Rīgas 'Dinamo' nervozā cīņā gūst pirmo uzvaru KHL čempionātā Ozoliņa vadībā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Rīgas "Dinamo" sestdien, 26. augustā, viesos ar 5:3 (3:0, 1:1, 1:2) pārspēja Astanas "Baris", izcīnot pirmo uzvaru jaunajā sezonā un pirmo panākumu galvenā trenera Sanda Ozoliņa vadībā.

Rīgas "Dinamo" spēles gaitā bija vadībā ar 4:0 pēc diviem Mika Indraša vātriem un precīziem Karla Stolerija un Denija Kristo metieniem. "Baris" divus vārtus atguva vairākumā, turklāt nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Pēdējā trešdaļā "Baris" vēlreiz centās realizēt šo "triku", bet šoreiz mājiniekus sodīja Gunārs Skvorcovs, panākot 5:2. Mača izskaņā mājinieki guva trešos vārtus, saasinot cīņu, bet rīdzinieki nosargāja uzvaru.

Rīgas "Dinamo" sezonas sākuma izbraukumu turpinās pirmdien, kad Hantimansijskā viesosies pie "Jugra" Tad komanda atgriezīsies Latvijā un 31. augustā pirmajā mājas spēlē "Arēnā Rīga" uzņems Maskavas "Spartak".

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Baris
Rīgas Dinamo izcīna uzvaru
59:26 min. Rīgas Dinamo mazākumsAr grūtībām aizstāvas rīdzinieki, un pēdējās sekundēs vēl paliek mazākumā
Baris maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju
Pamatlaika pēdējās 2 minūtes
58:22 min. Rīgas Dinamo - Baris 5:3 Dinamo muļļājas, neizmet ripu no zonas, ko izmanto Baris. Antons Sagadajevs tiek vārtu tuvumā un iemet tuvējā vārtu stūrī.
Baris zaudēja ripu pie saviem vārtiem, bet dāvanai gatavs nebija Lesio. Baris uzbrukumā cieš Galviņš, kurš ar sāpju grimasi sejā dodas uz soliņa.
Baris bija sešatā laukumā. Tiesneši pēc ilgākas konsultēšanās tomēr nesoda mājiniekus.
Rīgas Dinamo pilnā sastāvā
Ļoti bīstami uzbrūk Baris, metieni seko viens pēc otra, bet pārsvarā garām vārtos
52:08 min. Rīgas Dinamo - Baris 5:2Baris nenoturēja ripu zonā un Skvorcovs aizslidoja līdz tukšiem vārtiem, panākot trīs vārtu pārsvaru
Uzminu nu? Jā, Baris atkal spēlē bez vārtsarga!
50:39 min. Rīgas Dinamo mazākumsĢēģeris izsit pretiniekam nūju no rokām un atkal dodas pasēdēt
Baris pilnā sastāvā
Indrašis vārtu priekšā neizmanto labu iespēju tikt pie hat trick.
47:32 min. Rīgas Dinamo vairākumsBurmza pie Dinamo vārtiem, bet Ļihotņikovs uzsit pa rokām Pītersam. Tiesnesis bija blakus un soda Baris hokejistu.
46:03 min. Rīgas Dinamo - Baris 4:2Baris otro reizi izmanto vairākumu, noņemot arī vārtsargu. Sentpjēra metienu Pīterss atvaira, bet vārtu priekšā pie ripas pirmais ir Dīcs.
Rīdzinieki pa katru varu gribēja no savas zonas censties mest uzreiz vārtos. Rezultātā Baris neļāva ripai atstāt Dinamo zonu un bīstami meta pa vārtiem.
Baris atkal vairākumā noņem vārtsargu. Iepriekšējo reizi šis "triks" izdevās
Rīgas Dinamo mazākumsĢēģeris no muguras kavēja Dolu, kurš bija labā pozīcijā tiešā vārtu tuvumā
Dinamo ne pārāk veiksmīgs vairākums. Daži metieni bija, bet Baris bez lielām pūlēm nospēlēja šis 2 minūtes.
