Rīgas 'Dinamo' nenosargā divu 'golu' pārsvaru un zaudē 'Winter Ice Break' spēlē

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta ziemas klasikas mačā zem klajas debess jeb "'Winter Ice Break" spēlē ar rezultātu 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) piekāpās Minskas "Dinamo".

Rīgas "Dinamo" šajā spēlē izvirzījās vadībā ar 2:0. Vispirms 13. minūtē precīzi meta Brendons Makmilans, bet 34. minūtē Rihards Bukarts dubultoja savas komandas pārsvaru. Otrā perioda izskaņu Minskas komanda aizvadīja lieliski un 64 sekunžu laikā guva divus vārtus, rezultatīvi metot Džastinam Fonteinam un Denisam Osipovam. Minskas komandai uzvaras vārtus 56. minūtē guva Džeks Skilijs, kurš vārtu priekšā ievirzīja ripu vārtos.

Spēles mājvieta bija pie Rīgas 84. vidusskolas laukuma, un tā iekārtošana sākās vairākas nedēļas pirms paša mača. Spēli klātienē varēja vērot 8500 līdzjutēju, un tribīnes bija pārpildītas.

Šis Rīgas vienībai bija piektais zaudējums pēc kārtas.

Rīgas "Dinamo" ar 43 punktiem 50 spēlēs ieņem pēdējo vietu gan Rietumu konferences, gan līgas kopvērtējumā.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā varēja lasīt detalizētu notikumu aprakstu:

