Rīgas 'Dinamo' no Tallinas atvadās ar zaudējumu Čeļabinskas 'Traktor'

Turpinot "mājas" izbraukumu sēriju Tallinā, Rīgas "Dinamo" svētdien, 4. decembrī, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionata spēlē "Tondiraba" ledus hallē tikās ar Čeļabinskas "Traktor" vienību un no Igaunijas galvaspilsētas atvadījās ar zaudējumu - 2:4 (0:1, 0:2, 2:1).

Spēli abas komands iesāka aktīvi, raiti, bet Rīgas "Dinamo" neizdevās demonstrēt tik pārliecinošu sniegumu kā iepriekšējā spēlē Tallinā pret Magņitogorskas "Metallurg". Pirmie vārti tika zaudēti trešdaļas vidū, kad Jāni Kalniņu pārspēja Dereks rojs.

Otrajā periodā, lai arī akīvāk to iesāka rīdzinieki, viesi uzspieda savu spēli un nodrošināja rezultātu, ar kādu "Traktor" uzvarēja pirmajā savstarpējā spēlē septembrī Čeļabisnkā - 3:0. Pēc otrā perioda Jāni Kalniņu vārtos nomainīja Jabubs Sedlāčeks.

Teicami spēlējošā Vasīlija Demčenko vārtus rīdziniekiem izdevās "atslēgt" tikai pamatlaika beigās, kad Lauris Dārziņš guva vārtus pret savu bijušo komandu - 1:3.

Turpinājumā "Dinamo" treneris atbilstošās spēles situācijās vairākas reizes mainīja Sedlāčeku pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas "atspēlējās" uz rīdziniekiem - Maksims Jakuceņa raidīja ripu tukšos vārtos un atjaunoja trīs vārtu pārsvaru.

