Rīgas 'Dinamo' piedzīvo pirmo 'sauso' zaudējumu savā laukumā šosezon

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" piedzīvoja pirmo "sauso" zaudējumu savā laukumā, ar rezultātu 0:3 (0:1, 0:0, 0:2) zaudējotSanktpēterburgas SKA.

Rīgas "Dinamo" hokejistiem šis bija piektais zaudējums pēc kārtas. Līdz šim visās spēlēs savā laukumā šajā sezonā "Dinamo" spēja gūt vārtus, tomēr šoreiz SKA vārti palika neieņemti.

"Dinamo" vārtos šajā mačā debiju piedzīvoja krievs Andrejs Makarovs, kurš atvairīja 27 no 30 pretinieku metieniem. Viņu šajā mačā pārspēja Arjoms Zubs, Jaroslavs Diblenko un Jevgeņijs Ketovs, kuram gan ļoti palaimējās šajā epizodē.

Tādējādi Rīgas "Dinamo" nespēja uzlabot savas pozīcijas Rietumu konferencē, un tā ar sešiem punktiem 11 spēlēs ieņem pēdējo, 12.vietu.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Sanktpēterburgas SKA
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 23-30 ;Iemetieni: 24-35 ; Bloķētie metieni: 10-10 ; Spēka paņēmieni: 10-11 ; Laiks uzbrukumā: 09:39-12:14 ; Soda minūtes: 6-6
Spēle noslēgusies!
58:30 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 0:3Neveiksmīgs moments "Dinamo" komandai. Jevgeņijs Ketovs devās uzbrukumā un gribēja piespēlēt gar vārtiem, bet Kristofers Berglunds kritienā gribēja ripu bloķēt. Taču tā trāpīja pa viņu un ieslīdēja vārtos.
Makmilans ieguva vārtsarga atvairīto ripu, bet viņa zibenīgais metiens lidoja garām.
Pēc Māršala metiena ripa pēc rikošeta uzlidoja gaisā un nokrita uz vārtiem. Rīdzinieki izdarīja labu spiedienu uz vārtiem, spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem. Metieni tika izdarīti tikai no distances
55:26 min. Noraidījums SKA komandā. Kuzmenko klupināja Lipsbergu un atstāja savu komandu mazākumā.
Karpovs vārtu tuvumā tika pie ripas, bet viņa mestā ripa lidoja garām vārtiem. Rīdzinieki cenšas radīt momentus uzbrukumā, tomēr SKA hokejisti aizsardzībā darbojas veiksmīgāk.
Zīle izdarīja metienu pa vārtiem, un ripa pēc rikošeta aizlidoja gar pašu vārtu stabu.
Rīdzinieki vairākumā apdraudēja vārtus, un SKA hokejistiem ar lielām grūtībām izdevās briesmas novērst. Vairākuma izskaņā Meija vārtu priekšā bija aktīvs.
49:54 min. Noraidījums SKA komandā. Aizvadītajās minūtēs laukumā ritēja līdzīga cīņa, un momentu uzbrukumā īsti nebija. Tad tiesneši fiksēja skaitlisko sastāvu SKA komandai.
Mazākumu "Dinamo" hokejisti izturēja, neļaujot SKA hokejistiem uzbrukumā izpausties. Lai atspēlētos "Dinamo" vēl ir 14 minūtes.
Mazākumā Makmilans steidza pretuzubrukumā, bet Plotņikovs viņu panāca un apturēja.
43:18 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Kārters Eštons klupināja pretinieku un atstāja komandu mazākumā.
Metiens pa vārtiem izdevās arī Batņam, Marenis lūkoja pēc atvairītās ripas, taču to neieguva.
Makmilans lielā ātrumā ieslidoja uzbrukuma zonā un izdarīja metienu, taču ripu prom aizvirzīja pretinieku vārtsargs.
