Rīgas 'Dinamo' dod iespēju Vītolam, bet zaudē desmit vārtu spēlē Ufā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" trešdien guva četrus vārtus vairākumā, bet rezultatīvā spēlē piekāpās spēcīgajai Ufas "Salavat Julajev" komandai.

Rīgas "Dinamo" vienība trīs spēļu izbraukumu noslēdza ar zaudējumu 4:6 (2:2, 0:2, 2:2) pret Ufas "Salavat Julajev" komandu.

Ufas vienība pirmo 25 minūšu laikā guva četrus vārtus, kas piespieda Vladimiram Krikunovam nomainīt 20 gadus veco Ēriku Vītolu. Vārtsargs trešo reizi karjerā uzsāka KHL spēli "Dinamo" vārtos. Kopumā tā viņam bija sestā spēle šajā čempionātā. Savukārt trešajā trešdaļā rīdzinieki atspēlējās no rezultātu 2:6, gūstot arī trešos un ceturtos vārtus vairākumā.

"Dinamieši" ar 37 punktiem 45 spēlēs saglabā pēdējo, 12. vietu Rietumu konferencē. "Salavat Julajev" vienība ar 62 punktiem 46 spēlēs ir ceturtajā pozīcijā Austrumu konferencē.

Standings provided by SofaScore LiveScore

"Salavat Julajev" komanda savu meistarību pierādīja ļoti ātri. Mača otrajā minūtē piespēļu meistars Markuss Granlunds vairākumā izkārtoja iespēju Tēmu Hartikainenam, bet rezultātu 0:2 pēc Granlunda piespēles panāca uzbrūkošais aizsargs Filips Larsens.

Tiesa, viesiem sanāca veiksmīgi atbildēt. Gustavs Millers, pret kuru spēles laikā mājinieki nopelnīja desmit soda minūtes, izprovocēja Danilu Alaļkinu uz dūrienu ar nūju. Pirmā perioda izskaņā pa vārtiem vairākumā guva Nikolajs Jeļisejevs un Kristaps Zīle, panākot rezultātu 2:2.

Rīgas komandu gan turpināja pievilt atsevišķas epizodes, kurās "Salavat Julajev" vienība nodrošināja sev pārsvaru. Otrā perioda pirmajā minūtē Larsens vēlreiz guva vārtus pēc Granlunda piespēles, bet drīz vien Alaļkins vienatnē panāca 2:4, kas pamudināja Krikunovu sūtīt laukumā vārtsargu Jūliusu Hudāčeku.

Pēdējo vārtu birumu sagādāja trešās trešdaļas otrā puse. Vispirms līdzšinējais grēkāzis Alaļkins pēc "dinamiešu" kļūdas guva otros vārtus. Savukārt nepilnas divas minūtes vēlāk Granlunds ar metienu no zilās līnijas tika pie ceturtās rezultatīvās piespēles, ripas lidojumu vārtu priekšā pielabojot Rīgā dzimušajam Viktoram Tihonovam.

Pāris Millera nopelnīti vairākumi ļāva deficītu samazināt. Vairākumā divreiz izcēlās kanādietis Emīls Porjē, tomēr laika uzbrukumam sešatā vairs nepietika, Rīgas komandai zaudējot ļoti rezultatīvā spēlē.

Viesu rindās ar četriem punktiem (1+3) atzīmējās Nikolajs Jeļisejevs, kurš ar 13 precīziem metieniem šosezon saglabā labāka "Dinamo" vārtu guvēja godu. Savukārt Markuss Granlunds šosezon 41 spēlē sakrājis jau 30 rezultatīvas piespēles, kas viņam tagad ļauj šajā rādītājā ieņemt piekto vietu līgā.

Zīmīgi, ka nepilnas 17 minūtes laukumā savā debijas spēlē pavadīja 20 gadus vecais Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienības "Rīga" aizsargs Artūrs Andžāns.

