Krišjānis Rēdlihs 'uzdāvina' vārtus; Rīgas 'Dinamo' KHL pēdējā spēlē šogad zaudē Habarovskā

Zaudējumu 2017. gada pēdējā spēlē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā ceturtdien, 21. decembrī, piedzīvoja Latvijas komanda Rīgas "Dinamo", kas izbraukumā Habarovskā ar 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) piekāpās "Amur" vienībai.

Rīdzinieki tagad nākamo KHL spēli aizvadīs 4. janvārī, kad "Arēnā Rīga"
uzņems Ņižņekamskas "Ņeftehimik". Savukārt gada izskaņā Rīgas "Dinamo" dosies uz Šveici, kur piedalīsies prestižajā Špenglera kausa izcīņā.

Vienu no neveiskmīgākajām spēlēm šoreiz aizvadīja ilggadējais Rīgas "Dinamo" aizsargs Krišjānis Rēdlihs. Pirmajā periodā pēc Krišjāņa Rēdliha pasīvas darbības aizsardzībā Tomašs Zohorna guva mājiniekiem pirmo "golu", bet pēdējā periodā mazākumā pieredzējušais aizsargs neizmeta ripu no zonas, kas ļāva Aleksandram Gorškovam gūt uzvaru nesošos vārtus (2:1). Trešo reizi ripa ielidoja jau tukšos "Dinamo" vārtos, kad rīdzinieku treneri bija nomainījuši vārtsargu Jāni Kalniņu.

Rīgas "Dinamo" labā vienīgos vārtus guva Aleksandrs Jerofejevs, otrā perioda vidū ar metienu no zilās līnijas panākot 1:1.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Amur
Rīgas Dinamo - Amur 1:3. Spēles statistikaMetieni pa vārtiem: 20 (7+8+5) - 29 (14+7+8)Uzvarēti iemetieni: 26 (9+9+8) - 35 (13+11+11)Bloķēti metieni: 11 (3+4+4) - 11 (1+4+6)Spēka paņēmieni: 12 (3+5+4) - 11 (6+3+2)Soda minūtes: 8 (0+2+6) - 8 (0+2+6)
Spēle noslēgusies
Pamatlaika pēdējās 2 minūtes
58:15 min. Rīgas Dinamo - Amur 1:3 Ankipāns noņem Kalniņu, un uzreiz Amur gūst trešos vārtus https://twitter.com/ViasatSport_LV/status/943812438864154624
56:59 min. Abpusējais noraidījumsVārtu autors Zohorna un Salmela dodas pasēdēt. Zohornam sods par ķeksēšanu, bet Salmelas rīcībā soģi saskata simulēšanu
56:28 min. Rīgas Dinamo - Amur 1:2 Amur ļoti bāls vairākums, kas gan tiek izmantots. Krišjānis Rēdlihs kļūdās, izmetot ripu no zonas, un Gorškovs ar plaukstas metienu pārspēj Kalniņu https://twitter.com/ViasatSport_LV/status/943810695765921792
55:17 min. Dinamo mazākumsMeija krīt pie apmales, bet viņa nūja paliek pretinieka slidā. Amur spēlētājs "aizlido", bet Meija saņem sodu
Diezgan bāls vairākums Dinamo izpildījumā. Tā beigās tikai Indrašim bīstams metiens no tuvas distances.SPēlējot jau vienādos sastāvos, izdevību neizmanto Pavlovs.
51:21 min. Rīgas Dinamo vairākumsRīdziniekiem laba iespēja izvirzīties vadībā nepilnas 9 minūtes pirms pamatlaika beigām. Līdz šim nevienai komandai nav bijušas pilnas 2 minūtes vairākuma. Vai šoreiz tā būs?
Krišjānis Rēdlihs nelaikā klūp, bet atkal izdodas kopīgiem spēkiem neitralizēt Amur uzbrukumu.
Dinamo iekrīt uz pretuzbrukuma, kas izraisa Amur uzbrukuma vilni. Ar grūtībām izdodas nosargāt vārtus un neļaut pat Amur tikt pie labas metiena pozīcijas.
Vairākumā minūtes laikā Dinamo izveido vienu labu momentu - Miķelis, Laurs un Miks saspēlējās, Dārziņa metiens neprecīzs.Amur pilnā sastāvā
Dinamo pilnā sastāvā un tagad vairāk nekā minūti būs vairākumā
45:06 min. Amur noraidījumsMeija centās izmest ripu no zonas, bet pēc Atjušova viegla uzsitiena pa nūju tā salūst. Amur kapteinis sašutis, bet tiesneši lēmumu nemaina
43:53 min. Rīgas Dinamo mazākumsPavlovs paklupina Raskazovu un dodas atpūsties
Pēc Ališauska metiena ripa netiek līdz vārtiem, jo Amur vārtu priekšā drūzmēšanās.
