Rīgas 'Dinamo' kārtējā pagarinājumā piekāpjas Minskas 'Dinamo'

Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" svētdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē kārtējo reizi aizspēlējās līdz pagarinājumam, un šoreiz savā laukumā ar rezultātu 1:2 piekāpās Minskas "Dinamo".

Līdz ar šo spēli Rīgas "Dinamo" noslēdza piecu mājas spēļu sēriju, kurā izdevās tikt pie divām uzvarām pagarinājumos.

Mača otrajā periodā Rīgas "Dinamo" nonāca iedzinējos – 25. minūtē Šarls Linglē izdarīja metienu pa vārtiem, ripu Jānis Kalniņš atvairīja, bet tā atlēca pie Dmitrija Korobova, un viņš savu iespēju izmantoja. Septiņas minūtes vēlāk Māris Bičevskis ar Ansi Salmelas palīdzību mača rezultātu izlīdzināja. Atlikušajā pamatlaikā vairāku uzbrukumā spēlēja minskieši, taču rezultāts vairs nemainījās.

Savukārt pagarinājumā bija nepieciešamas vien 20 sekundes, lai noskaidrotu uzvarētāju. Minskas "Dinamo" uzbrucējs Džastins Fonteins iegāja zonā un izdarīja precīzu metienu, sagādājot rīdziniekiem kārtējo zaudējumu.

Rīgas "Dinamo" vārtos Jānis Kalniņš atvairīja 30 no 32 metieniem, bet "Dinamo" spēlētāji pretinieku vārtus apdraudēja tikai 15 reizes.

