Rīgas 'Dinamo' pret Kalniņu un 'Jokerit' piedzīvo desmito zaudējumu pēc kārtas

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas "Dinamo" pirmdien piedzīvoja desmito zaudējumu pēc kārtas, ar rezultātu 2:4 (0:3, 1:0, 1:1) piekāpās vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētajai Helsinku "Jokerit" komandai.

Rīgas "Dinamo" iepriekšējo uzvaru izcīnīja 4. janvārī, kad ar 1:0 izdevās pārspēt Nursultanas "Baris". Kops tā laika rīdzinieki piedzīvojuši zaudējumus.

"Dinamo" hokejisti aizvadīto maču iesāka neveiksmīgi, pirmajā perioda piecu minūšu laikā ielaižot trīs vārtus. Vispirms 11. minūtē vairākumu realizēja Peters Regins, bet tad 13. un 16. minūtē precīzi no vārtu priekšas meta Petri Kontiola. Otrajā periodā rīdzinieki pārņēma spēles iniciatīvu, un Miķelis Rēdlihs vienus vārtus atguva, kad izdarīja metienu no tuvas distances.

Trešajā periodā mājinieki pietuvojas līdz 2:3, kas pēc lieliskas Andra Džeriņa piespēles Vitālijs Pavlovs guva vārtus, bet sešas minūtes vēlāk Stīvs Mozess pielika punktu "Dinamo" izrāvienam.

Rīgas "Dinamo" ar 34 punktiem 54 mačos Rietumu konferencē ieņem pēdējo, 12.vietu, un ir vājākā visā līgā, savukārt "Jokerit" ar 75 punktiem 55 spēlēs ir ceturtā.

