Rīgas 'Dinamo' pēc savdabīga papildlaika 'bullīšos' pārsteidz spēcīgo SKA

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" pirmdien pēcspēles metienos pieveica vienu no čempionāta spēcīgākajām vienībām Sanktpēterburgas SKA, izbraukumā uzvarot ar rezultātu 4:3 (0:2, 2:1, 1:0, 0:0, 1:0).

"Dinamieši" ar 15 punktiem 32 spēlēs saglabā pēdējo vietu līgā, bet Sanktpēterburgas SKA ar 35 spēlēs sakrātiem 47 punktiem atrodami Rietumu konferences otrajā pozīcijā.

SKA ar spēles pirmajām minūtēm demonstrēja savu pārsvaru, drīz vien pusotras minūtes laikā divreiz pārspējot Staņislavu Gaļimovu. Vispirms vārtsarga kļūdu izmantoja Ivans Morozovs, bet tad ar zibenīgu metienu vārtus guva Malte Stremvāls. Zviedrijas hokejistam, kurš 28. novembrī vēl "Soču" rindās guva divus vārtus pret "Dinamo", tā bija pirmā ripa Sanktpēterburgas sastāvā.

Rīgas komandai vairākas iespējas gan sagādāja laukuma saimnieku nevajadzīgie noraidījumi. Otrā perioda ievadā pirmos vārtus viesu labā vairākumā guva Metjū Majone, bet pusotru minūti vēlāk Stremvāls pēc vēl viena misēkļa aizsardzības zonā panāca rezultātu 1:3. Hokejists ar šo vārtu guvumu pēdējās piecās spēlēs pret "Dinamo" jau sakrājis desmit punktus (5+5).

Mača 32. minūtē vēlreiz sadeldēt deficītu ļāva vārtu guvums tieši pēc vairākuma beigām. Šoreiz precīzs bija Džeisī Lipons, kurš tikai 18. spēlē "Dinamo" sastāvā guva savus pirmos vārtus.

Trešajā trešdaļā līdzīgais rezultāts mudināja abas vienības iesaistīties arī asumos. Turklāt mājiniekiem vairs tik bieži nesanāca tikt pie labām vārtu gūšanas iespējām. Vienu no tām pārtrauca Miks Indrašis, kurš tūlīt pēc tam uzsāka slidojumu visa laukuma garumā, izkārtoja labu metienu Kristapam Sotniekam, bet, tiekot pie atlēkušās ripas, pats trieca ripu vārtos – rezultāts 3:3.

Pašā pamatlaika izskaņā Deniss Paršins pat varēja izraut uzvaru viesiem, bet jau papildlaikā "Dinamo" negaidīti tika pie divām iespējām spēlēt vairākumā. Rīdzinieki pāris reizes pārbaudīja Mihaila Berdina modrību, bet vārtsargs Sanktpēterburgā sanākušos līdzjutējus nepievīla.

Uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienos, kuros pirmo vārdu teica Deniss Paršins. Andrejs Kuzmenko ar piekto metienu gan izvirzīja vadībā SKA (1:2), bet komandu glāba Lauris Dārziņš, pēc skaistas māņkustības pieveicot uz "bullīšiem" laukumā nākušo Aleksandru Samsonovu.

Vēl divus metienus atvairīja Gaļimovs, bet, izpildot komandas septīto metienu, Dārziņš demonstrēja vēl apbrīnojamākus tehnikas elementus, izraujot viesiem ļoti negaidītu panākumu.