41:06 min. Rīgas Dinamo vairākumsMājinieki aktīvāk iesāka periodu, bet tagad nāksies domāt par aizsardzību. Baris hokejists Žailaulovs laukuma vidū trāpa ar nūju pa seju Bičevskim
Rīgas Dinamo - Baris. Sākas 3. periods
Rīgas Dinamo - Baris. Statistika pēc 2. periodaMetieni: 27 (16+11) - 29 (10+19)Metieni pa vārtiem: 15 (8+7) - 16 (5+11)Uzvarēti iemetieni: 22 (12+10) - 23 (15+8)Bloķēti metieni: 2 (2+0) - 7 (4+3)Spēka paņēmieni: 9 (5+4) - 22 (9+13)Soda minūtes: 8 (4+4) - 8 (8+0)
Noslēdzies 2. periods Džastins Pīterss pēdējās sekundēs glāba rīdziniekus.
39:08 min. Rīgas Dinamo - Baris 4:1Pēc uzvarēta iemetiena ātra saspēle un Dalmans spēcīgi trāpa tālajā stūrī
Baris treneri riskē - šajā mazākumā noņem vārtsargu un spēlēs sešatā
38:24 min. Rīgas Dinamo mazākumsPerioda izskaņā Meija atstāj dinamiešus mazākumā
Baris rindās manāms apjukums, Dinamo tuvu, lai pārspētu tikko laukumā iznākušo Kudrjavcevu. Tad Baris ar pāris labiem uzbrukumiem un metieniem pa vārtiem pārbaude Dinamo hokejistu modrību.
Baris vārtsargu maiņa - nestabili spēlējošā Karlsona vietā iznāk Sergejs Kudrjavcevs
33:53 min. Rīgas Dinamo - Baris 4:0Denijs Kristo pretuzbrukumā precīzi starp kājsargiem trāpa vārtos
Baris vārtsargs Karlsons kļūdījās aiz vārtiem, bet Dinamo netika pie labas metiena pozīcijas.
Jeļisejevs pa kreiso malu izlauzās līdz vārtiem, bet viņu atļauti kavē. Latvijas hokejists krīt un tad ietriecas vārtos.
Dinamo ar grūtībām, bet nosargā vārtus neskartus mazākumā. Rīgas Dinamo pilnā sastāvā
Pīterss teicami spēlē - atsit ripu un tad vēl pastumj to tālāk. Tad rīdziniekus glābj vārtu stabs. Baris diezgan aktīvi vairākumā.
Rīgas Dinamo mazākumsLaukumā bija seši hokejisti.
Baris uz brīdi bija iespieduši Dinamo aizsardzības zonā, bet rīdzinieki ar aktīvu spēli atguva iniciatīvu. Un uzreiz vairāki bīstami momenti Stolerijam, Batņam.
Vairākuma pēdējās sekundēs laba iespēja rīdziniekiem, bet Baris vārtsargs šoreiz glābj mājiniekus.
Rīgas Dinamo - Baris. Sākas 2. periods45 sekundes rīdziniekiem vairākums
Rīgas Dinamo - Baris. 1. perioda statistikaMetieni: 16 - 10Metieni pa vārtiem: 8 - 5Uzvarēti iemetieni: 12 - 15Bloķēti metieni: 2 - 4Spēka paņēmieni: 5 - 9Soda minūtes: 4 - 8
Rīgas Dinamo aizsargs Ališausks pēc 1. perioda: Komfortabls vairākums, bet jāturpina spēlēt šādā stilā un nedrīkst ļauties vaļības. Jāspēlē 60 minūtes. Jāpieturas pie sava plāna. Te 1-2 goli un viss var izmainīties. Jāturpina spēlēt aktīvi.
Rīgas Dinamo - Baris 3:0. Noslēdzies 1. periods Perioda izskaņā komandas apmainījās bīstamiem uzbrukumiem
18:45 min. Rīgas Dinamo vairākumsLindens Veiss pēc zaudētas ripas no slidām notriec Skvorcovu.
15:06 min. Rīgas Dinamo - Baris 3:0Indrašis pēc Baris kļūdas vidus zonā tika pie ripas un izgājienā ar metienu no nūjas neērtās puses gūst savus otros vārtus spēlē!