Rīdzinieki gan nepadevās, un pusminūti pirms pamatlaika beigām Miks Indrašis guva otros vārtus "Dinamo" labā. Atlikušajās sekundēs rīdzinieki aktīvi uzbruka, taču rezultāts palika nemainīgs - 4:2 "Traktor" labā.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Čeļabinskas Traktor
Rīgas "Dinamo" - Čeļabinskas "Traktor" 1:4 (rit 3. periods)Vārtu guvēji: Lauris Dārziņš (55:10), Miks Indrašis (59:23) - Dereks Rojs (12:20), Pols Ščehura (27:11, vair.), Aleksejs Kručiņins (33:57), Maksims Jakuceņa (57:30)Noraidījumi: Oskars Cibuļskis (26:44, 2+10 min.), Lauris Dārziņš (52:49, 2 min.) - Vladimirs Deņisovs (35:32, 2 min.), Aleksandrs Čerņikovs (48:39, 2 min.)Metieni pa vārtiem: 39 - 17
Arī nākamās divas spēles rīdziniekiem būs savās mājās, taču ne "Arēnā Rīga". 8. un 10. decembra spēles Rīgas "Dinamo" aizvadīs Piņķu ledus hallē.
Par šā mača labākajiem spēlētājiem atzīti hokejisti, kas guva vārtus pret savām bijušajām komandām - Pols Ščehura un Lauris Dārziņš.
Spēle noslēgusies.
Cīnās par vēl vienu vārtu guvumu rīdzinieki, nedaudz pajukusi spēle čeļabinskiešiem.
"Dinamo" - "Traktor" 2:4Nepadodas rīdzinieki un Miks Indrašis Galviņa mesto un Demčenko atsisto ripu ieraida vārtos.
Nepatīkama sadursme Meijam ar komandas biedru, un, zaudējis samaņu, paliek uz ledus Koltons Gilīss. Ar galvām sasitas abi spēlētāji - Gilīsam, izskatās, nokdauns.
Rīgas "Dinamo" - "Traktor" 1:4Jakuceņa raida ripu tukšajos rīdzinieku vārtos...
Pēc vārtu guvuma kardināli mainījies noskaņojums komandā un tribīnēs. Līdzjutēji pieprasa "otros", un rīdzinieki to arī cenšas realizēt. Sedlāčeks vēlreiz nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču Demčenko glābj komandu.
Viesu treneris pieprasa vārtu video atkārtojumu... Aizdomas par aizmuguri, bet video parāda, ka vārtus Dārziņš guvis leģitīmi.
55:10 min. "Dinamo" - "Traktor" 1:3Atgriezies no sodīto soliņa, Dārziņš pieslēdzas uzbrukumam, dabū ripu pie apmales, dodas uz vārtiem un ar atkārtotu vieglu plaukstas metienu ieslidina ripu caur Demčenko kājsargiem vārtos.
Vairākuma beigās "Traktor" tiek līdz Sedlāčeka vārtiem, cīņā pie vārtiem spēcīgi dabū pa rokām Jakuceņa, bet Dārziņš jau laukumā.
Šajā skaitliskajā mazākumā rīdzinieki vairāk spēlē uzbrukumā nekā aizsardzībā.
Labi spēlē aizsardzībā rīdzinieki, izdevās arī pretuzbrukums - Indrašis tiek gandrīz līdz viesu vārtiem, piespēlē Galviņam, kurš bez sedzējiem - Demčenko ripu tver.
52:49 min. "Dinamo" mazākumā.Lauris Dārziņš pēc iemetiena atstāj komandu mazākumā - 2 soda minūtes par klupināšanu.
"Traktor" pilnā sastāvā.
Bičevskis vārtu priekšā, mēģina no tuvas distances pārmest ripu pāri Demčenko, viesu vārtsargs spēlē precīzi. Māri nogrūž pie ledus, arī ripa nav piespiesta, un pie vārtiem kaudzē sakrīt visi.Sedlāčeks bija atstājis vārtus, un rīdzinieki bija seši pret četriem pretinieku spēlētājiem.
Uzreiz sāk vairākuma izspēli rīdzinieki. Pāris reizes Šags met pa vārtiem, Malena metiens ir garām vārtiem, līdz Demčenko ripu aptur.
48:39 min. "Dinamo" vairākumā.Par spēli ar augstu paceltu nūju divas soda minūtes Čerņikovam.
Ilgi pacelta tiesneša roka, aizturētais sods, līdz Demčenko ir tas, kurš aptur ripu un spēli.
Spēle joprojām rit augstā tempā, maz pārtraukumu, rīdzinieki aktīvi spēlē uzbrukumā, taču tiešā vārtu tuvumā darbību ir maz, novirza uz apmalēm spēli čeļabinskieši.
Krišjānis Rēdlihs no zonas līnijas spēcīgi met pa vārtiem, Demčenko metiena brīdi redz un viegli tver ripu.
Turpina kontrolēt spēli "Traktor" - ātri tiek neitarlizēti pirmie rīdzinieku uzbrukumi. Čeļabinskieši ir vadībā ar pārliecinošu trīs vārtu pārsvaru, un šāds rezultāts viņus apmerina, lai spēlētu no aizsardzības. Taču tai pašā laikā netiek atļauts rīdziniekiem brīvi apdraudēt Demčenko vārtus.
Sācies 3. periods.
Vārtsarga maiņa "Dinamo" komandā - vārtos trešajā periodā būs Jakubs Sedlāčeks.
Noslēdzies 2. periods.
Aktīvi spēlē rīdzinieki, "Traktor" pārgājuši uz aizsardzības hokeju, un dara to teicami. Perioda beigās vairāk dabra Demčenko, bet viesu vārtsargs strādā pārliecinoši.
Ripa atstāj zonu, bet ātri atgriežas rīdzinieki pie "Traktor" vārtiem. Turpina saspēli, vairāki metieni pa vārtiem - Galviņš no tuvas distances, Demčenko ripu atsit vārtu priekšā, bet neizdodas atkārtots metiens Galviņam.
Sāk vairākuma izspēli rīdzinieki; Šags met pa vārtiem, ripa lido pāri vārtiem.
35:32 min. "Dinamo" vairākumā.Pret Lauri Dārziņu noteikumus pārkāpj Vladimirs Deņisovs un dodas uz sodīto soliņu.
33:57 min. Rīgas "Dinamo" - "Traktor" 0:3Neveiksmīgi nospēlē aizsardzībā mūsējie, Ščehura viegli ieiet zonā, atdod piespēli Kručiņinam,  nepārliecinoši nospēlē arī Kalniņš un ripa ir vārtos.
Čeļabinskieši pārliecinoši neitralizē rīdzinieku mēģinājumus atklāt savu spēles rezultātu.