Rīgas komanda nākamo spēli aizvadīs pirmdien, kad jau savā laukumā uzņems "Salavat Julajev" komandu. Vienībai piektdien "Arēnā Rīga" vajadzēja tikties ar Jekaterinburgas "Avtomobiļist", taču komandu pārņēmusi Covid-19 pandēmija.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Salavat Julajev
Rīgas "Dinamo" – "Salavat Julajev" 4:6 (2:2, 0:2, 2:2). Spēle noslēgusies.
Zīle 16 sekundes pirms spēles beigām krīt uz ledus un bloķē pavisam brīvu metienu. Aizsargam vajag palīdzību, lai pamestu laukumu.
Ufas komanda spiesta apzināti tērēt laiku, lai nedotu "dinamiešiem" kādas liekas iespējas. Pamatlaikā atlikusi vēl minūte.
57:55 min. Rīgas "Dinamo" – "Salavat Julajev" 4:6 Jau ceturtie vārti vairākumā viesiem! Emīls Porjē ar zibenīgu metienu no labās laukuma puses pārspēj Aleksandru Šarčenkovu.
Lai cik ļoti translācijas režisors mūs nekārdinātu ar Krikunova tuvplāniem, komandas treneris nelemj par labu vārtsarga maiņai. "Dinamo" tāpat sanāk labs vairākums. Notikumu epicentrā atkal Meija, taču ripa nepārslīd pāri līnijai.
56:23 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāGustavs Millers izprovocē pretiniekus uz jau desmito soda minūti! Grigorijs Paņins centīgo latvieti paklupināja uz savas zilās līnijas.
56:05 min. Rīgas "Dinamo" – "Salavat Julajev" 3:6 "Dinamieši" vienus vārtus atgūst! Tas gan notika tik zibenīgi, ka spēle kādu laiku turpinājās. Kristapa Zīles "šāvienu" no zilās līnijas pielaboja Porjē. Ripa atsitās pret vārtu iekšpusi un uzreiz izlidoja atpakaļ laukumā.
54:52 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāUfas komanda bija aizskrējusi ātrajā uzbrukumā divatā pret vienu aizsargu. Kadeikins vēlējas to padarīt par "trīs pret viens" uzbrukumu, taču viņa metode bija paklupināt Milleru, kurš arī metās atpakaļ uz saviem vārtiem.
51:00 min. Rīgas "Dinamo" – "Salavat Julajev" 2:6. Vēl vieni vārti... Vēlreiz milzu spiediens, vēlreiz aiz saviem vārtiem zaudēta ripa, vēlreiz precīzs Ufas komandas metiens. Rīgā dzimušais Viktors Tihonovs lielā burzmā pielabo no zilās līnijas izpildītu metienu. Tā autors? Markuss Granlunds, kuram jau četras rezultatīvas piespēles.
49:05 min. Rīgas "Dinamo" – "Salavat Julajev" 2:5 Danils Baškirovs vienatnē ar aktīvu presingu piespiež Ozolam un Zīlem kļūdīties pie saviem vārtiem. 20 gadus vecais hokejists uzreiz nogādā ripu vārtu priekšā, kur viņa vienaudzis Alaļkins vēlreiz izpilda precīzu metienu. 2+2 minūšu noraidījuma autors būs izpircis savus grēkus.
Spēle vienādos sastāvos atkal kaut cik vienlīdzīga, taču pietrūkst "dinamiešu" metienu. Pēc spēles varēs, visticamāk, secināt, ka iegāza nevajadzīgi noraidījumi un pāris atslēgas epizodes. Tiesa, jautājums arī, vai Ufas komanda apzināti necēla tempu tieši tad, kad mājiniekiem tas bija vajadzīgs.
Hudāčeks tver ripu arī pēc bīstama Hartikainena metiena ātrajā uzbrukumā. Čehs noteikti cer aizvadīt pirmo "sauso" spēli "Dinamo" labā.