Sākas 3. periods
Rīgas Dinamo - Amur 1:1. Statistika pēc 2. periodaMetieni pa vārtiem: 16 (8+8) - 22 (15+7)Uzvarēti iemetieni: 18 (9+9) - 24 (13+11)Bloķēti metieni: 7 (3+4) - 5 (1+4)Spēka paņēmieni: 8 (3+5) - 9 (6+3)Soda minūtes: 2 (0+2) - 2 (0+2)
Krišjānis Rēdlihs pēc 2. perioda KHL TV tiešraidē:Šoreiz ir labi, ka aizvadām 2 spēles 2 dienās. Labi jūtamies, funkcionāli labi esam sagatavojušies šim Tālo Austrumu izbraukumam. Dinamiska spēle, ātra, līdzjutējiem skatāma. Baudām spēli!Par Špenglera kausu - sezonas sākums mums neizdevās, tāpēc turnīrs ir svarīgs noskaņojumam!
Noslēdzies 2. periodsDiezgan haotiska, saraustīta otrās trešdaļas izskaņa. Tagad komandas atpūtīsies un centīsies pēdējā perioda noskaidrot uzvarētāju. Vai ar 20 minūtēm pietiks? Vai nāksies vērot papildlaiku un varbūt arī "bullīšus"?
Raskazovs vārtu tuvumā trāpa pa lēkājošo ripu. Metiens ļoti spēcīgs, bet Kalniņš tver ripu. Pēc iemetiena seko vēl viens bīstams metiens, un atkal Kalniņš rāda savu meistarību.
2. periodā  vēl jāspēlē 5 minūtes. Šobrīd Amur izskatās nedaudz saguruši un rīdziniekiem vajadzētu izmantot brīdi, lai pārņemtu spēli savās rokās.
31:12 min. Rīgas Dinamo - Amur 1:1 Pēc iemetiena ripa nonāk pie Jerofejeva, kurš precīzi met. Amur vārtsargs īsti ripu neredzēja https://twitter.com/ViasatSport_LV/status/943795691050192896
Lai gan 2. periods ir daudz raitāks, metienu skaita ziņā komandas ir pasīvākas. Divi bīstami momenti pie rīdzinieku vārtiem - pēc piespēlēm gar vārtiem Amur hokejisti pielika nūjas, bet Kalniņš droši spēlē.
Nevienādos sastāvos komandas bīstamus momentus neizveido. Bet neilgi pēc Amur noraidītā iznākšanas Dinamo aktivitāte pretinieku zonā ļauj apdraudēt pretinieku vārtus.
25:55 min. Amur noraidījumsDinamo labi spēlē mazākumā, un šajā laikā Kolaržs nopelna sodu par Makmilana turēšanu ar rokām.
24:28 min. Dinamo mazākumsPirmo noraidījumu spēlē nopelna Galviņš
Vētrains 2. perioda sākums. Vispirms Kalniņš glābj pēc Lī metien (vēl viens metiens pāri vārtiem), bet tad jau mājinieku vārtsargs Aļikins tver ripu pēc Makmilana metiena no tuvas distances
Sākas 2. periods
Rīgas Dinamo - Amur 0:1. 1. perioda statistikaMetieni pa vārtiem: 8 - 15Uzvarēti iemetieni: 9 - 13Bloķēti metieni: 3 - 1Spēka paņēmieni: 3 -6Soda minūtes: 0 -0
Noslēdzies 1. periods
Dārziņš 1. perioda izskaņā nonācis mediķu aprūpē. Izskatās, ka tikai pārsista lūpa un nekā nopietna.
Raskazovs no savas zonas solo gājienā pa labo malu apspēlēja Galviņu un tika pie metiena vārtu tuvumā. Atkal glābj Kalniņš.
Kalniņš jau atvairījis 13 metienus šajā spēlē, bet vēl nav pat 1. periods noslēdzies.
Amur hokejisti viltīgi izspēlēja (un negaidīti) ripu uz vārtu priekšu, bet Kalniņš to redzēja. Tad vēlreiz Kalniņam nākas pasvīst. Amur uzbrukumi ir daudz bīstamāki un šobrīd jāatzīst, ka diezgan pelnīti mājinieki ir vadībā.
Galviņam spēcīgs un brīvs metiens no zilās līnijas. Aļikins atvaira. Pēc brīža Pavlovs izgāja pa kreiso malu, bet metiens garām vārtiem.
Indrašis uzmeta pa vārtiem uzreiz pēc ripas saņemšanas. Tad rīdziniekiem izdodas uz brīdi iespiest pretiniekus viņu aizsardzības zonā. Tomēr momentus izveidot šajā ofensīvā neizdodas.
Galviņš uzmeta no zilās līnijas. Amur vārtu vīrs Aļikins arī šo metienu gaidīja.
Kalniņš tver ripu pēc metiena no zilās līnijas. Rīdzinieki epizodiski cenšas saasināt cīņu pretinieku laukuma pusē, bet pārsvars kopumā šobrīd ir mājiniekiem.
5:45 min. Rīgas Dinamo - Amur 0:1 Rīdzinieki savā zonā zaudē ripu pie apmales, to uztver Tomašs Zohorna, kurš brīvi tiek līdz metiena pozīcijai un ar plaukstas metienu raida ripu devītniekā. Kalniņam bija grūti ko darīt, bet Krišjānis Rēdlihs šajā epizodē nospēlēja diezgan pasivi pret Zohornu. https://twitter.com/ViasatSport_LV/status/943780288114683904
Salmela no saviem vārtiem veica solo gājienu, iegāja zonā un ar plaukstas metienu pārbaudīja pretinieku vārtsarga modrību.
Kalniņam daudz darba pirmajās minūtēs, lai gan tieši metieni uz vārtiem nav daudz. Kā gaidīts, rīdzinieki nedaudz "miegaini", aizvadot otro spēli 24 stundu laikā.
Mājinieki maču sāk ar ofensīvu, cerot pārsteigt Dinamo hokejistus. Kalniņš un aizsargi droši iztur šo spiedienu.
Spēle sākusies
Pirms mača svinīgā spēles atklāšana, jo tieši šīs abas komandas pirms 9 gadiem aizsāka KHL. Un toreiz mačā piedalījās Krišjānis Rēdlihs, kurš šodien Habarovskā piedalījās svinīgajā iemetienā.Toreiz pirmos vārtus KHL vēsturē guva Aleksandrs Ņiživijshttps://www.delfi.lv/sports/news/hockey/news/rigas-dinamo-ar-uzvaru-iesak-khl-jauno-sezonu.d?id=21855993
Pēdējās 5 spēlēs Amur guvusi divas uzvaras pamatlaikā. Rīdziniekiem ir trīs uzvaras piecos mačos.KHL visās sezonā komandas aizvadījušas 23 savstarpējās spēles: pamatlaikā 13 uzvaras ir Amur kontā, bet 7 - rīdziniekiem. Rīdziniekiem vēl ir divas uzvaras pēcspēles metienos, bet Amur ir viens panākums "bullīšos".
Rīgas Dinamo sastāvs:Vārtsargs: Jānis Kalniņš (Mants Armalis)1.maiņa: Miķelis Rēdlihs-Lauris Dārziņš-Miks Indrašis; Krišjānis Rēdlihs - Karls Stolerijs2.maiņa: Gints Meija-Denijs Kristo-Brendons Makmilans; Guntis Galviņš-Aleksandrs Jerofejevs3.maiņa: Rihards Bukarts-Gunārs Skvorcovs-Ņikita Jevpalovs; Ansi Salmela-Kristaps Zīle4.maiņa: Māris Bičevskis-Vitālijs Pavlovs-Roberts Lipsbergs; Nerijs Ališausks
Sākotnēji spēle pret "Amur" bija paredzēta piektdien, 22. decembrī. Tomēr KHL vadība nāca pretī Rīgas klubam un pārcēla spēli, lai "Dinamo" labāk varētu sagatavoties Špenglera kausam. Tādējādi rīdziniekiem divas spēles 24 stundu laikā. Vakar šajā laikā ar 3:1 tika uzveikta Vladivostokas "Admiral" komanda. Jācer, ka spēki būs palikuši šodienas spēlei.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/makmilana-divi-goli-pedeja-perioda-sekme-dinamo-uzvaru-vladivostoka.d?id=49569337
Rīgas Dinamo šodien noslēdz 2017. gada KHL cīņas, Habarovskā tiekoties ar Amur. Spēles sākums jau pulksten 11:30 pēc Latvijas laika.Bet tā nebūs pēdējā rīdzinieku spēle šajā gadā, jo nākamnedēļ Latvijas klubs Šveicē spēlēs prestižajā "Spengler Cup" turnīrā.