27:11 min. Rīgas "Dinamo" - "Traktor" 0:2Ātri realizēts vairākums - Pols Ščehura gūst vārtus pret savu bijušo komandu. Metiens vārtu augšējā stūrī ir precīzs.
26:44 min. "Dinamo" mazākumā.Iegrūž apmalē Artjomu Peņkovski Oskars Cibuļskis un par grūdienu mugurā saņem 2+10 soda minūtes.
Bīstams uzbrukums "Traktor" izpildījumā - Deņisova metiens pa vārtiem, Kalniņš ripu uztver.
Jēkabs Rēdlihs izdara spēka paņēmienu, pretinieku spēlētājs krītot parauj līdz kustībā uz mūsu vārtiem esošo Lipsbergu - ļoti nepatīkams kritiens, taču noteikumu pārkāpuma nav.
Ļoti intensīvs spēles sākums, daudz metienu pa vārtiem, daudz ātru uzbrukumu.
Miks Indrašis pēc spēka paņēmiena, jau uz ledus esot, pagūst piespēlēt Sčastļivijam, kurš tiek līdz vārtiem, bet Demčenko Pjotra metienu atvaira.
Vēl viens uzbrukums - Kaspars Saulietis izdara metienu, Demčenko ripu atsit vārtu priekšā, tur to uztver "Traktor" spēlētāji un pretuzbrukums - individuāli uz Kalniņa vārtiem dodas Aleksandrs Šarovs, par laimi, ripa viņam noslīd no nūjas lāpstiņas un situācija tiek neitralizēta.
Sčastļivijs ātrā pretuzbrukumā, nesanāk metiens Pjotram. Klāt ir "Traktor" spēlētājs, kas traucēja mūsu uzbrucējam.
Aktīvi periodu iesāk rīdzinieki, ilgstošs uzbrukums pirmās maiņas izpildījumā, otrā maiņa turpina - Indraša metiens, Demčenko spēlē pārliecinoši.
Sācies 2. periods.
Noslēdzies 1. periods.
Perioda pēdējā minūtē mūsu trešā maiņa vēl izveido uzbrukumu, taču Demčenko netiek traucēts un skan perioda beigu signāls.
Labs mūsējo pretzubrukums trijatā pret diviem "Trakor" spēlētājiem, taču pretinieku aizsargs Saulieti nobīda uz laukuma malu, neļaujot piespēlēt partneriem.
Bīstama epizode pie Kalniņa vārtiem, Jakuceņa apslido vārtus un izdara metienu, tas tiek bloķēts.
Lipsbergs, kurš spēlē rotavīrusku saķērušā Sestito vietā, izdara spēcīgu metienu pa vārtiem - ripa lido tiem pāri.
12:20 min. Rīgas "Dinamo" - "Traktor: 0:1Dereks Rojs individuāli, no savas aizsardības zonas, tiek līdz mūsu vārtiem, pa ceļam apspēlē Krišjāni Rēdlihu, Malens ar Skvorcovu aizseguši skatu Kalniņam, un Rojs trāpa "devītniekā".
Krišjānis Rēdlihs panāk ripu pie apmales, piespēlē uz vārtu priekšu Indrašim, Miks izdara metienu pa vārtiem, bet ir kontakts ar Demčenko un izgrūsti vārti. Šajā spēles epizodē nedaudz cieta vārtu stiprinājums, kas ir jāpielabo.
Joprojām maz notikumu pie vārtiem, komandas aktīvi spēlē pretuzbrukumos, taču abas arī labi spēlē aizsardzībā, neļaujot apdraudēt vārtus, ko rāda arī metienu skaits pa vārtiem - trīs "Dinamo", divi - "Traktor".
Metienu no distances izdara Jakuceņa, nepatīkams vārtsargam metiens, Kalniņš ripu tver un uzreiz atgriež to spēlē.
Izskatās, ka arī šodien visas 5840 sēdvietas "Tondiraba" hallē ir aizņemtas.
Rīdzinieki spēlē līdzīgi kā pret "Metallurg"- tāla piespēle uz priekšu, un tad pārējie partneri pieslido zonā, turpinot uzbrukumu.
Mūsu trešā maiņa ilgstoši spēlē uzbrukumā, apdraudēti tiek Demčenko vārti, bet neizdodas Indrašim piemānīt viesu vārtsargu. Spēle rit rit raiti, maz pārtraukumu, bet spilgtu epizožu pagaidām nav - nospēlētas jau vairāk nekā sešas minūtes.
Gints Meija saņēma ripu neitrālajā zonā, bet apkārt četri pretinieku spēlētāji, nekāds reids uz vārtiem nesanāca. Komandas apmainās uzbrukumiem, izlūkojot pretinieku, bet vārtargi pagaidām spēlē nav iesaisījušies.
Viesiem vārtus sargās Vasīlijs Demčenko - tas pats, kurš sagādāja "Traktor" uzvaru septembrī spēlē pret rīdziniekiem.
Pēdējoreiz rīdzinieki "Traktor" uzvarēja pirms diviem gadiem - pēdējās piecās savstarpējās spēlēs uzvarējusi Čeļabinskas komanda, un arī šīs sezonas sākumā izbraukumā Čeļabinskā Rīgas "Dinamo" piedzīvoja šauso" zaudējumu ar 0:3.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-izbraukuma-turi-nosledz-ar-sauso-zaudejumu-celabinska.d?id=47895025
Arī mūsu šodienas pretinieki nav no "vājā gala" - piektā vieta Austrumu konferences kopvērtējumā. Starp citu, pēc zaudējuma rīdziniekiem "magņitka" konferences tabulā zaudējusi līderpozīciju, jo Kazaņas "AkBars" savā spēlē uzvarēja pamatlaikā.
Rīgas "Dinamo" komandai Tallinas ledus bija veiksmīgs - pirmajā spēlē piektdien tika "bullīšos" uzvarēti Gagarina kausa īpašnieki, Magņitogorskas "Metallurg":https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-tallina-bullisos-uzvar-khl-cempionus-magnitogorskas-metallurg.d?id=48252833
Kā zināms, arī šodien rīdzinieki savu "mājas spēli" neaizvada "Arēnā Rīga", kas ir atdota florbolistiem - sestdien pasaules čempionāta atklāšanas spēlē tika fiksēts skatītāju rekords! Arī par portāls "Delfi" ziņoja teksta tiešraidē:https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/other/latvijas-florbolisti-pc-atklasanas-spele-nenobistas-no-tituletajiem-zviedriem.d?id=48255249
Labvakar portāla "Delfi" teksta tiešraidē no Rīgas "Dinamo" spēles Tallinā pret Čeļabinskas "Traktor"!