Rīgas 'Dinamo' nosargā pārsvaru un izcīna otro panākumu pēc kārtas

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" ceturtdien izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas, "Arēnā Rīga" pārspējot Nursultanas "Baris" hokejistus.

"Dinamieši" pretiniekus pieveica ar rezultātu 3:2 (2:0, 0:0, 1:2), izcīnot trešo uzvaru septiņās spēlēs.

Pārsvaru mājinieki sev izkārtoja pirmā perioda vidū, kad 15 sekunžu laikā tika gūti divi vārti. Vispirms vairākumā pēc Lukaša Radila pauzes precīzu metienu izpildīja Frenks Korado, bet tūlīt pat pretuzbrukumā izcēlās Sebastjans Venstrems.

"Dinamo" neapstājās pie sasniegtā, pirmo divu periodu laikā uzbrūkot krietni bīstamāk nekā pretinieki. Stabu ar vēl vienu spēcīgu metienu norībināja Korado, bet pēkšņas pretinieku kļūdas gandrīz izmantoja Peters Tīvola un Aleksandrs Protapovičs, kurš arī trāpīja pa Joni Ortio sargāto vārtu stabu.

Tomēr trešie vārti tika gūti vien pēdējā trešdaļā, kad Radils ar teicamu diagonālo piespēli atrada Emīlu Porjē – rezultāts jau 3:0.

Spēcīgā "Baris" vienība izteiktu pārsvaru izrādīja vien spēles pēdējās desmit minūtēs. Džo Morovs nepilnas astoņas minūtes pirms spēles beigām liedza Juhanam Matsonam palikt "sausā". Vārtsargs praktiski visu spēli bija uzdevumu augstumos, atvairot 30 no 32 metieniem. Otro ripu viņa vārtos nogādāja Ņikita Mihailiss, kurš to paveica vien divas sekundes pirms spēles beigām.

Rīgas "Dinamo" komanda pirmo reizi kopš 2020. un 2021. gada mijas izcīnīja divas uzvaras pēc kārtas. Komandai tā arī varēja būt pirmā "sausā" uzvara kopš 2020. gada 4. janvāra, kad ar 1:0 tika pieveikta tieši "Baris" komanda.