Nākamo spēli "Dinamo" aizvadīs trešdien, viesojoties pie Čerepovecas "Severstaļ" vienības.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Sanktpēterburgas SKA
Pēcspēles metieni. Rīgas "Dinamo" – Sanktpēterburgas SKA 4:3 (0:2, 2:1, 1:0, 0:0, 1:0). Rīdzinieki šokē Sanktpēterburgā sanākušos līdzjutējus! "Dinamo" – SKA 0:0. Morozovs ar vienkāršu metienu nepārspēj Gaļimovu, kurš atvaira ripu ar nūju. "Dinamo" – SKA 1:0. Vārti! Paršins nogulda Samonovu un raida ripu vārtos. "Dinamo" – SKA 1:0. Gaļimovs "aiztaisa" vārtu stūri pēc Marčenko pauzes. "Dinamo" – SKA 1:0. Gračovs ar plaukstas metienu trāpa pa Samonova kājsargu. "Dinamo" – SKA 1:0. Gaļimovs vēlreiz iztur pauzi, apturot Stremvālu. Izcili spēlē vārtsargs! "Dinamo" – SKA 1:0. Samonovs neuzķeras uz Lipona māņkustībām. Kanādietis trāpa pa vārtsarga ķerājcimdu. "Dinamo" – SKA 1:1. Tkačovs raida ripu pašā vārtu stūrī pirms māņkustību veikšanas. "Dinamo" – SKA 1:1. Indrašis raida ripu garām "devītniekam", metienu izpildot pretkustībā. "Dinamo" – SKA 1:2. Kuzmenko pāris reizes māna, bet tad izpilda ātru metienu stūrī. "Dinamo" – SKA 2:2. Vārti!!!Dārziņš apspēlē Samonovu, no neērtās nūjas puses pārceļot ripu pāri vārtsargam. "Dinamo" – SKA 2:2. Tagad apgriezta secība. Paršinam nesanāk raidīt ripu zem pretinieku vārtsarga kājsarga. "Dinamo" – SKA 2:2. Gaļimovu nepārspēj Tkačovs. "Dinamo" – SKA 3:2. Vārti!!!Dārziņš šoreiz jau izspēlē krietni grūtāku māņkustību, pavisam "sašūpojot" Samsonovu! "Dinamo" – SKA 3:2. Spēle uzvarēta!!! Gaļimovs vēl pēdējo reizi glābj komandu, apturot vārtu stūrī raidītu metieni.
SKA vārtos devies Aleksandrs Samonovs, bet "dinamieši" tieši vārtsargu maiņu neveic.
Pēteris Skudra apspriežas ar Gaļimovu, kurš aiziet parunāt arī ar Proskurjakovu. Edgars Masaļskis mača tiešraidē "TV3 Sport 2" atzīst, ka Proskurjakovs uzskatāms par labāku vārtsargu pēcspēles metienos. Tomēr tad būtu jāmaina labu maču aizvadījušo Gaļimovu.
Noslēdzies papildlaiks. Rīgas "Dinamo" – Sanktpēterburgas SKA 3:3 (0:2, 2:1, 1:0, 0:0)Laiks "bullīšiem"! Abi skaitliskie vairākumi netiek izmantoti.
Pēkšņu metienu izpilda Indrašis, bet ar to tiek galā Berdins. Arī šis vairākums atgādina iepriekšējo. Pietiekami bīstami, bet "Dinamo" jātiek pie labākām iespējām.
63:11 min. Rīgas "Dinamo" otrreiz spēlēs vairākumā papildlaikā!Stremvālu vārtu priekšā aptur Gaļimovs. Uz pretinieku vārtiem aizraujas Indrašis. Bet šī pretuzbrukuma laikā Vejs klupina Gračovu.
Vairākuma izskaņā pa vārtiem uzmet Marejs. It kā pietiekami bīstams, bet tomēr bez izcilām iespējām aizvadīts skaitliskais vairākums četratā pret trijiem.
Paršins veiksmīgi atrod Liponu, bet viņa metienu aptur Berdins. Tūlīt pēc tam Lipons gan cīņā pie apmales notur ripu zonā.
Pirmās 48 sekundes vairākumā iztērētas bez diža rezultāta. Majone izpildīja vienīgo metienu, bet tas tika bloķēts.
