Rīgas 'Dinamo' savās mājās piedzīvo smagāko zaudējumu līdz šim sezonā

Turpinot sezonas pirmo mājas spēļu sēriju, Rīgas "Dinamo" sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē uzņēma Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas "Dinamo" vienību un piedzīvoja līdz šim smagāko zaudējumu ar 1:5 (0:2, 0:3, 1:0).

Kā parasti, spēli Rīgas "Dinamo" iesāka aktīvi, taču pirmie vārtus guva viesi, un pirmās trešdaļas 14. minūtē rezultāts jau bija 2:0 Maskavas "Dinamo" labā. Jāpiebilst, ka pirmo vārtu guvumā ar rezultatīvu piespēli piedalījās arī Mārtiņš Karsums.

Izšķirošie notikumi risinājās otrās trešdaļas sākumā, kad Rīgas "Dinamo" kārtējo reizi īsā laika posmā zaudēja vairākus vārtus. Šoreiz četru minūšu laikā tika ielaisti trīs vārti un rezultāts jau kļuva graujošs – 5:0 Maskavas "Dinamo" labā. Pēc ceturto vārtu zaudējuma Džastinu Pītersu nomainīja Jānis Kalniņš, taču arī viņš tika pārspēts, gan tikai vienu reizi.

Mača turpinājumā spēle rīdziniekiem pagalam nevedās, Rīgas "Dinamo" laukumā pietrūka gan precizitātes, gan savstarpējās sapratnes, netika realizēts pat "lielais" vairākums, un maskaviešiem bez problēmām izdevās noturēt savus vārtus neskartus.

