Rīgas 'Dinamo' piedzīvo sāpīgu zaudējumu Minskā

Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā spēlē izbraukumā ar rezultātu 1:2 zaudēja Minskas "Dinamo".

Rīgas "Dinamo" vienīgos vārtus šajā mačā guva Mārtiņš Dzierkals, kurš precīzi meta spēles 22. minūtē. Tie viņam bija pirmie vārti KHL čempionātā. Trešajā periodā Kvintons Haudens rezultātu izlīdzināja, bet pusotru minūti līdz pamatlaika beigām viņš lieliski nocīnījās vārtu priekšā pēc Deivida Būta metiena un izrāva savas komandas uzvaru.

Rīgas "Dinamo" vārtsargs Timurs Biļalovs šajā mačā atvairīja 29 no 31 pretinieku metiena, bet paši rīdzinieki pa Minskas "Dinamo" vārtiem meta 20 reizes.

Rīgas "Dinamo" ar 34 punktiem 38 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem devīto vietu, no pirmā astoņnieka atpaliekot par pieciem punktiem. Savukārt Minskas klubs ar 24 punktiem 38 mačos desmitajā vietā.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Minskas Dinamo
Ceturtdien Rīgas "Dinamo" izbraukumu turpinās ar spēli pret Sanktpēterburgas SKA.
Spēles statistika:Metieni pa vārtiem: 20-31 ;Iemetieni: 29-26; Bloķētie metieni: 7-6; Spēka paņēmieni: 9-13; Laiks uzbrukumā: 8:20 min. - 10:22 min. ; Soda minūtes: 6-10
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:2. Spēle noslēgusies
Rīgas "Dinamo" izspēlēja uz vārtu tuvumu, kur Dārziņam neizdevās trāpīt ripu vārtos.
Ģirts Ankipāns pieprasa pusminūtes pārtraukumu. Jāspēlē vēl 33 sekundes.
58:39 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:2Minska izmanto lielo pārsvaru laukumā. Deivids Būts no labās malas izdarīja uzmetienu vārtu virzienā, bet Kvintons Haudens vārtu priekšā aktīvi darbojās un aizsedza vārtsarga skatu. Timurs Biļalovs gandrīz aizsniedzās līdz ripai, taču tā tomēr ielēca vārtos.
Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Minskas komanda iespieda rīdziniekus aizsardzības zonā, kur izveidoja vairākas vārtu gūšanas iespējas pēc kārtas.
Minskas komanda vairākumu sāka ar Ļisoveca metienu, un ar pirmo uzbrukuma vilni rīdzinieki tika galā. Arī turpinājumā Minskas hokejistiem vairākumā neizdevās nekas no iecerētā.
54:11 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Metjū Majone aiz pretinieku vārtiem neveiksmīgi nospēlēja ar nūju un klupināja pretinieku.
Mitinens pārtvēra ripu un bija tuvu vārtu guvumam. Viņš izdarīja vienu metienu, pats ieguva atlēkušo ripu, apslidoja vārtus un mēģināja trāpīt tukšajā vārtu stūrī, tomēr Enrots ļoti veiksmīgi paspēja aizsniegties līdz ripai.
Rīgas "Dinamo" ilgāku laiku nav izdevies apdraudēt pretinieku vārtus, taču vismaz aizvadītajās epizodēs spēli izdevās aizvirzīt prom no savas aizsardzības zonas. .
Minskas komandas hokejisti turpināja veidot uzbrukumus, bet rīdzinieki rezultātu neizšķirtu saglabāja pateicoties Biļalova sniegumam.
46:23 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:1. Jevgeņijs Ļisovecs izdarīja spēcīgu metienu no kreisās malas, bet Kvintons Haudens apsteidza Linusu Videlu, ieguva atvairīto ripu un raidīja to vārtos.
Rīgas hokejisti uz brīdi uzbrukuma zonā aktīvi darbojās, bet taustāmu rezultātu tas nedeva. Minskas komandai joprojām laukumā ir neliels pārsvars.