Nākamo spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs 31. oktobrī, kad izbraukumā tiksies ar Sanktpēterburgas SKA.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Minskas Dinamo
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 15-32; Uzvarēti iemetieni: 22-27; Bloķētie metieni: 17-10;Spēka paņēmieni: 13-11;Pavadītais laiks uzbrukumā: 9:04 minūtes - 14:37 minūtes;Soda minūtes: 18-8
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:2. Spēle noslēgusies. Pagarinājumā vajadzēja nospēlēt tikai 20 sekundes, kad Džastins Fonteins iegāja zonā, izdarīja metienu un ripa pēc neliela rikošeta lidoja Jāņa Kalniņa vārtos.
Sācies papildlaiks.
Trešā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 3-8;Uzvarēti iemetieni: 9-10; Bloķētie metieni 10-3 ; Spēka paņēmieni: 5-4 ; Pavadītais laiks uzbrukumā: 01:37 minūtes - 06:19 minūtes.
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:1. Noslēdzies pamatlaiks.Arī šoreiz rīdziniekiem neizdodas izcīnīt uzvaru pamatlaikā savā laukumā.
Meija ieguva ripu, izdarīja metienu, bet vārtsargu nepārspēja.
Zīle pie saviem vārtiem nospēlēja nedroši, bet pēc tam otrā laukuma glaā Indrašis ieguva ripu iemetiena punktā un spēcīgi meta, taču netrāpīja starp kājsargiem.
Rīgas "Dinamo" hokejistiem ilgu laiku nav izdevies apdraudēt pretinieku vārtus, jo vairākas minūtes bija jārūpējas par savu vārtu drošību.
Rīgas "Dinamo" spēlē pilnā sastāvā.
Minskas "Dinamo" gandrīz visu vairākuma laiku uzbrukumā darbojās Rīgas kluba aizsardzības zonā, taču izdevās nepieļaut bīstamus momentus.
Miķelis Rēdlihs uz noraidīto soliņa ļoti apņēmīgi pauž sašutumu par tiesnešu lēmumiem.
54:18 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo". Nerijus Ališausks nopelnīja noraidījumu, bet Miķelis Rēdlihs drīz pēc atgriešanās laukumā nopelnīja 10 minūšu disciplinārsodu par tiesneša lamāšanu
Pavlovs pašaizliedzīgi bloķēja spēcīgu pretinieku metienu, taču pēc šīs epizodes izdevās ripu izmest no aizsardzības zonas.
51:40 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo".Miķelis Rēdlihs iegrūda pretinieku apmalē un devās uz noraidīto soliņu.
Minskas "Dinamo" aptuveni divas minūtes jau darbojas Rīgas "Dinamo" uzbrukuma zonā, taču mājiniekiem izdodas savus vārtus nosargāt.
Negaidītu metienu no asa leņķa izdarīja Minskas "Dinamo" spēlētājs, un ripa trāpīja pa Kalniņa ķiveri.
Pēc spēcīga metiena Volkovs vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu, bet Kalniņš spēja atvairīt.
Žerdevs uzbrukuma smailē lūkoja pārspēt vārtsargu, bet viņam neizdevās uzbrukuma noslēdzošā fāze.
Miķelis  Rēdlihs pēc komandas biedra uzvarētā iemetiena izdarīja ātru metienu. Bičevskis jau dežūrēja vārtu priekšā.
Perioda piecas minūtes aizritēja ļoti ātrā spēlē, bet tad Kalniņš izlaida ne pārāk sarežģītu metienu, bet viņš atsita arī atkārtoto minskiešu mēģinājumu gūt vārtus.
Uzbrūkošā hokejā aizritējušas perioda pirmās minūtes. Rīdzinieki šo trešdaļu sākuši daudz aktīvāk, bet mestās ripas vārtus nesasniedza.
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:1. Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 6-15;Uzvarēti iemetieni: 9-8; Bloķētie metieni: 3-4;Spēka paņēmieni: 3-5; Pavadītais laiks uzbrukumā: 02:45 minūtes - 04:11 minūtes
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:1. Noslēdzies 2. periods.
Miķelis ar nūjas neērto pusi piespēlēja Salmelam, kuram izdevās metiens pa vārtiem, bet Enrots Minskas vārtos nospēlēja veiksmīgi.
Rīgas "Dinamo" mazākuma izturēja un atkal spēlē pilnā sastāvā.
Jānis Kalniņš mazākuma sākumā sarežģītā situācijā neļāva ripai slīdēt vārtos, kad atkārtots metiens tika izdarīts no tuvas distances.
Rīgas "Dinamo" treneris Edgars Masaļskis intervijā TV6 reportierim Edgaram Lūsiņam stāstīja, ka rīdzinieki šajā mačā izskatās diezgan lēnīgi. Viņš nemācēja atbildēt, kāpēc nav izdevies realizēt nevienu no četriem vairākumiem, kā arī atklāja, ka spēles plānu pagaidām neizdodas izpildīt.
34:47 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo".Par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju sodīts Ansi Salmela