Tribīnes sapurināja divi notikumi - Kristapa Zīles kautiņš ar Ņikitu Komarovu un Mika Indraša vārti 56. minūtē, mūsējie tomēr nepadevās un neļāva Maskavas "Dinamo" vārtsargam Aleksandram Jerjomenko aizbraukt no Rīgas ar "sauso" uzvaru kabatā.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Spēles labākie momenti:
Nākamā spēle Rīgas "Dinamo" komandai pirmdien, 4. septembrī, kad "Arēnā Rīga" tiks uzņemta Jaroslavļas "Lokomotiv" komanda. Šo vienību trijās pirmssezonas spēlēs mūsējiem ne reizi neizdevās uzvarēt...
Labākie spēlētāji šai mačā Aleksandrs Jerjomenko maskaviešiem un Māris Bičevskis mājiniekiem.
Spēle noslēgusies.
55:28 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:5 Miks Indrašis nepadodas! Piektie vārti mūsu uzbrucējam šosezon. Pirms tam labi pacīnījās Bičevskis, atdeva piespēli Mikam, kurš raidīja ripu tukšajā vārtu stūrī – Jerjomenko gaidīja metienu no otras puses.
Tāls, spēcīgs metiens Zīles izpildījumā, Jerjomenko bija aizsegts skats, taču ripa lido garām vārtiem.
Maskavieši pārlieku neraujas gūt vārtus, lai gan vairākuma izspēli, protams, izdara. Lesio atgriežas laukumā.
Ievērojami tukšākas tribīnes "Arēnā Rīga" ir trešajā periodā nekā bija mača sākumā.
51:24 min. Rīgas "Dinamo" mazākumā.Lūkass Lesio nopelna 2 soda minūtes par sitienu ar nūju.
Aeī pie rezultāta 5:0 Maskavas "Dinamo" spēlē uzmanīgi un disciplinēti, nepieļaujot paviršības, kas ļautu mūsējiem gūt vārtus.
Un arī šis vairākums paliek neizmantots...
Laukumā jau atgriežas Zaicevs.
Neveiksmīgi sāk "lielo" vairākumu rīdzinieki, ripa izsista no zonas un tai skrien pakaļ Boids. Ātri atgriežamies viesu zonā, Jevpalovs izdara metienu, ripa tiek atsista.
46:34 min. Rīgas "Dinamo" "lielais" vairākums.Ņikita Komarovs izsit nūju no rokām Denijam Kristo un dabū 2 soda minūtes par bloķēšanu, jo Kristo tobrīd bija bez ripas.
Jevpalovs mēģina pārspēr Jerjomenko no tuvas distances, viesu vārtsargs spēlē, kā allaž, precīzi.
45:36 min. Rīgas "Dinamo" mazākumā.Jegors Zaicevs pārmet Denijam Kristo simulēšanu, taču tiesneši lemj, ka bijis noteikumu pārkāpums, spēle ar augstu paceltu nūju.
Spēle rit itin mierīgi, Maskavas "Dinamo" pilnīgi apmierina iegūtais pārsvars, bet Rīgas "Dinamo" kaut kā nepietiek, lai situāciju mainītu. Uzbrukumi it kā tiek veidoti, treneri ir pārgājuši uz spēli ar trim uzbrucēju maiņām, metieni pa vārtiem arī ir, bet nerodas pārliecība, ka rezultāts var nozīmīgi mainīties par labu mūsējiem. Cenšanās ir, degsmes nav.
Lai vai kā, Rīgas "Dinamo" vēsturē tomēr ir bijusi atspēlēšanās arī no tāda rezultāta, kāds šobrīd ir uz tablo...https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-fantastiski-atspele-piecu-vartu-deficitu-un-bullisos-uzvar-jokerit.d?id=46659637
Kļūdās maskavieši pie saviem vārtiem, Lesio atgūst ripu un piespēlē laukumā, Tīdžejs Galjardi izdara zibenīgu metienu, ripa lido garām vārtiem.
Sācies 3. periods!
Otra perioda labākie momenti:
Noslēdzies 2. periods.
Burzma Jerjomenko vārtu priekšā, taču acīgāki ir viesu spēlētāji un ripa tika aizsista tālāk laukumā. Mūsējie mēģina spēlēt aktīvāk, taču kļūdās visās situācijās – ripas uzņemšanā, piespēlēs, aizmugure. Nevedas spēle rīdziniekiem otrā perioda beigās.
36:46 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 0:5 Ilgi, nesteidzīgi saspēlējas maskavieši, tomēr atrod metiena pozīciju, precīzs plaukstas metiens un Daņiils Tarasovs gūst otros vārtus šajā spēlē. Pārspēts arī Kalniņš.
Gintam Meijam lūst nūja, smags mazākums mūsējiem.
35:16 min. Rīgas "Dinamo" mazākumā.Komarovam 4 soda minūtes, Zīlem - 6. Tas nozīmē, ka rīdzinieki divas minūtes būs mazākumā.
Beidzot atdzīvojas tribīnes - Kristaps Zīle un Ņikita Komarovs izvicina dūres. Mūsu jaunais aizsargs parāda sevi no labākās puses, kautiņā nepiekāpjoties vecākajam un "svarīgākajam" pretiniekam. Visa sākumā bija Zīles spēka paņēmiens pret Aleksejevu, un Komarovs metās aizsargāt savu komanda biedru.
Rīgas "Dinamo" mēģina nepadoties un turpina cīnīties, pagaidām nerezultatīvi.
Vārtsarga maiņa Rīgas "Dinamo" komandā. Pītersu vārtos nomaina Jānis Kalniņš.
33:13 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 0:4 Ar piecām sekundēm pietika vairākuma realizācijai - ar tālu, spēcīgu metienu Pītersu pārspēj Iļja Ņikuļins.
33:09 min. Rīgas "Dinamo" mazākumā.Denijs Kristo dodas atsēdēt skaitliskā sastāva pārkāpumu.
32:36 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 0:3 Pēc iemetiena ripu saņēmušais Artjuhins aizskrien pie mūsu vārtiem un pārspēj Pītersu. Stolerijs neveiksmīgi paklūp un netiek maskaviešu aizsargam līdz, lai patraucētu.
Kļūdās Kristaps Zīle pie savas zonas līnijas, ripa nonāk pie Brjukvina, kurš uzreiz skrien uz Pītersa vārtiem, bet mūsu vārtsargs šo situāciju veiksmīgi neitralizē.