Hudāčeks glābj! Aleksandrs Kadeikins apskrien debitantu Artūru Andžānu, noslido gar vārtiem un cenšas iespiest ripu tālajā stūrī, bet vārtsargs "aizver" ripai ceļu.
Sākusies trešā trešdaļa!
Rīgas "Dinamo" – "Salavat Julajev" 2:4 (2:2, 0:2). Noslēgusies otrā trešdaļa
"Salavat Julajev" hokejisti nedaudz "nometuši" tempu, taču turpina pārvaldīt spēli. Tas gan ļāvis Rīgas komandai izlīdzināt spēli.
"Salavat Julajev" komanda vairākkārt izraida ripu ārā no savas zonas. Pagalam neveiksmīgs vairākums viesiem.
32:47 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāMillers vēlreiz izprovocē pretinieku uz divām minūtēm! Jaunais uzbrucējs varēja aizbēgt vienatnē pret vārtsargu, bet Granlunds viņu apzināti apturēja.
Ufas komanda turpina kontrolēt spēli. Viesi praktiski netiek pie metieniem pa mājinieku vārtiem.
Spiedienu uzreiz izjūt arī Hudāčeks. Ripa pēc Sergeja Šmeļova metiena trāpa pa stabu. Uzbrucējs ļoti izveicīgi izpildīja raidījumu, kamēr griezās uz vārtu pusi. Smaga trešdaļa...
24:52 min. Rīgas "Dinamo" nomaina vārtsarguKrikunovs lemj nomainīt 20 gadus veco Ēriku Vītolu. Viņa vietā laukumā nāk Jūliuss Hudāčeks. Jāuzsver, ka trīs no ielaistajām ripām noteikti nav uz Vītola sirdsapziņas.
24:52 min. Rīgas "Dinamo" – "Salavat Julajev" 2:4 20 gadus vecais Danils Alaļkins reabilitējas par savu kļūdu! Uzbrucējs aiz "Dinamo" vārtiem divcīņā pieveic divus viesus, izlien vārtu priekšā un gūst vārtus. Vītolam gan atkal nepaveicas... Alaļkins trāpīja pa Tumānova slidu, no kuras ripa ieslīdēja vārtos.
20:16 min. Rīgas "Dinamo" – "Salavat Julajev" 2:3 Atkal izceļas Larsens! Ufas komanda uzreiz ieslido zonā, metienu izpilda Granlunds. Uzbrucēji vēlreiz aizmirst pieskatīt bīstamo Dānijas izlases aizsargu, kurš vienatnē savāc ripu un pārspēj Vītolu. Granlundam jau trešā piespēle šodien un 29. piespēle sezonā.
Sākusies otrā trešdaļa!
Rīgas "Dinamo" – "Salavat Julajev" 2:2. Noslēgusies pirmā trešdaļa
19:57 min. Rīgas "Dinamo" – "Salavat Julajev" 2:2. Kas notiek Ufā!? Pašā trešdaļas izskaņā "dinamieši" uzvar iemetienu. Pie ripas tiek Kristaps Zīle, kurš no zilās līnijas atzīmējas ar skaistu vārtu guvumu! Vārtu priekšā atkal nostrādāja Meija.
18:56 min. Rīgas "Dinamo" – "Salavat Julajev" 1:2. Vārti! Vairākums tiek uzreiz izmantots! Gints Meija izcili nocīnās vārtu priekšā, izkārtojot iespēju komandas biedriem. Ar tuvu metienu atzīmējas Nikolajs Jeļisejevs, kurš gūst 13. vārtus šosezon.
18:41 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumā Danils Alaļkins par ne tik viegli ievērojamu dūrienu ar nūju nopelna 2+2 minūtes. Viņu uz šo rīcību izprovocēja Gutsavs Millers.
Vītols glābj! Ripa izkrīt vārtu priekšā, kur to savāc Džefs Plets. 20 gadus vecais vārtsargs atvaira Baltkrievijas izlases hokejista metienu un tad uzkrīt uz ripas, lai to piespiestu.
Ufas komanda vēlreiz pārliecinoši kontrolē ripu vairākumā, taču "dinamieši" atzīstami aizstāvas. Mazākums veiksmīgi noslēgts.