Minskas "Dinamo" vairākuma pēdējās sekundes aizvadīja aktīvi un turpināja centies izlīdzināt rezultātu. Pēc tam "Dinamo" spēlētāji divos pretuzbrukumos uzmeta pa Enrota vārtiem.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 13-7; Iemetieni: 11-7;Bloķētie metieni: 2-0; Spēka paņēmieni: 1-5; Laiks uzbrukumā:  4-25 min. - 2:40 min.;Soda minūtes: 2-2
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:0. Noslēdzies 2. periods. Rīdzinieki mazākumā perioda izskaņā nospēlēja diezgan veiksmīgi, turklāt pretuzbrukumā Dārziņš pēc apgrieziena ap savu asi izdarīja metienu.
38:08 min.Noraidījums Rīgas "Dinamo". Haudens izspruka starp trim Rīgas "Dinamo" spēlētājiem un devās uz vārtiem, taču Džeriņš viņu klupināja un nepieļāva izgājienu pret vārtsargu.
Vairākuma turpinājums "Dinamo" komandai nebija tik veiksmīgs. Minskas hokejisti labi spēlēja aizsardzībā un nepieļāva Rīgas spēlētāju vārtu gūšanas iespējas.
Balinskis atspēlēja ripu Dzierkalam, kura mestā ripa trāpīja pa vārtsarga aizsargmasku.
35:14 min. Noraidījums Minskas "Dinamo". Makmilans lieliski nospēlēja ar ripu un izprovocēja pretinieku uz noteikumu pārkāpumu. Virkošs kanādieti turēja ar rokām.
Kogaļeva metienu no pašas vārtu priekšas tvēra Rīgas "Dinamo" vārtsargs Biļalovs. Minskas hokejistiem atkal izdevies iegūt pārsvaru laukumā un izdarīt vēl pāris metienus pa vārtiem.
Spēle ritēja mierīgā tempā, bet tad Biļalovs atvairīja draudīgu metienu, savukārt Mitinens mirkli vēlāk negaidīti ieguva ripu vārtu priekšā un netrāpīja.
Spēles temps aizvadītajās epizodēs krities un cīņa vairāk rit neitrālajā laukuma zonā.
Mājinieki aizvirzījuši spēli prom no saviem vārtiem un izdara spiedienu uz Rīgas vārtiem. Rīdziniekiem mirkli vēlāk izdevās uzbrukums, kad Aļajevs no zilās līnijas uzmeta pa vārtiem.
Pēc gūtajiem vārtiem Meija un Videls arī apdraudēja Enrota sargātos vārtus. "Dinamo" turpināja darboties ar emocionālo pacēlumu, tomēr Būts aizskrēja pretuzbrukumā, kurā Biļalovu viņam apspēlēt neizdevās.
Rīdzinieki vairākuma pirmajā minūtē netrāpīja nevienu metienu pa vārtiem, tomēr pāris reizes izdevās izveidot saasinājumu pretinieku vārtu tuvumā.
21:46 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:0Mārtiņš Dzierkals gūst pirmos vārtus KHL. Viņš saņēma ripu no Uva Balinska, ar māņkustību apspēlēja pretinieku un izdarīja tālu metienu pa vārtiem, pārspējot vārtsargu.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 4-12; Iemetieni: 9-10; Bloķētie metieni: 2-3; Spēka paņēmieni: 4-6 ; Laiks uzbrukumā: 2:11 min. - 4:22 min.; Soda minūtes: 4-6
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 0:0. Noslēdzies 1. periods.
20:00. min. Noraidījums Minskas "Dinamo" sastāvā. Uzbrukuma zonā bīstami ar augsti paceltu nūju nospēlēja Haudens.
Šoreiz Minskas spēlētājiem nebija daudz iespēju gūt vārtus vairākumā, un Rīgas mazākuma brigāde nospēlēja ļoti labi.
17:19 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā. Klārks uzbrukuma zonā paklupināja pretinieku, un "Dinamo" trešo reizi palika mazākumā.