Oficiālajā statistikā dinamiešiem rāda, ka ir trīs metieni. Laba statistika.
Jevpalovs atdeva labu piespēli Lesio, bet Dinamo leģionārs netrāpa pa ripu. Tad Jevpalovam pašam plauksts metiens, ko atvaira Baris vārtsargs. Liels Dinamo pārsvars un daudz vārtu gūšanas momentu.
Baris ļoti aktīvi spēlē mazākumā (pieci pret četriem), neļaujot Dinamo palielināt pārsvaru
10:11 min. Baris noraidījumsAlišausku kavē ar nūju
10:37 min. Rīgas Dinamo - Baris 2:0Dinamo izmanto vairākumu, spēlē četri pret trijiem. Stolerijs ar plaukstas metienu panāk divu vārtu pārsvaru
Baris izspēlē līdz brīvam metienam vārtu tuvumā, bet metiens garām vārtiem.
8:58 min. Rīgas Dinamo noraidījumsIlgi Dinamo nebija vairākumā. Uzreiz pēc iemetiena ar nūju pa kaklu pretiniekam trāpa Makmilans.
8:44 min. Rīgas Dinamo vairākumsLaukuma vidus zonā kavē Ģēgeri
Rīgas Dinamo pilnā sastāvā, tagad nedaudz vairāk kā minūti vairākums
7:23 min. Rīgas Dinamo - Baris 1:0 Makmilans iegāja zonā pa kreiso malu, atdeva piespēli tieši pret vārtiem esošajam Indrašim, kurš ir precīzs! Skaista saspēle un skaists gols
Pagaidām diezgan pasīvi dodas uzbrukumā komandas, jo pa vārtiem izdarīti tikai 2 metieni - katrai komandai viens.
5:57 min. Baris noraidījumsKevins Dalmans nevajadzīgi ar augumu nobloķēja Meiju, kurš bija bez ripas. Soģi to "viltību" redzēja
5:04 min. Rīgas "Dinamo" mazākumsKrišjānis Rēdlihs dodas "atpūsties" par pretinieka nūjas aizmešanu
Baris leģionārs Senpjērs pa kreiso malu iegāja zonā un spēcīgi meta. Pīterss droši spēlē.
Rīdzinieki ļoti aktīvi sākuši maču, jau pirmajās sekundēs bija tuvu vārtu guvumam. Dinamo vārtus šodien atkal sargā Džastins Pīterss.
Spēle sākusies
Astanas hokeja halle diezgan patukša, sestdienas pēcpusdienā līdzjutēji diezgan kūtri uz hokeja skatīšanos klātienē.
Komandas nāk laukumā. Tagad skanēs himnas un tad sāksies spēle.
Baris hokejisti veiksmīgi iesākuši sezonu, pagaidām savā vienīgajā mačā gūstot sauso uzvaru 2:0 pār Maskavas "Spartak". Maskavieši būs Rīgas "Dinamo" pirmie pretinieki mājas spēlē 31. augustā.
Abi zaudējumi diezgan sāpīgi. Pirmajā mačā Rīgas "Dinamo" iegāza nepilnas divas minūtes, kurās zaudēti trīs vārtihttps://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-komandu-sezonas-atklasanas-spele-iegaz-divas-minutes-tresaja-perioda.d?id=49166663
Rīdzinieki sezonas sākumā piedzīvojuši divus zaudējumus un saskārušies ar sastāva problēmām. Pirmo maču līdz galam nenospēlēja Miķelis Rēdlihs, kuram pēc spēcīga ripas trāpījuma pa seju ir lauzts žoklis. Otrajā mačā ceturtdien savainojumus iedzīvojušies Tīdzējs Galjardi un Koltins Giliss, kuri arī atgriezušies Latvijā.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/savainojumos-iedzivojusies-ari-rigas-dinamo-legionari-galjardi-un-giliss.d?id=49176563
Rīgas "Dinamo" sestdien viesojas Kazahstānā, tiekoties ar vietējo "Baris". Šajā mačā rīdzinieki centīsies tikt pie savas pirmās uzvaras jaunajā sezonā Sanda Ozoliņa vadībā. Spēles sākums pulksten 14:00.