11:52 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāEmīls Porjē uzreiz pēc ielaistajiem vārtiem atzīmējas ar nejaušu noteikumu pārkāpumu. Ļoti smaga situācija... Spēle vienādos sastāvos viesiem pat daudz maz sanāca līdz neveiksmīgajiem vārtiem.
11:41 min. Rīgas "Dinamo" – "Salavat Julajev" 0:2 Leģionāru maiņa ilgi notur ripu "dinamiešu" zonā, bet netiek pie metiena. Granlunds uzmet ripu vārtu virzienā, kur, neviena netraucēts, pieslido Larsens. Vītols netrāpa ar nūju pa ripu, ļaujot dānim iebakstīt ripu vārtos. Jāuzdod gan jautājums, kur viņam bija palīgi?
Pēc vairākuma Rīgas komandai izdevies izlīdzināt cīņas gaitu. "Dinamo" pietur ripu un regulāri iesaistās cīņās pie laukuma apmales.
Rīdzinieki ilgi saspēlējas. Freiberga metienu bīstami pielabo Lorito, taču ripa lido pāri vārtiem. Pietiekami draudīgs vairākums, bet bez rezultāta.
5:43 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāNikolajs Kuļomins sodīts par sitienu ar ceļgalu Gintam Meijam.
"Dinamieši" pārtver svarīgākās mājinieku piespēles, nepieļaujot vēl vienu vārtu guvumu. Mazākums izturēts.
Vītols atvaira tuvus Tihonova metienus! Viņam palīgā steidz Ozols, kurš sagrābj Rīgā dzimušo Krievijas hokejistu ar vienu roku un nomet uz ledus.
3:23 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāDžordons Sotorns novēloti cenšas kavēt pretinieku, viņu paklupinot.
Var jau redzēt, ka šī būs ļoti smaga spēle. Ufas komanda "ieslēgusi" milzu ātrumu. Spēles ievadā vērojams atklāts hokejs.
1:10 min. Rīgas "Dinamo" – "Salavat Julajev" 0:1 Bez variantiem... Ufas komanda meistarīgi izspēlē vairākumu. Granlunds ar 27. rezultatīvo piespēli šosezon vārtu priekšā atrod Hartikainenu, kurš ļoti pārliecinoši ripu novirza vārtos.
00:28 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāVētrains sākums. Spēli negaidīti laukumā uzsāk Buncis un Skvorcovs. Vītols nepārliecinoši atsit metienu, Buncis pārkāpj noteikumus, cenšoties nepieļaut turpmākus metienus.
Mājinieku sastāvā jāizceļ pirmās maiņas kreisās malas uzbrucējs Markuss Granlunds, kurš 40 spēlēs sakrājis 34 punktus (8+26). Spēlē gan nepiedalīsies soms Sakari Manninens, kurš ir otrs rezultatīvākais komandas hokejists (19+13=32).https://twitter.com/hcsalavat/status/1478675034730283009
Zināmu pārsteigumu sagādājis spēles pieteikums. Sesto spēli KHL aizvadīs 20 gadus vecais Ēriks Vītols, kurš trešo reizi maču sāks vārtos.Ar vietām samainīti labās malas uzbrucēji, savukārt aizsargu pāri nav aiztikti. Pieteikts spēlei ir Gustavs Millers, kurš pagājušo maču izlaida.https://twitter.com/hcDINAMORIGA/status/1478675237868908544/photo/1
Rīdzinieki izbraukumu uzsāka ar uzvaru papildlaikā Ņižņijnovgorodā, taču pirmdien ar rezultātu 1:7 tika sagrauti Nursultanā pret "Baris" komandu.
Labdien, portāla "Delfi" lasītāji. Rīgas komanda šodien spēli aizvada agrā pēcpusdienā, jo tā viesojas tālajā Ufā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus