Rīgas 'Dinamo' derbijā pret Minskas komandu pārtrauc zaudējumu sēriju

Rīgas "Dinamo" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā trešdien ar rezultātu 3:2 (3:1, 0:0, 0:1) savā laukumā pārspēja Minskas "Dinamo" komandu un pārtrauca astoņu zaudējumu sēriju.

Rīgas "Dinamo" visus savus vārtus guva spēles pirmajās desmit minūtēs, kad divreiz precīzs bija Eštons Kārters, bet vienus vārtus guva Gints Meija. Minskas komandā precīzi meta Vladislavs Jerjomenko un Andrejs Kosticins.

Rīgas "Dinamo" vārtsargs Andrejs Makarovs aizvadīja teicamu spēli un atvairīja 38 no 40 pretinieku metieniem. Rīdzinieki izdarīja 24 metienus, bet trešajā periodā – tikai vienu.

Sestdien Rīgas "Dinamo" aizvadīs izbraukuma spēli Balašihā, kur tiksies ar Omskas "Avangard" hokejistiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Minskas Dinamo
Statistika:
Spēles spilgtākie momenti:
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 3:2. Spēle noslēgusies.Rīgas komanda pārtrauc astoņu zaudējumu sēriju!!
Rīdzinieki turpināja aizsargāties, Dārziņš no savas laukuma puses gribēja trāpīt tukšajos vārtos, bet tas neizdevās.
Šors ļoti spēcīgu metienu raidīja garām vārtiem, tad Prinss un Kosticins izspēlēja līdz vārtu priekšai, bet Makarovs šajā epizodē spēlēja lieliski.
Minskas hokejisti izspēlēja pozicionālu uzbrukumu, izdarot lielu spiedienu uz Rīgas vārtiem. Vēl divas minūtes līdz pamatlaika beigām.
Minskas komanda pēc pusminūtes pārtraukuma spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem un tukšiem vārtiem.
Rīgas "Dinamo" aizsardzībā spēlē ļoti vienkārši un ripu met ārā no savas zonas. Minskas hokejisti ļoti noskaņoti atspēlēties un iegūt punktus šajā mačā.
Makarovs spīd šajā mačā. Viņš neticamā veidā apturēja Pulkinena metienu no tuvas distances
Daudzie vairākumi Minskas komandai deva spēles iniciatīvu. Rīdzinieki īsti netiek līdzi pretinieku spēles tempam. Tad Makarovs un Sotnieks ar lielām grūtībām apturēja Kitarova mēģinājumu gūt vārtus.
Makarovs šajā mačā spēlē lieliski. Viņš fiksēja ripu un neļāva viesu spēlētājam tikt pie atkārtota metiena.
52:25 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 3:2 Minskas hokejisti soda rīdziniekus par daudzajiem noraidījumiem. Andrejs Kosticins izdarīja metienu, ripa trāpīja pa Ginta Meijas nūju un pēc pārsteidza Andreju Makarovu.
51:12 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Sotnieks laukuma vidusdaļā klupināja pretinieku. Trešajā periodā rīdziniekiem problēmas ar spēles disciplīnu
Rīdzinieki arī šo mazākumu izturēja. Makarovam sarežģītākā epizode bija, kad ripu pretinieks meta vārtu tuvējā stūrī. Mazākuma noslēgumā Ališausks pielietoja iespaidīgu spēka paņēmienu.
47:48 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Pēc vairākuma Jerjomenko ļoti bīstami meta pa vārtiem, un Makarovs ar kājsargu ripu atsita. Tad Razgals pie laukuma apmales iegrūda Gotovecu apmalē un tika noraidīts.
"Dinamo" mazākumu izturēja, un Makarovs darbojās droši. Tiesneši nepamanīja, kā Makmilans nūju ielika Pulkinenam starp kājām un nedaudz viņu kavēja.
45:03 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Kārters Eštons devies izciest divu minūšu sodu, jo izdarīja sitienu pretiniekam ar nūju pa rokām.
Šoreiz Rīgas "Dinamo" vairākums bija diezgan neizteiksmīgs, un draudi pretinieku vārtiem netika izveidoti. Pēc mazākumā Minskas komanda devās uzbrukumā, kurā ripu meta gar pašu vārtu stabu.
40:35 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" sastāvā. Granjāni klupināja Rēdlihu un otro reizi šajā mačā devās uz noraidīto soliņu.
Sācies 3. periods.
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 3:1. Noslēdzies 2. periods.
37:59 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Rīgas "Dinamo" vairākumā darbojās ļoti bīstami un izveidojas divas labas vārtu gūšanas iespējas. Tad Bārtulis uz zilās līnijas neatļauti kavēja pretinieku, kurš steidza pretuzbrukumā.
36:45 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" komandā. Par rupjību sodīts Granjanī, kurš saķērās ar Meiju.
Eštons turpināja meklēt veidus, kā gūt trešos vārtus. Viņš izlauzās līdz vārtu priekšai, bet neiedabūja ripu vārtos.
Makarovs spēlē četri pret četri izcēlās ar lielisku spēli, apturot gan Pulkinenu, gan Gotovecu.
