgs viesiem otrā perioda sākums - izmetot ripu no zonas, Koroļovs pārcenšas un ripa lido ārpus laukuma.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 13-3Iemetieni: 9-7Bloķēti metieni: 1-3Spēka paņēmieni: 2-7Laiks uzbrukumā: 4:43 - 2:48
Noslēdzies 1. periods.
19:49 min. "Dinamo" - "Jugra" 1:011 sekundes pirms perioda beigām Ansi Salmela atklāj spēles rezultātu. Jevpalovs apgriežas ap savu asi un izdara metienu, ko pielabo somu aizsargs.
Pēc sadursmes ar Beļajevu uz ledus paliek Bukarts, bet izskatās, ka tik vien kā aizsista elpa. Hokejists saviem spēkiem tiek līdz soliņam un viss ir kārtībā.
Pestuško neļauj Salmelam izdarīt metienu pa vārtiem - teicamu uzbrukumu izspēlēja Miķelis Redlihs un Dārziņš.
Komandas arī pirmā perioda nogalē demonstrē aktīvu, ātru spēli, bet bez vārtu momentiem. Miķelis Rēdlihs iegūst ripu pie apmales un metas uz Biļalova pusi, izdara metienu, viesu vārtsargs ripu tver.
Aktīvs vairākums Hantimansijskas komandai, labi darbojas vārtos Kalniņš. Ripa sāpīgi trāpa pa kāju Zīlem, kurš vīrišķīgi iztur savu maiņu un uz vienas slidas, klibodams atgriežas uz soliņa.
Mūsējiem izdodas atgūt ripu un Kristo ar pārinieku aizskrien pretuzbrukumā, ir arī metiens pa vārtiem, taču Biļalovs ripu bez pūlēm atsit.
9:16 min. "Dinamo" mazākumā.Balinskis ar tālu piespēli no savas aizsardzības zonas uzsāk uzbrukumu, ripu uztver Skvorcovs, piesteidzas palīgā partneri, taču skan tiesneša svilpe - uzbrukuma zonā noteikumus pārkāpj Ņikita Jevpalovs un atstāj komandu mazākumā.
Vairākuma beigās spēcīgs Ansi Salmelas šķēliens pa vārtiem, bet ripa ir pie Biļalova, un Koroļovs jau atgriežas laukumā.
Mūsējiem turpinājumā nevedas ar vairākumu - ripa tiek izsista no zonas un neizdodas operatīvi atgriezties pie "Jugra" vārtiem aizmugures dēļ.
Teicami nospēlē Miķelis Rēdlihs, paņemot uz sevi divus pretinieku spēlētājus, atdod ripu Balinskim, kurš izdara metienu, bet Biļalovs ripu tver korpusā.
05:57 min. Noraidījums "Jugra" komandai.Viesiem 2 soda minūtes par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Sodu atsēdēs pirmās maiņas uzbrucējs Antons Koroļovs.
Jurčiks Ragana ir atgriezies Arēnā Rīga - viņam esot atļauts pēdējās trīs mājas spēlēs atrasties fanu sektorā.https://twitter.com/Dainis_GA/status/955495499469029376
Turpinās cīņa pie "Jugra" vārtiem, mūsu pirmā maiņa saspiedusies ap vārtiem, Miķelis Rēdlihs un Lauris Dārziņš mēģina pārspēt Biļalovu, bet nesekmīgi.
Spēles sākums aizvadīts labā tempā, komandas apmainās pretuzbrukumiem, bet nedz vienu, nedz otri vārti netiek nopietni apdraudēti.
Pirmais metiens vārtu rāmī ir Balinska izpildījumā, no zilās līnijas raidīto ripu Biļalovs tver cimdā.
"Jugra" vārtus sargā Timurs Biļalovs, "Dinamo" - Jānis Kalniņš.
Noskanējušas valstu himnas un pēc īsa brīža sāksies spēle.
Rīgas "Dinamo" šī ir viena no pēdējām mājas spēlēm šosezon, iespējams, tāpēc tribīnes ir pilnākas nekā parasti pirmdienās.
Paralēli risinās vairākas KHL spēles, un Mārtiņš Karsums šovakar jau izcēlies ar vārtu guvumu. Viņa pārstāvētā Maskavas "Dinamo" un Sanktpēterburgas SKA spēlē pēc pirmā perioda rezultāts ir 1:1, un maskaviešu labā vārtus guva tieši Karsums.
Kā zināms, iepriekšējā rīdziniekiem bija unikāla spēle, kas risinājās zem klajas debess. Iepriecināt ar uzvaru dinamieši gan nespēja, piekāpjoties Minskas "Dinamo".https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-nenosarga-divu-golu-parsvaru-un-zaude-winter-ice-break-spele.d?id=49661105
Turpinot cīņas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā, Rīgas "Dinamo" pirmdien "Arēnā Rīga" uzņem otru vājāko līgas komandu, Hantimansijskas "Jugra". Abas vienības cīnās par priekšpēdējo vietu līgā; "Jugra" ir 46 punkti, "Rīgas "Dinamo" – 43.