60:36 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumā!Gaļimovs svarīgā brīdī raida ripu laukuma apmales virzienā, kur pirmais pieslido Majone. Viņu nevajadzīgi nogāž Tkačovs. Pēteris Skudra pusminūtes pārtraukumā sagatavo komandu vairākumam.
Sācies papildlaiks!
Noslēdzies pamatlaiks. Rīgas "Dinamo" – Sanktpēterburgas SKA 3:3 (0:2, 2:1, 1:0)
Kas par momentu pie SKA vārtiem!!! "Dinamo" gandrīz izrauj uzvaru, bet mājinieki tomēr kopīgiem spēkiem glābj jau uz ledus nokritušo Berdinu, kurš ķērājcimdā atvairīja bīstamu Paršina metienu. Laukuma saimnieki pamatīgi nocīnījās, lai ripu dabūtu prom no pie saviem vārtiem esošās burzmas.
Daņila Gaļenuks izpilda metienu brīdī, kad Gaļimova priekšā gandrīz bija trīs hokejisti. Vārtsargs ripu no sākuma atsit, bet spēj uzreiz to piespiest. Pamatlaikā vēl nepilnas trīs minūtes.
SKA atkal pārņēmuši iniciatīvu, tomēr "dinamieši" veiksmīgi sagādā pretestību. Pamatlaikā mazāk nekā piecas minūtes.
Uzreiz pēc gūtajiem vārtiem pie labas iespējas tiek arī Paršins, kuram pa vārtiem bija jāmet, slidojot jau pretējā virzienā. Krievijas hokejists spēj uzmest pa vārtiem, neapturot ripu, bet tā aizlido garām "devītniekam".
51:02 min. Rīgas "Dinamo" – Sanktpēterburgas SKA 3:3. VĀRTI!Indrašis paveic visu! Vispirms hokejists atsteidz aizsardzībā, apturot pēdējo piespēli pirms bīstama mājinieku metiena. Tad rīdzinieks uzsāk slidojumu laukuma garumā, atdod izcilu piespēli Sotniekam, kurš tiek pie iespējas netraucēti mest pa vārtiem. Pirmais pie atlēkušās ripas ir tieši Indrašis, kurš precīzi met nepiesegtā vārtu stūrī!
Vairākums noslēdzas ar Gračova aktivitāti pie SKA vārtiem, bet vairākas draudīgās iespējas netiek izmantotas. Pamatlaikā palikušas nepilnas desmit minūtes.
Pirmās 45 sekundes aizrit mājinieku zonā, bet Berdins tiek galā ar labu Majones metienu. Nākamreiz ieslidojot Sanktpēterburgas komandas zonā, divas straujas piespēles ļauj jau Černovam uzbrukt no labas pozīcijas. Šoreiz vārtsargs jau glābj mājiniekus.
47:48 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāStepans Starkovs sodīts par nevajadzīgu Zirjanova klupināšanu laukuma viduszonā. Lieliska iespēja rīdziniekiem! Tūlīt pēc tam SKA gandrīz paliek trijatā, gandrīz raidot ripu ārpus laukuma.
Vēlreiz emocionālas domstarpības pie Rīgas komandas vārtiem. Iespējams, ka SKA mazliet apnicis "Dinamo" vienības pretspars.
Lukas Bengtsons ar izcilām pauzēm un māņkustībām "nogulda" divus rīdziniekus, bet viņa izpildītais plaukstas metiens raida ripu tieši pāri vārtiem.
Asumi Sanktpēterburgā. Zīle cenšas pārmācīt Veju par noslidošanu tieši gar Gaļimovu, kurš ripu jau bija piespiedis. Marejs visai agresīva pabaksta Stepanu Starkovu.
40:57 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāVairākums noslēdzas ar nevajadzīgu Dzierkala kļūdu. Marejam nākas to labot uz pretinieku zilās līnijas, bloķējot SKA uzbrucēju.
Sākusies trešā trešdaļa!