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Minskas Dinamo
Spēle statistikaMetieni pa vārtiem: 31-26 ; Iemetieni: 25-25 ; Bloķētie metieni: 12-12 ; Spēka paņēmieni: 22-21 ; Pavadītais laiks uzbrukumā: 10:33 min. -10:04 min.  Soda minūtes: 6-6
Rīgas "Dinamo" sastāvā labākais spēlētājs bija Brendons Makmilans.
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 2:3. Spēle noslēgusies. Ziemas klasiskas spēlē rīdziniekiem neizdodas pārtraukt zaudējumu sēriju, kas jau ir piecu spēļu gara.
Dārziņš izgāja cauri visiem aizsargiem, bet meta garām vārtiem.
Rīgas "Dinamo" pēdējās minūtēs nekas neizdodas uzbrukumā. Lai atspēlētos, vēl ir minūte.
55:50 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 2:3Džeks Skilijs vārtu priekšā atradās īstajā vietā, viņš pielaboja komandas biedra Vladimira Deņisova uzmetienu un izvirzīja vadībā Minskas komandu.
Salmela izcili apspēlēja aizsargu un izlauzās līdz vārtiem, bet metienu Enrots atsita. Miķelis ieguva vēl vienu iespēju gūt vārtus, taču nebija pietiekami precīzs.
Rīgas "Dinamo" komandai perioda otrajā pusē nākas spēlēt no aizsardzības. Kalniņš tvēra spēcīgu metienu, kuru izpildīja Stepanovs.
Kristo ātri iegāja zonā, izdarīja metienu, bet Enrots ripu atsita un tā atstāja laukumu.
Komandas atsāka spēlēt pilnā sastāvā, Minskas "Dinamo" devās pretuzbrukumā, kurā Skilijs  izdarīja metienu, taču netrāpīja.
Dārziņš un Rēdlihs saspēlējās, tad ripa nonāca pie Zīles, kuram Enrotu pārspēt neizdevās.
Kalniņš nospēlēja lieliski pēc Minskas "Dinamo" izspēles, kurā Pavlovičs izdarīja metienu.
46:27 min. Noraidījumi abās komandās. Minskas hokejisti aktīvi uzbruka, un pēc Kalniņa tvertās ripas sākās asumi pie rīdzinieku vārtiem. Tiesneši noraidīja Māris Bičevski, Kvintonu Haudenu un Igoru Šarangoviču. Spēle turpinās četri pret četri.
45:42 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Makmilans neļāva pretiniekam tikt pie ripas vārtu priekšā, bet viņš pārcentās un saņēma sodu par turēšanu.
Linglē izdarīja metienu pretuzbrukumā, Kalniņš atsita, bet aizsargi aizsita ripu prom.
Vairākums Rīgas "Dinamo" izpildījumā palika neizmantots, bet pēc tam rīdzinieki turpināja spēlēt aktīvi.
Indrašis, Dārziņš un Rēdlihs vairākumā saasināja situāciju pie pretinieku vārtiem, bet metiens neizdevās. Tad Salmelam izdevās labs tālšāviens pa vārtiem, bet vārtsargs atsita.
40:27 min. Noraidījums Minskas "Dinamo" komandā.Rīdzinieki aktīvi iesāka periodu, un Granjāni pārkāpa noteikumus pret Indraši.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda labākie momenti:
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 8-9 ; Iemetieni: 7-9 ; Bloķētie metieni: 7-7 ; Spēka paņēmieni: 9-9 ; Pavadītais laiks uzbrukumā: 3:05 min. - 4:18 min.
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 2:2. Noslēdzies 2. periods.
37:42 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 2:2Ripa ļoti veiksmīgi no apmales atlēca pie Denisa Osipova, un viņš lieku nevilcinājās un izdarīja spēcīgu metienu, kas pārsteidza Kalniņu.
Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Pirmo noraidījumu šajā mačā nopelnīja Ņikita Jevpalovs, kurš sodīts par klupināšanu.
36:38 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 2:1 Minskas "Dinamo" izdevās radīt pamatīgu burzmu vārtu priekšā. Kalniņš atvairīja vairākus metienus, bet tad pazaudēja ripu un to izdevās pārvērst vārtu guvumā. Precīzi ar nūjas neērto pusi meta Džastins Fontēns. Kalniņš gan norāda, ka viņam pretinieks esot traucējis.
Granjāni izdarīja bīstamu metienu pa vārtiem, bet Kalniņš lieliski darbojās vārtos.
Rīgas "Dinamo" treneris Edgars Masaļskis spēles pārtraukumā sniedza interviju TV6: "Super atmosfēra. Pagaidām rādām arī labu sniegumu. Es domāju, ka spēlētājiem nav auksti, bet treneriem gan, man kājas ir nosalušas. Mums jāturpina šādi spēlēt."
Makmilans no vārtu priekšas izdarīja metienu ar nūjas neērto pusi, šoreiz Enrots situāciju nokontrolēja.