Pēc Mitinena vienkārša metiena Minskas vārtsargs Enrots ripu nenotvēra. Tas ļāva rīdziniekiem turpināt uzbrukumus, un metienu izdarīja arī Gilīss.
Minskas hokejisti turpināja laukumā darboties pārliecinošāk, uzspiežot savu spēles stilu. Rīgas "Dinamo" ar lielām grūtībām spēlēja aizsardzībā, bet pēc Pavloviča metiena ripa trāpīja pa vārtu stabu.
Minskas hokejisti pazaudēja ripu aiz saviem vārtiem, Dārziņš to ieguva un uzreiz piespēlēja Rēdliham, tomēr viņam neizdevās metiens.
Minskas komandas hokejistu turpināja vairākumā izdarīt metienus pa vārtiem, tomēr šoreiz rīdzinieki tika galā ar šo spiedienu.
Šoreiz Minskas "Dinamo" uzreiz sāka izspēlēt vairākuma kombinācijas, bet Biļalovs vārtos darbojās teicami un ripu tvēra sarežģītās situācijās.
8:12 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" Tiesnešiem spēles pirmajās minūtēs bija daudz darba, un Emīls Ģēģeris tika sodīts ar divu minūšu noraidījumu.
Arī Rīgas "Dinamo" vairākums ilgstoši nebija veiksmīgs, bet tad pēdējās sekundēs Videls izdarīja metienu pa vārtiem, un par ripu cīnījās Dārziņš un Mitinens.
5:03 min. Noraidījums Minskas "Dinamo". Minskas "Dinamo" turpināja bīstami uzbrukt, un ar grūtībām izdevās savus vārtus nosargāt. Tad Būts nopelnīja noraidījumu Minskas komandai.
Ātrājā uzbrukumā Henkels pa kreiso malu aizskrēja prom no visiem "Dinamo" spēlētājiem un vienatnē izdarīja metienu, bet Biļalovs šoreiz glāba komandu.
Rīgas "Dinamo" mazākumā spēlēja ļoti veiksmīgi, un pie vienīgā metiena Minskas komandas spēlētāji tika pēdējās vairākuma sekundēs. Biļalovs ripu droši tvēra.
1:18 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Minskas komanda spēli sāka ar saviem uzbrukumiem, taču tad Majone ar rokām turēja Koviršinu, par ko tika sodīts ar noraidījumu.
Rīgas “Dinamo” vārtus šodien sargās krievs Timurs Biļalovs, bet Mārtiņš Dzierkals spēlēs otrajā virknējumā. Rīgas “Dinamo” sastāvs spēlei pret Minskas “Dinamo”: Vārtos: Timurs Biļalovs, rezervē: Kristers Gudļevskis: Pirmā maiņa: Miķelis Rēdlihs – Linuss Videls – Lauris Dārziņš; Kristaps Sotnieks – Uvis Balinskis; Otrā maiņa: Mārtiņš Dzierkals – Brendons Makmilans – Kevins Klārks, Metjū Majone – Nerijuss Ališausks; Trešā maiņa: Emīls Ģēģeris – Andris Džeriņš – Gints Meija; Artjoms Aļajevs – Kristaps Zīle; Ceturtā maiņa: Koltons Gilīss – Daniels Bērziņš – Matiass Mitinens, Vitālijs Pavlovs, Sergejs Gimajevs.
Rīgas "Dinamo" hokejisti trīs izbraukuma spēļu sēriju iesāk Minskā, kur pretiniekos būs vietējā "Dinamo" komanda. Pirms sešām dienām rīdzinieki pārtrauca septiņu zaudējumu sēriju un šodien lūkos sākt jaunu uzvaru sēriju. Rīgas "Dinamo" ar 34 punktiem 37 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem devīto vietu, no pirmā astoņnieka atpaliekot trīs punktus. Savukārt Minskas komanda ar 22 punktiem 37 mačos ir pēdējie starp 12 Rietumu konferences komandām.