Ar spēli svētdien pret Maskavas "Spartak" rīdzinieki uzsāks otro izbraukuma maču sēriju šosezon. "Dinamo" vienība ar sešiem punktiem septiņās spēlēs pakāpās uz astoto vietu Rietumu konferencē, taču no desmitās līdz 12. pozīcijā esošajām komandām ir par vienu aizvadītu maču mazāk.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Nursultanas Baris
Rīgas "Dinamo" – Nursultanas "Baris" 3:2 (2:0, 0:0, 1:2). Spēle noslēgusies!
59:58 min. Rīgas "Dinamo" – Nursultanas "Baris" 3:2 "Baris", beidzot spēlējot sešatā, izkārto izcilu iespēju Mihailisam. Skaistu diagonālo piespēli izpildīja Dīcs.
Sākoties pēdējai minūtei, Radils izslido vienatnē pret Ortio, bet ar plaukstas metienu negūst vārtus. Vien nepilnu pusminūti līdz spēles beigām Ortio tiek nomainīts.
Mihailiss vecākais pagaidām nereaģē uz notikumiem laukumā. Viņa vadītā komanda gan nedod viņam labu iespēju nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.
Mačā atlikusi minūte un 23 sekundes. Starp citu, protokols vēsta, ka "Arēnā Rīga" maču apmeklē 1719 cilvēki.
Ripa divreiz atsitas pret Cibuļska slidām, mazliet pārsteidzot Matsonu, kurš to gan spēj piespiest. Kazahstānas komanda dominē, bet tai atlikušas tikai divarpus minūtes.
"Dinamieši" aktīvi liedz pretiniekiem uzsākt uzbrukumus. Pie labas iespējas gan tiek Lilja, kuru pēdējā brīdī mājinieki sekmīgi kavē. Vairāku pārtraukumu dēļ laiks gan iet lēni. Atlikušas nepilnas četras minūtes.
Dīcs, Volks un Lilja noorganizē vēl vienu bīstamu uzbrukumu. Tas noslēdzas, Matsonam esot uz ledus. Atlikušas mazāk par sešām minūtēm pamatlaikā.
52:08 min. Rīgas "Dinamo" – Nursultanas "Baris" 3:1. Matsons tomēr netiks pie "sausās" spēles Parocīgi atlēkusi ripa ļāva Ņikitam Mihailisam pēkšņi izslidot vienatnē pret Matsonu, kurš komandu glāba ar izstieptu kājsargu. Prasmīgi gan noreaģē viesi. Volks ar ātru piespēli atrod Morovu, bet vārtsargs vairs nespēj tik ātri pārvietoties vārtos.
Pamatlaikā atlikušas deviņas minūtes. Tiesneši pēdējo pāris minūšu laikā bijuši spiesti vairākkārt apturēt spēli.
Ripa pārsvarā "Baris" kontrolē, bet mājinieki sekmīgi virza spēli prom no saviem vārtiem.
Mājinieki pēc ielaistas ripas atkal uzbrūk mazliet vairāk. "Dinamo" gan liedz viņiem labas metienu iespējas.
43:09 min. Rīgas "Dinamo" – Nursultanas "Baris" 3:0. Vārti! "Dinamieši" kādu minūti uzturas pretinieku zonā, iespējas nerealizējot Jeļisejevam un Meijam. Ar jau kārtējo piegājienu vārti gan tiek gūti. Radils ar teicamu diagonālo piespēli atrod Porjē, kurš eleganti un netraucēti pārvirza ripu vārtos.
41:20 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāMorovs, cīnoties ar mājinieku presingu, stresa situācijā raida ripu ārpus laukuma.
No zilās līnijas atkal bīstami uzbrūk Korado, bet vairākums paliek neizmantots.
Sākusies trešā trešdaļa!
Rīgas "Dinamo" – Nursultanas "Baris" 2:0 (2:0, 0:0). Noslēgusies otrā trešdaļaVairākums turpināsies pēdējā periodā.
39:10 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāValērijs Orehovs pārāk nadzīgi nospēlēja pie laukuma apmales. Tiesneši viņu soda par klupināšanu.
Pēc ieilgušā pārtraukuma efektīvi nospēlē Matsons, kurš tvērējcimdā ķer Berglunda pielaboto metienu.
Pēc spēka paņēmiena pret Porjē saplīst laukumu norobežojošā stikla konstrukcija. Ievelkas pārtraukums.
Arī Tīvola atbruņo pretinieku viņa zonā. Somijas hokejists izpilda līdzīgu māņkustību kā Protapovičs, bet uzbrucēja tautietis nepieļauj precīzu metienu. Padsmit sekundes vēlāk mājinieki vēlreiz trāpa pa stabu.
Protapovičs trāpa pa stabu! Pēkšņa viesu kļūda savā zonā izveido "divi pret viens" iespēju. Radils atdod precīzu piespēli, Krievijas hokejists nogulda vārtsargu, bet ar neērto lāpstiņas pusi negūst vārtus. Iepriekš pretuzbrukumu izniekoja arī viesi.
Rīdzinieki jau labu laiku atrodas Nursultanas komandas zonā. Ortio spēj vien piespiest ripu, izveidojot kārtējo iemetienu.
Pagājusi pirmā puse otrajai trešdaļai. "Dinamo" metieni bijuši divreiz mazāk (trīs pret sešiem), taču to galvenokārt veicināja Ališauska noraidījums. Abas komandas nav tikušas pie izcilām vārtu gūšanas iespējām.
"Dinamieši" diezgan labi tiek galā ar viesu vairākumu. Atzinību pelnījis Šinkaruks, kurš nenominstinās, pašaizliedzīgi ar kāju bloķējot pretinieka metienu no zilās līnijas.