Noslēgusies otrā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – Sanktpēterburgas SKA 2:3 (0:2, 2:1)Pašā perioda izskaņā "Dinamo" gandrīz aizspēlējas līdz tuvam metienam. Trešās trešdaļas sākumā jāizmanto lieliskā iespēja!
SKA hokejisti atkal aizvada nomācošu vairākumu, bet "dinamieši" neļauj laukuma saimniekiem izcelties ar bīstamiem metieniem.
39:40 min. Komandas spēlēs četratāSKA vairākumā netīšām metas sešu cilvēku sastāvā. Viens no Sanktpēterburgas hokejistiem bija izkāpis uz ledus pie "Dinamo" zonas, gaidot pārējos komandas biedrus.
37:39 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāSparīgā cīņā aiz rīdzinieku vārtiem Pāvels Černovs pārcenšas, turot pretinieku ar roku.
Majone pavirši nospēlē vidējā zonā, ļaujot Kempainenam un Tkačovam aizskriet divatā pret Mamčicu. Aizsargs piespiež piespēli izpildīt pa gaisu, bet ripu nespēj uztvert Tkačovs.
31:32 min. Rīgas "Dinamo" – Sanktpēterburgas SKA 2:3 Džeisī Liponam pirmie vārti "Dinamo" sastāvā! Vairākumam jau formāli beidzoties, "dinamieši" vēl spēlē piecatā pret četriem. Dzierkals ar trāpīgu pauzi piesaista sev uzmanību, bet tad izpilda piespēli šķērsām zonai, kur neviena netraucēts Lipons var apdomāties, notēmēt un raidīt ripu caur vārtsarga padusi. Berdins atkal mazliet iegāž mājiniekus. https://twitter.com/hcDINAMORIGA/status/1336014304714371074
29:28 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumā Igors Ožiganovs spiests ķeksēt ar nūju pēc liekas kļūdas uz savas zilās līnijas.
26:38 min. Rīgas "Dinamo" – Sanktpēterburgas SKA 1:3 Otro reizi mačā vārti tiek ielaisti pēc pazaudētas ripas savā laukuma pusē. Černovs kļūdās piespēlē, Andrejs Kuzmenko ripu savāc aiz vārtiem un raida starp diviem aizsargiem, bet Stremvāls, atkal neapturot ripu, to uzreiz raida tālajā, apakšējā stūrī.
25:12 min. Rīgas "Dinamo" – Sanktpēterburgas SKA 1:2. Vārti!!!Metjū Majone izpilda diezgan ikdienišķu metienu no zilās līnijas, tēmējot vārtu tuvajā stūrī. Tur nepārliecinoši nospēlē Berdins, kurš ripu izlaiž starp roku un savu korpusu.
24:34 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāOšenieks nejauši nokrīt aiz saviem vārtiem, uzreiz klāt pieslido Kirills Marčenko. Aizsargs labi nosedz ripu ar korpusu, pieceļas kājās un vēl izprovocē Marčenko uz klupināšanu.
Sākusies otrā trešdaļa!
Noslēgusies pirmā trešdaļa. Rīgas "Dinamo" – Sanktpēterburgas SKA 0:2
Uz ģērbtuvēm dodas Daniels Bērziņš, kuram ripa trāpīja apmēram pa potīti.
Dārziņš negaidīti maina ripas lidojuma virzienu, bet viņa domu gājienu atšifrē Mihails Berdins.
SKA spiediens samazinājies, bet laukuma saimnieki joprojām pārsvarā kontrolē ripu.
Vejs aizmūk viens pats pret Gaļimovu, bet vārtsargs uzvar divcīņu. Kanādas hokejists centās ripu iespiest starp kājsargu un stabu.
Rīgas "Dinamo" iztur skaitlisko mazākumu.
Rīdzinieki tiek piespiesti pie saviem vārtiem, bet Zirjanovs pārtver ripu, kura būtu nonākusi pie Tkačova. Pirmā puse mazākumam izciesta.