40:39 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 0:2 SKA vienība metās uzbrukumā, un "Dinamo" netika galā. Andrejs Makarovs atsita ļoti bīstamu metienu, bet pēc tam SKA turpināja uzbrukt. Jaroslavs Dibelenko izdarīja precīzu metienu no distances un dubultoja SKA pārsvaru.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda labākie momenti:
Otrā periods statistika:Metieni pa vārtiem: 12-12 ; Iemetieni: 6-14 ; Bloķētie metieni: 2-2 ; Spēka paņēmieni: 5-2 ; Laiks uzbrukumā: 04:01-04:44 ; Soda minūtes: 2-0
Rīgas "Dinamo" - SKA 0:1. Noslēdzies 2. periods.
Kablukovs pa labo malu izlauzās līdz pašai vārtu priekšai, bet "Dinamo" vārtsargs atkal nospēlēja lieliski.
Rīdzinieku trešā un ceturtā maiņa spēlēja enerģiski. Arī Batņa ar diezgan bīstamu metienu apdraudēja vārtus. Tad arī Meija un Bērziņš pamatīgi pacīnījās vārtu priekšā.
Ātrā uzbrukumā Marenis saņēma ripu no Sotnieka un izdarīja metienu ar nūjas neērto pusi. Tad piesteidzās arī Meija, taču SKA vārtsargs ripu piespieda.
SKA vienā uzbrukumā trīs metienus izspēlēja no labās malas, taču Makarovs izskatījās iespēlējies un darbojās droši.
Dārziņš vārtu priekšā mainīja Māršala mesto ripu, tomēr viesu vārtsargs Meļņičuks spēja glābt savu komandu.
"Dinamo" mazākumā izturēja pretinieku spiedienu, bet uzreiz pēc mazākuma SKA hokejisti divreiz bīstami apdraudēja vārtus. Šoreiz izdevās paglābties no vārtu zaudējuma.
31:39 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Marenis cīnījās laukuma stūrī, bet tad ar nūju trāpīja pretiniekam pa rokām.
Diblenko ļoti spēcīgi meta no zilās līnijas, un ripa izlidoja cauri četru spēlētāju burzmai. Makarovs tomēr spēja ripu tvert.
"Dinamo" hokejisti turpināja darboties uzbrukuma zonā un Sotnieks pēc vārtu apslidošanas uzmeta pa vārtiem. Izspēle turpinājās, un tās noslēgumā Sotnieks vēlreiz meta.
SKA hokejisti pazaudēja ripu savā zonā, Rēdlihs to ieguva un piespēlēja gar vārtiem, kur steidza Makmilans, taču viņam neizdevās metiens. Grīnbergs brīdi vēlāk arī apdraudēja vārtus.
Jakupovs turpināja būt ļoti pamanāms laukumā. Viņš tika pie ripas un izdarīja metienu.
Rīdzinieki pozicionāli izspēlēja uzbrukumu, kurā tika izdarīti tāli metieni. Tad Tkačovs aizsteidzās pretuzbrukumā, kurā Makarovs ripu atvairīja ar kājsargu.
SKA uzbrukumā Kempainens saņēma ripu vārtu priekšā, un viņa metienu apturēja "Dinamo" jaunais vārtsargs Makarovs.
Vairākumā "Dinamo" izveidoja momentu, kad Māršals izdarīja tālu metienu pa vārtiem, bet SKA vārtsargs Meļņičuks atvairīja ripu.
Pirmā perioda labākie momenti:
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika:  Metieni pa vārtiem: 3-8 ; Iemetieni: 10-12 ; Bloķētie metieni: 8-3 ; Spēka paņēmieni: 3-7 ; Laiks uzbrukumā: 01:46-04:26 ; Soda minūtes: 2-2
Rīgas "Dinamo" - SKA 0:1. Noslēdzies 1. periods.Vairākumu "Dinamo" hokejisti iesāka ne pārāk veiksmīgi. Otrajā periodā būs vēl viena minūte vairākuma realizēšanai.