Rīgas "Dinamo" mēģina lauzt spēles gaitu, biežāk tiek līdz Jerjomenko vārtiem, taču viesu vārtsargs spēlē droši un pārliecinoši, mūsējiem nekādu variantu.
Lesio neitrālajā zonā "apzog" Ņikuļinu, aizskrien līdz Maskavas "Dinamo" vārtiem un izdara metienu no asa leņķa, bet rīdzinieki joprojām bez vārtu guvuma...
Teicama izdevība rīdziniekiem, viesi iekrīt uz pretuzbrukumu, Indrašis dodas uzbrukumā, viņam pieslēdzas Kristo, saņem ripu un izdara metienu, taču Jerjomenko netiek pārspēts. Arī Karsums patraucēja Kristo precīzāk uzņemt piespēli.
Spēles temps ir ļoti zems, nesteidzas maskavieši, un neļauj arī mūsējiem uzspiest savu spēli.
Jerjomenko tālu izslido no vārtiem, lai tvertu Kristo metienu, un ar to skaitliskais vairākums ir noslēdzies.
Maskavieši neko neļauj izvaidot vairākumā rīdziniekiem, un ilgais vairākums iet uz beigām.
Mūsējie vairākumā, kas ilgs vēl trīs minūtes.
Sācies 2. periods!
Rīgas "Dinamo" šajā spēlē izdarījuši 12 metienus pa vārtiem, Maskavas "Dinamo" – 15.
Noslēdzies 1. periods.
Pirmajā periodā vairākums netiek izmantots.
19:05 min. Rīgas "Dinamo" vairākumā.Bēdīgi slavenais Jevgeņijs Artjuhins pret Deniju Kristo nopelna 2+2 minūtes. Pārsita lūpu mūsu uzbrucējam maskaviešu spēlētājs, un Rīgas "Dinamo" šo periodu pabeigs un nākamo iesāks, esot vairākumā.
Maskavas "Dinamo" pilnā sastāvā.
Vairākuma lielākā daļa tika aizvadīta Maskavas "Dinamo" zonā, taču tikai viens metiens pa vārtiem, un to pašu Jerjomenko atvairīja.
15:23 min. Rīgas "Dinamo" vairākumā.Ar augstu paceltu nūju pret Gintu Meiju nospēlē Jūso Hietanens, trāpot mūsu uzbrucējam pa kaklu, un dodas uz noraidīto soliņu.
Rīgas "Dinamo" metas uzbrukumā, Kristo atdod piespēli Indrašim uz vārtu priekšu, Miks nekavējoties izdara metienu, taču Jerjomenko visu jau ir nosedzis.
13:39 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 0:2 Kļūdās mūsējie neitrālajā zonā, nepiesegti paliek Ņikita Komarovs un Vladimirs Brjukvins, kuri iziet divatā pret Pītersu, un ar spēcīgu metienu vairākumu realizē Brjukvins.
Atkal labi sākts mazākums, Gints Meija izraida ripu no zonas. Tālāk par neitrālo zonu viesi netiek, līdz laukumā iznāk viņu pirmā maiņa, kas uzreiz tiek mūs aizsardzības zonā, taču atkal ripa tiek pārtverta un izsista no zonas.
11:48 min. Rīgas "Dinamo" mazākumā.Pēc vārtu guvuma viesi spēlē vēl agresīvāk, retu reizi spēle pārceļas uz otru laukuma pusi, un uzbrukumā noraidījumu nopelna Brendons Makmilans.
09:30 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 0:1 Karsums no aizvārtes piespēlē uz vārtu priekšu, ripa pazūd burzmā pie vārtiem un Daņiilam Tarasovam izdodas to iebakstīt vārtos. Piespēle Mārtiņam Karsumam.
Spēcīgs Kuteikina metiens - Pīterss ripu atsit un tā atkal pamet mūsu aizsardzības zonu. Labi aizvadīja šo mazākumu rīdzinieki, Indrašis jau atgriežas laukumā.
Mazākumu mūsēji iesāk labi, ar uzvarētu iemetienu un izsistu ripu no zonas. Spēlē iesaistās Jerjomenko, piespēlējot partneriem, kas sāk uzbrukumu. Rīdziniekiem vēlreiz izdodas pārtvert ripu un aizslidināt to līdz otrai laukuma pusei.
06:10 min. Rīgas "Dinamo" mazākumā. Indrašis dodas atsēdēt komandas sodu par skaitliskā sastāva neievērošanu.
Aktīvs vairākums rīdzinieku izpildījumā, tomēr meistarīgi aizsargājas viesi, un arī Jerjomenko spēlē precīzi. Indrašis un Jevpalovs izdara metienus, Jerjomenko tos atvaira. Gandrīz visas divas minūtes mūsējie pavadīja viesu aizsardzības zonā, taču vairākums netiek realizēts.
04:44 min. Rīgas "Dinamo" vairākumā. Lieliska iespēja Lesio atklāt rezultātu, Jerjomento ripu atsit, toties ir vairākums. Tīdžeju Galjardi apmalē ietriec Dmitrijs Višņevskis un dodas uz noraidīto soliņu.
Diezgan piesardzīgu spēli demonstrē abas komandas, bet biežāk darbība risinās pie mūsu vārtiem. Kā norādījis Sandis Ozoliņš un spēlētāji, pret Maskavas "Dinamo" jāspēlē ļoti piesardzīgi un disciplinēti, ko komanda cenšas arī realizēt.
Atgriezies pēc savainojuma sadziedēšanas, Tīdžejs Galjardi izdara pirmo bīstamo metienu pa maskaviešu vārtiem. Aleksandrs Jerjomenko ne bez grūtībām ripu atvaira. Pretuzbrukums un pie darba jau stājas jaunais tētis Džastins Pīterss.
Lūst nūja Makmilanam un tas aptur rīdzinieku uzbrukumu.
"Arēnā Rīga" noskanājušas valstu himnas un tūlīt jau sāksies spēle.
Tomēr Mārtiņš Karsums ir palicis komandā, noslēdzot divu gadu līgumu un šosezon četrās spēlēs ieguvis trīs rezultativitātes punktus, pagaidām gan tikai par piespēlēm, vārtu guvuma viņam vēl nav.
Ar šo zaudējumu Rīgas "Dinamo" nedaudz pabojāja savu situāciju Rietumu konferences kopvērtējumā, pametot labāko astotnieku. Maskavas "Dinamo", kas aizvadījuši par vienu spēli mazāk, ir piektie.
Sveicināti portāla "Delfi" kārtējā teksta tiešraidē no Rīgas "Dinamo" spēles KHL regulārajā čempionātā! Šovakar mūsējie uzņem Maskavas "Dinamo" un Mārtiņu Karsumu.