12:46 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs mazākumāLauris Dārziņš sodīts par Morozova turēšanu. Uzbrucējs jau līda uz vārtu priekšu, kur lidoja ripa.
Sanktpēterburgas hokejisti pasākuši viesu zonā darīt, ko vien vēlas. Radošas piespēles, dažāda veida metieni. "Dinamieši" bezspēcīgi atkaujas.
10:24 min. Rīgas "Dinamo" – Sanktpēterburgas SKA 0:2 Lindens Vejs ātri ieslido zonā gar laukuma apmali un it kā jau ripu zaudē, bet tā izslīd cauri visam laukuma vidum un nonāk pie Stremvāla. Zviedrijas hokejists neraksturīgi ātri noreaģē uz situāciju, izpildot zibenīgu metienu bez ripas apstrādāšanas. Gaļimovam ripa izsprūk cauri padusei. https://twitter.com/hcSKA/status/1335991518423883776
Artjoms Švets-Rogovojs iznieko izcilu iespēju no pusotra metra attāluma! Liels plusiņš Majonem, kurš pēdējā brīdī pielika klāt nūju, liekot ripai pārlidot pāri vārtiem.
9:01 min. Rīgas "Dinamo" – Sanktpēterburgas SKA 0:1 Sarežģītā situācijā Gaļimovam nākas iesaistīties spēlē, pa ledu sitot prom ripu. Tā nonāk tieši pie Tkačova, kurš piesaista sev divu aizsargu uzmanību, liek vārtos pārvietoties arī Gaļimovam, bet tad atdod piespēli Ivanam Morozovam. Mājinieku uzbrucējs ripu nogādā pustukšos vārtos. https://twitter.com/hcSKA/status/1335990961667780609
Pirmās 4:51 minūtes norit bez pārtraukumiem. Pirmo pauzi rada Gaļimvos, kurš piespiež ripu pēc Stremvāla raidījuma pa ledu.
Malte Stremvāls aši ieslido zonā un izraujas līdz Gaļimovam, uzbrūkot no tuvas distances. Kā jau tas varēja būt gaidāms, spēles sākums bijis diezgan dinamisks. Tehniskie SKA hokejisti nevairās uzbrukt, bet dod iespējas arī "dinamiešiem".
Krievijas himnas otro pusi kopīgi nodzied klātesošie līdzjutēji. Novērojams dažāds sejas masku pielietojums. Vairākiem faniem tās paredzētas kakla sildīšanai.
Sanktpēterburgā pirms spēles mājinieku hokejisti tiek īpaši pieteikti un izslido sava veida apgaismojuma šova laikā. Tribīnēs pulcēts arī vērā ņemams skaits līdzjutēju.
Mājinieku rindās jāizceļ trešās maiņas kreisās malas uzbrucējs Vladimirs Tkačovs, kurš 28 spēlēs sakrājis 26 punktus (9+17), bet otrā virknējuma labās mala uzbrucēja Antona Burdasova kontā 20 punkti (14+6).
Savukārt vietu vārtos pēc trīs spēļu izlaišanas atguvis Staņislavs Gaļimovs. Iepriekšējo maču laikā viņš pat nav bijis uz rezervistu soliņa. Tādējādi turpinās triju vārtsargu (Gaļimovs, Proskurjakovs un Makintairs) rotācija.
Sastāvā atgriezies Lipons, kurš pirmajā maiņā aizstājis Rihardu Bukartu, bet savainotā Gļeba Stoļarova vietu ieņēmis Jānis Švanenbergs. Ārpus pieteikuma palicis arī Skvorcovs, bet laukumā atgriezīsies Levins.
Pagājušajā sezonā SKA izcīnīja divas uzvaras, "dinamiešus" pārspējot ar 5:3 un 3:0.
"Dinamo" klubam šī šosezon būs pirmā tikšanās reize ar Rietumu konferences otrajā pozīcijā esošo SKA komandu.