18:59 min. Noraidījums SKA komandā. Rīgas "Dinamo" ātrumā devās uzbrukumā, saņēma ripu un bīstami apdraudēja vārtus, taču Jakupovs viņu neatļauti kavēja.
SKA bija ļoti tuvu otrajam vārtu guvumam, kad pēc metiena ripa trāpīja pa vārtu pārliktni un pa Makarova muguru. Vārtsargs no Krievijas spēja noreaģēt un ripu fiksēt, nepieļaujot atkārtotu metienu.
15:21 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Ališausks izmisīgi centās apturēt Bivaļceva gājienu uz vārtiem un pārkāpa noteikumus.
Rīdziniekiem jau kādu laiku nekas saturīgs uzbrukumā nav izdevies. Spēle turpina ritēt no vieniem uz otriem vārtiem.
Rīgas "Dinamo" treneris Artis Ābols ekspresintervijā TV6 bija apmierināts ar kādu enerģiju spēlē hokejisti. "Pašiem ir jāspiež ārā no tiem momentiem, kas mums ir," teica Ābols.
10:37 min. Rīgas "Dinamo" - SKA 0:1 SKA izspēlēja pozicionālu uzbrukumu, kurā Dmitrijs Kagarļickis lieliski piespēlēja Artjomam Zubam. Zubs saņēma ripu, nomānīja vārtsargu Andreju Makarovu, apslidoja vārtus un meta tukšajā apakšējā vārtu stūrī.
Spēle ritēja no vieniem vārtiem uz otriem, taču ar katru nākamo minūti SKA komanda ieguva arvien lielāku pārsvaru laukumā.
SKA hokejisti devās pretuzbrukumā, taču Kempainena piespēle komandas biedram bija ļoti neveiksmīga.
Makarovs ar pirmajiem metieniem, sargājot "Dinamo" vārtus, tika galā veiksmīgi. Cīņa pirmajās četrās minūtēs ritēja diezgan līdzīgi.
"Dinamo" hokejisti turpināja aktīvi aizvadīt spēles pirmās minūtes. SKA atvairīja uzbrukumus, bet tad izveidoja draudīgu uzbrukumu.
Rīgas "Dinamo" jau pirmajā uzbrukumā ļoti bīstami apdraudēja SKA vārtus, taču Eštons trāpīja pa tālo vārtu stabu.
Rīgas "Dinamo" vārtu sargās jaunieguvums Makarovs, bet rezervē būs Tretjaks. Izmaiņas notikušas arī spēlētāju virknējumos. Vārtos: Andrejs Makarovs, rezervē: Maksims Tretjaks; 1.maiņa: Eštons Kārters - Davids Ulstrēms - Lauris Dārziņš; Uvis Balinskis – Bens Māršals; 2. maiņa: Miķelis Rēdlijs – Brendons Makmilans – Roberts Lipsbergs; Kristofers Berglunds – Kristaps Sotnieks; 3. maiņa: Rihards Marenis – Koltons Gilīss – Oskars Batņa; Nerijus Ališausks – Kristaps Zīle; 4. maiņa: Antons Trastašenkovs – Gints Meija – Daniels Bērziņš, Ričards Grīnbergs, Sergejs Gimajevs.
Pirmie vaininieki Rīgas "Dinamo" komandā atrasti un atskaitīti no komandas. Klubu pametuši Kristers Gudļevskis un uzbrucējs Jakubs Berglunds. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/savickis-apstiprina-rigas-dinamo-lauz-ligumus-ar-gudlevski-un-berglundu.d?id=51503363
Rīgas "Dinamo" pēc veiksmīgām pāris spēlēm sezonas sākumā piedzīvojis pamatīgu kritumu sniegumā. Rīgas komanda ar sešiem punktiem desmit spēlēs ieņem pēdējo, 12. vietu Rietumu konferencē. Šovakar rīdziniekiem nopietns pretinieks - SKA komandas, kas ar ar 17 punktiem 12 cīņās ir otrajā vietā Rietumu konferencē.