33:23 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 2:0Rihards Bukarts neitrālajā zonā izcīnīja ripu, iegāja zonā un izdarīja precīzu metienu pretinieku vārtos. Viņam tas ir pirmais gols KHL.
Jevpalovam izdevās pēc piespēles izdarīja metienu no distances, bet tas mērķi nesasniedza. Divi Minskas hokejisti izskrēja pret vienu Rīgas aizsargu, bet pretiniekus izdevās neitralizēt.
Rīdzinieki pie apmales izcīnīja ripu, to saņēma Meija, bet viņa ātrais metiens bija neprecīzs.
Dinamiskās hokeja spēles turpinājumā Pujacs izdarīja spēcīgu metienu pa pretinieku vārtiem, bet Enrots atvairīja. Minska uzreiz metās pretuzbrukumā, bet moments viniem neizdevās.
Ātrā cīņā aizvadītas četras minūtes. Komandas spēlē no vieniem uz otriem vārtiem, taču labu vārtu gūšanas iespēju īsti nav bijis .
Rīgas "Dinamo" aktīvi cenšas spēlēt arī otrā perioda sākumā. Pēc tam Drozda metiens pretuzbrukumā pa Rīgas vārtiem lidoja garām.
Sācies 2. periods
Pirmā perioda labākie momenti:
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 12-6 ; Iemetieni: 11-4 ; Bloķētie metienie: 2-1 ; Spēka paņēmieni: 10-7 ; Pavadītais laiks uzbrukumā: 3:47 minūtes - 2:20 minūtes
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:0. Noslēdzies 1. periods.
Ališausks netrāpīja pa ripu no labas pozīcijas, bet mirkli vēlāk Jevpalovs neaizsniedzās līdz ripai vārtu priekšā.
Rīgas "Dinamo" aizvadītajās epizodēs darbojās ļoti aktīvi, taču to pārvērst "golā" neizdevās. Pēc tam nepatīkams rikošets bija pie mājinieku vārtiem, bet Kalniņš noreaģēja.
Rīgas hokejisti aktīvi nospēlēja pretinieku zonā, pārtvēra ripu un nostādīja Dārziņu metiena pozīcijā, bet viņa metiens mērķi nesasniedza.
Gints Meija neizmantoja iespēju panākt divu vārtu pārsvaru. Viņš meta garām no vārtu priekšas.
12:08 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:0Miks Indrašis pārtvēra ripu pie savas aizsardzības zonas, iesāka uzbrukumu un piespēlēja Denijam Kristo. Kristo iegāja zonā, piespēlēja gar vārtiem Brendonam Makmilanam, kurš pārspēja Jonasu Enrotu.
Razgals izdarīja metienu pēc ātras ieiešanas uzbrukuma zonā, taču ripa lidoja tieši virsū Enrotam.
Atkal vairāki momenti bija pie Rīgas "Dinamo" vārtiem. Kalniņš tvēra arī Pavloviča metienu no iemetiena punkta.
Indrašis un Makmilans izdarīja divus metienus pēc kārtas, bet pretinieku vārtsargs spēja noreaģēt.
Spēle raiti rit uz priekšu. Miķelis pretinieku zonā pārtvēra ripu, nogādāja to Dārziņam, kurš izdarīja metienu. Enrots atsita.
Rīdzinieki pēdējās epizodēs turpināja aktīvo spēli. Pie Minskas vārtiem ripa atlēca uz vārtu priekšu, bet neviens no rīdziniekiem nespēja izmantot šo iespēju.
Arī Minskas "Dinamo" vārtsargs Enrots tvēra ripu, bet mirkli vēlāk Miķelis Rēdlihs piespēlēja Makmilanam uz vārtu priekšu, bet metiens lidoja garām.
Minskieši spēli turpina aktīvi, un Jānis Kalniņš iesākumā darbojas veiksmīgi, tverot ripas.
Spēle iesākusies ar Minskas "Dinamo" pārsvaru laukumā. Pagaidām vārtu gūšanas momentu vēl nav bijis.
Pirms spēles tika teiktas svinīgas uzrunas, kā arī veikts simboliskais iemetiens. Jura Savicka uzrunas laikā līdzjutēji svilpa un ūjināja.
Rīgas “Dinamo sastāvs spēlei: Vārtos: Jānis Kalniņš (Mants Armalis);1. maiņa: Denijs Kristo – Brendons Makmilans – Miks Indrašis, Karls Stolerijs – Ansi Salmela;2. maiņa: Lauris Dārziņš – Ņikita Jevpalovs – Miķelis Rēdlijs; Kristaps Zīle – Guntis Galviņš;3. maiņa: Frenks Razgals – Māris Bičevskis – Rihards Bukarts; Nerijus Ališausks – Georgijs Pujacs;4. maiņa: Oskars Batņa – Daniels Bērziņš – Gints Meija, Roberts Lisbergs; Uvis Balinskis.
Šādi Rīgas "Dinamo" iemēģināja atklāto hokeja laukumu pie Rīgas 84. vidusskolas: https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/foto-rigas-dinamo-izmegina-atklato-laukumu-pirms-winter-ice-break-speles.d?id=49659039
Rīgas "Dinamo" sestdien ziemas klasiskas spēlē zem klajas debess Kontinentālās hokeja līgas (KHL) ietvaros centīsies pārtraukt četru zaudējumu sēriju. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-piedzivo-ceturto-zaudejumu-pec-kartas-pirms-winter-ice-break-maca.d?id=49655595