Žerdevs bīstami meta pa vārtiem, bet Enrots ripu atsita un izslidoja tālu no vārtiem, traucējot nākamo metienu izdarīt Čistovam.
Šo maču klātienē apmeklē arī Oļegs Znaroks, pret kura vadīto Sanktpēterburgas SKA rīdzinieki spēlēs nākamnedēļ.
31:53 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:1Māris Bičevskis izcīnīja ripu aiz vārtiem, tad to ieguva Miķelis Rēdlihs, kurš piespēlēja Ansi Salmelam. Somu aizsargs uzmeta pa vārtiem, bet Bičevskis ļoti precīzi pielika nūju un ievirzīja ripu vārtos, gūstot savus pirmos vārtus sezonā.
Minskas "Dinamo" pacietīgi izspēlē uzbrukumus, un Kalniņš vārtos atvairīja metienus no tuvas distances.
Minskas "Dinamo" pēc gūtajiem vārtiem turpina darboties drošāk. Rīdzinieki izskatās nedaudz pasīvāki, salīdzinot ar pretiniekiem.
24:02 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:1Minskas "Dinamo" pretuzbrukumā Šarls Linglē "izvilka" no vārtiem Kalniņu, bet tad ripa nonāca pie Dmitrija Korobova, kurš bija nenosegts un kurš meta precīzi tukšajā stūrī.
"Dinamo" spēlētāji kļūdījās savā zonā, bet Kalniņš atvairīja Kulakova metienu, bet Šarangovičs meta garām vārtsarga atsisto ripu.
Rīgas "Dinamo" spēlē pilnā sastāvā.Perioda ievadā rīdziniekiem vairākuma izspēles neizdevās. Pēdējās sekundēs Pavlovs vārtu priekšā mēģināja iebakstīt ripu vārtos, bet neveiksmīgi.
Pirmā perioda labākās epizodes:
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:0. Sācies 2. periods. Rīgas "Dinamo" turpina vairākuma izspēli.
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 6-8; Uzvarēti iemetieni: 4-8; Bloķēti metieni: 4-3; Spēka paņēmieni: 5-2; Pavadītais laiks uzbrukumā: 04:42 minūtes - 04:03 minūtes
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:0. Noslēdzies 1. periods.
19:34 min. Vēl viens noraidījums Minskas "Dinamo". Perioda pēdējā minūtē Marks Andrē Granjani klupināja Vitāliju Pavlovu.
Vairākumā Rīgas "Dinamo" bīstami apdraudēja vārtus, bet Stolerijam neizdevās noslēgt momentu ar "golu". Tad arī Kristo uzmeta pa vārtiem, bet Indrašis vairs netika pie ripas.
16:45 min. Noraidījums Minskas "Dinamo".Artjoms Volkovs bīstamā minskiešu uzbrukumā rupji nospēlēja pret Gintu Meiju.
Ātrs un skatāms hokejs abu "Dinamo" komandu izpildījumā. Momenti bijuši pie abiem vārtiem, bet pagaidām ar realizāciju neveicas
Minskas "Dinamo" spēlē pilnā sastāvā."Dinamo" lielajā vairākumā pārkombinējās, un neviens spēlētājs metienu neizdarīja. Volkovs atgriezās laukumā. Rīdzinieki turpināja izdarīt spiedienu uz pretinieku vārtiem, taču vairākuma izskaņā Minskas "Dinamo" pēkšņi varēja gūt vārtus, taču Kalniņš glāba.
11:26 min. Noraidījums Minskas "Dinamo".Iļja Šinkevičs pievienojās Volkovam uz noraidīto soliņa.
Tad Kristo vēlreiz apdraudēja vārtus, trāpot pa vārtu stabu.
Vairākumā Kristo mēģināja trāpīt apakšējā vārtu stūrī, bet tad Makmilans cīnījās vārtu priekšā.
10:24 min. Noraidījums Minskas "Dinamo".Arjoms Volkovs iegrūda Nikolaju Žerdevu un saņēma divu minūšu sodu.
Pēc vairākuma Minskas "Dinamo" vairāk spēlē ar ripu un apdraud mājinieku vārtus. Kalniņš ripai neļāva lidot viņa "cietoksnī".
Pēc ātras saspēles Korobovs izdarīja asu metienu pa Kalniņa vārtiem, bet ripa aizlidoja gar vārtu stabu.
Rīgas "Dinamo" spēlē pilnā sastāvā.Rīdzinieki aizvadīja labu mazākumu, un Minskas komandas spēlētāji tikai izskaņā izdarīja metienu garām vārtiem.
Spēles pirmajās trīs minūtēs Rīgas "Dinamo" laukumā ir pārsvars. Rīdzinieki vairāk veido uzbrukumus.
3:13 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Denijs Kristo nopelnīja pirmo noraidījumu spēlē par pretinieka kavēšanu ar nūju.
Rīgas "Dinamo" izspēlēja uzbrukumu, kurā Zīle slidojumā uz priekšu pie zilās līnijas saņēma ripu un izdarīja labu metienu, taču Minskas kluba vārtsargam Jonasam Enrotam izdevās tvert ripu.
Rīgas "Dinamo" hokejisti mačā pret Minskas "Dinamo" turpinās cīņu par kopvērtējuma punktiem. KHL abas komandas tikušās 32 reizes, uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm. Rīdzinieki šosezon 25 spēlēs guvuši 13 punktus un ir visas līgas pastarīte. Tikmēr Minskas komanda ar 31 punktu 26 mačos ir desmitajā vietā Rietumu konferencē.