32:36 min. Abpusējais noraidījums. Meija un Stepanovs sodīti ar divu minūšu sodu. Meija sodīts par turēšanu, bet Stepanovs par simulāciju.
Rīgas spēlētāji iespieda pretiniekus aizsardzības zonā, tad Rēdlihs piespēlēja Makmilanam, kurš trieca ripu pāri vārtiem.
Vitālijs Pavlovs pa labo malu iegāja uzbrukuma zonā un meta, Džeriņš ieguva atlēkušo ripu, bet arī nepārspēja vārtsargu.
Spēles 27. minūtē rīdzinieki bīstami uzmeta pa vārtiem, taču pārējiem spēlētājiem vārtu priekšā neizdevās tikt pie ripas.
Spēle ritēja no vieniem uz otriem vārtiem. Lai arī vārtu gūšanas momenti nebija tik bīstami, spēle tik un tā bija ātra un skatāma.
Laukumā ritēja pamatīga spēka spēle. Pēc spēka paņēmiena Sotnieka pretinieks trāpīja ar slidu pa zodu, bet Minskas zonā pamatīgs spēka paņēmiens tika pielietots pret Bērziņu.
Otrā perioda ievadā ripa trāpīja pa seju vienam no līnijtesnešiem, kurš pēc tam devās uz ģērbtuvi.
Sācies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 3:1. Noslēdzies 1. periods. Pirmā perioda izskaņa aizritēja ar Minskas komandas pārsvaru, tomēr rīdzinieki nospēlēja droši un pirmo periodu noslēdza ar divu vārtu pārsvaru.
Eštons saņēma tālu piespēli no Balinska, izgāja pret vārtsargu, tomēr gūt "hat-trick" pirmajā periodā viņam neizdevās.
Rīdzinieki mazākumā nospēlēja ļoti veiksmīgi. Laukuma spēlētāji ļoti neļāva ripai lidot līdz vārtiem.
Meija mazākumā devās uzbrukumā un kritienā starp diviem aizsargiem pamanījās bīstami uzmest pa vārtiem. Aizsardzībā rīdzinieki pirmajām minūtē darbojās diezgan veiksmīgi.
13:20 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Kristofers Berglunds par bloķēšanu noraidīts uz divām minūtēm.
Miķelis Rēdlihs atņēma pretinieku aizsargam ripu Minskas aizsardzības zonā, bet vārtsargu no tuvas distances viņš nepārspēja.
9:38 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 3:1 Gints Meija pa kreiso malu iegāja uzbrukuma zonā, izdarīja vieglu uzmetienu pa vārtiem, bet no Ņikitas Tolopilo ripu ieguva Kārters Eštons un raidīja to vārtos.
7:09 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 2:0 Kristaps Sotnieks ar precīzu piespēli atrada Gintu Meiju, kurš izdarīja precīzu metienu vārtu augšējā stūrī.
7:20 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 2:1 Minskas komandai vajadzēja 11 sekundes, lai vienus vārtus atspēlētu. Vladislavs Jerjomenko izdarīja precīzu metienu no distances vārtu augšējā stūrī un pārspēja Andreju Makarovu.
Ātrā pretuzbrukumā Džeriņš izdarīja piespēli pa vārtiem, lai arī pastāvēja iespēja piespēlēt Pavlovam uz kreiso malu.
3:22 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:0 Rīdzinieki vairākumā darbojās pārliecinoši, bet tad Oskars Bārtulis izdarīja metienu pa vārtiem, ripu ieguva Kārters Eštons, kurš no asa leņķa iedabūja ripu vārtos.
2:31 min. Noraidījums Minskas "Dinamo". Pulkinens tika noraidīts par spēles laika vilcināšanu. Tiesnesis viņam divreiz aizrādīja par neprecīzām darbībām iemetienā.
Balinskis vēlreiz izdarīja metienu, vārtsargs ripu atsita sev priekšā, bet neviens no rīdziniekiem nebija, lai izdarītu atkārtotu metienu.
Tolopilo savā debijas spēlē pirmo metienu atvairīja, tverot Balinska mēģinājumu gūt vārtus.
Makarovs atvairīja metienu no ļoti sarežģītas situācijas. Minskas komanda spēli iesākusi dominējoši.
Pulkinens izdarīja pirmo metienu pa Rīgas komandas vārtiem, bet Makarovs tika galā ar šo metienu. Tad Sotnieks bloķēja metienu.
Minskas "Dinamo" vārtos šajā mačā būs Ņikita Tolopilo, kuram šī būs debija KHL. Rezultatīvākais spēlētājs Minskas komandā ir somu uzbrucējs Tēmu Pulkinens, kurš guvis deviņus vārtus un izdarījis piecas piespēles (9+5). 2+11 iekrājis kanādiešu uzbrucējs Drū Šors, bet 4+7 iekrājuši amerikānis Šeins Prinss un kanādietis Frānsiss Parē.
Rīgas "Dinamo" vārtu drošība šajā spēlē atkal uzticēta Andrejam Makarovam, savukārt virknējumos treneris Ankipāns turpina meklēt efektīvākās kombinācijas. https://twitter.com/hcDINAMORIGA/status/1181952766857625600
Rīgas "Dinamo" pirmssezonas pārbaudes spēlēs izskatījās vareni, taču KHL regulārajā sezonā ir līgas pastarīte. Savukārt Minskas "Dinamo" pirms sezonas izskatījās ļoti vāji, taču sezonu iesākusi diezgan labi, ar 15 punktiem 14 cīņās ieņemot astoto vietu. Abas komandas šodien aizvadīs savstarpējo cīņu.