Pēc šī mača Rīgas klubam būs astoņu dienu pauze, bet pēc tam būs tikšanās ar Minskas "Dinamo", Kazaņas "Ak Bars", Maskavas "Dinamo" un Jekaterinburgas "Avtomobilist". Sezonas pēdējā mājas spēle tiks aizvadīta 17.februārī.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Helsinku Jokerit
Spēles statistika:
Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 2:4. Spēle noslēgusies
"Jokerit" pēdējās epizodēs mēģināja ripu pieturēt ilgāk, neļaujot rīdziniekiem iesākt uzbrukumus. Taču tad Lipsbergs ieguva ripu, skaisti apspēlēja pretinieku un piespēlēja Dārziņam, kura metienu tvēra Kalniņš.
Rīdzinieki vairākumā izskatījās dzīvīgi un spēja apdraudēt Kalniņa sargātos vārtus. Lai arī vārti netika gūti, emocionālais pacēlums tika iegūts.
53:24 min. Noraidījums "Jokerit" sastāvā. "Dinamo" uzbrukumā Lipsbergs ar savām darbībām veica saasinājumu, bet mirkli vēlāk "Jokerit" hokejists pārkāpa noteikumus.
51:44 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 2:4"Jokerit" hokejisti uzspieda savu spēli, un teicamā izspēlē Lehtonens uzmeta vārtu virzienā, bet Stīvs Mozess ar nūju ievirzīja ripu "Dinamo" vārtu augšējā stūrī.
Eštons ātrajā pretuzbrukumā izdarīja divus metienus pēc kārtas, taču Kalniņš abus atvairīja. Tam sekoja "Jokerit" pretuzbrukums, kurā Salākam bija jāķer daudz sarežģītāks metiens.
Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 2:3 Roberts Lipsbergs aiz vārtiem izsita pretiniekam ripu, un to ieguva Andris Džeriņš. Viņš neskatoties piespēlēja uz vārtu priekšu, kur ripu uzņēma Vitālis Pavlovs, un viņš izdarīja precīzu metienu.
Salāks pamanīja metienu starp diviem "Dinamo" aizsargiem un tvēra ripu. "Jokerit" hokejisti šo periodu iesāka aktīvāk, neļaujot rīdziniekiem laukumā izvērsties.
Sācies 3. periods.
Salāks atsita Lepistes metienu. "Jokerit" iespieda "Dinamo" savā aizsardzības zonā un lika mājiniekiem pasvīst.
Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 1:3. Noslēdzies 2. periods.
"Jokerit" hokejisti pēc ielaistajiem vārtiem "atdzīvojās" un spēli aizvirzīja prom no saviem vārtiem. Otrā perioda priekšpēdējā minūtē uz "Dinamo" vārtiem tika izdarīti vairāki bīstami metieni.
Mozess tika garām Ališauskam un izdarīja metienu pa Salāka sargātajiem vārtiem, taču vārtsargs nospēlēja precīzi.
34:56 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 1:3. Spēles gaita turpinājumā nemainījās. "Dinamo" turpināja vairāk spēlēt ar ripu, kas beidzot noveda līdz gūtiem vārtiem. Kārters Eštons izcīnīja ripu izdarīja metienu, bet Miķelis Rēdlihs pirmais tika pie ripas un raidīja to vārtos no tuvas distances. "Jokerit" treneris pieprasīja video atkārtojumu, jo uzskatīja, ka Eštons esot traucējis vārtsargam. Lēmuma pieņemšanai tiesnešiem vajadzēja vairāk nekā desmit minūtes.
"Dinamo" centīgi spēlēja un mēģināja izmantot "Jokerit" pasivitāti, bet uzbrukumi vairumā gadījumu bija ļoti vienveidīgi. Aizsargi izdarīja metienu no distances, bet uzbrucēji centās vai nu mainīt ripas lidojuma virzienu, vai arī iegūt Kalniņa atvairīto ripu.
Rīdzinieki nostiprinājās uzbrukuma zonā, bet nespēja atrast labu metiena pozīciju. Tad Balinskis uzmeta pa vārtiem, taču Kalniņš mierīgi tvēra.
Ģēģeris izdarīja metienu, bet Batņa mainīja ripas lidojuma virzienu. Tad ripa vēlreiz nonāca pie Ģēģera, un viņš izdarīja labu metienu. Mirkli vēlāk jau Salāks atvairīja metienu "Jokerit" pretuzbrukumā.
Lai arī perioda pirmajās minūtēs spēle vairāk ritēja "Jokerit" aizsardzības zonā, nekas prātīgs uzbrukumā rīdziniekiem neizdevās. Rēdlihs pagrūstījās ar pretinieku aiz vārtiem, bet tiesneši uz to epizodi nereaģēja.
Sācies 2. periods
Batņam neizdevās trāpīt pa ripu no vārtu priekšas. Perioda pēdējās minūtēs labu vārtu gūšanas iespēju komandām vairs nebija.
Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:3. Noslēdzies 1. periods.
Aiz "Jokerit" vārtiem izcēlās kautiņš, kad Sļepecs saņēma sitienu ar elkoni pa seju. Meija izdarīja divus sitienus Lepistem un pārsita somam degunu. Tiesneši pēc apspriedes lēma piespriest sodus abu komandu spēlētājiem, tāpēc vienības turpināja spēlēt vienādos sastāvos.
"Jokerit" spēlētāji kļūdījās neitrālajā zonā, Dārziņš piespēlēja Rēdliham, kurš izdarīja metienu pa vārtiem. Kalniņu viņš nepārspēja.
15:02 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:3. Rīdzinieku aktivitāte, kas bija vērojama spēles ievadā, bija izgaisusi. Savukārt "Jokerit" turpināja dominēt. Petri Kontiola atkal vārtu priekšā bija atstāts pilnīgi viens pats, viņš saņēma Henrika Hāpalas piespēli no aizvārtes un panāca jau trīs vārtu pārsvaru.
Pēc ielaistajiem vārtiem "Dinamo" izveidoja labu uzbrukumu, kurā divas reizes tika apdraudēti Kalniņa vārti.
12:22 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:2 Helsinku komanda saraustīja "Dinamo" aizsardzības līniju, un Petri Kontiola saņēma piespēli perfektā pozīcijā. Viņš bija atstāts pilnīgi viens vārtu priekšā un sodīja "Dinamo" par tik rupju kļūdu.
10:37 min. Rīgas "Dinamo" - "Jokerit" 0:1.  Ilgu laiku "Dinamo" veiksmīgi turējās pretī "Jokerit" vairākumam, bet tad pēdējās sekundēs Peters Regins saņēma ripu teicamā pozīcijā un trieca to vārtos.
8:41 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Arī rīdziniekiem skaitliskā sastāva pārkāpums.
Rīdzinieki izspēlēja pozicionālu uzbrukumu, kurā Sotnieks un Berglunds izdarīja metienus no distances.
Eronens saņēma ripu slidojumā uz priekšu un izdarīja bīstamu metienu, bet "Dinamo" vārtsargu nepārspēja.
Eštons no laukuma stūra izlauzās līdz Kalniņa vārtiem, bet no tuvas distances nespēja raidīt ripu vārtos. Mirkli pēc tam jau "Jokerit" bija uzbrukumā, un arī Salākam bija jāatvaira metienu.
Rīgas "Dinamo" jau nav realizējusi 44 vairākumus pēc kārtas.
Meija nonāca viens pret Kalniņu, taču uzbrucējs meta ļoti neprecīzi. "Jokerit" hokejisti mazākumu aizvadīja lieliski, neļaujot mājiniekiem izveidot citas iespējas gūt vārtus.
00:43 min. Noraidījums "Jokerit" sastāvā. Skaitliskā sastāva pārkāpums Somijas komandai.
Jau pēc 11 nospēlētām sekundēm tiesnešiem vajadzēja apspriedi, jo Batņa izmeta ripu ārpus laukuma. Pēc apspriedes tiesneši lēma, ka noraidījums nav jāpiešķir, jo ripa pieskārās aizsargstiklam, pirms atstāja laukumu.
"Jokerit" vārtos stāsies Jānis Kalniņš, kurš ir uzvarām bagātākais vārtsargs šajā KHL sezonā. Ar viņu vārtos komanda uzvarējusi 30 spēles. https://twitter.com/jokerithc/status/1224368452229640193
Rīgas "Dinamo" ar 34 punktiem 53 mačos Rietumu konferencē ieņem pēdējo, 12.vietu, un ir vājākā visā līgā. Savukārt "Jokerit" ar 73 punktiem 54 mačos ir ceturtā un nodrošinājusi vietu Gagarina kausa izcīņā.
Rīgas "Dinamo" hokejistiem ļoti neveiksmīgā sezona turpinās ar spēli "Arēnā Rīga" pret Helsinku "Jokerit", kurai iepriekšējā tikšanās reizē piekāpās ar 0:7. Līdz ar to šajā mačā nebūs viegli pārtraukt deviņu zaudējumu sēriju.