Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" ceturtdien mājās pārspēja Ņižņekamskas "Ņeftehimik" vienību, "Arēnā Rīga" izcīnot otro uzvaru pēc kārtas.

Rīdzinieki viesus pieveica ar rezultātu 4:3 (2:1, 1:1, 1:1), otro reizi šonedēļ gūstot četrus vārtus vienā mačā. "Dinamo" komandai tas nebija sanācis kopš 2020. un 2021. gadu mijas.

Laukuma saimniekiem panākums ļāvis pavisam pietuvoties Rietumu konferences labāko astotniekam. "Dinamo" 18 spēlēs sakrājuši 17 punktus, kas vienībai ļauj ieņemt devīto pozīciju. Septītajā pozīcijā ar 18 punktiem 18 mačos ir Maskavas "Spartak" komanda, bet noslēdzošo vietu "play-off" zonā ieņem Ņižņijnovgorodas "Torpedo" vienība, kas 17 punktus sakrājusi 17 spēlēs.

Jau desmitos vārtus šosezon guva Nikolajs Jeļisejevs, kurš ar rezultatīvu metienu izcēlās spēles desmitajā minūtē. Tūlīt pat pārsvaru vairākumā dubultoja aizsargs Rīss Skārlets, panākot rezultātu 2:0. Tiesa, perioda izskaņā pārāki bija viesi, kuru labā vienus vārtus 11 sekundes pirms perioda beigām atguva Bulats Šafiguļins.

Otrajā trešdaļā spēles temps pieauga. Šādā mača ritējumā labāk izskatījās "Ņeftehimik" komanda, taču tā ielaida vārtus skaitliskajā vairākumā. Pirmā vārtu guvuma rezultatīvās piespēles autors Lukašs Radils pretuzbrukumā saņēma ripu no Jeļisejeva, kuram tas jau ir 13. punkts šosezon.

Arīdzan šoreiz rīdziniekiem divu vārtu pārsvaru neizdevās gan noturēt. Tehniski meistarīgi perioda beigās nospēlēja Libors Hudāčeks, kuru neapturēja nedz Kristaps Zīle, ne Rīss Skārlets, slovākam rezultatīvi piespēlējot Maratam Hairuļinam.

"Dinamo" trešajā periodā uz brīdi atjaunoja lielāku pārsvaru. Spēles 53. minūtē tuvajā stūrī precīzi meta Gunārs Skvorcovs. Tomēr pēdējās mača minūtes līdzjutējiem bija uztraukuma pilnas, jo vispirms Ansels Gaļimovs panāca 4:3, bet, viesiem jau spēlējot sešatā, laukuma saimniekus pāris reizes glāba vārtsargs Juhans Matsons.

Rīdzinieki jau sestdien aizvadīs spēli viesos, kad spēkosies ar Mika Indraša pārstāvēto Maskavas apgabala "Vitjazj" komandu.