Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" pirmdien pēcspēles metienos pieveica vienu no čempionāta spēcīgākajām vienībām Sanktpēterburgas SKA, izbraukumā uzvarot ar rezultātu 4:3 (0:2, 2:1, 1:0, 0:0, 1:0).

"Dinamieši" ar 15 punktiem 32 spēlēs saglabā pēdējo vietu līgā, bet Sanktpēterburgas SKA ar 35 spēlēs sakrātiem 47 punktiem atrodami Rietumu konferences otrajā pozīcijā.

SKA ar spēles pirmajām minūtēm demonstrēja savu pārsvaru, drīz vien pusotras minūtes laikā divreiz pārspējot Staņislavu Gaļimovu. Vispirms vārtsarga kļūdu izmantoja Ivans Morozovs, bet tad ar zibenīgu metienu vārtus guva Malte Stremvāls. Zviedrijas hokejistam, kurš 28. novembrī vēl "Soču" rindās guva divus vārtus pret "Dinamo", tā bija pirmā ripa Sanktpēterburgas sastāvā.

Rīgas komandai vairākas iespējas gan sagādāja laukuma saimnieku nevajadzīgie noraidījumi. Otrā perioda ievadā pirmos vārtus viesu labā vairākumā guva Metjū Majone, bet pusotru minūti vēlāk Stremvāls pēc vēl viena misēkļa aizsardzības zonā panāca rezultātu 1:3. Hokejists ar šo vārtu guvumu pēdējās piecās spēlēs pret "Dinamo" jau sakrājis desmit punktus (5+5).

Mača 32. minūtē vēlreiz sadeldēt deficītu ļāva vārtu guvums tieši pēc vairākuma beigām. Šoreiz precīzs bija Džeisī Lipons, kurš tikai 18. spēlē "Dinamo" sastāvā guva savus pirmos vārtus.

Trešajā trešdaļā līdzīgais rezultāts mudināja abas vienības iesaistīties arī asumos. Turklāt mājiniekiem vairs tik bieži nesanāca tikt pie labām vārtu gūšanas iespējām. Vienu no tām pārtrauca Miks Indrašis, kurš tūlīt pēc tam uzsāka slidojumu visa laukuma garumā, izkārtoja labu metienu Kristapam Sotniekam, bet, tiekot pie atlēkušās ripas, pats trieca ripu vārtos – rezultāts 3:3.

Pašā pamatlaika izskaņā Deniss Paršins pat varēja izraut uzvaru viesiem, bet jau papildlaikā "Dinamo" negaidīti tika pie divām iespējām spēlēt vairākumā. Rīdzinieki pāris reizes pārbaudīja Mihaila Berdina modrību, bet vārtsargs Sanktpēterburgā sanākušos līdzjutējus nepievīla.

Uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienos, kuros pirmo vārdu teica Deniss Paršins. Andrejs Kuzmenko ar piekto metienu gan izvirzīja vadībā SKA (1:2), bet komandu glāba Lauris Dārziņš, pēc skaistas māņkustības pieveicot uz "bullīšiem" laukumā nākušo Aleksandru Samsonovu.

Vēl divus metienus atvairīja Gaļimovs, bet, izpildot komandas septīto metienu, Dārziņš demonstrēja vēl apbrīnojamākus tehnikas elementus, izraujot viesiem ļoti negaidītu panākumu.

Nākamo spēli "Dinamo" aizvadīs trešdien, viesojoties pie Čerepovecas "Severstaļ" vienības.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača notikumu aprakstu.