25:09 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāNerijus Ališausks aiz saviem vārtiem nevis tiecas pēc ripas, bet bloķē pretinieku, par ko tiek sodīts ar noraidījumu.
Otrā perioda ievads aizrit krietni neskatāmākā manierē. Daudz cīņas par ripu un iniciatīvu. Rezultāta ziņā tas, protams, nāk par labu rīdziniekiem.
"Dinamieši" iztur skaitlisko mazākumu. Tūlīt pēc tā drosmīgu solo reidu uzsāk Kristians Tomass, kurš apslido Skārletu, bet uzbrucējs metienu pa Matsona vārtiem tā arī neizpilda. Daļēji patraucēja Skārlets, kurš uzgrūda pretinieku virsū savam vārtsargam.
Sākusies otrā trešdaļa!
Frenks Korado intervijā "TV3 Sport Open" kanālam atzīst, ka "Dinamo" aizvadījuši labāko trešdaļu šosezon.
Rīgas "Dinamo" – Nursultanas "Baris" 2:0. Noslēgusies pirmā trešdaļaTās izskaņā Porjē skaisti apslido vārtus, bet Ortio pagūst "aiztaisīt ciet" vārtu stūri.
18:56 min. Komandas spēlēs četratā"Dinamo" jau bija izcili uzsākusi vairākumu. Emīls Porjē no tuvas distances neuzmet, kā pats vēlējās, pēc tam Korado norībina stabu. Vairākums gan beidzas, kad Gints Meija neveikli paklupina pretinieku.
18:06 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāJau kārtējā bīstamā uzbrukuma laikā Arkādijs Šestakovs pirmais tiek pie atlēkušās ripas, met garām vārtiem, bet arī acīmredzami notriec Matsonu. Pilnībā loģiskas divas minūtes uzbrucējam.
Pēc ielaistajiem vārtiem ar lielāku sparu uzbrukumā dodas "Baris". Matsons turpina izcili iesākto sezonu.
12:41 min. Rīgas "Dinamo" – Nursultanas "Baris" 2:0. Tūlīt pat vēl vieni vārti!Kazahstānas kluba pirmās maiņas aizsargi uzreiz kļūdās uz "dinamiešu" zilās līnijas, pieļaujot ātro uzbrukumu. To ar precīzu metienu noslēdz Sebastjans Venstrems! Ortio gandrīz apstādināja ripas lidojumu, taču tā izslīdēja cauri viņa kājsargiem, atsitās pret stabu un atrada ceļu vārtos. Viņam asistēja Peters Tīvola.
12:27 min. Rīgas "Dinamo" – Nursultanas "Baris" 1:0. Vārti!Radils ar meistarīgu pauzi piesaista papildu pretinieka uzmanību, tad atdod piespēli Frenkam Korado, kurš, neapturot ripu, triec to vārtos. Savu darbu vārtu priekšā paveica arī Gints Meija.
12:05 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāAktīvais Šinkaruks izprovocēja Džo Morovu uz pārkāpumu. Kanādietis sodīts par klupināšanu.
Pirmo 12 minūšu laikā vērojams pietiekami atklāts hokejs bez tiesnešu iejaukšanās. Vien reti bijuši pārtraukumi.
Jeļisejevs jau praktiski aizbēg no aizsargiem, izveidojot "divi pret viens" ātro uzbrukumu ar Šinkaruku. Taču viņu no aizmugures paspēj atbruņot Jakubs Berglunds.
Pāris bīstamus uzbrukumus pēc kārtas aizvada viesi. Matsonam nākas atsist Dīca raidītu ripu. Vārtsargs, visticamāk, neredzēja metiena izpildīšanas brīdi.
Spēles sākumā pārsvars pieder mājiniekiem. Rīdzinieki pietiekami daudz laiku pavadījuši viesu zonā.
Lielisku nomaiņu aizvada ceturtā maiņa, bet darbs paliek bez rezultātiem. Pēc uzmetiena no zilās līnijas atkārtotu metienu izpilda Skvorcovs, kurš gan to raida virsū Ortio. Uzbrucējs varēja raidīt ripu tukšā vārtu stūrī...
Viesiem vārtos soms Joni Ortio, kuram sezonas ievadā mazliet sliktāka statistika (2,38 ripas spēlē, 90,5% atvairīti metieni).
Zubovs cerības turpina likt uz zviedru Juhanu Matsonu, kurš ar vidēji spēlē ielaistām 2,21 ripām ir šobrīd desmitajā vietā KHL.
Pretiniekiem pa pieciem punktiem līdz šim guvuši pirmā virknējuma uzbrucēji Kērtiss Volks un Ņikita Mihailiss, kuri jau kārtējo sezonu pārstāv "Baris" komandu. Viens no līderiem ir arī aizsargs Darens Dīcs.https://twitter.com/AstanaBarys/status/1438526537926524932
Rīgas "Dinamo" sastāvs. Ārpus pieteikuma palikuši Mārtiņš Karsums un Rudolfs Červenijs. Debiju šosezon varēs piedzīvot Patriks Zabusovs. Pieteikumā arī atgriezies iepriekš savainotais Rīss Skārlets, kurš otro reizi šogad kāps uz ledus. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=248645397265864&set=p.248645397265864&type=3&show_text=true&width=500
Rīgas "Dinamo" šovakar tiecas pēc trešās uzvaras sezonā, kā arī otrā panākuma pēc kārtas. Tas komandai nav padevies kopš 2020. un 2021. gada mijas, kad "dinamieši" vienu pēc otras pieveica Maskavas "Dinamo" un "Spartak" vienības.